Νέα

Τραβέλια - γενική συζήτηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.009
Πόντοι
3.936
Καλημέρα @sevagio και σε ευχαριστώ θερμά για τις επισημάνσεις αλλά και για την ερώτηση. Θα προσπαθήσω να σου κάνω μια παράθεση απαντήσεων.

Γράφεις: "Οι νέες βγαίνουν για τον πλουτισμό κ το lifestyle που θα έχουν μέσα από τα κέρδη."
Σου απαντώ: Κατ'αρχήν και καταρχάς συμφωνώ μαζί σου. Ωστόσο υπάρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις οι οποίες θα ενταθούν λόγω της επικείμενης φτώχειας που έρχεται και που έχει να κάνει περισσότερο με το στεγαστικό πρόβλημα στην Ελλάδα που είναι ιδιαίτερα σοβαρό. Μη μου ζητήσεις να το αναλύσω περισσότερο χρειαζόμαστε 3 σελίδες και δεν έχουμε λόγω να κουράζουμε τους φίλους επισκέπτες και τα μέλη που μας διαβάζουν.

Ως προς το δεύτερο ερώτημά σου ή επισήμανση πες όπως θες με το οποίο επί της ουσίας με ρωτάς: "Γιατί δεν μπορούν να είναι καλοί επαγγελματίες σήμερα οι τρανς" οι απαντήσεις είναι οι εξής:
  1. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός ως προς τις τιμές παροχής υπηρεσιών. Αυτό συνεπάγεται, αν λάβουμε υπόψη την γενική κατάσταση της ελληνικής οικονομίας ότι οι όποιες αποφάσεις των πελατών, εννοώ των μαζικών πελατών και όχι λίγων ευπορων, είναι να κινούνται αποκλειστικά και μόνο βάση τιμής και πολλές φορές αναγκάζονται εκεί που πηγαίναν πχ στη Τζένη 3 φορές το μήνα να πηγαίνουν μία ή να βρουν άλλη κάνοντας κασκαντεριλίκια.
  2. Λόγω λογικής lifestyle πολλές νέες τρανς το παίζουν απλά ντίβες μέσω instagram και δεν πολυενδιαφέρονται να κάνουν εκπόρνευση με την στενά επαγγελματική έννοια του όρου.
  3. Το κόστος του επαγγέλματος είναι πολύ υψηλό καθώς απαιτεί πολλά, όπως χώρος, καθαριότητες, ρεύματα, νερά, μάρκετινγκ, εξετάσεις ιατρικές κ.λπ
  4. Το κράτος επί της ουσίας δεν στέκεται δίπλα στην επαγγελματία τρανς και δεν αδειοδοτεί με νόμο δυνατότητες νόμιμες εργασίες ιεροδούλου τρανς αν και έχουν γίνει κάποιες αλλαγές στην ουσία οι υπηρεσίες τσινάνε απ' ότι έχω ακούσει.
  5. Υπάρχει μεγάλος αριθμός επισκεπτριών τρανς εσκορτς οι οποίες πολλές φορές έρχονται όχι κατά μόνας αλλά με διάφορα γραφεία και οι οποίες έχουν ΚΑΛΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ αλλά και καλυτερη εμφανιση.
  6. Η παιδεία, η μόρφωση είναι ιδιαίτερα χαμηλή σε πολλά άτομα τρανς και δεν έχουν κανέναν σεβασμό απένατι στο πελάτη
  7. Οι εποχές "προστάζουν" τη ξεπέτα.
  8. Τα φόρουμ όπως αυτό χάνουν τη δυναμική τους καθώς πλεόν ο θόρυβος πληροφορίών είναι τεράστιος και δεν σε αφήνει εύκολα να αποφασίσεις. Οι πληροφορίες είναι πολλές και συγκεχυμένες.
  9. Σχεδόν καμία τρανς ΔΕΝ είναι δηλωμένη ως ιερόδουλος.
  10. Τα τρανς άτομα πολύ δύσκολα βρίσκουν χώρο για να ασκήσουν το επάγγελμα του ιερόδουλου.
  11. Τα τρανς άτομα δεν έχουν καθόλου οικονομική παιδεία και δεν επενδύουν στον εαυτό τους ενώ πολλές φορές παρασύρονται σε πάθη και εξαρτήσεις.
  12. Τα τρανς άτομα δεν έχουν κατάλληλη υποστήριξη σε θέματα ψυχικής υγείας.
Τα σέβη μου και απολογούμαι για όποια ορθογραφικά ή συντακτικά λάθη και νοηματικές ανακολουθίες - γράφω στο πόδι. Κυριολεκτικά.

Σε ευχαριστώ πολύ Μενέδημε για το χρόνο σου και για τις απαντήσεις σου.

Σου εύχομαι υγεία και ευημερία.
 

TgirlXplorer

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2013
Μηνύματα
32
Κριτικές
1
Like
106
Πόντοι
0
ναι ειχα δωσει και εγω παλιοτερα 150 ευρω ,ωστοσο απο τοτε μεχρι σημερα τα οικονομικα εχουν φτασει να ειναι μια καταστροφη..τωρα πλεον μονο θα κοιτω φοβαμαι..βαλε και 100 χλμ αποσταση που πρεπει να ταξιδεψω για Αθηνα..αχ Πουκετ με 1000μπατ ,25-28 ευρω δηλαδη,για 3 ωρες στο δωματιο και αν σας βαλω φωτογραφιες θα καταλαβετε για τι προκειται
Δώσε καμμιά φωτό ρε παίχτη.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Η τελική αν θέλετε, "απάντηση" ή "πρόταση", πείτε το όπως σας βολεύει, στο ερώτημα: "Μπορεί σήμερα μια τρανς να είναι καλή επαγγελματίας;" είναι ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ.
Φυσικά δεν πρέπει να απεμπολούμε τις όποιες ευθύνες έχουν αυτές σε ατομικό επίπεδο η κάθε μία. Τα ανέφερα παραπάνω αναλυτικά.

- Αυτός είναι και ο λόγος αν θέλετε, που έχω "αποχωρήσει" από την "ενεργό δράση" ως συστηματικός πελάτης τους .

- Όπως είπα και σε προσωπικό μήνυμα σε έναν εκλεκτό φίλο εδώ μέσα, πλέον τα στανταράκια "ξεφτίσανε" λόγω κόπωσης ή αποχώρησης από το επάγγελμα. Και για κασκαντεριλίκια δεν είμαστε πια και τόσο νέοι.

Πρόταση: Η δική μου συμβουλή, προς τις τρανς, όποιες μας διαβάζουν, είναι να δουλέψουν με τον εαυτό τους και να επενδύσουν σε αυτόν. Πάντα θα υπάρχουν δυσκολίες σε ό,τι και αν κάνουμε στη ζωή. Και εγώ τσινάω με πολλά πράγματα που αφορούν πράγματα στη δουλειά ή αλλού. Το θέμα είναι να γινόμαστε καλύτεροι και να εξαλείφουμε τον παράγοντα Τύχη όσο μπορούμε.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.347
Like
2.918
Πόντοι
456
Αρκετές είναι σωστές επαγγελματίες στο 50ρικο.

Μη ξεχνάμε όμως ότι δεν είναι και παρά πολλές στο σύνολο τους στην Αθήνα οπότε σε γενικές γραμμές παλεύεται ακόμα.Δεν έχεις ας πούμε 150 τρανς να πεις ότι υπάρχουν πολλές επιλογές.

Η σύγκριση με τις Βραζιλιάνες είναι λάθος γιατί οι τελευταίες δεν είναι μόνιμες οπότε χρεώνουν αλλιώς.

Θα επαναλάβω ότι για να προσαρμοστούν οι τιμές πρέπει ΟΛΟΙ να έχουν το ίδιο σκεπτικό.

Όταν τα κορίτσια βλέπουν ότι τα κορόϊδα τα σκάνε τα 100ρια σου λένε οκ θα ανεβάσω μόνιμα τιμή...Σε ξεπετάνε κιόλας γιατί έχουν πελατεία οπότε διαμορφώνεται μια αντίστοιχη κατάσταση.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.526
Like
65.808
Πόντοι
11.956
ναι ειχα δωσει και εγω παλιοτερα 150 ευρω ,ωστοσο απο τοτε μεχρι σημερα τα οικονομικα εχουν φτασει να ειναι μια καταστροφη..τωρα πλεον μονο θα κοιτω φοβαμαι..βαλε και 100 χλμ αποσταση που πρεπει να ταξιδεψω για Αθηνα..αχ Πουκετ με 1000μπατ ,25-28 ευρω δηλαδη,για 3 ωρες στο δωματιο και αν σας βαλω φωτογραφιες θα καταλαβετε για τι προκειται
Βάλε !!!!
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Καλησπέρα @Calico cat

Γράφεις: Αρκετές είναι σωστές επαγγελματίες στο 50ρικο.
Απάντηση: Δεν το νομίζω. Αν έχεις κάτι κατά νου να μου πεις όμως. Διαφωνώ στο "αρκετές". Πες ελάχιστες.

Γράφεις: Μη ξεχνάμε όμως ότι δεν είναι και παρά πολλές στο σύνολο τους στην Αθήνα οπότε σε γενικές γραμμές παλεύεται ακόμα. Δεν έχεις ας πούμε 150 τρανς να πεις ότι υπάρχουν πολλές επιλογές.
Απάντηση: Συμφωνώ.

Γράφεις: Η σύγκριση με τις Βραζιλιάνες είναι λάθος γιατί οι τελευταίες δεν είναι μόνιμες οπότε χρεώνουν αλλιώς.
Απάντηση: Συμφωνώ με την υποσημείωση ότι πολλοί όταν βλέπουν άφιξη μιας καλής Βραζιλιάνας αφήνουν τα στανταράκια τους για λίγο.

Γράφεις: Θα επαναλάβω ότι για να προσαρμοστούν οι τιμές πρέπει ΟΛΟΙ να έχουν το ίδιο σκεπτικό.
Απάντηση: Συμφωνώ.

Γράφεις: Όταν τα κορίτσια βλέπουν ότι τα κορόϊδα τα σκάνε τα 100ρια σου λένε οκ θα ανεβάσω μόνιμα τιμή...Σε ξεπετάνε κιόλας γιατί έχουν πελατεία οπότε διαμορφώνεται μια αντίστοιχη κατάσταση.
Απάντηση: Συμφωνώ. ΑΠΟΛΥΤΩΣ.


Τα σέβη μου και ευχαριστώ για το σχόλιο.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.347
Like
2.918
Πόντοι
456
Μενέδημε όταν λέω ότι αρκετές είναι σωστές στο 50ρικο εννοώ άντε καμμιά 10ριά...Έχω πει στο νήμα πολλές φορές ποιες θεωρώ καλές και συμφωνούν γιατί είμαι αντικειμενικός.

Για Αθήνα οι 8-10 περιπτώσεις που ξέρω εγώ (γνωστές είναι όλες) είναι αρκετές γιατί πολύ απλά δεν είμαστε Βραζιλία να έχουμε 200 επιλογές ...
 

pacha_1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
505
Κριτικές
9
Like
645
Πόντοι
306
Καλησπερα σας. Μηπως εχεις δοκιμασει καποιος για να μας πει εντυπωσεις;
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Καλησπερα σας. Μηπως εχεις δοκιμασει καποιος για να μας πει εντυπωσεις;
Όχι ρε συ αδερφέ, πόσο ετών είσαι; 15; Τι τηλεφωνικό σεξ μου λες;
 

pacha_1977

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
505
Κριτικές
9
Like
645
Πόντοι
306
Όχι ρε συ αδερφέ, πόσο ετών είσαι; 15; Τι τηλεφωνικό σεξ μου λες;
Δικιο εχεις μαγκα μου. Εβαλα λαθος link. Για την συγκεκριμενη θελω να ρωτησω αλλα αν εχει βρεθει καποιος μαζι της και μας πει εντυπωσεις. Γιατι κανει ραντεβου αυτη. Απλα δεν βρηκα το link με την αγγελια της και εβαλα αυτο.
 

salonikios86b

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2011
Μηνύματα
252
Κριτικές
13
Like
662
Πόντοι
901
Δικιο εχεις μαγκα μου. Εβαλα λαθος link. Για την συγκεκριμενη θελω να ρωτησω αλλα αν εχει βρεθει καποιος μαζι της και μας πει εντυπωσεις. Γιατι κανει ραντεβου αυτη. Απλα δεν βρηκα το link με την αγγελια της και εβαλα αυτο.

Την πρώτη φορά που ήρθε θεσσαλονικη ζητουσε 50. Σήμερα ζητάει 150...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Την πρώτη φορά που ήρθε θεσσαλονικη ζητουσε 50. Σήμερα ζητάει 150...
Να πάρει τα αρχίδια μας που ζητάει και 150 ευρώ. Καλά ρε τόσο μαλάκες υπάρχουν που θα δώσουν τέτοια λεφτά;
 

dimwhoo

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
255
Κριτικές
18
Like
488
Πόντοι
4.460
Συνοπτικά θα βάλω κάποιες παραμέτρους που καθιστούν το εγχειρημα της συλλογικής αντίδρασης στην τιμή δύσκολο έως ακατόρθωτο.
-Συλλογική ενημέρωση.
Λίγοι είναι αυτή που ενημερώνονται για την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και άρα για τις τιμές, οί περισσότεροι θα πάνε ως πρόβατα επι σφαγή γι' αυτό και επιζούν οι ξεπέτες. Άρα το μικρό ποσοστό ενημερωμένων πελατών δεν μπορεί να αποτελέσει δυνατό εργαλείο αντίδρασης.
-Ηλικία.
Συνήθως ενημερώνονται οι μικρότερες ηλικίες γιατι έχουν μεγαλύτερη εξοικίωση με τα media αυτές όμως εξαιτίας του οτι τα οικονομικά τους ειναι ασθενή αλλα κυριως λόγω εμφάνισης πετυχαίνουν μικρότερες τιμές.
-Προσφορά ανταγωνισμός/ζήτηση.
Η χαμηλή προσφορά επαγγελματιών (όμορφων δε, πολυ χαμηλότερη) συναντά πολύ μεγάλη ζήτηση αυτό εχει ως αποτέλεσμα την σχεδόν διαμόρφωση μονοπωλιακής πολιτικής. Επίσης ο μικρός αριθμός που εντάσσεται σε ένα κλάδο δημιουργεί πολυ ευκολότερα συνθήκες συνεννόησης για την διαμόρφωση τιμής.
-Τέλος οικονομική κατάσταση.
Τι να κάνουμε δεν εχούν όλοι το ίδιο οικονομικό μέγεθος.
Αυτοί λοιπόν που βλέπουν το 100ρικο ως 10ρικο η ακομη χειρότερα ως τάληρο, για τους παλιούς, δεν τους απασχολεί να αντιδράσουν και αρα θα σπάσουν την απεργία και δεν θα βγουν στους δρόμους :cheesy::cheesy::cheesy:.
Αυτά τα ολίγα συναγωνιστές.
 

ALEXIA ROSSI

Trans
Εγγρ.
22 Μαρ 2013
Μηνύματα
470
Like
278
Η τελική αν θέλετε, "απάντηση" ή "πρόταση", πείτε το όπως σας βολεύει, στο ερώτημα: "Μπορεί σήμερα μια τρανς να είναι καλή επαγγελματίας;" είναι ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ.
Φυσικά δεν πρέπει να απεμπολούμε τις όποιες ευθύνες έχουν αυτές σε ατομικό επίπεδο η κάθε μία. Τα ανέφερα παραπάνω αναλυτικά.

- Αυτός είναι και ο λόγος αν θέλετε, που έχω "αποχωρήσει" από την "ενεργό δράση" ως συστηματικός πελάτης τους .

- Όπως είπα και σε προσωπικό μήνυμα σε έναν εκλεκτό φίλο εδώ μέσα, πλέον τα στανταράκια "ξεφτίσανε" λόγω κόπωσης ή αποχώρησης από το επάγγελμα. Και για κασκαντεριλίκια δεν είμαστε πια και τόσο νέοι.

Πρόταση: Η δική μου συμβουλή, προς τις τρανς, όποιες μας διαβάζουν, είναι να δουλέψουν με τον εαυτό τους και να επενδύσουν σε αυτόν. Πάντα θα υπάρχουν δυσκολίες σε ό,τι και αν κάνουμε στη ζωή. Και εγώ τσινάω με πολλά πράγματα που αφορούν πράγματα στη δουλειά ή αλλού. Το θέμα είναι να γινόμαστε καλύτεροι και να εξαλείφουμε τον παράγοντα Τύχη όσο μπορούμε.
Διαβαζω με προσοχη τα κειμενα σας.Δεν συμφωνω σε ολα μαζι σας.
Αναγνωριζω ομως την μεστη,εμπεριστατωμενη και επι της ουσιας γραφη σας.
Να τοποθετηθω ομως, αναφορικα με τον επαγγελματισμο.
Ειναι σε συναρτηση με το αν μου αρεσει αυτο που κανω, αν με γεμιζει, με κανει να νοιωθω ομορφα .Με ευχαριστει γενικα.
Ισχυει για ολους μας αυτο.
 

abcxyz

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2013
Μηνύματα
300
Like
511
Πόντοι
81
Εστω και τα μισα απ οσα διαβαζω στον οικονομικο τυπο να επαληθευτουν, τοτε μιλαμε για πολυ δυσκολο χειμωνα.
Θα πεσει πεινα και των γονεων και θα αναβουμε θερμανση μονο στις γιορτες.
 

salonikios86b

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2011
Μηνύματα
252
Κριτικές
13
Like
662
Πόντοι
901
Διαβαζω με προσοχη τα κειμενα σας.Δεν συμφωνω σε ολα μαζι σας.
Αναγνωριζω ομως την μεστη,εμπεριστατωμενη και επι της ουσιας γραφη σας.
Να τοποθετηθω ομως, αναφορικα με τον επαγγελματισμο.
Ειναι σε συναρτηση με το αν μου αρεσει αυτο που κανω, αν με γεμιζει, με κανει να νοιωθω ομορφα .Με ευχαριστει γενικα.
Ισχυει για ολους μας αυτο.
συγνωμη αλλα ειναι πολυ ασχημο και ναι το εχουν κανει καποιες τρανς στην θεσσαλονικη και εξακολουθουν μαλιστα καποιες να λειτουργουν ετσι. μαρεσεις σε δεχομαι..δεν μαρεσεις δεν σε δεχομαι... ντομπρο αυτο. αλλα οταν πας στην αλλη και σε κοιταει με ξινησμενη μουρη και σου κανει ακομα και πιπα με το ζορι ... ε οχι... καποιος δινει χρηματα. και χεστηκε αν σου αρεσει η οχι. αλλο το επαγγελμα και αλλο το γουστο.
 

ALEXIA ROSSI

Trans
Εγγρ.
22 Μαρ 2013
Μηνύματα
470
Like
278
συγνωμη αλλα ειναι πολυ ασχημο και ναι το εχουν κανει καποιες τρανς στην θεσσαλονικη και εξακολουθουν μαλιστα καποιες να λειτουργουν ετσι. μαρεσεις σε δεχομαι..δεν μαρεσεις δεν σε δεχομαι... ντομπρο αυτο. αλλα οταν πας στην αλλη και σε κοιταει με ξινησμενη μουρη και σου κανει ακομα και πιπα με το ζορι ... ε οχι... καποιος δινει χρηματα. και χεστηκε αν σου αρεσει η οχι. αλλο το επαγγελμα και αλλο το γουστο.
Σας πιστευω οτι σας εχει συμβει.

Γραφεται....αλλα οταν πας στην αλλη και σε κοιταει με ξυνισμενη μουρη....κτλ.

Επιτρεψτε μου να σας επιρριψω ενα μεγαλο μεριδιο ευθυνης γιαυτο που σας συνεβη .Θα μπορουσατε να ξυνισεται κ σεις το προσωπο σας , να κανεται μεταβολη και να αποχωρησεται.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Διαβαζω με προσοχη τα κειμενα σας.Δεν συμφωνω σε ολα μαζι σας.
Αναγνωριζω ομως την μεστη,εμπεριστατωμενη και επι της ουσιας γραφη σας.
Να τοποθετηθω ομως, αναφορικα με τον επαγγελματισμο.
Ειναι σε συναρτηση με το αν μου αρεσει αυτο που κανω, αν με γεμιζει, με κανει να νοιωθω ομορφα .Με ευχαριστει γενικα.
Ισχυει για ολους μας αυτο.
@ALEXIA ROSSI καλημέρα σας και να έχετε μια όμορφη Κυριακή,

Σας ευχαριστώ θερμά για τα καλά σας λόγια. Προσπαθώ, με κάθε τρόπο, με ευγένεια, όταν δεν παρεκτρέπομαι και εγώ σε "μικρές" επιπολαιότητες όπως όλοι μας, να εκφράζω κόσμια την άποψή μου.

- Ένα από τα βασικά στοιχεία του επαγγέλματος του/της ιερόδουλου είναι η "κοινωνικότητα" την οποία θα πρέπει να νιώθει ο ασκών το συγκεκριμένο επάγγελμα. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο το θεωρώ κρίσιμο, αν όχι πολύ σημαντικό, όταν κανείς "νιώσει" ότι πλέον "δεν μπορεί" να αποδώσει και ότι τον φθείρει αυτή η εργασία να αποχωρήσει.

- Το συγκεκριμένο επάγγελμα θα πρέπει σε κάποιον να αρέσει πολύ για να το κάνει. Έχεις να κάνεις με τη σεξουαλικότητα - που και Φροϋδικά μιλώντας αποτελεί θεμέλιο λίθο - δεν είσαι πχ κομμώτρια ή κάτι άλλο (όχι ότι δεν είναι σπουδαία επαγγέλματα) αλλά είναι τελείως διαφορετικό να κάνεις από αγγαρεία κομμωτική και τελείως διαφορετικό να παρέχεις από αγγαρεία υπηρεσίες ιεροδούλου.

- Το τελευταίο καιρό παρατηρώ αμέτρητες τρανς κοπέλες έχουν μπει στο χώρο του πληρωμένου έρωτα και οι περισσότερες ΔΕΝ θέλουν και δεν τους αρέσει αυτό που κάνουν.
Για να κάνεις αυτή τη δουλειά, αλλά και οποιαδήποτε δουλειά που έχει σχέση με ανθρώπους, θα πρέπει, βαθιά μέσα σου, να έχεις εν-συναίσθηση και τέτοια ευφυΐα που να σου επιτρέπει να απολαμβάνεις αυτό που κάνεις και να νιώσεις ότι σε κάθε ραντεβού μόνο κερδίζεις γιατί κερδίζει και ο άλλος.
Η σχέση με τους πελάτες πρέπει σε κάθε περίπτωση να είναι win-win. Ακόμα και αν με κάποιον πελάτη δεν τα βρίσκεις θα πρέπει να είσαι έτσι "στημένη", από άποψη business model μιλώντας, που μόνο κερδισμένη να βγαίνεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom