Νέα

Την Μεγάλη Εβδομάδα! Γιατη είναι ανοιχτα τα ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ???

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ippotis69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 153
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Εκφρασου, μην το κρατας μεσα σου.  :uglystupid:
EB0DA74ED1B6466B5D15E3D31FA62D9D.jpg


Αντε πια,τόση ώρα δεν βρίσκω εικόνα να εκφραστω/
 

kellaki

Ιερόδουλη
Εγγρ.
2 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.801
Like
0
Εγω θα κανω νηστεια αυτες της μερες και θα βαζω μονο το μισο μεσα....Περα απο τη πλακα δε καταβαινω ποιο το νοημα της αποχης αυτες τις μερες...Μη τσαντιστει ο Ιησους και μας κρατησει μουτρα...Να κανεις αποχη και καλα απο τι?απτο sex...ποιος ο λογος?

Οπως τη Μεγαλη Παρασκευη αλλα μαγαζια ανοιγουν και αλλα οχι, αλλο τοσο και οσα μπουρδελα θελουν ας ανοιξουν...Επισης (αν και δε καταλαβαινω το λογο) οσοι χριστιανοι το θεωρουν αμαρτια ας μη πανε να γαμησουν και οσοι δεν εχουν προβλημα have a good time...

[move] :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:[/move]
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Μου θυμισες τον Καρατζαφερη, που εκανε (σε ολους τους τονους) εκκληση για αναβολη των εκλογων λογω.... Πασχα!!!!
Επειδη λεει ειναι...ασεβεια!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ
Εδω μας εχουν ξεπατωσει, μας εχουν χυσει μεσα στη μαπα, και κολλησαν στο θρησκευτικο μας συναισθημα
Μεχρι και στον Παπαδημο πηγε και το ειπε
Ακου τωρα σοβαροτητα πολιτικου αρχηγου απεναντι σε πρωθυπουργο...!!!
Και το ελεγε και σημερα στη ΝΕΤ, εντελως απεγνωσμενος με το 2%...
"Να αλλαξουμε το σχηματισμο της κυβερνησης ΧΩΡΙΣ εκλογες. Γιατι οχι?? Να τα βρουμε μεταξυ μας". Και πριν λιγο καιρο ελεγε "ολοι στις καλπες, να πεσουν οι δοσιλογοι", και πριν απο ακομα λιγο καιρο ελεγε "οοοχι εκλογες- συγκυβερνηση"!

Τι να πω ρε πουστη μου
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
69
Like
533
Πόντοι
7.125
Το Πάσχα (αν είσαι Χριστιανός και πιστεύεις) το γιορτάζεις για σένα. Κανένας δε σου επιβάλλει τίποτα. Ούτε θα σε κατακρίνει. Ουτε θα σε κάνει καλύτερο ή χειρότερο άνθρωπο αν φας ή δε φας, ή αν γαμήσεις ή όχι αυτές τις μέρες.

Οταν λέμε νηστεία, δεν εννοούμε μονο κρεας ή σεξ. Είναι μια προσπάθεια να καταπολεμήσουμε τα πάθη μας, δηλ να εξετάσουμε λίγο τους εαυτούς μας, να αναλογιστούμε τα μειονεκτήματα μας. ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι και να σκεφτούμε τον άλλον.
Για να σκεφτείς όμως τον άλλον, πρέπει να βάλλεις λιγάκι στην άκρη τον εαυτο σου, τις επιθυμίες και τις απολαύσεις σου, που αναζητάς στην καθημερινότητα.
Το να απέχεις (απο σεξ, κρεας, χαιρεκακια, φθονο, ψευδος,κλπ κλπ ) πιστευω είναι η διοδος για να γίνεις καλύτερος, όχι ο σκοπος.
Εχουμε μείνει στο κρεας και στο σεξ και κατηγορούμε οι μισοι τους άλλους μισούς, βρίζοντας ο ένας τις πεποιθήσεις του άλλου για να καλύψουμε τις αδυναμίες μας.

Ομως τη μέρα της Ανάστασης (θυμάμαι κάπου λεει) όλοι είναι καλεσμένοι στο γιορτινο τραπέζι (νηστεύσαντες και μη νηστεύσαντες, πιστεύσαντες και μη πιστεύσαντες). Εχουμε ευκαιρίες στη ζωή μας να γίνουμε καλύτεροι. Αρκεί να τις εκμεταλλευόμαστε ... και να το θέλουμε φυσικά..
 

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.968
Πόντοι
6.955
Εγώ πάντως όλη τη Μεγαλοβδομάδα τρώω κρέας..και αν γίνεται περνάω και έξω από την εκκλησία...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Κι εγω
Προπερσι, εφαγα κοκορετσι τη Μεγαλη Παρασκευη

(Καβλα)
 

VaggelisWestSide

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2011
Μηνύματα
431
Κριτικές
8
Like
7
Πόντοι
1
Τα μπουρδελα ειναι ανοιχτα για να ξαλαφρωνουμε εμεις που δεν ασχολουμαστε με τη θρησκεια και τους ανουσιους περιορισμους της...οποιος ειναι τοσο ευσεβης και αισθανεται ασχημα ας μην παει,δεν τον πιεζει κανενας...τωρα οσο για τις τανες αν αισθανοντουσαν ασχημα δεν θα εξασκουσαν το επαγγελμα γενικα. :sunglasses:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ολα ειναι στο μυαλο και πως αντιλλαμβανεται ο καθενας την ολη φαση ....

Το θεμα πιστη σηκωνει πολυ κουβεντα και δεν ενδυκνειεται το μερος, για τετοιες συζητησεις...

Αλλος τρωει σουβλακια, πιτσες και κοκορετσια, την μεγαλη εβδομαδα και αλλοι, το βλεπουν περαν της πιστης και του εθιμου, ως μια ευκαιρια αποτοξινωσης απο τα συνηθη φαγητα.

Ετσι και καποιοι αναζητουν τον ερωτα, μεσα στο διαστημα του ''απαγορευμενου της πιστης'' η της αδειας που πιθανον εχουν παρει και  φυσικα οι επαγγελματιες που κυνηγουν το χρημα
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Τα μπουρδελα ειναι ανοιχτα για να ξαλαφρωνουμε εμεις που δεν ασχολουμαστε με τη θρησκεια και τους ανουσιους περιορισμους της...οποιος ειναι τοσο ευσεβης και αισθανεται ασχημα ας μην παει,δεν τον πιεζει κανενας...τωρα οσο για τις τανες αν αισθανοντουσαν ασχημα δεν θα εξασκουσαν το επαγγελμα γενικα. :sunglasses:
:thumbsup:
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.636
Πόντοι
456
ειναι ανοικτα προς τιμη της "Μαγδαληνης"
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
:jerking:Δεν κάνω τον Θρησκευόμενο. Αλλά πιστευω,ότι αυτές της Μερες. Οι ποιο ιερές του ΧρόνουΤην Μεγάλη Εβδομάδα! Γιατη  είναι ανοιχτα τα ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ? Σαν Χριστιανοι, που ειμασται. Και οι Κοπελλες που εργαζωνται καλλα θα ειταναι, αυτές της μερες να είναι κλειστα. Και εμεις να μην γυρναμαι, τσαρκα. Αν όχι ολλες της μερες, εστω,ας σεβαστουν της δυο ημερες.Μ.Πεμπτη και Μ.Παρασκευη. Ελεος! Μην το παρακάνουμε! >:cheesy:
ας ειναι ανοιχτα ..μην πας..θ αντεξεις χωρις σεξ 3 μερες
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
ναι ναι

πιστεψτε οσο γινεται οσο ποιο βαθεια στον χριστιανισμο και θα καταντησετε προβατα..

τον χριστανισμο περιμενε μεγαλε ο ελληνας για να καταντησει προβατο..

 

baby-cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2011
Μηνύματα
682
Κριτικές
58
Like
287
Πόντοι
366
:jerking:Δεν κάνω τον Θρησκευόμενο. Αλλά πιστευω,ότι αυτές της Μερες. Οι ποιο ιερές του ΧρόνουΤην Μεγάλη Εβδομάδα! Γιατη  είναι ανοιχτα τα ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ? Σαν Χριστιανοι, που ειμασται. Και οι Κοπελλες που εργαζωνται καλλα θα ειταναι, αυτές της μερες να είναι κλειστα. Και εμεις να μην γυρναμαι, τσαρκα. Αν όχι ολλες της μερες, εστω,ας σεβαστουν της δυο ημερες.Μ.Πεμπτη και Μ.Παρασκευη. Ελεος! Μην το παρακάνουμε! >:cheesy:

Γιατί κάποιοι γιορτάζουμε το Πάσχα με τους Καθολικούς. Γιατί έτσι πουτάνα που τα έχουν κάνει οι παπάδες, οι αρχιεπίσκοποι και οι Πάπες έχουμε χάσει την μπάλα δεν ξέρουμε πότε είναι το Πάσχα. Άλλοι είναι με το παλιό ημερολόγιο και πάει λέγοντας.
 

niced

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.709
Κριτικές
8
Like
177
Πόντοι
16
Το συντακτικο του τιτλου ειναι ολα τα λεφτα...
και εγω πρωτη φορα σε μπουρδελο πηγα Μ. Τεταρτη
Αν δεν βρισκετε ανοιχτα σουβλατζιδικα Μ.Παρασκευη και θελετε να σβησετε την διψα για κρεας ειμαι σιγουρος οτι γκουντις και σια ειναι ανοικτα

τωρα για τα υπολοιπα νομιζω οτι παρ ολο που το Ελληνικο κρατος εχει επισημη θρησκεια, το Συνταγμα μιλαει για ανεξιθρησκεια, οποτε ο καθενας μπορει να πραξει ελευθερα.
Ετσι κι αλλιως αν θες να κανεις νηστεια ειναι πολυ ευκολο να κλεινεις τα μαγαζια που μπορουν να σου προσφερουν πειρασμους. Αποκτα πραγματικο νοημα ομως αν αυτα τα μαγαζια παραμενουν ανοικτα και εσυ καταφερνεις να νηστεψεις
 

venus

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
εγώ πάντως η πρώτη φορά που πήγα σε μπουρδελο και ήταν και πρώτη μου φορά με γυναίκα ήταν Μ. Τετάρτη...
πάντως εμένα δεν με πειράζει, το ότι δεν βρίσκω σουβλατζίδικο ανοιχτό και χωρίς νηστίσιμα αυτό με πειράζει 
χαχαχαχα εισαι ωραιος  :2funny:
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
Προσωπικα ολη την μεγαλη εβδομαδα απεχω απο το σπορ.
Το εχω συζητησει με κοπελες και οντως καποιες κοπελες αισθανονται αβολα που το κανουν

Στο γιατι το κανουν δεν εχω απατηση.

Καποια studio παντως κλεινουν την Μεγαλη Παρασκευη.

Δεν σκεοφτονται ομως ολοι σαν εσενα..............

συμφωνω!
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
493
Like
60.788
Πόντοι
39.662
υπαρχουν και παρα πολλοι αλλοθρησκοι στην ελλαδα,αυτοι να μην γαμησουν ? και στο κατω κατω οποιος δε θελει δεν παει αυτες τις μερες που τις θεωρει αγιες και καθεται σπιτι του
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom