Νέα

Tι θα έκανα αν ήμουν Πρωθυπουργός...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 345
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Μεγαλυτερος μαζοχιστης απο τον νεοΕλληνα πολιτη δεν πρεπει να υπαρχει ...ειναι φτωχος ,δεν εχει κρατος προνοιας , ειναι πισω 100 χρονια σε κοινωνικες παροχες απο τα αλλα κρατη ....τον κλεβουν καθε χρονο με τροπους που εφευρισκουν οι πολιτικοι... του λενε ψεματα του ταζουν και δεν τα υλοποιουν ποτε .... ο πλουτος ειναι συσωρευμενος σε 10 οικογενειες....οι πολιτικοι που ψηφιζει ειναι ανεπαγγελτοι (πλην εξερεσεων) ζει σε μια καπιταλιστικη χωρα και απολαμβανει μονο τα κακα του καπιταλισμου  , και μπροστα του δεν υπαρχει μελλον.....
και ομως επιμενει!!!!! να τους ψηφιζει!!!!!!! τα δυο μεγαλα κομματα ...
που κατεστεψαν ληστεψαν και σκυλεψαν το πτωμα της Νεας Ελλαδας!!!!!!
εξακολουθει να ψηφιζει τα δυο μεγαλα κομματα που κυβερνανε 40 χρονια 10 οικογενειες
 

Επισκέπτης
Αααχχ, αν ημουν πρωθυπουργος θα ειχα πολυ δουλεια να κανω. Αρχικα θα μαζευα τους φασιστες σαν τον αποπανω που θελει να δωσει εξουσια στο στρατο και θα τους εστελνα σ' ενα ξερονησι παρεα με τους αναρχικους που καινε την Αθήνα και τους βουλευτες του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ να βγαλουν τα ματια τους και να μας αφησουν ησυχους. Κατα διαστηματα θα τους εστελνα για παρεα και αλληλοξεκωλιασματα ΚΚΕδες, ΣΥΝασπιστηρια, ΛΑ.ΟΣ και ψευτο-οικολογους. Μετα θα καταργουσα τη θρησκεια και θα μοιραζα την περιουσια της εκκλησιας. Θα απαγορευα την κυκλοφορια των αυτοκινητων στο κεντρο καθε πολης. θα αφηνα ελευθερη τη φουντα και θα εδινα κινητρα στους νεους αγροτες να καλιεργουν μαριχουανα. θα καταργουσα τη μονημοτητα στο δημοσιο και θα καθιερονα το 4ωρο στην εργασια και 4ημερο την εβδομαδα. Αφου κανω αυτα και καμποσα ακομα θα παρεδινα την εξουσια, σε μια κυβερνηση αποτελουμενη απο τεχνοκρατες, φιλοσοφους, μουσικους , καλλητεχνες, πανεπηστημιακους και θα την εκανα για το βουνο.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Από όσο βλέπω, όλοι χώνουν στα κόμματα και όλοι είναι ... αποφασισμένοι να μην τα ψηφίσουν!!!

Περιμένω, λοιπόν,  να δώ το 20-25% που θα πάρουν [size=12pt]αθροιστικά[/size]  το βράδυ της 16/9 :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Προσωπικα δεν περιμενω απο κανεναν τιποτα. Ουτε εγλυψα ουτε θα γλυψω κανεναν. Ακομα και για κατι ελιες (λιγες) που μου καηκαν με τη φωτια στην Αιγιαλεια ουτε την αποζημιωση δεν ζητησα. Αν παω να ψηφισω θα αποφασισω τελευταια στιγμη ποιον πουστη θα ψηφισω.
 

PanosK32

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
Εγω αν ημουν Πρωθυπουργος,θα εκανα το εξης απλο,σε σχεση με τα καμμενα : θα εκοβα πρωτα και καλυτερα απο τον εαυτο μου,και μετα απο ολους τους βουλευτες,μισθους,επιδοματα,σεα-μεα,κτλπ,και θα τα εδινα ολα για τις αναδασωσεις των καμμενων περιοχων.Να δεις αφραγκοι μετα πως θα τρεχανε για να ξαναπαρουν ολα αυτα πισω !
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Εγω αν ημουν Πρωθυπουργος θα εκανα κατι κονωμες τρελες ?γιατι δεν ξερω αν θα ξαναγινω μαλακας ειμαι . χαχαχχα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Εγώ, αν ήμουν πρωθυπουργός, θα έπαιρνα...σύνταξη :rockon: :rockon: :rockon:
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
1) Δικαιη φορολογηση.
2) Αυστηρη αξιολογηση δημοσιων υπαλληλων / απολυση ακαταλληλων / Προσληψεις μονο με διαγωνισμους
3) Εξυγιανση δικαιοσυνης
4) Μηχανογραφηση ολης της δημοσιας διοικισης και περιορισμος γραφειοκρατειας
5) Διαχωρισμος κρατους - Εκκλησιας. Ουτε ενα ευρω απο τον προυπολογισμο για την εκκλησια. Φορολογιση της ως εταιρεια.
6) Αλλαγη τροπου εξετασης διπλωματων οδηγησης
7) Διδασκαλια ΚΟΚ και οδικης αγωγης απο το Δημοτικο. Ληψη διπλωματος οδηγησης απο το σχολειο δωρεαν
8) Αυστηροι νομοι που θα φτανουν μεχρι τα ισοβεια για τη διαφθορα
9) Απλη αναλογικη. Μικρες μονοεδρικες περιφερειες. Καταργηση κομματικης πειθαρχειας. Εκδημοκρατισμος του πολιτικου συστηματος.
10) Διορισμος διοικητων ΔΕΚΟ με αποκλειστικα κριτιρια ελευθερης αγορας
11) Ιδρυση υπουργειου περιβαλλοντος και αυστηρα προστιμα στις βιομηχανιες που ρυπαινουν. Απαγορευση χρησης λιγνιτη απο τη ΔΕΗ.
12) Επιδοτηση εταιριων που προαγουν τις εναλλακτικες καθαρες πηγες ενεργειας. Φοροαπαλλαγες και επιδοτησεις για χρηση καθαρων πηγων ενεργειας.
13) Αναβαθμιση ΠΑνεπιστημιων.
14) Αυστηροι ελεγχοι για τα τροφιμα
15) Οσοι δεν εχουν πληρωσει ασφαλιστρα να μη παιρνουν ουτε ενα ευρω συνταξη. Μονο καποιο επιδομα απο την προνοια οπως ολοι οι αποροι.
16) Ισοβεια σε οσους φαγαν τα αποθεματικα των ασφαλιστικων ταμειων

Μπορω να λεω ιδεες μεχρι το πρωι. Το θεμα ειναι πως υλοποιουνται ολα αυτα. Αν ξεκινουσε να τα κανει καποιος ολα αυτα θα τον ειχαν φαει σε 24 ωρες.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Θα διοριζα τον πισοχωστη με μεσο στο δημοσιο και μετα θα του αλλαζα την γνωμη.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Οχι βεβαια .Χιουμορ κανω. ;)
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
εαν εκανες οτι και οι αλλοι pisixosti μου δεν θα σε φαει κανενας και θα περνας και καλα ?
και τερμα και οι μπουρδελοτσαρκες , θα ερχοντε ολες οι πουτανες απο μονες τους , και οχι του δρομου και του υποκοσμου αλλα του καλου Κοσμου .
 

kakoslikos

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2005
Μηνύματα
162
Like
7
Πόντοι
1
Χμμμμμ (καθαρισμός λαιμού). Κύριοι, βλέπετε πού κατήντησε το προηγούμενο κόμμα με την ανύπαρκτη εκπαιδευτική μεταρρύθμιση τα παιδιά μας. Γράφουν σε sites όπως το bourdela.com και σκέπτονται όλη τη μέρα μόνο πώς να κάνουν έρωτα με πληρωμένας δεσποινίδας. Η κυβέρνησή μας μπορεί και θα γλυτώσει αυτά τα παιδιά (Κώστας).
------------------------------------------------------------------------------
Θα ήθελα να παρατηρήσω στην αφελή λογική της κυβέρνησης και του πρωθυπουργού ότι είναι πια δικό τους σφάλμα και αποδεικνύει έμπρακτα την αποτυχία της πολιτικής τους το ότι they try να μας φορτώσουν τα λάθη του κάθε νέου που έχει χάσει το δρόμο του σε τέτοια sites αντί να είναι έξω με την κοπέλα του και να πίνει το ποτάκι του ή ένα drink ρε αδελφέ όπως έλεγα και στα φοιτητικά μου χρόνια (Γιώργος).
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
[size=9pt]Σοβαρα τωρα. Διαφωνεις σε κατι απο αυτα που ειπα?[/size]

Εγώ διαφωνώ σε μερικά, ή μάλλον στη διατύπωση.
Και έχω να προσθέσω κι άλλα.
Δυστυχώς τώρα δεν έχω χρόνο, θα επανέλθω πάντως.
 

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
θα εβαζα τον giorgopapas για Υπουργο Πολιτισμου!!!!

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Θα έβγαινα σε πανελλήνια τηλεοπτική μετάδοση, θα ζητούσα συγγνώμη για όλα τα βάσανα και τις ταπεινώσεις που υφίσταται ο πολίτης (όχι μόνο τώρα, αλλά μονίμως) και θα τίναζα τα μυαλά μου στον αέρα. Εγώ θα ήμουν νεκρός, η Κοινωνία έκπληκτη και η Ιστορία δικαιωμένη.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
θα εφερνα ΑΜΕΣΑ 5000 πρωην σοβιετικές γκομενες και θα τις παρεδιδα στον διψασμένο λαό..
αυτες θα επρεπε να ηταν ΜΟΥΝΑΡΕΣ κ ΦΤΩΧΕΣ..
σκοπος να παντευτουν με ελληνες ..
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?1.Διαώνιση του είδους ΕΛΛΗΝΑΣ+ΞΑΝΘΟΜΟΥΝΙ=GREEK LOVER 3G
2.Προσγείωση των ανοργασμικών ελλεηνίδων..
3.Γαμήσι κ ηρεμία(παραλαγή του σεμνά κ ταπεινά)
 

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
ενας εδω μεσα δεν εχει πει οτι ΟΛΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ημαστε ενα μεγαλο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ κ γουσταρουμε..

ολο ο προθυπουργος κ οι υπουργοι φταινε!!! (ΝΔ,ΠΑΣΟΚ,ΚΚΕ.....)

δεν μπορω να το καταλαβω!!!  :think: :think: :think:

εμεις ΠΟΤΈ δεν θα γινουμε απο ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!

τα παραδειγματα πολλα.... παρα πολλα!!!
 

HammerHead

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
70
Like
2
Πόντοι
0
θα καταργούσα την παραγραφή αδικημάτων μετά από πάροδο χρόνων.

Θα έχτιζα φυλακές.

Θα καταργούσα τα παραθυράκια του νόμου, βάσει των οποίων πολλοί κλέφτες και εγκληματίες την σκαπουλάρουν.

Θα καταργούσα τις διακρίσεις στις πτέριγες των φυλακών. Όλοι οι εγκληματίες μαζί - τι, δεν κατάλαβα, όλοι άνθρωποι δεν ήμαστε; Τι πάει να πει "οι τάδε τρόφιμοι είναι επικίνδυνοι". Δεν θέλω χαρακτηρισμούς σε κοινωνικές ομάδες  :2funny: !

Θα πολλαπλασίαζα το μέγεθος των ποινών των επίορκων κρατικών υπαλλήλων και λειτουργων.

Θα καταργούσα το 25ετές μέγιστο της ποινής.

Θα επέβαλα ισόβια (πραγματικά ισόβια) στους εμπρηστές δασών.

Θα επέβαλα ποινές φυλάκισης σε όσους φοροδιαφεύγουν.

αλλά και...

Θα μείωνα τη φορολογία στο 22% με 25%

και τέλος ....

Θα καταργούσα την παραοικονομία
  δηλαδή
Θα επέβαλα στα μπουρδελα να κόβουν απόδειξη παροχής υπηρεσιών
  και ταυτόχρονα
Θα έριχνα βαρύτατα πρόστημα στις τσατσάδες που δεν κολλάνε ένσημα στις πουτάνες!!!

 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom