Νέα

Σοκ: Ρωσίδα 21 ετών με Aids σκορπά το θάνατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα don kihotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 551K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.171
Κριτικές
7
Like
163
Πόντοι
16
φοβαμαι να παω να το παρω ετσι μου το ειπαν..
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.446
Κριτικές
90
Like
32.660
Πόντοι
24.700

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
11
Πόντοι
16
τυπε τι εγινε σε στενοχωρησε η αλλη στο 104
Μπα, όχι.Απλά δικό μου λάθος που πίστευα ότι μπορείς να κάνεις διάλογο με προμότορες και κορίτσια που δεν έχουν μάθει να ακούν μια άλλη άποψη εκτός από το "τι καυλιάρα που είσαι","Θεά", :tits: :grouphug: και γενικά  :jerking:. Είναι δικό τους το forum και δεν θέλουν ενοχλήσεις.Καλά κάνουν στο φινάλε.Επιχείρηση είναι.Ξέχασέ το!
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
11
Πόντοι
16

chantal-99

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2011
Μηνύματα
5.283
Like
41
Πόντοι
66

γιατι να σε συλλαβουν, εκδιδεσαι ? :huh:
ειτε δεν καταλαβαινεις τι σου γινεται η  :jerking:




αν το τεστ ειναι θετικο, μαλλον η αστυνομια θα ειναι το μικτροτερο σου βασανο

περα απ'ολα, ελπιζω ολα να πανε καλα  :)
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
Οι Πιρφόροι κατέστρεψαν την Ελλάδα  :rockon:
 

sonderage

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2010
Μηνύματα
785
Κριτικές
18
Like
1
Πόντοι
16
Βιολογος,ασχολουμαι πολλα χρονια με τον HΙV και το AIDS και σε αντιθεση με τον γενικο πληθυσμο μπορω να διαβασω τις επιστημονικες εργασιες πανω στο ζητημα και να καταλαβω τι λενε.


Συμφωνουμε οτι η θρομβωση μπορει να οφειλοταν σε αλλη αιτια ασχετη με το ΑΙDS.Μπορει ομως και να οφειλονταν στο AIDS.Οπως δειχνουν μελετες σε ασθενεις με AIDS αυτοι παρουσιαζουν αυξημενη συχνοτητα θρομβωσεων σε σχεση με το γενικο πληθυσμο.Συνεπως ΔΕΝ αποκλειεται αιτια θανατου της Μαριας να ηταν τελικα το AIDS σε αντιθεση με αυτα που ισχυριζονται οι γνωστοι ασχετοι (ετσι λεω εγω τους ντοπιους αρνητες).

Στο ξαναλεω ομως για να το εμπεδωσεις.Το γεγονος οτι ο HIV προκαλει AIDS τεκμηριωνεται απο χιλιαδες επιστημονικες εργασιες απο επιστημονικες ομαδες απο ολο τον κοσμο.Οι αρνητες του AIDS το ξαναλεω δεν εχουν ουτε μια επιστημονικη εργασια με το μερος τους.Οι επιστημονες αρνητες του AIDS μαλιστα δεν εχουν δουλεψει ΠΟΤΕ με τον ιο στο εργαστηριο ουτε εχουν δημοσιευμενη καποιου αλλου ειδους επιστημονικη μελετη που εκπονησαν οι ιδιοι (πχ μια κλινικη μελετη οποιουδηποτε ειδους με ομαδα ασθενων).

Eσύ που λες εχεις το υποβαθρο και λες οτι μελέτησες και ειδες οτι εχουν δίκιο οι επιστήμονες των εταιριών ,παρε λοιπον αυτο το αρθρο,ναι απάντησε σε αυτά που λενε αυτοί...και μετα τα ξαναλεμε...


Continuum
Vol.4 No.3 Sept./Oct. 1996


THE ISOLATION OF HIV -- HAS IT REALLY BEEN ACHIEVED?
THE CASE AGAINST

Eleni Papadopulos-Eleopulos (1) Valendar F.Turner (2) John M. Papadimitriou (3) David Causer (1)

(1) Department of Medical Physics, (2) Department of Emergency Medicine, Royal Perth Hospital, Perth, Western Australia; (3) Department of Pathology, University of Western Australia.

"Listening to both sides of a story will convince you that there is more to a story than both sides"
Frank Tyger

Να και η ελληνικη μεταφραση,που την έχουνε στο σαιτ αυτοί...οι αρνητες ...( που τους πληρώνει...ποιός ???,που ποιό συμφέρον έχουνε ,να τα λενε αυτά για τον “ HIV” ,  και δεν τα λενε για την ελονοσια,η τη συφιλη,η τη χολερα ,η,η,η,η,η ? )...

The Isolation of HIV: Has it really been achieved?(Greek)

και υπαρχουν εκει και αλλες μεταφρασεις αρθρων τους  στα ελληνικα...Ιδού η ΡΟΔΟΣ ! ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΤΟΥς ΝΑ ΔΟΞΑΣΤΕΙς...{ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ...ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΚΑΝΤΟ  ΕΣΥ...ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΠΕΛΛΟ...)

ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΝΙΩΤΗ,ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ...(απάντηση εννοώ,οχι συνεργεία με μπάτσους και υπαλλήλους της υπουργαρας...)

 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
απο που κι ως που να ξερουν οτι εισαι ο ιδιος που τηλεφωνεις, εδω χοληστερινη δεν σου λενε απο το τηλεφωνο!

:think:
Καλά άλλο σε νοσοκομείο άλλο σε γιατρό δικό σου, αλλά σχεδόν ότι εξετάσεις έχω κάνει από το τηλέφωνο τα έχω μάθει τα αποτελέσματα.
Παπ και σμν δλδ.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
και αν βγει αρνητικο τοτε ολα καλα..αν βγει θετικο τι γινετε μετα θα ειναι απεξω η αστυνομια να με συλαβει :think:
Αν, λεμε ΑΝ σε περιπτωση εισαι θετικος τοτε η ψυχολογικη πιεση θα ειναι τρομακτικη την δεδομενη στιγμη και κανεις δεν μπορει να προβλεψει την αντιδραση σου
Γιαυτο τιποτα δεν λεγεται απο το τηλεφωνο σε τετοιες περιπτωσεις...

Απευχομαι να εχεις το οτιδηποτε και πιστευω οτι καλο ειναι να παψεις να φοβασαι τοσο πολυ....

Παρε εναν καλο σου φιλο η καποιον γονιο σου αν εχεις εννημερωσει και πηγαιντε μαζι....

Καλη επιτυχια φιλαρακο
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
:think:
Καλά άλλο σε νοσοκομείο άλλο σε γιατρό δικό σου, αλλά σχεδόν ότι εξετάσεις έχω κάνει από το τηλέφωνο τα έχω μάθει τα αποτελέσματα.
Παπ και σμν δλδ.
Αλλο το παπ και αλλο τα σμν (για τι ειδους σμν μιλας ?)
Σιγουρα αν ηταν για τα θανατηφορα δεν θα σου ελεγαν τιποτα απο το τηλεφωνο
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
:think:
Καλά άλλο σε νοσοκομείο άλλο σε γιατρό δικό σου, αλλά σχεδόν ότι εξετάσεις έχω κάνει από το τηλέφωνο τα έχω μάθει τα αποτελέσματα.
Παπ και σμν δλδ.

το παπ ρε συ βελβυ παντα απο το τηλεφωνο μου το λενε και μενα....αφου μιλας με τον ιδιο το γυναικολογο σου...και τα σμν παλι απο το τηλεφωνο γιατι παλι με το γιατρο σου μιλας συνηθως.... :P :P
για παρε τη βιοιατρικη και πες τους ειμαι η κυρια παπαριδου μπορειτε να μου πειτε τα αποτελεσματα των σμν μου σας παρακαλω γιατι ξυνομαι και βαριεμαι να παρω τα ποδια μου να ερθω μεχρι εκει να μου πεις τι θα σου πουνε :grin: :grin:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.717
Κριτικές
6
Like
8.896
Πόντοι
1.686
Τα μαθηματικά λένε ότι αν έχεις πιθανότητα 1/200 να κολλήσεις (στη μία επαφή) και κάνεις σεξ 200 φορές πχ σε διάστημα 2 χρόνων, τότε ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις κολλήσει

Τα μαθηματικά ΔΕΝ λένε αυτό φίλε .

Αυτό θα ίσχυε ,αν υπήρχε ενα κιβώτιο με 200 χαρτάκια και το ένα απο αυτά

έγραφε εητζ .Αν τράβαγες ένα -ένα τα χαρτάκια ,σίγουρα αν τράβαγες και τα διακόσια

θα είχες στα χέρια σου αυτό με το εητζ.

Αλλά δεν ισχύει αυτό με τις σεξουαλικές επαφές .



Η πιθανότητα με 150 περίπου επαφές κολπικές ΧΩΡΙΣ καποτα ,

για να κολλήσει ο ΑΝΤΡΑΣ από οροθετική ,ειναι 1-3 % σύμφωνα

με πολλές μελέτες ζευγαριών όπου η γυναίκα ηταν οροθετική .

(βλ site MEDLINE και περιοδικό AIDS ) .

Η πιθανότητα να κολλήσει ο ΑΝΤΡΑΣ από οροθετική γυναίκα με ΜΙΑ επαφή κολπικη

ακάποτη είναι ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ από ΜΙΑ στις 2500 .
 

trelopalaviaris78

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
151
Like
0
Πόντοι
1
το παπ ρε συ βελβυ παντα απο το τηλεφωνο μου το λενε και μενα....αφου μιλας με τον ιδιο το γυναικολογο σου...και τα σμν παλι απο το τηλεφωνο γιατι παλι με το γιατρο σου μιλας συνηθως.... :P :P
για παρε τη βιοιατρικη και πες τους ειμαι η κυρια παπαριδου μπορειτε να μου πειτε τα αποτελεσματα των σμν μου σας παρακαλω γιατι ξυνομαι και βαριεμαι να παρω τα ποδια μου να ερθω μεχρι εκει να μου πεις τι θα σου πουνε :grin: :grin:
μεγαλο το κενο του hivaids.gr .... εγω βαριεμαι να περιγραψω :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom