Νέα

Σοκ: Ρωσίδα 21 ετών με Aids σκορπά το θάνατο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα don kihotis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 552K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Τώρα καταλάβατε μερικοί που μας λέτε επικίνδυνους γιατί γράφουμε τις πιθανότητες μετάδοσης του ιού? Ξέρετε πόσοι άνθρωποι υπάρχουν που έχουν μεγαλώσει μέσα σε αυτό τον αδικαιολόγητο φόβο και έχουν στηρηθεί τη σεξουαλική τους ζωή? Φίλε κι εγώ ήμουν έτσι μέχρι που κάθησα κάτω και διάβασα τις πιθανότητες. Σκέφτηκα λογικά και κατάλαβα ότι οι γιατροί φοβίζουν υπερβολικά τον κόσμο με σκοπό να περιορίσουν όσο γίνεται τις επικίνδυνες συμπεριφορές κάποιων ατόμων που δεν προφυλάσσονται ποτέ. Δυστυχώς όμως, αυτοί που τελικά την πληρώνουν είναι άνθρωποι σαν εσένα που έχουν από τη φύση τους αυξημένο το αίσθημα του φόβου. Αυτούς τους ανθρώπους έχουν καταδικάσει οι γιατροί να ζουν μέσα στη μοναξιά και την αγαμία.

Επαναλαμβάνω άλλη μια φορά τις πιθανότητες μετάδοσης του ιού από γυναίκα σε άντρα μήπως έστω και τώρα σώσω εσένα και κάποιους άλλους σαν εσένα που διαβάζουν:

Κολπικό σεξ χωρίς προφύλαξη με οροθετική γυναίκα: 1 στις 2.000
Στοματικό σεξ χωρίς προφύλαξη με οροθετική γυναίκα: 1 στις 20.000


Αν φοράτε πάντα καπότα δεν υπάρχει πρακτικά κανένας κίνδυνος μετάδοσης του ιού ακόμα και αν κάποιες φορές αυτή σπάσει. Γαμάτε γιατί χανόμαστε!   :rockon:

Έλα ρε τύπε.  :rockon:

Έχεις δίκιο, ψυχραιμία και καθαρό μυαλό πάνω από όλα.  :)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Axaxaxa απο τον Ποκοχαντα το ακουσες αυτο???  :think: Αντε να μην λεμε οτι θελουμε γιατι ο ιος βρισκεται στο σαλιο σε μικρες ποσοτητες. Το CDC λεει οτι κολλαει και απο στοματικο και εχω βαλει το λινκ πιο πισω!

Τυπε λες να θελω να σας αρρωστησω
και εγω?  :grin:
 

kokos99

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
παιδια αυτο με τα ποσοστα παντος ειναι πολυ επικυνδινο εαν ο αλλος δει 1-2000 να κολησει καθε μερα θα πεζει ρουλετα.....αλλοστε αυτα ειναι σχετικα εγω εχω διαβασει σε εγκυρα σιτε για 1-100 και 1-500 τι ειναι αληθεια  κανεις δεν ξερει αλλα αμα ηταν τοσο μεγαλα τα ποσοστα του να μην κολησεις θα ειχαν τοσοι αντθρωποι την αρωστεια....?οπως και να εχει παιδια για εμενα μονο εαν μας πουν ποσοι εχουν βρεθει θετικοι απο αυτους που πηγαν με την νατασα και ιδιαιτερα με καποτα και απλα μπορει να εδωσαν ακαποτη πιπα η δακτιλισμα...θα καταλαβουμε τι πεζει οσοι για τους αλουσ που πηγαν με τα ζακια και ειδικα ακαποτα τελειως ....δεν εχει σημασια να μπουνε σε δειγμα μετρησεις...ειναι ατομα με σοβαρο προβλημα....οποτε αναμενουμε ..ελπιζω για να μην εχουν πει τιποτα παντος οτι δεν εχουν βρει κανενα ακομα.....
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
παιδια αυτο με τα ποσοστα παντος ειναι πολυ επικυνδινο εαν ο αλλος δει 1-2000 να κολησει καθε μερα θα πεζει ρουλετα.....αλλοστε αυτα ειναι σχετικα εγω εχω διαβασει σε εγκυρα σιτε για 1-100 και 1-500 τι ειναι αληθεια  κανεις δεν ξερει αλλα αμα ηταν τοσο μεγαλα τα ποσοστα του να μην κολησεις θα ειχαν τοσοι αντθρωποι την αρωστεια....?οπως και να εχει παιδια για εμενα μονο εαν μας πουν ποσοι εχουν βρεθει θετικοι απο αυτους που πηγαν με την νατασα και ιδιαιτερα με καποτα και απλα μπορει να εδωσαν ακαποτη πιπα η δακτιλισμα...θα καταλαβουμε τι πεζει οσοι για τους αλουσ που πηγαν με τα ζακια και ειδικα ακαποτα τελειως ....δεν εχει σημασια να μπουνε σε δειγμα μετρησεις...ειναι ατομα με σοβαρο προβλημα....οποτε αναμενουμε ..ελπιζω για να μην εχουν πει τιποτα παντος οτι δεν εχουν βρει κανενα ακομα.....

Πες ποια ειναι η απορια σου να στην εξηγησω εγω.
 

kokos99

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2009
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
η απορια-προβληματισμος ειναι περι ακριβειας και ορθοτητας των ποσοστων μεταδοσης οπως και ολη μερα μασ πριζουν τα @@ τελικα βρικαν καποιο πελατη θετικο........
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
η απορια-προβληματισμος ειναι περι ακριβειας και ορθοτητας των ποσοστων μεταδοσης οπως και ολη μερα μασ πριζουν τα @@ τελικα βρικαν καποιο πελατη θετικο........

Η μεταδοση του ιου γινεται οταν μέσα απο καποια ασυνέχεια του δέρματος είτε πληγή περάσει κάτι
το οποίο έχει μεγάλη συγκέντρωση στον ιο.

Αίμα , σπέρμα , μητρικο γαλα , κολπικο υγρο

βεβαια ο ιος δεν ζει καθολου στον αερα . Απλο ειναι

δεν χρειαζονται πολλες αναλύσεις που κουραζουν και τον κοσμο.

Καινούργιος γιατρος!!  :grin:

Τα γραφει στο ιντερνετ  :P
 

Επισκέπτης
παιδια αυτο με τα ποσοστα παντος ειναι πολυ επικυνδινο εαν ο αλλος δει 1-2000 να κολησει καθε μερα θα πεζει ρουλετα.....αλλοστε αυτα ειναι σχετικα εγω εχω διαβασει σε εγκυρα σιτε για 1-100 και 1-500 τι ειναι αληθεια  κανεις δεν ξερει αλλα αμα ηταν τοσο μεγαλα τα ποσοστα του να μην κολησεις θα ειχαν τοσοι αντθρωποι την αρωστεια....?οπως και να εχει παιδια για εμενα μονο εαν μας πουν ποσοι εχουν βρεθει θετικοι απο αυτους που πηγαν με την νατασα και ιδιαιτερα με καποτα και απλα μπορει να εδωσαν ακαποτη πιπα η δακτιλισμα...θα καταλαβουμε τι πεζει οσοι για τους αλουσ που πηγαν με τα ζακια και ειδικα ακαποτα τελειως ....δεν εχει σημασια να μπουνε σε δειγμα μετρησεις...ειναι ατομα με σοβαρο προβλημα....οποτε αναμενουμε ..ελπιζω για να μην εχουν πει τιποτα παντος οτι δεν εχουν βρει κανενα ακομα.....

Κανείς δεν θα έχει κολλήσει από τη Νατάσσα. Το 90% αυτών που κολλάνε είναι τοξικομανείς και άτομα (άντρες - γυναίκες) που τον παίρνουν από πίσω. Σου ξαναλέω ότι αν φοράς πάντα καπότα με ιερόδουλες δεν υπάρχει περίπτωση να κολλήσεις, ακόμα και αν κάποιες φορές τύχει να σου σπάσει.

Τώρα, αυτοί που πάνε με πρεζάκια του δρόμου που αιμορραγούν από παντού είναι άξιοι της μοίρας τους, όχι μόνο για AIDS αλλά και για ένα σωρό άλλες ασθένειες!
 

emssik

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα και απο μενα παιδια.κανοντας και εγω το τεστ(λογο της προεκλογικης τρομολογνιας της οποιας μας βαζουν για να ξεχασουμε λιγο τα σκανδαλα τους και να δουμε τον λοβερδο ως σωτηρα)ετηχε να γνωρισω απο κοντα αρκετα ατομα απο δω και χαρηκα που ολοι μας βγηκαμε θετκοι :rockon: :rockon: :rockon:στο οτι μπορουμε να γαμαμε πλεον και με χαρτι οτι δεν εχουμε AIDS(μην ψαρωνετε!!!! :dancing: :dancing:)απλα η διαπιστωση μου ειναι οτι απλα οτι οτι λενε τα μμε ποιο πολυ ειναι για να σπυρουν τρομο(ακομα και εγω με βλεπω καθε μηνα να κανω τεστ    απλα για να εχω και το πανω και το κατω κεφαλι υσηχο)παρεπιπτωντος χθες το κελπνο ητανε στο αστυνομικο τμημα του αγιου παντελεημονα τωρα αν ξεκιναγανε για εξορμηση η για καμια προσαγωγη θα σας γελασω...χθες πιασανε καμια παλι η τους τελειωσανε τα πρεζακια? :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Τα μαθηματικά λένε ότι αν έχεις πιθανότητα 1/200 να κολλήσεις (στη μία επαφή) και κάνεις σεξ 200 φορές πχ σε διάστημα 2 χρόνων, τότε ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις κολλήσει
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Χα χα, εγώ δεν πρότεινα κανένα ακάποτο. Από συμπεράσματα, είσαστε γαμάτοι. Πρότεινα ένα μόνο πράγμα. Να δείτε τί λένε οι νομπελίστες που πήραν τα νόμπελ που σχετίζονται με το aids. Τίποτα άλλο. Δεν θα το ξαναπώ, αφού δεν καταλαβαίνετε και μάλιστα καταλαβαίνετε τα ανάποδα. Υπάρχουν πολλές αρρώστιες, τα ακάποτα δεν είναι καθόλου καλή ιδέα. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση μ'αυτά που είναι στο ντοκυμαντέρ.



παρομοιως

απο συμπερασματα και εσυ γαματος εισαι


ειπα: ΤΟ ΣΑΙΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ(και πολλοι ανεγκεφαλοι)

ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΟ

ΟΜΩΣ ΑΣ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΘΑ ΠΟΥΝ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ


δεν ειπα οτι δεν βασιζεσε σε επιστημονικα δεδομενα οπως ομως σε επιστημονικα δεδομενα βασιζοντε και πολλοι που εχουν την αντθετη αποψη

οπως επισεις λιγοι γνωριζουν την διαφορα του ΟΡΟΘΕΤΙΚΟΥ ΣΕ HIV ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΡΕΑ ΕΙΝΤΖ

ναι μεν το πιστευω σου μπορει να βασιζεται επιστημονικα αλλα εξακολουθει ΝΑ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕΙ ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΛΑΘΟς ΑΠΟΦΑΣΗ

και δεν ειναι λιγοι οι ανεγκεφαλοι που πηγαν ανευ γιατι για μενα κανεις τους δεν αξιζει τον ορο  κακομοιρης που

καποιοι λενε. τον ορο αυτο θα τον δεχτο γιατι τις αλλε κοπελες που πηγαν μετα, τις γυναικες τους, τις γκομενες τους, προσωπικα πιστευω οτι ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΙς  ΙΕΡΟΔΟΥΛΕς ΜΕ HIV ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥς

ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΙ
 

Επισκέπτης
Τα μαθηματικά λένε ότι αν έχεις πιθανότητα 1/200 να κολλήσεις (στη μία επαφή) και κάνεις σεξ 200 φορές πχ σε διάστημα 2 χρόνων, τότε ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις κολλήσει

Τα μαθηματικά λένε 1 στις 2.000 φορές ακάποτο σεξ με οροθετικό άτομο. Αν το κάνεις πάντα με καπότα, πόσες φορές θα τύχει να σου σπάσει η καπότα και πόσες από αυτές θα είναι με οροθετικό άτομο? Ξύπνα!   :uglystupid:
 

Επισκέπτης
Τα μαθηματικά λένε 1 στις 2.000 φορές ακάποτο σεξ με οροθετικό άτομο. Αν το κάνεις πάντα με καπότα, πόσες φορές θα τύχει να σου σπάσει η καπότα και πόσες από αυτές θα είναι με οροθετικό άτομο? Ξύπνα!   :uglystupid:

sry εννοούσα σεξ μόνο ακάποτο με οροθετική  :dunno:
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2011
Μηνύματα
2.171
Κριτικές
7
Like
163
Πόντοι
16
πηγα προχθες και εκανα και εγω εξετασεις στο νοσοκομειο..πηρα τηλ και μου ειπαν οτι εχει βγει το αποτελεσμα αλλα δεν μου λενε απο το τηλ παρα μονο να παω απο εκει να μου πουν..τι παει να πει αυτο οτι εχει βγει θετικο?
 

KD

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.127
Κριτικές
3
Like
11
Πόντοι
16
πηγα προχθες και εκανα και εγω εξετασεις στο νοσοκομειο..πηρα τηλ και μου ειπαν οτι εχει βγει το αποτελεσμα αλλα δεν μου λενε απο το τηλ παρα μονο να παω απο εκει να μου πουν..τι παει να πει αυτο οτι εχει βγει θετικο?
Όχι βέβαια! Ποτέ δεν τα λένε μέσω τηλεφώνου!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom