Νέα

Σχολιασμός ημερησίων ενημερώσεων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 262K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Αρχές 90, λόγω έλευσης αλλοδαπών γυναικών ακόμα ψαρωμένων + ότι λόγω ανταγωνισμού ανέβασαν το επίπεδο των ντόπιων κοματιών.....Βέβαια δεν υπήρχαν ακάποτα κλπ αλλά δεν υπήρχε ακόμα ο άκρατος επαγγελματι΄σμός τουλάχιστων των εισερχομένων κομματιών. Τις πήδαγες το πρωί στα ντέλα και άμα ήσουν καπάτσος τις έβγαζες τα βράδια και τις πήδαγες και στο ξενοδοχείο. Ο μόνο κίνδυνος ήταν τα κυκλώματα-προστάτες που επειδή όλες ήταν παράνομες ήταν πιο σκληρό από τι τώρα....
Στοχοποιείς σωστά αυτήν την μεταβατική περίοδο που ανέτρεψε το καθεστώς την Ελλεϊνίδων και ανέβασε το επίπεδο εμφάνισης και υπηρεσιών.
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Την Ντενίζα δεν την έχω πάρει (ίσως επηρεασμένος και από τις αντικρουόμενες κριτικές των συναδέλφων).. εγώ κρίνω τη συμπεριφορά της στο σαλόνι, και διευκρίνισα...και στη Ρεμούνδου και τώρα στη Πιπίνου το να μη βγαίνει στο σαλόνι να παρουσιάσει τον εαυτό της και να πει δυο λόγια είναι αντιεπαγγελματικό και απαράδεκτο.
Για τη Ιβάννα ίσως την αδικώ... αλλά μου έδωσε αυτή την εντύπωση αφού βγήκε κρύα και ανέκφραστη...
Τώρα μέσα στο δωμάτιο μπορεί και οι δυο να είναι πορνοσταρ...
Αν εσείς θεωρείτε ότι οι υπηρεσίες που μας προσφέρονται σε όλα τα μπουρδέλα είναι ανάλογες και των χρημάτων που δίνουμε...τι να πω... Και είναι μερικοί που λένε "αν δε σαρέσει φιλαράκι να πληρώσεις παραπάνω να πας σε studio"... ωραία λογική..

Επειδή πιστεύω πως το site το επισκέπτονται και πολλές απότ τις κοπέλες πρέπει να κάνουμε κριτική σε όλα και όχι να εξωραϊζουμε καταστάσεις...
Εκτός και αν όλοι είστε παραλήδες οπότε.... πάω πάσο...

αυτό για μένα δεν ισχύει φίλε!! Εγώ πλερώνω όσα μου ζητάνε, αν έχω βέβαια και άν θέλω. Αλλα απο την στιγμή που πληρώνω και είμαι σωστός απέναντυ στην κοπέλα (καθαρός και ευγενικός και όχι παράλογος) ΑΠΑΙΤΩ να είναι και εκείνη άψογη απέναντυ μου. Αλλωστε αυτή βάζει την τιμή οχι εγώ. Η δικαιολογία "με 20€ τι περιμένεις" είναι τελείως μαλακία. Αμα πιστευει οτι αξίζει περισσότερα ας χρεώσει περισσότερα!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:



Δεν χρειαζόταν να πάει με το χρονόμετρο.Είχε χρονόμετρο στον εγκέφαλο η Ιβάνα και τον ξενέρωσε στο 4λεπτο-5λεπτο.
Όπως και μένα:
{24/6/2009.Η γνωστή Ιβάνα από Αλκαμένους.Ενώ την πήδαγα πισωκολλητό, στα 5-6 λεπτά, γύρισε το κεφάλι της πίσω προς εμένα για να βλέπω όλη την ξυνίλα της και με έναν ψυχροπολεμικό ξυνό χρωματισμό φωνής και ένα υφάκι δυσαρέσκειας, αναφώνησε:
"Μην ξεχνάς μωρό μου οτι πλήρωσες για 5-7 λεπτά!!!".ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ!!!.Κοιτάω το ρολόϊ μου, 5-6 λεπτά είχαν περάσει.
ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ:"ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ" με το γνωστό ψυχροπολεμικό
ύφος!!!...}

να της πείς αυτό που σε είπα παραπάνω!!! Αν θέλει ας χρεώσει περισσότερα, αλλα απο την στιγμή που χρεώνει αυτη 20€ τότε να κάθεται να σε εξυπηρετίσει!!!  :rockon: Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τις τιμές, αλλα για το θέμα των υπηρεσιών είμαι πολύ περίεργος!!! :tits: :tits: :tits: :tits: :tits:
 

Επισκέπτης
ΕΣΥ φταίς που πλήρωσες για πέντε-επτά λεπτά. Επρεπε να της πείς οτι νόμιζες οτι το απλό πήγαινε ένα τέταρτο.
Για να μην βγαίνουμε  :offtopic: στο άλλο νήμα.
Αν η Ιβάνα έκανε αυτά που έπρεπε να κάνει δεν τα χρειάζεται κανένας τα 15 λεπτά.Παραπέμπω αναλυτικά στην κριτική μου:

Αφού νόμισε οτι ο χρόνος της έληξε όφειλε  να το υπονοήσει με άλλη φρασεολογία και άλλο ύφος!.Την στιγμή που περιέρχεσαι σε κατάσταση έκστασης, στα 5 λεπτά σου πετάει την γνωστή της ατάκα-ψυχρολουσία:
"Μην ξεχνάς μωρό μου οτι πλήρωσες για 5-7 λεπτά!!!".
Και αμέσως μετά:"ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ" με το γνωστό ψυχροπολεμικό ύφος!
Οι ιερόδουλες οφείλουν να βάζουν την καπότα σωστά για να μην πονάει ο πελάτης και να μην μειώνεται η ευχαρίστησή του.
Αν καθυστέρησε δύο λεπτά να βάλει την καπότα σωστά και την έβαλε με την δεύτερη φορά (δεύτερη,δική μου καπότα),όφειλε να μην προσμετρήσει αυτά τα λεπτά στο εγκεφαλικό της χρονόμετρο! :2funny: :2funny: :2funny:
Τέλος πάντων, ΠΕΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΒΑΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΠΑΘΑ!
 

Επισκέπτης
Όντως η Λάνα είχε ξεκινήσει ως στρίπερ... στα τέλη της δεκαετίας του '50  :rockon: :rockon: :rockon:
Αν ήταν 18 ετών τότε (έστω το 1960),σήμερα πρέπει να είναι 68 ετών.Που δεν είναι βέβαια.
Εντός της Σοβιετικής Ένωσης αποκλείεται να δούλευε στρίπερ!.
Εκτός και αν τα ανώτατα κομματικά στελέχη απολάμβαναν πριβέ κωλάδικα! :2funny:.
Οι παλιννοστούντες ομογενείς από την U.S.S.R.,μέλη του ιστότοπου ας μας πούνε.
Είχε διαφύγει στο εξωτερικό και δούλευε εκεί;
Έχει ενδιαφέρον η ιστορία κάποιων ιερόδουλων ειδικότερα παλαιών που έδρασαν σε ταραγμένες περιόδους.
 

egwthelw

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2010
Μηνύματα
90
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0

Μετά από ένα χρόνο τα ίδια λέμε για την Ιβάνα???? ρε παιδιά έλεος πόσες φορες θα τα αναφέρουμε??? Την κοπέλα την ξέρω εδώ και καιρό δεν αξίζει άλλη ευκαιρία? Αν έγινε έτσι όπως τα λέτε????

Για να μην βγαίνουμε  :offtopic: στο άλλο νήμα.
Αν η Ιβάνα έκανε αυτά που έπρεπε να κάνει δεν τα χρειάζεται κανένας τα 15 λεπτά.Παραπέμπω αναλυτικά στην κριτική μου:

Αφού νόμισε οτι ο χρόνος της έληξε όφειλε  να το υπονοήσει με άλλη φρασεολογία και άλλο ύφος!.Την στιγμή που περιέρχεσαι σε κατάσταση έκστασης, στα 5 λεπτά σου πετάει την γνωστή της ατάκα-ψυχρολουσία:
"Μην ξεχνάς μωρό μου οτι πλήρωσες για 5-7 λεπτά!!!".
Και αμέσως μετά:"ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ" με το γνωστό ψυχροπολεμικό ύφος!
Οι ιερόδουλες οφείλουν να βάζουν την καπότα σωστά για να μην πονάει ο πελάτης και να μην μειώνεται η ευχαρίστησή του.
Αν καθυστέρησε δύο λεπτά να βάλει την καπότα σωστά και την έβαλε με την δεύτερη φορά (δεύτερη,δική μου καπότα),όφειλε να μην προσμετρήσει αυτά τα λεπτά στο εγκεφαλικό της χρονόμετρο! :2funny: :2funny: :2funny:
Τέλος πάντων, ΠΕΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΒΑΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΠΑΘΑ!
 

Επισκέπτης
Μετά από ένα χρόνο τα ίδια λέμε για την Ιβάνα???? ρε παιδιά έλεος πόσες φορες θα τα αναφέρουμε??? Την κοπέλα την ξέρω εδώ και καιρό δεν αξίζει άλλη ευκαιρία? Αν έγινε έτσι όπως τα λέτε????
Κάθε πελάτης καταθέτει την εμπειρία του.Κάποιοι είναι δυσαρεστημένοι με την Ιβάνα και κάποιοι ευχαριστημένοι.
Οφείλεις να καταθέσεις την δική σου πολύ καλή εμπειρία με την Ιβάνα και καλά το κάνεις.
Περσινά ξινά σταφύλια δεν είναι όταν και άλλοι συναγωνιστές είναι δυσαρεστημένοι με την Ιβάνα.
Κατά τα άλλα, εσύ γιατί κόπτεσαι τόσο πολύ;
 
 

egwthelw

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2010
Μηνύματα
90
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0

Δεν βάζω κριτικές όπως βλέπεις απλά μιλάω κάπου κάπου στα forum.
Αλλα εσύ μιλάς για ιβάνα από πέρσι την έχεις πάρει ξανά να δεις άμα άλλαξε? ʼρα γιατί το ίδιο τροπάριο? Έχεις δίκιο όπως όλες κοπέλες για κάποιους καλή για άλλους όχι γούστα είναι αυτά αλλα γιατί να βρίζεις τις κοπέλες έτσι? Κόπτομαι γιατί όταν κάποιος βρίζει στις κριτικές του όπως για παράδειγμα....  ΣΚΑΤΟΚΑΡΓΙΟΛΑ  Θα σου ξεσκίσω το μουνί μωρή καργιόλα απατεώνισσα παραμιθατζού μέχρι να τριφτεί και να εξαφανιστεί η κρέμα από το μουνί σου!!!"  Αϊ στο διάολο μωρή μαλακισμένη -you must go και you must go- μού'βγαλες την Παναγία-Αϊ στα τσακίδια από δω πέρα-you must go και you must go"
Ετυχε να χύσω τη στιγμή ακριβώς που η σπασαρχίδω έλεγε ....
Αυτά είναι λίγα από αυτά που βρήκα άμα κάτσω και άλλο θα βρω παρα πολλά. Εμενα μου αρέσουν οι κριτικές για να ξέρω που πάω, σωστός μου αρέσουν όμως οι ευπρεπείς κριτικές και όχι ο μη σεβασμός της γυναικας.

Απλά βλέπω ότι γραφεις με ωραία ελληνικά και από την άλλη με λόγια όπου δεν σου αρμόζουν Jekyll & Hyde  ...???

Με γυναίκες εκτος από ιερόδουλες βγαίνεις (γαμάς???) γιατί από ότι βλέπω η καθημερινή ζωή σου αφορά μονο μπουρδέλα...


Κάθε πελάτης καταθέτει την εμπειρία του.Κάποιοι είναι δυσαρεστημένοι με την Ιβάνα και κάποιοι ευχαριστημένοι.
Οφείλεις να καταθέσεις την δική σου πολύ καλή εμπειρία με την Ιβάνα και καλά το κάνεις.
Περσινά ξινά σταφύλια δεν είναι όταν και άλλοι συναγωνιστές είναι δυσαρεστημένοι με την Ιβάνα.
Κατά τα άλλα, εσύ γιατί κόπτεσαι τόσο πολύ;
 
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.950
Κριτικές
490
Like
36.488
Πόντοι
41.447
Με γυναίκες εκτος από ιερόδουλες βγαίνεις (γαμάς???) γιατί από ότι βλέπω η καθημερινή ζωή σου αφορά μονο μπουρδέλα...

και εσένε τι σε νοιάζει τι κάνει στην προσωπική του ζωή?
σεξολόγος είσαι?
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
104
Like
2.750
Πόντοι
7.016
Πω, πω, πω, τι ντροπή!
Μόλις τώρα αντιληφθήκαμε την ύπαρξη αυτού του πεδίου! :cussing:
Ελπίζουμε να μη μας θεωρήσατε μπλαζέ.

Όμως, έτσι όπως πάει το πεδίο, ίσως πρέπει να αλλάξει τίτλο και από "Σχολιασμός ημερησίων ενημερώσεων" να γίνει "Σχολιασμός ημερησίων αντιπαραθέσεων".
Από άλλη οπτική ωστόσο, οι αντιπαραθέσεις δεν είναι πάντα αρνητικός παράγοντας, γιατί όταν υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη και σεβασμός, οι αντιπαραθέσεις μπορούν να είναι εξόχως γόνιμες, ώστε κάποιος να αλλάξει (π.χ. κάποιες απόψεις) ή έστω να προβληματιστεί.
Φανταστείτε να αλληλοσυγχαιρόμασταν αδιαλείπτως… Τι γελοιότητα!

Η άποψή μας είναι ότι ο σχολιασμός ημερησίων ενημερώσεων δεν πρέπει να εξαιρεθεί από το πεδίο των ενημερώσεων, γιατί είναι αλάτι. Το αλάτι που νοστιμίζει τις ενημερώσεις. Κάποιοι ρίχνουν μερικές φορές παραπάνω αλάτι, ή καθόλου αλάτι.
Φανταστείτε  τυχόν επόμενη φάση όπου στις ενημερώσεις δεν θα  γράφονται σχόλια για τις εκδιδόμενες. Οι ενημερώσεις θα είναι σαν τα αποτελέσματα του ιπποδρόμου, όπου το πιο «καυτό» σχόλιο είναι του τύπου «ο ίππος Αντριάννα δυστρόπησε…»

Επίσης, εύστοχα και σκωπτικά η κα Κατερίνα επεσήμανε τη γραφειοκρατία που αναπτύσσεται όταν ανοίγονται κι άλλα πεδία.

Που θέλουμε να καταλήξουμε; Πουθενά συγκεκριμένα (κλεμμένο από το Τζίμη Πανούση).
 

Επισκέπτης
Πειράζει που μιλάω για την Ιβάνα όταν γίνεται κουβέντα γι'αυτήν;
Συνέταξε μια "Λευκή Λίστα" ιερόδουλων που δεν πρέπει να μιλάμε γι'αυτές...

Τα δικά μου βρισίδια είναι σταγόνα στον ωκεανό.
Το "Θα σου ξεσκίσω το μουνί μωρή καργιόλα απατεώνισσα παραμιθατζού μέχρι να τριφτεί και να εξαφανιστεί η κρέμα από το μουνί σου!!!" αφορά ντοπάρισμα σκέψης και όχι εκφρασμένη βρισιά στην κοπέλα για να αντισταθμίσω τα σπασίματα που έκανε και τις πονηριές της:
"...και άρχισα ανελέητο σφυροκόπημα σκεπτόμενος:
"Θα σου ξεσκίσω το μουνί μωρή καργιόλα απατεώνισσα παραμιθατζού μέχρι να τριφτεί και να εξαφανιστεί η κρέμα από το μουνί σου!!!"
Μην παραποιείς τα πράγματα.

Όσο για την Ντιάνα-Τσέχα-Άννα-Σέρβα:""Αϊ στο διάολο μωρή μαλακισμένη -you must go και you must go- μού'βγαλες την Παναγία-Αϊ στα τσακίδια από δω πέρα-you must go και you must go"
Αν στο έκανε εσένα αυτό θα την έβριζες πραγματικά πολύ χειρότερα!
H κυρία της υπηρεσίας μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε:"Δεν είσαι ο μοναδικός, και σε άλλους το έχει κάνει".

Σέβομαι τις κοπέλες αλλά φυσικά δεν δέχομαι να με κοροϊδεύουν.
Οι κριτικές πρέπει να αποπνέουν και την ένταση (όποια και να είναι) της στιγμής εκείνης.
Όταν δολίως σου σπάει τ'αρχίδια η κοπέλα,το εκφράζεις ανάλογα.

Με γυναίκες εκτος από ιερόδουλες βγαίνεις (γαμάς???) γιατί από ότι βλέπω η καθημερινή ζωή σου αφορά μονο μπουρδέλα...
Αυτές τις ερωτήσεις, τις κάνω εγώ στους πελάτες μου...
Όλα κι όλα...δεν είμαστε ίσα κι όμοια... :2funny: :2funny: :2funny:

Οι γυναίκες, φίλε μου,και το ξέρεις πολύ καλά είναι πότε η κόλαση και πότε ο παράδεισος.Ανεξαρτήτως επαγγέλματος.Οπότε οι συναγωνιστές ας λάβουν υπόψη και τα καλά σχόλια για την Ιβάνα εκτός από τα κακά.
 

egwthelw

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2010
Μηνύματα
90
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
"Η ιβανα δεν με ενδιαφερει οχι οπως και πολλες αλλες. αμα pairnaw καλα με τις κοπελες τοτε eimai ok και τις περισσοτερες φορες paw καλα λογο το οτι eimai παντα ok μαζι τους και εχω τον τροπο μου...
σεβαστα οσα ειπες παντως....
απλα εχεφρασα την γνωμη μου Η γλωσσα μας einai τοσο πλουσια και την κατεχεις με τετιο βαθμο που απλα δεν σου παη εκεινο το λεξιλογιο. Euxomai να eimai κατανοητος
 

Επισκέπτης
Η άποψή μας είναι ότι ο σχολιασμός ημερησίων ενημερώσεων δεν πρέπει να εξαιρεθεί από το πεδίο των ενημερώσεων, γιατί είναι αλάτι. Το αλάτι που νοστιμίζει τις ενημερώσεις. Κάποιοι ρίχνουν μερικές φορές παραπάνω αλάτι, ή καθόλου αλάτι.
Σωστά.Γι'αυτό οι γρήγορες εύκολες απαντήσεις πρέπει να δίνονται στα γενεσιουργά νήματα.Για την οικονομία και τη συνοχή των ερωταποκρίσεων.Ακόμα και πιο σύνθετες απαντήσεις  που παράγουν γενική ενημέρωση για την κίνηση στους οίκους θα πρέπει να γράφονται στα γενεσιουργά νήματα για τους ίδιους λόγους.

Αλλά όταν κάποιος συναγωνιστής ζητά αναλυτικά-λεπτομερή στοιχεία για κάτι που γράφτηκε στα γενεσιουργά νήματα η ορμώμενος από αυτό ανοίγει άλλη κουβέντα και κινδυνεύει να χαρακτηριστεί :offtopic:,μπορεί κάλλιστα να έρχεται εδώ.
Μην πάτε μακρυά...και άμα πάτε να ξανάρθετε...που λέει και ο Τζίμης Πανούσης.
Δράση και Ανάδραση-ανατροφοδότηση μεταξύ γενεσιουργών και παραγώγου νήματος.

Εδώ ανοίγονται νήματα τύπου "Γιατί μυρίζει το μουνί της πουτάνας" η "Πέθανε ο Τζον Μάβερικ στο Μεξικό" από τα οποία πραγματικά σωρεύεται γραφειοκρατία στον ιστότοπο!
 

Επισκέπτης
....
απλα εχεφρασα την γνωμη μου Η γλωσσα μας einai τοσο πλουσια και την κατεχεις με τετιο βαθμο που απλα δεν σου παη εκεινο το λεξιλογιο. Euxomai να eimai κατανοητος
Το λεξιλόγιο (περί αισχρότητας της γλώσσας-έκφρασης) είναι ένα εν δυνάμει όπλο.Δεν είναι αυτόφωτο.Δεν είναι καλό η κακό από μόνο του.Ο σκοπός, οι περιστάσεις και τα μηνύματα που εκφράζει στην καίρια στιγμή καταλύουν την θρησκευτική μονοκόμματη φαρισαϊστική δογματολογία περί αισχρού και ευγενικού.Και γενικότερα περί καλού και κακού.
Ο Μπουκόβσκι για την Πίστη: "Η πίστη είναι εντάξει γι' αυτούς που την έχουν. Μόνο μην τη φορτώνετε σ' εμένα. Έχω περισσότερη πίστη στον υδραυλικό μου απ' ό,τι στην αιώνια ύπαρξη. Οι υδραυλικοί κάνουν καλή δουλειά. Αφήνουν τα σκατά να κυλούν!"
 

Επισκέπτης
θεραπευσε και τη τσεπη μας γιατι το πολινακι ειναι για πολλες καταθεσεις :zfuck:
H Πολίνα του Βουνού (Βριλησσού) και του Λόγγου (Φραντζή);
Έχεις πληροφορίες οτι είναι καλή;
Αν τα κέρματα ήταν ένα πενταευρο, τότε μετράει...   
Τι να κάνει και ο παππούς...είπε να θυμηθεί τα νιάτα του...τότε που πλήρωνε με κέρματα στην Τρούμπα...
Επίσης θα σε παρακαλούσα να μην είμαστε τόσο γαλαντόμοι, γιατί μας διαβάζουν οι κοπέλες καθώς και οι "προωθητές" τους και είτε μας παίρνουν για ..."αγαθούς" είτε για εύκολους πελάτες...
Μεγάλη προσοχή στην επισήμανση του farkeli.Αν "τό΄χει" μια κοπέλα και είναι να περάσεις καλά, θα περάσεις!
Αυτές επιλέγουμε!.Τις καλές.Η επιβράβευσή τους και το πραγματικό κέρδος τους είναι οτι θα πάμε και θα ξαναπάμε και θα το πούμε και στους φίλους μας.
Το φιλοδώρημα, σε τελική ανάλυση ζημιώνει συνολικά εμάς.

φ134 ισογειο....η ομορφουλα ναταλι, η φοβερα επικινδυνη πουτσοδαγκος
Η κατάσταση έχει εκτραχυνθεί τελευταία....Και με την ίδια αλλά και με την τρεμάμενη τσατσά.
Υστερίζουσες φωνές,κραυγές...Άγιε Παντελεήμονα,ιατρέ και παντοδύναμε Θεραπευτή, στρέψε την ιαματική ράβδο σου προς τις αμαρτωλές δούλες σου και θεράπευσέ τες!
Και στο τέλος την "εξόδιας Ακολουθίας", Άγιε Παντελεήμονα φώτισε τον ταπεινό σου δούλο jockerx για να μην επαναλάβει το επετειακό ολίσθημα:
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
108
Πόντοι
4.065
Μεγάλη προσοχή στην επισήμανση του farkeli.Αν "τό΄χει" μια κοπέλα και είναι να περάσεις καλά, θα περάσεις!
Αυτές επιλέγουμε!.Τις καλές.Η επιβράβευσή τους και το πραγματικό κέρδος τους είναι οτι θα πάμε και θα ξαναπάμε και θα το πούμε και στους φίλους μας.
Το φιλοδώρημα, σε τελική ανάλυση ζημιώνει συνολικά εμάς.
Πολυ σωστος!
Τα φιλοδωρηματα χαλανε την πιατσα
 

egwthelw

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2010
Μηνύματα
90
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Ο καθένας έχει την γνώμη του και έκφραση του.
Δεν μίλησα περί πιστης και μην μπερδεύουμε πιστη με λεξιλόγιο. Το ωραίο λεξιλόγιο είναι έκφραση και εμπλουτισμός του εσωτερικού μας κόσμου που κάποιοι ξέρουν να χρησιμοποιούν πολύ καλά. Σκέψεις βγαίνου στα λόγια. Λόγια στον τρόπο ζωής. Και από αυτά γεννάτε ο χαρακτήρας του ανθρώπου. Για την λογοτεχνία. Αισθήματα και καλά και κακά πως "λειτοργει" το μυαλό τι αισθάνεται η ψυχή τι ζητάει η καρδια αυτή είναι βάζει της έκφρασης. Ο "αντροπος" με εσωτερική κουλτούρα την έχει και στην εξωτερική. Το ένα πάει μαζί με το άλλο.
Πιστη όπου και πιστεύεις (Theo η καρεκλα) πιστεύεις με την καρδια σου όχι με το μυαλό όπως είναι αγάπη και μισος. Για κάποιους θεός είναι το universe για κάποιους είναι σκατά. Πιστη είναι προσωπικό και σεβαστό. Να χιλιάσεις τα μηνύματα σου!!!

Το λεξιλόγιο (περί αισχρότητας της γλώσσας-έκφρασης) είναι ένα εν δυνάμει όπλο.Δεν είναι αυτόφωτο.Δεν είναι καλό η κακό από μόνο του.Ο σκοπός, οι περιστάσεις και τα μηνύματα που εκφράζει στην καίρια στιγμή καταλύουν την θρησκευτική μονοκόμματη φαρισαϊστική δογματολογία περί αισχρού και ευγενικού.Και γενικότερα περί καλού και κακού.
Ο Μπουκόβσκι για την Πίστη: "Η πίστη είναι εντάξει γι' αυτούς που την έχουν. Μόνο μην τη φορτώνετε σ' εμένα. Έχω περισσότερη πίστη στον υδραυλικό μου απ' ό,τι στην αιώνια ύπαρξη. Οι υδραυλικοί κάνουν καλή δουλειά. Αφήνουν τα σκατά να κυλούν!"
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom