Νέα

Προστατίτιδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MagicP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 249
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Μιας και άνοιξε αρκετά η συζήτηση πάνω στο θέμα, παραθέτω και τα 2 προσωπικά μηνύματα που έστειλα χτες στον 4thepop:

1) Τους πρώτους 2-3 μήνες ήταν πολύ έντονο, με πόνο και συνεχή ανάγκη για κατούρημα. Μετά σιγά-σιγά η κατάσταση βελτιώθηκε χωρίς να φύγει βέβαια εντελώς. Πήρα αντιβίωση - για λίγες εβδομάδες στην αρχή - η οποία δεν έκανε τίποτα, άλλωστε οι εξετάσεις μου δεν είχαν δείξει κανένα μικρόβιο. Μετά άρχισα να το ψάχνω στο ίντερνετ και κατάλαβα πόσο πίσω είναι οι Έλληνες γιατροί. Πραγματικά δεν υπάρχει κάποια θεραπεία, απλά πρέπει να το υπομείνεις. Στο σεξ δεν πιστεύω ότι έχω κάποιο πρόβλημα.

2)΄Ετσι ξαφνικά μου είχε ξεκινήσει κι εμένα. Ήταν μια περίοδος που ήμουν γενικά άσχημα ψυχολογικά και πιστεύω όλο το στρες με χτύπησε εκεί κάτω. Στην αρχή ήταν εφιάλτης όμως μετά από 2-3 μήνες έγινε πιο ήπιο. Πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό. Τη λίμπιντο είναι φυσικό να σου την επηρεάζει τώρα στην αρχή γιατί πονάς και νιώθεις χάλια γενικά. Μετά θα βελτιωθεί το πράγμα. Να προσέχεις να μη μένεις με βρεγμένα εσώρουχα και να κρατάς ζεστή εκεί την περιοχή. Το κρύο μπορεί να επιδεινώνει τα συμπτώματα. Επίσης προσπάθησε να μειώσεις το στρες, καθώς το πιο πιθανό είναι ότι το πρόβλημα αυτό έχει να κάνει με το στρες. Καλή τύχη!
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Αν υπήρχε μικρόβιο, θα το έδειχνε η καλλιέργεια σπέρματος. Σαν Έλληνας γιατρός μιλάς κι εσύ. Δεν βλέπουν κανένα μικρόβιο αλλά και πάλι σου δίνουν αντιβίωση γιατί πιστεύουν ότι κρύβεται κάπου.  :headbang:
Μην είσαι τόσο σίγουρος.
Πλέον έχει ανατραπεί ακόμα και η στειρα καλλιέργεια ούρων ως έλλειψη μικροβίων.
Καθώς υπάρχουν περιπτώσεις με μικροβιακές κυστίτιδες (λοιμοξη ουροδόχου κύστης) που δεν δίνουν εργαστηριακά το μικρόβιο.
Δυστυχώς ακόμα δίδονται αντιβιοτικά όταν υπάρχουν συμπτώματα από το ουροποιητικό (θέλουμε δεν θέλουμε).
 

Επισκέπτης
Μην είσαι τόσο σίγουρος.
Πλέον έχει ανατραπεί ακόμα και η στειρα καλλιέργεια ούρων ως έλλειψη μικροβίων.
Καθώς υπάρχουν περιπτώσεις με μικροβιακές κυστίτιδες (λοιμοξη ουροδόχου κύστης) που δεν δίνουν εργαστηριακά το μικρόβιο.
Δυστυχώς ακόμα δίδονται αντιβιοτικά όταν υπάρχουν συμπτώματα από το ουροποιητικό (θέλουμε δεν θέλουμε).

Είναι καθαρά νευρολογικό το πρόβλημα. Τέλος πάντων, ο καθένας ας κάνει ό,τι νομίζει!
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Faboulos αναρωτιεμαι αν εκανες και διορθηκο μετα την αντιβιωση ..αν οντως η φλεγμονη ειχε φυγει. Επισης αφου φταιει η φλεγμονη ..γιατι δινουν αντιβιωση και οχι αντιφλεγμονωδη αραγε.

Για το βατομουρο και το "καθιστο" εχεις δικιο, το εχω διαβασει απο πολλους.

Πριν δυο χρονια δουλευα κουριερ, σε τρελους ρυθμους και κραταγα τα ουρα μου σχεδον ολη μερα.  
Δεν έκανα κάτι τέτοιο...Ήταν σίγουρος ο ιατρός,ότι είχε φύγει η φλεγμονή.Και αποδείχθηκε ότι είχε δίκιο...Έχουν περάσει 2,5 χρόνια από τότε...
Ναι κανονικά θα έπρεπε να μου δώσει αντιφλεγμονώδη και όχι αντιβίωση,τώρα που το λες δεν θυμάμαι κιόλας,(κοίταξα στο βιβλιάριο και μου έδωσε κάτι,δεν βγάζω και τα γράμματα :tooth: ,που μοιάζει να γράφει Landimin ή κάτι πολύ κοντά σ' αυτό).

Ναι το Κράνμπερι και το καθιστός,πράγματι είναι σωστά...όπως σου είπα...

Έτσι την έπαθα και εγώ,όπως έγραψα και χθές...δεν πήγαινα λόγω της εργασίας μου τότε,την ώρα που έπρεπε...(κρατήσου μου έλεγαν :tickedoff: ).

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην αντιμετωπίσεις σοβαρό πρόβλημα...Θα μας ενημερώνεις όπως διάβασα... ;)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Πριν δυο χρονια δουλευα κουριερ, σε τρελους ρυθμους και κραταγα τα ουρα μου σχεδον ολη μερα. 
αυτο ειναι το χειροτερο ρε τυπε :S
γιατι τα κραταγες?
κει που πηγαινες δεν ειχαν τουαλετα?
ή να τα πεταγες σε καμια αλανα
 

shamanshaolin

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2013
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Picker και 4thepop καθώς και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται, αντί να μένουμε είτε σ'αυτά που καλώς ή κακώς συστήνουν οι γιατροί είτε σε αφορισμούς του τύπου "οι έλληνες γιατροί έχουν μείνει πίσω" θα ήταν καλύτερα να ενδιαφερθούμε επιτέλους μπας καταλάβουμε γιατί διογκώνεται, σκληραίνει ή γιατί παρουσιάζει χρόνιες ή οξείες λοιμώξεις και γενικά γιατί νοσεί ο προστάτης αδένας.
Υπάρχει πάντως θεραπεία με πάρα πολύ θεαματικά αποτελέσματα για απαλλαγή από το πρόβλημα μιά για πάντα χωρίς καμία απολύτως αρνητική παρενέργεια και εννοείται δίχως την λήψη φαρμάκων με εφαρμογή σε όλες τις χρόνιες και μη  περιπτώσεις προστατίτιδας. Σε κλινικές μελέτες δείγματος 4800 περιπτώσεων που έπασχαν από ΚΑΘΕ μορφή πάθησης του προστάτη αδένα(και είναι πάρα πολλές) θεραπεύτηκαν οι 4792 δηλαδή σε ποσοστό 99,83%
Οποιος ενδιαφέρεται για περισσότερα ας στείλει πμ.  
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Πέστα δημόσια εδώ παίχτη, γιατί μυστικα?
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Ελα ντέ..."ύποπτο" μου φαίνεται... :think:

Λες να εννοεί το............................ :zfuck: ? :grin: :grin:
 

shamanshaolin

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2013
Μηνύματα
29
Like
0
Πόντοι
0
Πέστα δημόσια εδώ παίχτη, γιατί μυστικα?

Το θέμα είναι σοβαρό και μέσα απο εδώ οι τρείς στους τεσσερις σπάνε πλάκα. Υπάρχουν κάποιοι τύποι σαν τον apolyto που κάνουν μόνο πλάκα αλλά τουλάχιστον αυτό γίνεται πάντοτε καλοπροαίρετα και με χιούμορ, υπάρχουν και μπαχαλάκηδες υπάρχουν όμως και πάρα πολλοί εμπαθείς και κακοπροαίρετοι και έτσι ίσως δεν έχει νόημα να γίνονται σοβαρές συζητήσεις για ιατρικά θέματα από εδώ μέσα καθώς οι μισοί κοροιδεύουν τους άλλους μισούς επειδή είτε συμβουλεύουν είτε συμβουλεύονται για τέτοια θέματα μέσω αυτού του σαίτ κι'αυτό άσχετα με τον τίτλο του νήματος αφορά σε θέματα υγείας!
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Εγώ δεν έχω κάτι αλλά όπως πολλοί εδώ θέλουμε να μάθουμε.
Σ ακούμε λοιπόν.
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Μπα δεν το πιστεύω αυτό...Ο τρόπος γραφής του,είναι τελείως διαφορετικός...
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Το θέμα είναι σοβαρό και μέσα απο εδώ οι τρείς στους τεσσερις σπάνε πλάκα. Υπάρχουν κάποιοι τύποι σαν τον apolyto που κάνουν μόνο πλάκα αλλά τουλάχιστον αυτό γίνεται πάντοτε καλοπροαίρετα και με χιούμορ, υπάρχουν και μπαχαλάκηδες υπάρχουν όμως και πάρα πολλοί εμπαθείς και κακοπροαίρετοι και έτσι ίσως δεν έχει νόημα να γίνονται σοβαρές συζητήσεις για ιατρικά θέματα από εδώ μέσα καθώς οι μισοί κοροιδεύουν τους άλλους μισούς επειδή είτε συμβουλεύουν είτε συμβουλεύονται για τέτοια θέματα μέσω αυτού του σαίτ κι'αυτό άσχετα με τον τίτλο του νήματος αφορά σε θέματα υγείας!

+1000 :thumbsup:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Ρε συ σαμάνα θα πεις τη λύση?Σοβαρά μιλάμε,
 

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
Δεν βρίσκω τίποτα απ' αυτά που ανέφερε και στο διαδίκτυο,ρε γαμώτο... :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom