Νέα

Προστατίτιδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MagicP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 249
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

FABOULOS

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.794
Like
6
Πόντοι
16
4thepop,μην τρελαίνεσαι μ' αυτά που διαβάζεις στο διαδίκτυο.
Η προστάτιδα είναι κάτι που "χτυπάει" ολοένα και περισσότερους άντρες.Συνήθως μιλάνε για χρόνια προστάτιδα.

Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του ιατρού σου και να πίνεις πολύ νερό για να μπορεί η αντιβίωση να "φτάσει" εκεί...(είναι δύσκολο το σημείο).
Θα γίνεις καλά,αρκεί να κάνεις αυτά που σου λέει ο ιατρός.Η αντιβίωση που σου έχει δώσει πρέπει να είναι σίγουρα για έναν μήνα.Αν σε πειράζει στο στομάχι,πες του να σου δώσει να πίνεις ένζυμα (π.χ. το ultra levure).

Απλά αν πάθει κάποιος μία φορά προστάτιδα,το ενδεχόμενο να πάθει και άλλη φορά είναι πιο μεγάλο,χωρίς να σημαίνει αυτό ότι είναι και απόλυτο.Δεν θα έχεις μόνιμα προστάτιδα εννοείται.
 

4thepop66

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2013
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
παιδια  δεν εγραψα κανενα γιατρο εννοειται οτι θα ακολουθησω πιστα αυτα που θα μου πει  ..απλα οι γιατροι ειναι οτινανε!

Δεν νομιζω να το αρπαξα απο καπου ...σεξ μονο με προφυλακτικο. Χωρις ελαχιστες φορες ως πιτσιρικας και με μονιμη σχεση. Αποτι φαινετε η προστατιτιδα ισως να μην προερχεται καν απο μικροβιο.

Faboulos ευχαριστω για τις συμβουλες ..δυστηχως διαβαζω μονο κακες περιπτωσεις ..γιαυτο εγραψα και εδω μηπως βρεθει καποιος με προσωπικη εμπειρια που να εχει ξεμπερδεψει η εστω να ειναι σε καλα επιπεδα.
 

Επισκέπτης
Φίλε μην ακούς κανένα μαλάκα Έλληνα γιατρό, οι άνθρωποι απλά έχουν μείνει πολύ πίσω από τις εξελίξεις. Στον υπόλοιπο κόσμο σήμερα θεωρούν ότι το 95% των περιπτώσεων "προστατίτιδας" δεν οφείλεται σε κανένα μικρόβιο αλλά έχει αίτια καθαρά ψυχολογικά-νευρολογικά. Η αντιβίωση δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα, πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι το πιο πιθανό είναι η κατάσταση αυτή να διαρκέσει για πάντα. Με τα χρόνια τα συμπτώματα ίσως γίνουν πιο ήπια από ό,τι τώρα και γενικά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Εγώ το έχω από το 2007 και στην αρχή ήταν ανυπόφορο αλλά τώρα απλά πάω για κατούρημα κάθε 2-3 ώρες και ξυπνάω για κατούρημα μετά από 5 ώρες ύπνου. Κατά τα άλλα η κατάσταση είναι υποφερτή και δε νιώθω κάποιο πόνο.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Κατά τα άλλα γαμάς μέρα παρά μέρα χωρίς συναισθηματικό μπέρδεμα.
 

4thepop66

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2013
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε μην ακούς κανένα μαλάκα Έλληνα γιατρό, οι άνθρωποι απλά έχουν μείνει πολύ πίσω από τις εξελίξεις. Στον υπόλοιπο κόσμο σήμερα θεωρούν ότι το 95% των περιπτώσεων "προστατίτιδας" δεν οφείλεται σε κανένα μικρόβιο αλλά έχει αίτια καθαρά ψυχολογικά-νευρολογικά. Η αντιβίωση δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα, πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι το πιο πιθανό είναι η κατάσταση αυτή να διαρκέσει για πάντα. Με τα χρόνια τα συμπτώματα ίσως γίνουν πιο ήπια από ό,τι τώρα και γενικά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Εγώ το έχω από το 2007 και στην αρχή ήταν ανυπόφορο αλλά τώρα απλά πάω για κατούρημα κάθε 2-3 ώρες και ξυπνάω για κατούρημα μετά από 5 ώρες ύπνου. Κατά τα άλλα η κατάσταση είναι υποφερτή και δε νιώθω κάποιο πόνο.

Ναι picker σε αυτα που γραφεις εχω καταληξει και εγω. Μετα απο ποσο καιρο αρχισες να την ελεγχεις; Ειχες εντονους πονους κτλ εκανες κατι για να φτασεις στα τωρινα επιπεδα η απο μονο του;

Το κατουρημα δεν με νοιαζει ..αλλα ο πονος και η γενικοτερη ενοχληση.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Η στενές και μακροχρόνιες σχέσεις με ελλεηνίδες προκαλούν τη προστατίτιδα τύπε.  :S
Η αποδέσμευσή σου από αυτές και η υιοθέτηση του νόμου Πίκερ θα θεραπεύσουν και την προστατίτιδα!  :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Η στενές και μακροχρόνιες σχέσεις με ελλεηνίδες προκαλούν τη προστατίτιδα τύπε.  :S
Η αποδέσμευσή σου από αυτές και η υιοθέτηση του νόμου Πίκερ θα θεραπεύσουν και την προστατίτιδα!  :rockon:
:2funny:
 

4thepop66

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2013
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδια μηπως να κραταγαμε σχετικα καθαρο το θεμα ..λεω μιας και εχει να κανει με την υγεια.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Ελπίζω να το πήρε οριστικά πίσω το μήνυμα και να μην επιμείνει με πμ.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Φίλε μην ακούς κανένα μαλάκα Έλληνα γιατρό, οι άνθρωποι απλά έχουν μείνει πολύ πίσω από τις εξελίξεις. Στον υπόλοιπο κόσμο σήμερα θεωρούν ότι το 95% των περιπτώσεων "προστατίτιδας" δεν οφείλεται σε κανένα μικρόβιο αλλά έχει αίτια καθαρά ψυχολογικά-νευρολογικά. Η αντιβίωση δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα, πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι το πιο πιθανό είναι η κατάσταση αυτή να διαρκέσει για πάντα. Με τα χρόνια τα συμπτώματα ίσως γίνουν πιο ήπια από ό,τι τώρα και γενικά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Εγώ το έχω από το 2007 και στην αρχή ήταν ανυπόφορο αλλά τώρα απλά πάω για κατούρημα κάθε 2-3 ώρες και ξυπνάω για κατούρημα μετά από 5 ώρες ύπνου. Κατά τα άλλα η κατάσταση είναι υποφερτή και δε νιώθω κάποιο πόνο.
διαχωριστε στο μυαλο σας τρια πραγματα

οξεια προστατιτιδα  οξυ νοσημα ,ψηλος ,πυρετος,οξεια λοιμωξη,πονος ,επειγον να λαβει θεραπεια

χρονια προστατιτιδα  χρονιο νοσημα,χρονιζουσα φλεγμονη,οχι πυρετος, προεχει ο πονος και τα λοιπα ερεθιστικα συμπτωματα

προστατωδυνια ή προστατισμος    ψυχοσωματικο νοσημα,χρονια συμπτωματα ομοιαζοντα με προστατιτιδα αλλα χωρις ενδειξεις μικροβιακης φλεγμονης

οταν το κανετε μπορειτε να συζητησετε οσο θελετε με τον  θεματοθετη
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
διαχωριστε στο μυαλο σας τρια πραγματα

οξεια προστατιτιδα   οξυ νοσημα ,ψηλος ,πυρετος,οξεια λοιμωξη,πονος ,επειγον να λαβει θεραπεια

χρονια προστατιτιδα   χρονιο νοσημα,χρονιζουσα φλεγμονη,οχι πυρετος, προεχει ο πονος και τα λοιπα ερεθιστικα συμπτωματα

προστατωδυνια ή προστατισμος    ψυχοσωματικο νοσημα,χρονια συμπτωματα ομοιαζοντα με προστατιτιδα αλλα χωρις ενδειξεις μικροβιακης φλεγμονης

οταν το κανετε μπορειτε να συζητησετε οσο θελετε με τον  θεματοθετη
και εγω ρωτησα τον θεματοθετη τι ειδος προστατιδας εχει αλλα με απαξιωσε :S
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
και εγω ρωτησα τον θεματοθετη τι ειδος προστατιδας εχει αλλα με απαξιωσε :S
μονο εσυ μπορουσες να του λυσεις το προβλημα αλλα πεταχτηκε ο πικερ και σου κοψε τον ειρμο

τεσπα αμα ακολουθουμε διατροφη μαρη με μπολικη πρωτεινη με λιπος και χωρις υδατανθρακες δεν κινδυνευουμε απο προστατιτιδες τυπε :2funny:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
μονο εσυ μπορουσες να του λυσεις το προβλημα αλλα πεταχτηκε ο πικερ και σου κοψε τον ειρμο

τεσπα αμα ακολουθουμε διατροφη μαρη με μπολικη πρωτεινη με λιπος και χωρις υδατανθρακες δεν κινδυνευουμε απο προστατιτιδες τυπε :2funny:
τυπε η θεραπεια μαρης καλυπτει μεγαλο φασμα ασθενειων :rockon:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.329
Κριτικές
16
Like
13.411
Πόντοι
5.577
Φίλε μην ακούς κανένα μαλάκα Έλληνα γιατρό, οι άνθρωποι απλά έχουν μείνει πολύ πίσω από τις εξελίξεις. Στον υπόλοιπο κόσμο σήμερα θεωρούν ότι το 95% των περιπτώσεων "προστατίτιδας" δεν οφείλεται σε κανένα μικρόβιο αλλά έχει αίτια καθαρά ψυχολογικά-νευρολογικά. Η αντιβίωση δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα, πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι το πιο πιθανό είναι η κατάσταση αυτή να διαρκέσει για πάντα. Με τα χρόνια τα συμπτώματα ίσως γίνουν πιο ήπια από ό,τι τώρα και γενικά θα μάθεις να ζεις με αυτό. Εγώ το έχω από το 2007 και στην αρχή ήταν ανυπόφορο αλλά τώρα απλά πάω για κατούρημα κάθε 2-3 ώρες και ξυπνάω για κατούρημα μετά από 5 ώρες ύπνου. Κατά τα άλλα η κατάσταση είναι υποφερτή και δε νιώθω κάποιο πόνο.

αν προκειται για χρονια προστατιτιδα τυπε είναι όπως τα λεει ο φιλος.
Είναι μια σχεδόν μονιμη ενοχληση με εξαρσεις (συχνουρια) και υφεσεις. Φαρμακα τυπου Α-blocker ανακουφιζουν από τα συμπτωματα
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom