Νέα

Πουτάνες στην Αλβανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sirio00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 278
  • Εμφανίσεις 119K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
ο μονος λογος που ειναι πιστες ειναι οτι αν το μαθει ο αντρας τους το λιγοτερο θα παει με καταγματα στο νοσοκομειο....

Αλλοι χεστηδες. Το λεω χοντρα γιατι ειναι ολο μαγκια. Αλλα αυτο που ξερω γιατι το βλεπω ειναι οτι κανουν τον μαλακα οταν το μαθουν. Τι να λεμε τωρα. Οταν αυτες παντρευτηκαν ειχαν αλλο καθεστως και οταν επεσε, ο γαμπρος με τις "προδιαγραφες" που ειχε τοτε δεν επιανε μια στη νεα ταξη πραγματων αν δεν επιανε αξινα και φτυαρι. Δεν ειναι και οτι καλυτερο τους συμβαινει. Ειναι μερικες αλβανιδες στα χωρια που βλεπουν τα νιατα τους να φευγουν και προσπαθουν και αυτες να αρπαξουν κανα πουτσο να εχουν αναμνησεις στα γεραματα.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Αυριο επιστρεφω απο Γερμανια...(Εμαθα οτι βρεχει τωρα στην Αθηνα)
Παντως πλακα πλακα εχω δει κατι απιστευτες Αλβανιδες εδω ρε μαγκες. (στην Κολωνια βρισκομαι αλλα καθε μερα κατεβαινω Nordschleife)


Aσχετο με το θρεντ και λιγακι παρταδορικο...

Nordschleife δεν ειναι και το μεγαλο 22αρι  'Ring...

Τυχερακια...Μηπως μπορεις να φερεις καμμια φοτο της πυλης εισοδου..ετσι για την αρρωστεια μου...
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
το 'πιστες' ειναι σχετικο.πανω απ'όλα ειναι γυναικες μη το ξεχναμε.τωρα με τις αλβανιδες ειμαστε πιο κοντα σε συνεννοηση γιατι και γεωγραφικα ειμαστε διπλα και ειτε μας αρεσει ειτε δεν μας αρεσει συνορευουμε χρονια με αυτους.η Ρωσιδα ειναι βορεια γυναικα αλλα ηθη, αλλα εθιμα, αλλα κολληματα,αλλη νοοτροπια.Για μενα οι Ρωσοι ειναι τελειως μακρυα απο την Βαλκανικη νοοτροπια και την μεσογειακη που εχουμε εμεις.Οι Βουλγαροι παροτι και αυτοι κοντα με μας ειναι δεν εχουν την ευθυτητα του λογου που εχουν οι Αλβανοι.παντως σε γενικες γραμμες αυτο με την 'πιστοτητα' των αλβανιδων ισχυε παλιοτερα.τωρα το €υρω τους εχεις διαφθειρει και αυτους και οι 'βεντετες' μεταξυ τους δεν γινονται πλεων για λογους τιμης αλλα για το ποιος εριξε τον αλλον σε εμποριες ναρκωτικων,πουτανων και οπλων.
δε μοιάζουμε μόνο επειδή συνορεύουμε. στη στερεά ελλάδα, πελοπόνησσο, ήπειρο και στα νησιά μεγάλος αριθμός αντλεί την καταγωγή από αρβανίτικες ρίζες. Στα καφανεία χωριών της βοιωτίας οι παππούδες μιλάνε αλβανικά και συννενοούνται (φυσικά) με τους μετανάστες στα αλβανικά. Στα χωριά της Θεσπρωτίας ζούσαν μαζί ως το 50. Ένας τεράστιος αριθμός ελληνικών επιθέτων (συνηθως δισσύλαβα) είναι κατανοητά στους Αλβανούς ως προς τη σημασία τους. Τωρα αν καποιος δεν τους γουσταρει, αυτο σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί αυτην την πραγματικότητα. όπως για κάποιους άλλους λαούς ο όρος έλληνας και η οποιαδηποτε παρομοιωση με αυτο συνιστούσε προσβολή, ίσως λιγα χρονια πριν, τωρα αυτο συμβαινει με τους αλβανους στο ελλάντα. Ρωτήστε έναν Ιταλό ή έναν Σουηδό τι διαφορά έχει ένας αλβανός από έναν έλληνα. Είμαι περίεργος για την απάντηση. Προσωπικά έχω πρόβλημα με τους μαλάκες και τους ηλίθιους. Και αυτοί δυστυχώς κατέχουν διαβατήριο κάθε χρώματος.
 

moi

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
520
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
6
δε μοιάζουμε μόνο επειδή συνορεύουμε. στη στερεά ελλάδα, πελοπόνησσο, ήπειρο και στα νησιά μεγάλος αριθμός αντλεί την καταγωγή από αρβανίτικες ρίζες. Στα καφανεία χωριών της βοιωτίας οι παππούδες μιλάνε αλβανικά και συννενοούνται (φυσικά) με τους μετανάστες στα αλβανικά. Στα χωριά της Θεσπρωτίας ζούσαν μαζί ως το 50. Ένας τεράστιος αριθμός ελληνικών επιθέτων (συνηθως δισσύλαβα) είναι κατανοητά στους Αλβανούς ως προς τη σημασία τους. Τωρα αν καποιος δεν τους γουσταρει, αυτο σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί αυτην την πραγματικότητα. όπως για κάποιους άλλους λαούς ο όρος έλληνας και η οποιαδηποτε παρομοιωση με αυτο συνιστούσε προσβολή, ίσως λιγα χρονια πριν, τωρα αυτο συμβαινει με τους αλβανους στο ελλάντα. Ρωτήστε έναν Ιταλό ή έναν Σουηδό τι διαφορά έχει ένας αλβανός από έναν έλληνα. Είμαι περίεργος για την απάντηση. Προσωπικά έχω πρόβλημα με τους μαλάκες και τους ηλίθιους. Και αυτοί δυστυχώς κατέχουν διαβατήριο κάθε χρώματος.
για την αρβανιτικη καταγωγη αρκετων ελληνων δεν εχεις αδικο.οπως και αρκετοι ηρωες του '21 ηταν αρβανιτες.αλλα και για την ελληνικη καταγωγη αρκετων αλβανων τι εχεις να πεις? τα τρισυλλαβα επιθετα αυτων?τα μικρα τους ονοματα αρκετων εξ αυτων? τα ελληνοφωνα χωρια στη νοτια αλβανια που οι κατοικοι μιλανε ελληνικα μεχρι το 2007? τις ονομασιες περιοχων μεχρι στα κεντρικα της Αλβανιας που εχουν ελληνικες ριζες? το εμβλημα που εχουν στη σημαια τους? τον Γεωργιο Καστριωτη εθνικο ηρωα της Αλβανιας που ειχε πατερα Ελληνα και μανα Σερβα? Ολα αυτα προερχονται απο Ελλαδα.απο την στιγμη που οι δυο λαοι ηταν διπλα τοσους αιωνες ηταν φυσικο και επομενο να να παρει στοιχεια ο ενας απο τον αλλο.Ομως και παλι ο Ελληνας νοιωθει Ελληνας και ο Αλβανος νοιωθει Αλβανος.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Aσχετο με το θρεντ και λιγακι παρταδορικο...

Nordschleife δεν ειναι και το μεγαλο 22αρι  'Ring...

Τυχερακια...Μηπως μπορεις να φερεις καμμια φοτο της πυλης εισοδου..ετσι για την αρρωστεια μου...

Αν μου το ελεγες νωριτερα θα σου εβγαζα οσες ηθελες...
Σε κανα τριμηνο παλι συναδελφε!
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
δε μοιάζουμε μόνο επειδή συνορεύουμε. στη στερεά ελλάδα, πελοπόνησσο, ήπειρο και στα νησιά μεγάλος αριθμός αντλεί την καταγωγή από αρβανίτικες ρίζες. Στα καφανεία χωριών της βοιωτίας οι παππούδες μιλάνε αλβανικά και συννενοούνται (φυσικά) με τους μετανάστες στα αλβανικά. Στα χωριά της Θεσπρωτίας ζούσαν μαζί ως το 50. Ένας τεράστιος αριθμός ελληνικών επιθέτων (συνηθως δισσύλαβα) είναι κατανοητά στους Αλβανούς ως προς τη σημασία τους. Τωρα αν καποιος δεν τους γουσταρει, αυτο σε καμία περίπτωση δεν αναιρεί αυτην την πραγματικότητα. όπως για κάποιους άλλους λαούς ο όρος έλληνας και η οποιαδηποτε παρομοιωση με αυτο συνιστούσε προσβολή, ίσως λιγα χρονια πριν, τωρα αυτο συμβαινει με τους αλβανους στο ελλάντα. Ρωτήστε έναν Ιταλό ή έναν Σουηδό τι διαφορά έχει ένας αλβανός από έναν έλληνα. Είμαι περίεργος για την απάντηση. Προσωπικά έχω πρόβλημα με τους μαλάκες και τους ηλίθιους. Και αυτοί δυστυχώς κατέχουν διαβατήριο κάθε χρώματος.

Βασικα συμφωνω σε οσα αναφερεσαι περι αρβανιτικων ριζιμιων στην Ελλαδα.Το πως ηρθαν εδω ειναι θεμα αλλο και παρα πολυ ενδιαφερον θα ελεγα....

Αλλωστα και εμεις νομιζω εχουμε μια αρκετα μεγαλη κοινοτητα στην νοτιο Αλβανια( η Βορειο Ηπειρο..οπως το βλεπει κανεις...)

 Το θεμα ποιος τους γουσταρει και ποιος οχι ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη...
Λογω εμπειριων ομως και οχι του τυπυ καπου ακουσα κατι μου ειπαν ,να σου πω ,να μου πεις...

 Οσο αφορα στο πως μας βλεπουν οι αλλοι λαοι..τι να πω..Για ρωτα κανενα εδω μεσα πως βλεπουμε εμεις τους αλλους λαους.Ποσοι ξερουν τις πραγματικες διαφορες μεταξυ Σουηδου-φιλανδου-νορβηγου..  


 Προσωπικα παντα (νομιζω ομως οτι παει γαντι και στο γενικο συνολο...) εχω προβλημα με εκεινους που εχουν προβλημα με μενα...

Θα μπορουσε να στηριξει μεχρι και εξωτερικη πολιτικη...αν σκεφτομασταν ολοι ετσι...

 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
για την αρβανιτικη καταγωγη αρκετων ελληνων δεν εχεις αδικο.οπως και αρκετοι ηρωες του '21 ηταν αρβανιτες.αλλα και για την ελληνικη καταγωγη αρκετων αλβανων τι εχεις να πεις? τα τρισυλλαβα επιθετα αυτων?τα μικρα τους ονοματα αρκετων εξ αυτων? τα ελληνοφωνα χωρια στη νοτια αλβανια που οι κατοικοι μιλανε ελληνικα μεχρι το 2007? τις ονομασιες περιοχων μεχρι στα κεντρικα της Αλβανιας που εχουν ελληνικες ριζες? το εμβλημα που εχουν στη σημαια τους? τον Γεωργιο Καστριωτη εθνικο ηρωα της Αλβανιας που ειχε πατερα Ελληνα και μανα Σερβα? Ολα αυτα προερχονται απο Ελλαδα.απο την στιγμη που οι δυο λαοι ηταν διπλα τοσους αιωνες ηταν φυσικο και επομενο να να παρει στοιχεια ο ενας απο τον αλλο.Ομως και παλι ο Ελληνας νοιωθει Ελληνας και ο Αλβανος νοιωθει Αλβανος.

φτου.... με προλαβες...
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Αν μου το ελεγες νωριτερα θα σου εβγαζα οσες ηθελες...
Σε κανα τριμηνο παλι συναδελφε!

Να'σαι καλα και μονο που το ειπες ...Δεν πειραζει

Καλο ταξιδι..κοινως

Ελα πισω ρε....
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Αναφορά από το μέτωπο της Αλβανίας.
μετά από ταξίδι στα Τίρανα η κατάσταση έχει ως κάτω:
γενικά η πορνεία απαγορεύεται με νομο από ότι έμαθα. στα καλά ξενοδοχεία όπως το Sheraton, όπου και εμενα δεν μπορείς να ζητήσεις kti τέτοιο από σχεδόν κανέναν. όμως στο lobby έρχουνται κορίτσια που τις πλησιάζεις ακη η στο bar, oπός και έκανα μετά από συμβουλή γνωστού. μετά από μια μπίρα πήρα την Olsa, 20 χρονων, μελαχρινή και μου ζήτησε 250 euro για μια νύχτα.
φωτιά στο δωμάτιο, πολύ, πολύ καλή πίπα και μουνί και κώλος. άρχισε από "αρχιδογλιψιμο" και μετά συνέχισε με πίπα, μουνί και κώλος.γενικά πολύ καλή. την "επωμνη" φορα θα την ξαναπάρω.

250 ειναι 2 μηνιατικα εκει. Κανονικα επρεπε να σου παρει 100 και πολλα ειναι.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Καλά ρε ελληνάρες μην προσβάλλεστε, δε σας είπαν και κομμουνιστες.

Τωρα οι κομμουνιστες δεν ειναι κινδυνος, αλλα οι τρομοκρατες.
ΝΑ δουμε στο μελλον ποιος θα ειναι κινδυνος. Τι καραγκιοζηδες που ειναι οι Αμερικανοι ουτε τα προσχηματα δε κρατανε. Εντωμεταξυ πολλοι Αλβανοι εχουν βγαλει τα παιδια τους (τα εχουν ονομασει) Κλιντον!!!  ΧΑχαχαχαχαχχα. ΜΙλαμε πολυ γυφτουλες ε?
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Εντωμεταξυ πολλοι Αλβανοι εχουν βγαλει τα παιδια τους (τα εχουν ονομασει) Κλιντον!!!  ΧΑχαχαχαχαχχα. ΜΙλαμε πολυ γυφτουλες ε?
Λαός που δεν πιστεύει πουθενά....θρησκεία-οικογένεια είναι άγνωστες λέξεις.....τί περίμενες??? :jerking: :jerking: :jerking:εδώ έτρωγαν ψωμί στην Ελλάδα και κάποτε έκαψαν την σημαία.... :headbang: :headbang: :headbang:
ούσττττττττττ :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Οχι και δε πιστευει πουθενα. Η θρησκεια αντεξε την υποχρεωτικη ανεξιθρησκεια και εδω οπως και σε αλλες χωρες. Μονο που εκει δεν ειναι μπροστα με διαφορα μια θρησκεια, οπως ας πουμε στη Ρωσια.
Επισης δεν υπαρχει συλλογικη ευθυνη αν καποιοι δε πιστευουν σε αυτα που λες.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Λαός που δεν πιστεύει πουθενά....θρησκεία-οικογένεια είναι άγνωστες λέξεις.....τί περίμενες??? :jerking: :jerking: :jerking:εδώ έτρωγαν ψωμί στην Ελλάδα και κάποτε έκαψαν την σημαία.... :headbang: :headbang: :headbang:
ούσττττττττττ :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

Μισουν την Ελλαδα γιατι οι περισσοτεροι Ελληνες τους φερομασταν σαν ζωα επι πολλα χρονια. Αντι να τους διωξουμε τους εκμεταλευομασταν.
Παντως πρεπει να ειναι η πιο απολιτιστη χωρα στον πλανητη. Καμια ιστορια, καμια αξιοπρεπεια. Δεν εχουν προσφερει στην ανθρωποτητα τιποτα και πουθενα.
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Μηπως να διαβασεις λιγο ακομα?
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος...Οι αλβανοι οπως παρουσιαζονται στην κοινη ιστορια με τους ελληνες, ειναι μελι -κεντρι.Με αυτο εννοω οτι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις,και ειδικα στην περιοδο της τουρκοκρατιας,οπου οι αλβανοι υπηρξαν μεγαλοι πολεμιοι των ελληνων και καποιοι απο αυτους παρα πολυ φιλοι και συναγωνιστες θα ελεγα..
  Το ολο θεμα ειναι ομως οτι η δυναμη του ελληνικου λαου βρισκεται στο οτι κατορθωνει να αφομειωνει μεχρι και κατακτητες,η ,εστω τους εκτελεστικους τους βραχιονες(στην περιπτωση μας αλβανους)

  Στα χωρια της βοιωτιας (και αλλου..) αν τους αποκαλεσεις αλβανους θα σε ...χμχμ αφησουν εγκυο..

Το θεμα σηκωνει πολυ κουβεντα...
 
OP
OP
S

Sirio00

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
34
Like
4
Πόντοι
0
Ρε παίδες, εγώ μια περίπτωση εκτονώσεις μετέφερα για τα Τίρανα, δεν είπα να γίνει μελέτη περί ελληνό-αλβανικών σχέσεων.
και 2, the ήθελα να ξέρω, πόσοι από σας που σχολιάζουν τόσο υπεύθυνα, έχουνε πάει εκεί.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Νομίζω ότι όπως και σε άλλες περιπτώσεις έτσι και εδώ τους Αλβανούς και την Αλβανία τη βρίζουν τοσο πολύ άτομα που ούτε έχουν πάει, ούτε έχουν κάποιον γνωστό ή φίλο από εκεί. Ακούνε, ό,τι ακούνε στις ειδήσεις, ίσως ντρέπονται κιόλας ακόμα και να μιλίσουν σε κάποιο αλβανό ή αλβανίδα (το δεύτερο δεν αποκλείεται, συνήθως οι άντρες την πληρώνουν, ο ρατσιστής μπορεί να ρίξει κάναν πούτσο στη δεύτερη, δεν έχει τόσο πρόβλημα) , και έχουν μια τυποποιημένη εικόνα για τους συγκεκριμένους. Αυτο θα το διαπιστώσεις και αναφορικά με την Τουρκία. Ότι αν δηλαδή έχεις πάει εκεί, και πόσο μάλλον, έχεις φίλους Τουρκους, δεν υπάρχει περίπτωση να μη νιώσεις σα στο σπίτι σου. Η άγνοια προκαλεί φόβο. Στην Αλβανία έχω πάει αρκετές φορές και έχω αρκετούς φίλους και φίλες. Η γνώμη μου είναι ότι θέλει μια σχετική προσοχή να ασκήσεις το σπόρ. Τουλάχιστον στα Τίρανα. Αν όμως εχεις γνωστό, κινείσαι σαν στο σπίτι σου.
 

giwrgos2006

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2007
Μηνύματα
6
Like
2
Πόντοι
0
τι παπαριές λέτε μωρέ για αρβανίτικες ρίζες,θρησκείες και τουρισμούς στην Αλβανία??
για πουτάνες μιλάμε! ουρνταχαχαααααααααααααιιιιιιιιιιιι
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
Μισουν την Ελλαδα γιατι οι περισσοτεροι Ελληνες τους φερομασταν σαν ζωα επι πολλα χρονια. Αντι να τους διωξουμε τους εκμεταλευομασταν.
Παντως πρεπει να ειναι η πιο απολιτιστη χωρα στον πλανητη. Καμια ιστορια, καμια αξιοπρεπεια. Δεν εχουν προσφερει στην ανθρωποτητα τιποτα και πουθενα.
+1000000000000000000
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom