Νέα

Ποσο παραμυθιασμα πρεπει για να πηδας?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mariakosk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
οχι ειμαστε κοκορες γιατι πηδαμε και γκομενες και πουτανες.
κοτες ειναι οσοι ριχνουν λευκη πετσετα και σταματανε τον αγωνα παραμυθιασματος πηδωντας μονο πουτανες σαν εσενα
ή σταματανε τα εξοδα για τις πουτανες για να πηδανε "οικονομικα" οσο πιστευουνε μονο γκομενες.

Αν ήσουν κόκορας θα τις πήδαγες όλες λέγοντάς τους την αλήθεια. Από τη στιγμή που τους λες ψέματα για να τις πηδάς είσαι κότα. "Δεν φοράς παντελόνια", που λέμε.
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.158
Κριτικές
40
Like
18.381
Πόντοι
26.096
νομίζω ότι αυτό το thread χτυπάει ακριβώς στην καρδιά του προβλήματος
αν θέλεις απλά να πηδάς ( και να φεύγεις , ή να αποφεύγεις την δέσμευση)
τότε αναγκαστικά πρέπει να πείς ψέμματα και να μην είσαι ειλικρινής
αλλιώς ή θα είσαι πιρφόρος (μονογαμικός εξ ανάγκης και γλοιώδης) ή θα ενδημείς
στο περιθώριο (μπουρδέλα, πιάτσες, στριπ κτλ) έκει οπου τα πράγματα
είναι απολύτως ξεκαθαρισμένα, ειλικρινή και δεν χρειάζεται να υποκρίνεσαι.
γενικά το ψέμα και η υποκρίσια είναι αναγκαστικά στην "καθωσπρέπει κοινωνία"

Και εδώ φαίνεται η κεφαλαιώδης ιδεολογική διαφορά ανάμεσα στον κ. rigormortis και στον ανιστόρητο κ. Picker.
Καλό απόγευμα από εμένα!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Απαράδεκτος.
Εγω ΜΙΑ φορα απεκρυψα το γαμο μου από μια κοπελα, και το μετανιωσα πικρα.
Το εμαθε και πληγωθηκε. Και καταντράπηκα φυσικά.
Νόμος: Δεν κρυβουμε το γαμο μας...
τυπε μην κοιτας που εσυ εισαι ερωτικος και δεν μπορει να σου αντισταθει καμια γυναικα
οι πιο πολλες ξενερωνουν οταν μαθαινουν για γαμους παιδια και μαλακιες και την κανουν
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Αν ήσουν κόκορας θα τις πήδαγες όλες λέγοντάς τους την αλήθεια. Από τη στιγμή που τους λες ψέματα για να τις πηδάς είσαι κότα. "Δεν φοράς παντελόνια", που λέμε.
λαθος οπως ειναι στα καθηκοντα της γυναικας να το παιζει τιμια, ηθικια κλπ
ομοιως ειναι στα καθηκοντα του αντρα να ξερει να παραμυθιαζει για να πεισει την εν λογω ντεμεκ πριγκηπισσα οτι ειναι πριγκηπας
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.158
Κριτικές
40
Like
18.381
Πόντοι
26.096
Αν ήσουν κόκορας θα τις πήδαγες όλες λέγοντάς τους την αλήθεια. Από τη στιγμή που τους λες ψέματα για να τις πηδάς είσαι κότα. "Δεν φοράς παντελόνια", που λέμε.

Εσείς όταν μας επιδεικνύατε τα οπίσθιά σας [ μπλιαχ ] φορούσατε παντελόνια;
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
ακριβως αυτη η τακτικη των γυναικων εναντι των ντομπρων αντρων που παραδεχονται την πολυγαμια οδηγει τον πολυγαμικο να πει ψεματα.
αν τωρα εσυ θεωρεις στο συνολο τους τις γυναικες που πηγαινουν με δεσμευμενους, λενε ψεματα, τρωνε λεφτα κλπ πιο ηθικες
τοτε ας πιασουμε αυτους που προσαρμοστηκαν σε αυτην την απαξιωση απο τις γυναικες και αναγκαστηκαν να γινουν ψευτες για να γαμησουν.
για μενα ειναι απλο το αρσενικο θελει να γαμαει και κανει πολλα για αυτο, ακομη γινεται και ψευτης για αυτο.
το θηλυκο ειναι επιλεκτικο οποτε θελει αφοσιωση απο τον αντρα.
ε αυτα τα 2 ερχονται σε αντιθεση.
γιατι να λεμε ανηθικο τον αντρα που λεει ψεματα οτι ειναι ελευθερος για να γαμησει
και να μην λεμε ανηθικη την γυναικα που θελει να ακουσει οτι ο αντρας ειναι ελευθερος για να γαμηθει.
βαφτιζουμε ηθικο οτι θελουν οι γυναικες????????
οχι κυριες μου εγω οπως και οι περισσοτεροι αντρες αποδεχομαστε αν μια γυναικα μας κατσει λεγοντας μας ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ οτι θα ειμαστε νο2, εσεις οι γυναικες γιατι μας χυλοπιτιαζετε αν ακουσετε απο την αρχη οτι εχουμε αλλη νο1???
καλή σκέψη  ;)
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
  Οταν καποιος παρουσιαζεται κατι αλλο απο αυτο που ειναι για να "κερδισει"κατι απο καποιον αλλο τοτε ναι ειναι ανηθικο

Συγχαρητηρια κυριε........Μολιs ανακαλυψατε την Αμερικη
Το ιδιο κανουν ολεs οι κατηγοριεs .....πολιτικοι, δημοσιογραφοι, πωλητεs, μαστοροι , εργοδοτεs,γιατροι , δικηγοροι κλπ

Σαν αναμαρτητοs ριξτε μαs τον πρωτο λιθο
 

Επισκέπτης
λαθος οπως ειναι στα καθηκοντα της γυναικας να το παιζει τιμια, ηθικια κλπ
ομοιως ειναι στα καθηκοντα του αντρα να ξερει να παραμυθιαζει για να πεισει την εν λογω ντεμεκ πριγκηπισσα οτι ειναι πριγκηπας

Εγώ όταν ξέρω ότι κάποιος απατά τη γυναίκα του και η γυναίκα του μου αρέσει, την πέφτω στη γυναίκα του και της τον δίνω στεγνά.
 

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
78.158
Κριτικές
40
Like
18.381
Πόντοι
26.096
Συγχαρητηρια κυριε........Μολιs ανακαλυψατε την Αμερικη
Το ιδιο κανουν ολεs οι κατηγοριεs .....πολιτικοι, δημοσιογραφοι, πωλητεs, μαστοροι , εργοδοτεs,γιατροι , δικηγοροι κλπ

Σαν αναμαρτητοs ριξτε μαs τον πρωτο λιθο

Χμμ... οι δικηγόροι;;;
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Αν ήσουν κόκορας θα τις πήδαγες όλες λέγοντάς τους την αλήθεια. Από τη στιγμή που τους λες ψέματα για να τις πηδάς είσαι κότα. "Δεν φοράς παντελόνια", που λέμε.
επισης ειναι επιδειξη εξυπναδας να μπορεις να πεις ψεματα που δεν καταλαβαινουν οι γυναικες και αυτο με καποιον τροπο το μυριζονται και σου καθονται. τον εξυπνο ψευτη διαλεγουν οι περισσοτερες οχι τον ειληκρινη χαζο (καλο παιδι)
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Εγώ όταν ξέρω ότι κάποιος απατά τη γυναίκα του και η γυναίκα του μου αρέσει, την πέφτω στη γυναίκα του και της τον δίνω στεγνά.
αν με αυτον τον τροπο σου καθονται μπραβο σου. προσεξε μη φας κανενα ξυλο ομως.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Και εδώ φαίνεται η κεφαλαιώδης ιδεολογική διαφορά ανάμεσα στον κ. rigormortis και στον ανιστόρητο κ. Picker.
Καλό απόγευμα από εμένα!
όλοι οι καλοί ακόμα και διαφορετικοί , χωράνε  :)

την καλησπέρα μου  :cool2:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.983
Κριτικές
90
Like
32.044
Πόντοι
24.700
Εγώ όταν ξέρω ότι κάποιος απατά τη γυναίκα του και η γυναίκα του μου αρέσει, την πέφτω στη γυναίκα του και της τον δίνω στεγνά.

Λαμπρά! Υπάγετε τωρα να κάψετε κάνα δεμάτι τσιμπέλια περιτυλιγμένο με μπασμά σε καμια παραλία, και μην ασχολείστε με εμάς τους αδαής.
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Εχω φίλο παντρεμένο.Μια χαρα με τη γυναίκα του. Λογω δουλειας κανει πολλα ταξιδια+αστατο ωραριο

Αρα ελευθερια κινησεων. Γνωριζει κοπελες ελευθερες και παρουσιαζεται ως χωρισμενος με παιδια(εχει δυο) αλλα με καλη τυπικη σχεση με τη γυναικα του. Τους δυο πρωτους μηνες αφιερωνει στις γκομενες πολυ χρονο, πολυ τρυφερος, τους δειχνει οτι τις βλεπει σοβαρα και οτι θελει να τις παντρευτει.Κανει οτι μπορει για να τις καψουρεψει.(Στη γυναικα την ιδια περιοδο παρουσιαζει πολλα ταξιδια λοφω δουλειας, φορτο εργασιας κτλ)

Μετα το διμηνο περιπου, αρχιζει να χανεται με δικαιολογιες δουλεια, τα παιδια με ζητανε κτλ...και τις διατηρει ως καβατζες για σεξακι 1 φορα την εβδομαδα. Συνεχιζει βεβαια το παραμυθιασμα οτι ειναι κατι προσωρινο αυτη η χαλαροτητα και να κανουν υπομονη κτλ μεχρι η γκομενα να σηκωθει να φυγει απο μονη της...

  Τη θεωρειτε ηθικη αυτη τη τεχνικη? Εγω προσωπικα θεωρω εντελως ανηθικο να παιζεις με συναισθηματα ανθρωπων.. Καταλαβαινω οτι η γυναικα θελει ενα Α παραμυθιασμα για να κατσει, και οτι αν της πεις θελω να σου ριξω ενα πουτσο μαλλον θα στραβωσει, αλλα αυτο απεχει απο το να ταζεις γαμους. Μπορεις απλα να μην λες τιποτα...

 Οι αποψεις σας να χαμε να λεγαμε?

Ωραίος τύπος!  :rockon:
 

Επισκέπτης
επισης ειναι επιδειξη εξυπναδας να μπορεις να πεις ψεματα που δεν καταλαβαινουν οι γυναικες και αυτο με καποιον τροπο το μυριζονται και σου καθονται. τον εξυπνο ψευτη διαλεγουν οι περισσοτερες οχι τον ειληκρινη χαζο (καλο παιδι)

Οι γυναίκες είναι ηλίθιες γενικά. Δεν υπάρχει πιο άνανδρο πράγμα από το να εκμεταλλεύεσαι την ηλιθιότητα του άλλου. Εγώ το πρώτο πράγμα που λέω σε μια γυναίκα που γνωρίζω είναι ότι γαμάω μέρα παρά μέρα στα μπουρδέλα.
 

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
4
Πόντοι
26
Οι γυναίκες είναι ηλίθιες γενικά. Δεν υπάρχει πιο άνανδρο πράγμα από το να εκμεταλλεύεσαι την ηλιθιότητα του άλλου. Εγώ το πρώτο πράγμα που λέω σε μια γυναίκα που γνωρίζω είναι ότι γαμάω μέρα παρά μέρα στα μπουρδέλα.
για σενα ανανδρο για εμενα λογικο.
διωχνε ενα σωρο "ηλιθιες" γκομενες που θα πηδαγες επειδη θες να εισαι ειληκρινης.
εγω στον ρολο μου ως αντρα συμπεριλαμβανω και να πηδηξω και τις "ηλιθιες" γκομενες οχι μονο τις "ηλιθιες" πουτανες.
το ψεμα ειναι τεχνη του αντρα για να ψησει την γκομενα . στο δικο σου το μυαλο αυτο ειναι ανανδρο  :idiot:
 
Εγγρ.
21 Νοε 2013
Μηνύματα
1.365
Like
1
Πόντοι
16
Οι γυναίκες είναι ηλίθιες γενικά. Δεν υπάρχει πιο άνανδρο πράγμα από το να εκμεταλλεύεσαι την ηλιθιότητα του άλλου. Εγώ το πρώτο πράγμα που λέω σε μια γυναίκα που γνωρίζω είναι ότι γαμάω μέρα παρά μέρα στα μπουρδέλα.

Οι περισσότερες γυναίκες της σημερινής εποχής σε πουλάν και σε αγοράζουν Πικεράκο, αλλά εσύ ασχολείσαι μόνο με τα μπουρδέλα σου οπότε ζεις στην ψευδαίσθηση σου ότι είναι χαζές και ανηπεράσπιστες!
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Λαμπρά! Υπάγετε τωρα να κάψετε κάνα δεμάτι τσιμπέλια περιτυλιγμένο με μπασμά σε καμια παραλία, και μην ασχολείστε με εμάς τους αδαής.
Δεν ξερω αν συμφωνειτε μαζι μου, αλλα τετοιου ειδουs Κοσμοπολιτικεs ερωτησειs , μισο αιωνα μετα την χαμενη τιμη τηs αδερφηs, την σπουδαιοτητα τηs παρθενιαs (βλεπε ασπρα σεντονια με κοκινο λεκε) και αλλα πολλα , σε site εντονου σεξιστικου περιεχομενου ........μοιαζουν με τα αρχαια που θα αποκαλυφθουν οσονουπω στην Αμφιπολη
Την καλησπερα μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom