Νέα

Πως παντρεύομαι Ρωσίδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 121
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Ακομα πιστευετε στη δυτικη ευρωπη ;

Εννοείται! Που αλλού να πιστέψουμε δλδ, τι προτείνεις??

Ή μήπως τα απογαμίδια κράτη του ανατολικού μπλοκ δεν πιστεύουν και αυτά εκεί? 

(Θα ήθελαν βέβαια....αλλά....)
 

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.701
Κριτικές
7
Like
612
Πόντοι
96
πέρισι γνώρισα μια ρωσίδα γύρω στα 35, πολύ εμφανίσιμη και σπουδαγμένη. Όπως είπε κι ο φίλος zerotolerance πιο πάνω, ούτε κι αυτή έβαλε ποτέ το χέρι στην τσεπη, έστω και τυπικά. μετά τις 7-8 φορές που το έκανε, την έστειλα. Θεώρησα τον εαυτό μου πολύ μαλάκα να πληρώνω εγω φαγητά και ποτά χωρις να κανει εστω και μια κινηση προς το πορτοφόλι της. Ένα βράδυ τσαντίστηκα τόσο πολύ που ήμουνα έτοιμος να την κάνω για τουαλέτα και να φύγω για να τα πληρώσει εκείνη. αλλά δεν το κανα.
 

always horny

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2008
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
Παιδες ας ειχατε σχεση με Ρουμανα οπως εγω για 1 χρονο και οι Ρωσιδες θα σας φαινονταν Αγελουδακια!!!!!!!!
 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
καλημερα παλικαρια.... μπορει η ρωσσιδα να ειναι καταπληκτικη κοπελα αλλα μολις ερθει εδω και ξεψαρωσει να αρχισει το δικα της!! ειδικα μολις παρει και ταυτοτητα!! απο εκει και περα στο χερι σου ειναι αν θα περασετε καλα...οπως συμβαινει με καθε γυναικα!!
καλη επιτυχια που θα την βρεις στην ψυχη σου ....οχι εδω!!
προσωπικα παντα προτιμω να μετανιωσω για κατι που εκανα παρα για κατι που δεν εκανα!!
οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους!!  :thumbsup: :thumbsup:
 

Zeus67

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2007
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
Εννοείται! Που αλλού να πιστέψουμε δλδ, τι προτείνεις??

Ή μήπως τα απογαμίδια κράτη του ανατολικού μπλοκ δεν πιστεύουν και αυτά εκεί? 

(Θα ήθελαν βέβαια....αλλά....)

:thumbsup::thumbsup:

Πες τα  βρε Yorgo γιατί πολύ το θεοποιήσαμε το πράγμα...
 

Επισκέπτης
Προτιμω και εγω να δοκιμαζω πρωτα και ας χτυπαω το κεφαλι μου ηστερα.
Δυστυχως θα συμφωνησω με τους κυριους που ειπαν πιο παβω οτι οι γενικα κυριες αυτες που προερχονται εξ Ανατολης απο το Ανατολικο μπλοκ δηλαδη γενικα και πιο ειδικα Ρωσσιδες - Ουκρανεζες ειναι ψιλοαρπαχτικα και ειναι του οτι φαμε οτι πιουμε και οτι γαμησουμε.
Βεβαια και εμεις ετσι ειμαστε οποτε να μην τα θελουμε και ολα δικα μας.
Με αλλα λογια οποιος χορτασει πρωτος ειναι και ο κερδισμενος.
Τωρα για εσενα που ανοιξες την κουβεντα και θελεις να παντρευτης την πρωτη Ρωσσιδα που θα σου πει το ναι εγω προτεινω να το ξανασκεφτης λιγουλακι και να το ξανασυζητησουμαι σε κανα εξαμηνο.
Τωρα αν δεν κρατιεσαι κανε την μαλακια και εχω να σου συστεισω εναν καλο δικηγορο για τα καθεκαστα.
Την καλημερα μου απο την ομορφη Κυκλαδα.
 

billgun

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουν 2008
Μηνύματα
4.843
Like
27.243
Πόντοι
5.906
τι να πω και εγω που κυκλοφορουσα το 86 με μοντελακι της εποχης και της αγοραζα μεχρι και τα τσιγαρα[2 χρονια συνεχεια].κακιστο value for money
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Βγαλαν ολοι τις Ρωσιδες αρπακτικα παλιογυναικες κλπ και και και.....
Ας σοβαρευτουμε λιγο...
Ειστε τυφλοι??????? η' γουσταρετε να ειστε με ενα μπαζο Ελληνιδα?
Βρειτε μου μια Ελληνιδα που να μην τρωει λεφτα.....πια λεφτα???Αυτες θελουν σπιτια και τετοια και οπως λεει και η μανουλα τους..να βρεις ενα πλουσιο παιδι να περασεις καλα.
Κοινως για να τα φτιαξει καποιος με Ελληνιδα και να του τρωει λεφτα ειναι και πολυ μαλακας και 'ροιδο.........η γουσταρει να του ερχεται ο κουκος αηδονι.

Τουλαχιστον οι Ρωσιδες ειναι γυναικαρες με τα ολα τους,απο τις πιο ωραιες γυναικες στον κοσμο και αξιζουν και με το παραπανω οσα και να δωσεις.
Οπως εχουν πει και δεκαδες ατομα απο το forum η Ρωσιδα αμα σε αγαπησει τελειωσε.........

Και τελος τι δεν πληρωνει και μαλακιες...
Ο αντρας δεν ειναι μαλακας οταν πληρωνει,το καθηκον του κανει δλδ αμα ησουν γυναικα και σου ελεγε ο αντρας να πληρωσεις δε θα σου φαινοταν γυφτια?
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Εννοείται! Που αλλού να πιστέψουμε δλδ, τι προτείνεις??

Ή μήπως τα απογαμίδια κράτη του ανατολικού μπλοκ δεν πιστεύουν και αυτά εκεί? 

(Θα ήθελαν βέβαια....αλλά....)
:2funny: :2funny: Χώσε George  :rockon: :rockon:Εννοείται και συμφωνώ απόλυτα σ'αυτό.Ο καθηγητής Samuel P.Huntington στο The clash of civilizations and remaking of the world order τα αναλύει ξεκάθαρα περί Δυτικού πολιτισμού.Αυτό έλλειπε να συγκρίνουμε τα κοινωνικά γίγνεσθαι,τα δημοκρατικά δικαιώματα και το βιωτικό επίπεδο της Ολλανδίας με την Ουκρανία για παράδειγμα.Η μέρα και η νύχτα δηλαδή.
Πολύ ωραία ποσταρίσματα κάνανε οι αγαπητοί CHRIS1971 και ΒΑΒΥ (γι'αυτό το χιλιοειπωμένο και χιλιογραμμένο θέμα του forum).
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Εννοείται! Που αλλού να πιστέψουμε δλδ, τι προτείνεις??

Ή μήπως τα απογαμίδια κράτη του ανατολικού μπλοκ δεν πιστεύουν και αυτά εκεί? 

(Θα ήθελαν βέβαια....αλλά....)
Δεν θα διαφωνησω. Οντως τα ανατολικα κρατη εχουν φαει το κουτοχορτο του american dream και του go west. Και θελουν αυτα. Παντως εγω δεχομαι οτι ο ανατολικος κοσμος κατερρευσε αλλα εχει κατερρευσει και ο δυτικος. Απλα εχει μεινει η βιτρινα. Θα το δειτε σε καποιους αιωνες οταν η Ευρωπη θα κατοικειται απο Κινεζους. Αν νομιζετε οτι υπαρχει οντως americαn dream και Δυση πιστευω οτι κανετε λαθος. Δυστυχως εχεις δικιο ομως. Οι ανατολικοι επιθυμουν αυτα. Νομιζουν οτι εκει ειναι η ευτυχια. Η ευτυχια πιστευω δεν ειναι εκει.
Οι Σερβοι τωρα ψηφισαν φιλοδυτικα. Παει και ο τελευταιος περηφανος λαος.  Σκαψαν το λακο τους. Το υψηλο βιοτικο επιπεδο που ΟΝΤΩΣ προσεφερε ο δυτικος κοσμος εχει τεραστιο κοστος. Δεν ειναι τσαμπα. Το πληρωνεις με αξιες που δεν αγοραζονται. Ας το καταλαβουν και οι ανατολικοι . πριν ειναι αργα.
Φιλε εσυ που θες να παντρευτεις ρωσιδα, προσεχε. Ειπα και πριν οτι δεν πολυδιαφερουν απο τις ελληνιδες. Αν θες πραγματικα γυναικα πρεπει να κοιταξεις αλλου. Οχι σε διαφορετικη εθνοτητα , αλλα σε διαφορετικη θρησκεια. Μουσουλμανα να βρεις. Στο πρωτο ακουσμα γελας , αλλα εγω συγχρονους καλους οικογενειαρχες μονο τους μουσουλμανους ξερω. Ο χριστιανισμος μας τελειωσε και αυτος
 

Επισκέπτης
Και να προσθεσω κατι ακομα γιατι εχει πολλους νεους το site οι οποιοι πολυ φυσιολογικα σκεφτονται με το κατω κεφαλι ( ποιοι αντρες αλλωστε δεν σκεφτονται ετσι ).
Οταν θα ψαξουν να βρουν μια γυναικα να παντρευτουν ασχετα απο το απο που θα ειναι να την μελετησουν καλα πριν την παρουν και να την παντρευτουν μονο οταν θα ειναι σιγουροι οτι θα ειναι ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ. :think:
Τα καλα μουνια τα καλα τσιμπουκια και τα καλα γαμησια δινουν και παιρνουν οποτε καλυτερα να μην ειναι αυτο το κριτηριο.
Αυτο και τιποτα αλλο απο εμενα .
Σας ευχαριστω που με ακουσατε.
 

Vrikolakas

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.126
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
16
Και για όσους θέλουν να παντρευτούνε Ρωσίδα πρέπει να κάνουν τον γάμο πάνω στην Ρωσία και μετά να την φέρουν εδώ.Έτσι είναι η νομοθεσία απ'όσο θυμάμαι.
 

Arion1955®

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.186
Like
0
Πόντοι
16
Και για όσους θέλουν να παντρευτούνε Ρωσίδα πρέπει να κάνουν τον γάμο πάνω στην Ρωσία και μετά να την φέρουν εδώ.Έτσι είναι η νομοθεσία απ'όσο θυμάμαι.
αυτό ισχύει εφ όσον η Ρωσίδα δεν έχει βίζα εδώ, αν ο γάμος γίνει εντός του χρονικού ορίου που η γυναίκα είναι νόμιμη εδώ δεν υπάρχει πρόβλημα...
φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα και με της εδώ Ρωσίδες που κατέχουν πράσινη κάρτα παραμονής...
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Αυτό έλλειπε να συγκρίνουμε τα κοινωνικά γίγνεσθαι,τα δημοκρατικά δικαιώματα και το βιωτικό επίπεδο της Ολλανδίας με την Ουκρανία για παράδειγμα.Η μέρα και η νύχτα δηλαδή.
Οπως εχω πει και σε αλλο τοπικ εξαρταται απο το τι πραγματικα ψαχνεις στη ζωη σου. Ισως να εχουμε ολοι δικιο , απλα ο καθενας να ψαχνει αλλο πραγμα στη ζωη του. Ενας αρχαιος φιλοσοφος , δε θυμαμαι ποιος , ξερετε τι ειχε πει ; Βλεποντας καποιους πλουσιους ,ειπε 'Ποσα πραγματα δεν εχω αναγκη' . Αν εσυ νομιζεις οτι το να εχεις κινητο , υπολογιστη για να κατεβαζεις τσοντες και ταινιες, 2 διαφορετικα μουνακια να τα γαμας καθε μερα, αυτοκινητο , διακοπες σε νησια , ποτα, ξενυχτια , μεθυσια κλπ. ειναι κεκτημενα της ζωης , τοτε μαζι σου , ας παμε δυτικα. Να ξερεις ομως οτι η ευτυχια δεν ειναι εκει. Η ευτυχια ξερεις κρυβετε στα πιο απλα. Που ο δυτικος κοσμος τα στερησε. Ολα τα παραπανω σε εκαναν να τα εχεις αναγκη . Και σου αφαιρεσαν αλλα. Ευτυχια ειναι να βρεις μια γυναικα στα 20-25 , ομορφη , να ανοιξεις ενα ταπεινο σπιτι , να μεγαλωσεις παιδια, να μην εχεις αγχος αν θα πας σπιτι και θα βρεις τη γυναικα σου με αλλον, ουτε αυτη εσενα με αλλη. Ποσοι στην ελλαδα το εχουν αυτο ; Ποσες γυναικες θα ανεχτουν τετοια ζωη ; Κανουμε και παιδι , χωριζουμε , αλλου ο πατερας ( με τη γκομενα ) , αλλου η μανα (με το γκομενο) . Αυτη ειναι η ζωη ;
Για να μην πω για την Ολλανδια που ανεφερες. Το απολυτο παραδεγμα διαλυμενης χωρας. Κανενας κοινωνικος και οικογενειακος ιστος.  Ναρκωτικα ελευθερα, νεολαια κατεστραμμενη. Και αν οχι τωρα σε 1-2 αιωνες. ΑΥτα ειναι που θελετε στη ζωη ; Οσοι ειμαστε 30αρηδες , να ξερετε οτι στη σοβιετικη Ρωσια ή στην πρωτη δεκαετια μετα την πτωση , οπου ακομα εκαιγε η βενζινη της ΕΣΣΔ θα ειμασταν οικογενειαρχες με παιδια 5-10 ετων και μια δουλιτσα σιγουρη. ΜΟΝΟ αυτα ομως! Οχι τα προηγουμενα που ανεφερα. Οποτε απλα κανεις την επιλογη σου.
 

Arion1955®

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.186
Like
0
Πόντοι
16
Οπως εχω πει και σε αλλο τοπικ εξαρταται απο το τι πραγματικα ψαχνεις στη ζωη σου. Ισως να εχουμε ολοι δικιο , απλα ο καθενας να ψαχνει αλλο πραγμα στη ζωη του. Ενας αρχαιος φιλοσοφος , δε θυμαμαι ποιος , ξερετε τι ειχε πει ; Βλεποντας καποιους πλουσιους ,ειπε 'Ποσα πραγματα δεν εχω αναγκη' . Αν εσυ νομιζεις οτι το να εχεις κινητο , υπολογιστη για να κατεβαζεις τσοντες και ταινιες, 2 διαφορετικα μουνακια να τα γαμας καθε μερα, αυτοκινητο , διακοπες σε νησια , ποτα, ξενυχτια , μεθυσια κλπ. ειναι κεκτημενα της ζωης , τοτε μαζι σου , ας παμε δυτικα. Να ξερεις ομως οτι η ευτυχια δεν ειναι εκει. Η ευτυχια ξερεις κρυβετε στα πιο απλα. Που ο δυτικος κοσμος τα στερησε. Ολα τα παραπανω σε εκαναν να τα εχεις αναγκη . Και σου αφαιρεσαν αλλα. Ευτυχια ειναι να βρεις μια γυναικα στα 20-25 , ομορφη , να ανοιξεις ενα ταπεινο σπιτι , να μεγαλωσεις παιδια, να μην εχεις αγχος αν θα πας σπιτι και θα βρεις τη γυναικα σου με αλλον, ουτε αυτη εσενα με αλλη. Ποσοι στην ελλαδα το εχουν αυτο ; Ποσες γυναικες θα ανεχτουν τετοια ζωη ; Κανουμε και παιδι , χωριζουμε , αλλου ο πατερας ( με τη γκομενα ) , αλλου η μανα (με το γκομενο) . Αυτη ειναι η ζωη ;
Για να μην πω για την Ολλανδια που ανεφερες. Το απολυτο παραδεγμα διαλυμενης χωρας. Κανενας κοινωνικος και οικογενειακος ιστος.  Ναρκωτικα ελευθερα, νεολαια κατεστραμμενη. Και αν οχι τωρα σε 1-2 αιωνες. ΑΥτα ειναι που θελετε στη ζωη ; Οσοι ειμαστε 30αρηδες , να ξερετε οτι στη σοβιετικη Ρωσια ή στην πρωτη δεκαετια μετα την πτωση , οπου ακομα εκαιγε η βενζινη της ΕΣΣΔ θα ειμασταν οικογενειαρχες με παιδια 5-10 ετων και μια δουλιτσα σιγουρη. ΜΟΝΟ αυτα ομως! Οχι τα προηγουμενα που ανεφερα. Οποτε απλα κανεις την επιλογη σου.
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Στο τελευταιο ποστ του βοιδοπουτσουλη θα συμφωνησω.....εμενα δε μου αρεσουν τα δυτικα προτυπα που μας εχουν λανσαρει και ως ξενομανεις εχουμε ρουφηξει....

και αυτο που λες για τους μουσουλμανους (τους μη φανατικους, τουρκους πχ) ισχυει εως ενα βαθμο....τους βγαζω το καπελο προσωπικα πολλες φορες....
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
και αυτο που λες για τους μουσουλμανους (τους μη φανατικους, τουρκους πχ) ισχυει εως ενα βαθμο....τους βγαζω το καπελο προσωπικα πολλες φορες....
Να με λες βοιδοπουτσογλου απο δω και στο εξης  :rockon:
 

Arion1955®

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.186
Like
0
Πόντοι
16
Αυτο ελειπε να διαφωνουσες ταβαριτς Γκασμαδοφ!  :2funny:
δεν είναι μόνο αυτά αλλά είναι και θέμα εμπειρίας που έχω αποκτήσει από την συμβίωση μου για αρκετά χρόνια με γυναίκες από εκεί αλλά και με τα ταξίδια μου εκεί....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom