Νέα

Πως μπορώ να σώσω την παρτίδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΓΙΑΝΝΗΣ DR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 74
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Λοιπόν παλικάρια...

Πέρασαν μέρες. Εκανα τις διακοπούλες μου και ξανα πισω στη δουλεια.
Να τονίσω ότι μέρες την σκεφτόμουν. Βεβαια ούτε μηνυμα ουτε κλήση απο μεριά μου.

Να τονίσω ότι έχω "τσιμπηθεί" με την πάρτυ της. Και αυτή ήταν και το κίνητρο που με έκανε να δω-σκεφτώ κάποια πράγματα στη σχέση μου και να δώσω ένα τέλος.

Λοιπόν επειδη τα έχω αναφέρει πιο πάνω σε προηγουμενα ποστ όλα αυτα, θα μπω στο ψητό....

Την στήνω χτες όταν σχολούσε από τη δουλεια στη γωνία. Την περιμένω και τσουπ βγαινει απο τη δουλειά. Αρχιζει και κατηφορίζει και την ακολουθώ. Την φωνάζω 2-3 μετρα πιο πισω. Σταματα και γυρνάει.


Διάλογος:
-Εγώ: Καλησπέρα. Τί κάνεις??
-Εκείνη: Καλά είμαι.Δε δουλεύεις σήμερα??
-Όχι.
(παυση και απο τους δυο)
-Θέλω να σου μιλήσω της λέω.Δε μ'άρεσε αυτό που έγινε (δεν απαντά τίποτα απ'οτι θυμάμαι) Ημουν στα διαδικαστικα και ήθελα κάποιο χρονο για να το τελειώσω.
(Είχα πάει σχετικά κοντά της. Τόσο ώστε όταν κάποιος κρατάει κάποια αμυνα απο κάποιον άλλο θα έκανε μισό βήμα πισω. Αυτη δεν έκανε τίποτα)
Δε μ' άρεσε έτσι όπως έγινε. (παυση και δείχνει σκεπτικη)
Σε έχω δει καιρο πριν μιλήσουμε.
-Τι θες ακριβώς να πεις??
-(παυση απο μεριά μου) Μου αρέσεις και σε γουστάρω. Θέλω να είμαστε μαζί.
Αυτο δε γίνεται (χαμογελώντας απάντησε, όχι όμως ειρωνικά)
-Γιατι ρωτάω??
-Γιατι δε φέρθηκες σωστά.

Και εδώ κυριοι μπορουσα να πω και άλλα διάφορα. Όμως δεν είπα τίποτα.

Και επειδή δεν είσασταν μπροστα στη συζήτηση και για να σας βάλω στο κλίμα, να σας πω τα εξής:

Απο την ώρα που τη φώναξα δεν περίμενα τέτοια αντιδραση. Η αντιδραση της ήταν πολύ ήρεμη και με κοιταζε συνέχεια μεσα στα μάτια. Εδειχνε να της άρεσε που της μίλησα.. Δεν είχε καμία τάση φυγής. Οταν με κάποιον έχεις νευρα και δε σου έχει φερθεί καλά δε θες να πεις και πολλά.....Αντιθέτως με άκουγε άνετα με το τι ήθελα να της πω χωρίς να αισθάνεται άβολα. Και γω απο μεριά μου αισθάνθηκα έντονα ότι τη ζουσε εκείνη τη στιγμή. Δεν περίμενα τέτοιες αντιδράσεις. Περίμενα αντίδραση ξενέρας. Ηθελα να είμαι 100% εκει και να ζήσω στο 100% τη στιγμή και να προσπαθήσω να ψάξω στο μυαλο της τι μπορεί να σκέφτεται. Τα δυο ραντεβου που είχαμε βγει έβγαλε αρκετο πάθος και έδειχνε να της αρέσει πολύ.
Σε κάποια φάση άπλωσα το χέρι μου και της έφτιαχνα το βερινιασμένο λουράκι από την τσάντα της (ήθελα να κόψω αντίδραση σε ένα απλωμα του χεριου μου). Δεν αντέδρασε και συνέχισε να με κοιτάζει κάπως αμηχανα. Συνεχίζω λίγο πιο πάνω στο ώμο. Σαν κάτι να θέλω να βγάλω (σαν κλωστη ας πούμε)από την μπλόυζα της. Δε με σταμάτησε καθόλου, δεν τραβήχτηκε καθόλου παρα με κοιταζε στα μάτια. Υπήρχε μεγάλη παύση. Δεν έδειχνε καθόλου τάσεις ενόχλησης και φυγής.  (Όταν κάποιος δε γουστάρει, σε ρωτάει αν θες κάτι άλλο, και φέυγει).Δεν ξέρω τι μπορει να σκεφτόταν. Σκεφτηκα, το χέρι μου από τον ώμο να ανέβει λίγο πιο πάνω στο αυτι-τσουλουφι και βήμα βήμα να δω αν αφήνει και άλλα περιθώρια για να μπω στο παιχνίδι.  Δεν το έκανα. Δεν ξέρω. Κώλωσα?? ένιωσα άβολα?? Τι να πω.  Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω μπορει να το έκανα. Δεν είχα κάτι να χάσω. Θά έπαιζα το τελευταίο μου χαρτι. Δεν ξέρω αν με επαιζε. Αλλα δε με ενδιέφερε εκείνη τη στιγμή.

Στο τέλος της κλείνω το μάτι και της λέω οκ λοιπόν.

Καλό βράδυ.
-Καληνύχτα μου απαντά.

 

mio mio amio

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2013
Μηνύματα
351
Κριτικές
8
Like
2
Πόντοι
1
τυπε μου καλησπερα και καλο χειμωνα να εχουμε

ειπες σε παραπανω ποστ  σου οτι η γκομενα ειναι 31χρονων

εσυ να υποθεσω εισαι λιγο μεγαλυτερος της δεν εχω συγκρατησει ποσο εισαι

ας υποθεσουμε οτι εισαι λιγο μεγαλυτερος

διαβασα επισης οτι κλινεις το μαγαζι που δουλευεις,υποθετω επισης οτι εισαι ιδιοκτητης

αν οι υποθεσεις μου ειναι σωστες,μπαινω στο κοτοπουλο

μην ακους τον καθε ενα εδω μεσα,αν εισαι λιγο ποιο μεγαλος απο την τυπισα σε καταλαβαινω απολυτα ειμαι κ εγω 33

ο καθε ενας εδω μεσα μπορει να σου πει την μαλακια του λογω του οτι εχει να γαμησει δικια του γκομενα 52 μηνες,ειτε ειναι 50ρης,ειτε ειναι 18ρης


η τυπισα ειναι φανερο οτι σε γουσταρε,απο τα λεγομενα σου δεν ηταν κανενα τσολι,ειναι 31 με την δουλιτσα της κ εψαχνε καποιον για σχεση για να πηδηχτει κ οπου τραβηξει
δεν ειναι καμια πιτσιρικα σημερα με τον μανωλη αυριο με τον ιακωβο...με πιανεις......κ αν υποθεσουμε οτι ειναι κανενα σοβαρο μουνι ανω του μετριου οχι καμια κοντη χοντρη η γεματουλα

πιστεψε με κλαρηνογαμπροι σαν εσενα ενα εκατομυριο

εγω πιστευω οτι η τυπισα σε ζυγισε στα ραντευου,της αρεσες,ειχες την πισηνη δικο σου μαγαζι η εστω εργαζομενος(στις μερες μας μετραει)
αλλα βγηκες στα ματια της τριμαλακας

το οτι δε σου απανταγε στα μηνυματα ειναι γυναικειος εγωισμος....ηθελε να σε δει ποσες μαλακιες μπορεις να σκεφτεις ωστε να δικαιολογισεις τα αδικαιολογητα

το οτι την πλυσιασες κ ηταν ευγενικη δεν σημαινει οτι την ενδιαφερεις ακομα,μην ενθουσιαεζεσαι,μπορει να το εκανε για λογους ευγενειας

σου προτινω να αφισεις να περασουν λιγες μερες

κ την πεμπτη η παρασκευη στειλε της στο μαγαζι που δουλευει τσεκαροντας πριν βεβαια πρωτα οτι ειναι εκει

μια τουρτα αριστοκρατικη κ μια ανθοδεσμη(η ανθοδεσμη πανα με δυψηφιο αροθμο λουλουδιων κ μονο)
με τουρτα θα κερασει κ τους αλλους βεβαια στο μαγαζι κ θα αναιβει,θα διχτει ,ειδικα αν εχει κ αλλες γκομενες εκει

στα λουλουδια βαλε ενα σημειωμα που να γραφει οτι θα χερωσουν πολυ το κυριως γευμα να το περνατε μαζι σημερα σημερα επηδη εχει μια πολυ ωραια μερα καπου παραλιακα
οτι την σκεφτεσαι συνεχεια κ οτι ειχες καιρο να εσθανθεις οπως αισθανθηκες για εκεινη(αυτοσχεδιασε)

αν σε κλασει κ μετα απο αυτο παμε για αλλα.....
 
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
τυπε μου καλησπερα και καλο χειμωνα να εχουμε

ειπες σε παραπανω ποστ  σου οτι η γκομενα ειναι 31χρονων

εσυ να υποθεσω εισαι λιγο μεγαλυτερος της δεν εχω συγκρατησει ποσο εισαι

ας υποθεσουμε οτι εισαι λιγο μεγαλυτερος

διαβασα επισης οτι κλινεις το μαγαζι που δουλευεις,υποθετω επισης οτι εισαι ιδιοκτητης

αν οι υποθεσεις μου ειναι σωστες,μπαινω στο κοτοπουλο

μην ακους τον καθε ενα εδω μεσα,αν εισαι λιγο ποιο μεγαλος απο την τυπισα σε καταλαβαινω απολυτα ειμαι κ εγω 33

ο καθε ενας εδω μεσα μπορει να σου πει την μαλακια του λογω του οτι εχει να γαμησει δικια του γκομενα 52 μηνες,ειτε ειναι 50ρης,ειτε ειναι 18ρης


η τυπισα ειναι φανερο οτι σε γουσταρε,απο τα λεγομενα σου δεν ηταν κανενα τσολι,ειναι 31 με την δουλιτσα της κ εψαχνε καποιον για σχεση για να πηδηχτει κ οπου τραβηξει
δεν ειναι καμια πιτσιρικα σημερα με τον μανωλη αυριο με τον ιακωβο...με πιανεις......κ αν υποθεσουμε οτι ειναι κανενα σοβαρο μουνι ανω του μετριου οχι καμια κοντη χοντρη η γεματουλα

πιστεψε με κλαρηνογαμπροι σαν εσενα ενα εκατομυριο

εγω πιστευω οτι η τυπισα σε ζυγισε στα ραντευου,της αρεσες,ειχες την πισηνη δικο σου μαγαζι η εστω εργαζομενος(στις μερες μας μετραει)
αλλα βγηκες στα ματια της τριμαλακας

το οτι δε σου απανταγε στα μηνυματα ειναι γυναικειος εγωισμος....ηθελε να σε δει ποσες μαλακιες μπορεις να σκεφτεις ωστε να δικαιολογισεις τα αδικαιολογητα

το οτι την πλυσιασες κ ηταν ευγενικη δεν σημαινει οτι την ενδιαφερεις ακομα,μην ενθουσιαεζεσαι,μπορει να το εκανε για λογους ευγενειας

σου προτινω να αφισεις να περασουν λιγες μερες

κ την πεμπτη η παρασκευη στειλε της στο μαγαζι που δουλευει τσεκαροντας πριν βεβαια πρωτα οτι ειναι εκει

μια τουρτα αριστοκρατικη κ μια ανθοδεσμη(η ανθοδεσμη πανα με δυψηφιο αροθμο λουλουδιων κ μονο)
με τουρτα θα κερασει κ τους αλλους βεβαια στο μαγαζι κ θα αναιβει,θα διχτει ,ειδικα αν εχει κ αλλες γκομενες εκει

στα λουλουδια βαλε ενα σημειωμα που να γραφει οτι θα χερωσουν πολυ το κυριως γευμα να το περνατε μαζι σημερα σημερα επηδη εχει μια πολυ ωραια μερα καπου παραλιακα
οτι την σκεφτεσαι συνεχεια κ οτι ειχες καιρο να εσθανθεις οπως αισθανθηκες για εκεινη(αυτοσχεδιασε)

αν σε κλασει κ μετα απο αυτο παμε για αλλα.....

Λοιπόν το μαγαζι δεν το κλείνω. Το δουλευουμε με βάρδιες. Χτες δεν ήταν η βαρδια μου. Ομως ήρθα στη γειτονιά για τον συγκεκριμένο λόγο.

Σίγουρα έχει δει το μαγαζι και ψωνίζει κιόλας. Ψωνιζε τουλάχιστον. Τωρα δεν την έχω ξαναδει. Δε με πειραζει τόσο αυτο.

Τωρα στα της ηλικίας. Είμαι 28,5 και έιναι 31. Τσόλι δεν είναι. Δε θα ερχόμουν καν σε επαφη μαζί της. Δεν είναι του χαρακτήρα μου τετοιες τύπισσες. Ακόμα και όταν έφτασα στο σπίτι της μου είπε να την αφήσω στη γωνία. Αυτο και κατι μικροπράγματα δείχνει ότι σεβεται τους δικούς της και τον εαυτό της.

Εμφανισιακα στο προσωπο δεν παιρνα απαρατηρητη. Κρατιεται αρκετα καλα για 31 και την έχω δει και άβαφτη στην παραλία. Είναι όμορφη. Και κανα δυο άλλοι στη γειτονια την έχουν μελετήσει. Απο σώμα έκανε άθλημα. Κάτω είναι ανοιχτή όσο πρέπει και γυμνασμένη. Δεν είναι όμως η θεα. Δεν ψάχνω για θεες.

Επίσης πρέπει να τραβάει και αυτή ίσως ένα μικρο ζόρι. Όταν είχαμε πάει για μπάνιο την είδα σε κάποιες φάσεις κάπως σκεπτικη καθώς έκανε τσιγάρο και περπατουσε και με μενα απο πίσω της καθε τοσο να την πιάνω να την γυρνάω και να την φυλάω. Τη άρεσε πολύ. Το ένιωθε.Δεν είχα προλάβει να την φιλτράρω. Δεν πρόλαβα να την καλογνωρίσω. Δεν ξέρω αν το έπαιζε σε διπλό ταμπλό. Αυτό που είχα παρατηρησει είναι ότι ένα βράδυ που σχόλαγε πριν κλείσω το μαγαζι, ήρθε από το μαγαζι (όπως πάντα διακριτικα) και την ρώτησα τι θα κάνει μετα. Αφου είχαμε αφησει ανοιχτο το ενδεχόμενο να βγαίναμε. Μου είπε πως ήταν κουρασμένη. Της λέω πως σε καμιά ώρα κλείνω και πως αν ήθελε να περάσω από το σπίτι της για πολύ λίγο. Ετσι απλά για να την δω. Την έβλεπα διστακτικη. Μου είπε να πάει σπιτι να κάνει ένα μπάνιο και βλεπουμε. Όταν σχολασα της το ξαναπρότεινα. Αλλά δεν είδα φως. Της είπα (χωρίς να είμαι απο έξω απο το σπίτι της)αν ήθελε να έβγαινε για λιγο έξω να πάμε μεχρι πιο κάτω άλλα ευγενικα μου έδινε αρνητικη απάντηση. Αυτο με παρεξενεψε λίγο. Γιατι επεμεινα πάνω εκεί.

Επίσης λίγο πριν κάνω τη μαλακία, μου είχε στείλει το Σάββατο το πρωι αν μπορουσα να βγαίναμε την επομένη. Της είχα πει πως θα της απαντούσα. Αργότερα (3 περίπου ώρες)  μου ξαναστέλνει μνμ πως αν δε μπορουσα, να της το έλεγα για να κανονίσει κάτι άλλο.

Εμένα αυτα μου δείχνουν λίγο ότι έχει βγει μεσα απο σχέση ή ότι περνάει και αυτη μια περίεργη φάση. Χωρίς να είμαι και απόλυτα σίγουρος.

Τώρα φιλε μου θα τοποθετηθώ στα τελευταία σου λόγια. Αυτά με τουρτες και λουλουδια δεν πρέπει να τα κάνεις. Πρώτον: χτες μου έκλεισε κατα κάποιο τρόπο την πόρτα. Νιώθω οτι πέφτω κ άλλο. Και δεν πρέπει.

Δευτερον και βασικότερον, είναι ότι την εκθέτεις άμεσα σε συναδέλφους και πελάτες δεν ξέρεις πως μπορεί αν αισθανθει εκείνη τη στιγμή. Και κατ' επέκταση εκτιθεμαι και γω ο ίδιος. Δε θέλω να με πιάνει το κάθε κοριτσάκι εκει μέσα στο στόμα της. Την τούρτα θα προτιμουσα να την έτρωγα πάνω στο κορμακι της τα δυο μας.

Για μένα τώρα δεν πρέπει να κάνω άλλη κίνηση. Δεν κάνεις πιστεύω κάτι άλλο άλλο σε αυτή την περίπτωση. Ότι έκανα έκανα. Αφου δεν έκανα και το βήμα να πάω πιο κοντά της για φιλί και να βάλω όλη την τέχνη μπας και σώσω την παρτιδα.....



 

mio mio amio

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2013
Μηνύματα
351
Κριτικές
8
Like
2
Πόντοι
1
σου ριχνει 2.5 χρονια το γκομενακι,δεν το ηξερα αυτο

στα αρχιδια σου τι θα πει ο κοσμος αυτο να το εχεις σαν κανονα

χαμενος ειναι αυτος που δεν προσπαθισε οχι αυτος που προσπαθισε κ αποτυχε

αν θεωρεις οτι την εχασες την παρτιδα πηγαινε για αλλα

ετσι κι αλιως το γκομενακι εφοσον ηταν μεγαλυτερη σου ηθελε να παιξει λιγο μαζι σου

πηγαινε για αλλα κ μια συμβουλη οταν δεν το εχεις μην το παιζεις σε διπλο ταμπλο,γιατι μενεις με το πουλι στο χερι

τραβας ζορι τωρα μετα απο μακροχρονια σχεση κ μετα την ηττα απο το αλλο γκομενακι,εχεις μεινει με την ψωλη στο χερι ενω παλιοτερα γαμουσες συχνα δικο σου μουνι

χαλαρωσε,βγες με φιλαρακια,κανε γυμναστικη,παρε σκυλο τραβα για ψαρεμα

καλα γαμησια να εχουμε.....
 
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
σου ριχνει 2.5 χρονια το γκομενακι,δεν το ηξερα αυτο

στα αρχιδια σου τι θα πει ο κοσμος αυτο να το εχεις σαν κανονα

χαμενος ειναι αυτος που δεν προσπαθισε οχι αυτος που προσπαθισε κ αποτυχε

αν θεωρεις οτι την εχασες την παρτιδα πηγαινε για αλλα

ετσι κι αλιως το γκομενακι εφοσον ηταν μεγαλυτερη σου ηθελε να παιξει λιγο μαζι σου

πηγαινε για αλλα κ μια συμβουλη οταν δεν το εχεις μην το παιζεις σε διπλο ταμπλο,γιατι μενεις με το πουλι στο χερι

τραβας ζορι τωρα μετα απο μακροχρονια σχεση κ μετα την ηττα απο το αλλο γκομενακι,εχεις μεινει με την ψωλη στο χερι ενω παλιοτερα γαμουσες συχνα δικο σου μουνι

χαλαρωσε,βγες με φιλαρακια,κανε γυμναστικη,παρε σκυλο τραβα για ψαρεμα

καλα γαμησια να εχουμε.....

Με την πρώην εγώ θελησα να χωρίσουμε. Και η πρώην ήταν ακριβώς 31. Το διπλο ταμπλό εγω το μαλακισα. Μην το ψάχνεις. Απλά μετα κολλησα με την άλλη. Και τώρα....  είναι πια αργά.

Το ότι προσπαθω, προσπαθω μεχρι ένα σημείο. Δεν εξευτελιζόμαστε και δε δείχνουμε ότι μας έχει και δεδομένους. Τουλαχιστον για την τιμή των όπλων κρατας τα προσχήματα.

Η παρτίδα κατα κάποιο τρόπο, ναι χάθηκε πλέον. Και φυσικα έχω πάει για άλλα. Μετα απο αυτο βγήκαμε για μπυρίτσες με φιλαράκια. ;)

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Εμπλεξες με αυτην χωρις να έχεις τελειωσει οριστικα με την πρωην σου. Ηταν λάθος αυτο. Αλλα προσεξε αν αυτη δε σε έπιασε να φιλιέσαι μαζι της ή σε τρυφερο τετ α τετ επειδη δεν το ξεκαθαριζεις τοτε θα μπορουσες να της πεις οτι αυτο που ειδε δεν ηταν τιποτα γιατι έχετε χωρισει και απλα πέρασε απο το μαγαζι να πειτε κατι τελευταια δικα σας θέματα. Αυτο επρεπε να της γράψεις στο μηνυμα και οτι ενδιαφέρεσαι και οτι ειναι κριμα μια ζωη οι γυναικες για τις γαμημενες τις ανασφαλειες τους να τα χαλάνε ολα.

Αμα καταλαβαινε καλώς αν οχι το φταιξιμο ΠΛΕΟΝ έφευγε απο πάνω σου.Το θεμα στα βασικα ειναι να καταλαβαινοσαστε με την αλλη αμα έπεσες σε τρελή δεν έχει νοημα. Καλυτερα που έγινε ετσι θα σε ταλαιπωρουσε μια ζωη γιατι θα εβλεπε κάτι θα το ερμηνευε οπως ηθελε αυτη και θα σου ελεγε τέρμα και τελος και δεν θελω να ακουσω τιποτα και θα ετρεχες εσυ σαν τον κακομοιρη να εξηγεις.  
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Εμπλεξες με αυτην χωρις να έχεις τελειωσει οριστικα με την πρωην σου. Ηταν λάθος αυτο. Αλλα προσεξε αν αυτη δε σε έπιασε να φιλιέσαι μαζι της ή σε τρυφερο τετ α τετ επειδη δεν το ξεκαθαριζεις τοτε θα μπορουσες να της πεις οτι αυτο που ειδε δεν ηταν τιποτα γιατι έχετε χωρισει και απλα πέρασε απο το μαγαζι να πειτε κατι τελευταια δικα σας θέματα. Αυτο επρεπε να της γράψεις στο μηνυμα και οτι ενδιαφέρεσαι και οτι ειναι κριμα μια ζωη οι γυναικες για τις γαμημενες τις ανασφαλειες τους να τα χαλάνε ολα.

Αμα καταλαβαινε καλώς αν οχι το φταιξιμο ΠΛΕΟΝ έφευγε απο πάνω σου.Το θεμα στα βασικα ειναι να καταλαβαινοσαστε με την αλλη αμα έπεσες σε τρελή δεν έχει νοημα. Καλυτερα που έγινε ετσι θα σε ταλαιπωρουσε μια ζωη γιατι θα εβλεπε κάτι θα το ερμηνευε οπως ηθελε αυτη και θα σου ελεγε τέρμα και τελος και δεν θελω να ακουσω τιποτα και θα ετρεχες εσυ σαν τον κακομοιρη να εξηγεις.  

Που είσαι χαμένος παίχτη?
 
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Εμπλεξες με αυτην χωρις να έχεις τελειωσει οριστικα με την πρωην σου. Ηταν λάθος αυτο. Αλλα προσεξε αν αυτη δε σε έπιασε να φιλιέσαι μαζι της ή σε τρυφερο τετ α τετ επειδη δεν το ξεκαθαριζεις τοτε θα μπορουσες να της πεις οτι αυτο που ειδε δεν ηταν τιποτα γιατι έχετε χωρισει και απλα πέρασε απο το μαγαζι να πειτε κατι τελευταια δικα σας θέματα. Αυτο επρεπε να της γράψεις στο μηνυμα και οτι ενδιαφέρεσαι και οτι ειναι κριμα μια ζωη οι γυναικες για τις γαμημενες τις ανασφαλειες τους να τα χαλάνε ολα.

Αμα καταλαβαινε καλώς αν οχι το φταιξιμο ΠΛΕΟΝ έφευγε απο πάνω σου.Το θεμα στα βασικα ειναι να καταλαβαινοσαστε με την αλλη αμα έπεσες σε τρελή δεν έχει νοημα. Καλυτερα που έγινε ετσι θα σε ταλαιπωρουσε μια ζωη γιατι θα εβλεπε κάτι θα το ερμηνευε οπως ηθελε αυτη και θα σου ελεγε τέρμα και τελος και δεν θελω να ακουσω τιποτα και θα ετρεχες εσυ σαν τον κακομοιρη να εξηγεις.  

Λοιπόν για να τα πούμε τα πράγματα με τ'ονομα τους. Εχω χωρίσει και αυτή τη στιγμή δεν καθομαι ούτε λεπτο μέσα. Κόλλησα με αυτήν. Προχτές που έκανα το βήμα να πάω να της μιλήσω, μετα την σκεφτόμουν συνέχεια. Σίγουρα έχω τα μάτια μου ανοιχτα και για αλλού. Όσο αυτό που είπες για το μήνυμα και ότι έπρεπε να το γράψω, ναι οκ συμφωνω ότι δεν το σκέφτηκα.

Να σου τονίσω όμως ότι όταν της είχα δώσει τον αριθμό μου πριν καλα καλα ξεκινήσει το νταραβέρι μας και πριν μου ξεκινήσει αυτη κουβεντα στο viber (όταν της έδωσα τον αριθμό μου δε μου εστειλε αμέσως τις επόμενες μερες), μας είχε δει να καθόμαστε με την κοπελιά έξω από το μαγαζι, στο τραπεζάκι που βγάζω.

Αρα είχα υποψίες ότι γνώριζε ή τουλαχιστον είχε υποψιαστει ότι κάτι μπορει να είχα. Γιατί δε με ρώτησε λοιπόν ευθέως όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε??????

Ηθελα να τη ρωτούσα πραγματικα όμως που ήταν το πργματικό πρόβλημα????
Στα χαρτιά??? Δηλαδη το ότι δεν ήταν επισημος ο χωρισμός μας??? Αν δηλαδη ημουν παντρεμένος και είχα χωρίσει και ζουσα αλλού και περίμενα το χαρτί του διαζυγίου που κανει κανα χρόνο να βγει, σημαίνει ότι ήμουν δεσμευμένος ακόμα????

Πολλές φορες σκεφτηκα να κάνω και πάλι κίνηση. Αλλα δε θέλω μια απο την ιδια. Και όταν τα ξανασκεφτομαι λέω ότι ακόμα και αν θέλω να κάνω δεν πρέπει τόσο γρήγορα σε καμία περιπτωση. Δεν πρέπει να δείχνω ότι πέφτω τόσο.

Δεν είναι σωστο πιστευω.Αργότερα μπορει, ίσως τυχαία αν τη δω έξω απο τη δουλεια και ευνοούν φυσικα και οι συνθήκες (πράγμα απίθανο όλα αυτά). Και πάλι δεν ξέρω.

Περίεργη πολύ η συμπεριφορά της πάντως. Δεν εξαφανιζεσαι έτσι.....















 

SnakeSpir

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2005
Μηνύματα
338
Κριτικές
4
Like
61
Πόντοι
1
Νομιζω οτι απλα βιαστικες να της πεις οτι εγω σε γουσταρω και οτι θελω να ειμαστε μαζι κτλ. Ειναι 2-3 πίστες μετα και εσυ εισαι στην πρώτη και με χαμένο "κανονάκι".

Λοιπον ζητησε της να βγειτε να πατε για καμια μπυρα σαν να μην εγινε τπτ (οχι καφε ! βραδυ να ειναι πιο χαλαρη), εαν σε βλεπει και εχεις ενοχες η εισαι τσιμπιμενος για οτι εγινε λογικο ειναι να το θυμαται και να τσαντιζεται. Φροντησε να περασει καλα και Φλερταρε την απο την αρχη, και εαν σε γουσταρει και δεν εχει κατι καλυτερο ισως παρεις την δευτερη ευκαιρια σου. Δεν χρειαζεται να απολογιθεις καντο μονο εαν το φερει αυτη στην κουβεντα με λιγα λογια και οχι μισολογα"ξερεις ημουν μπερδεμενος κτλ" να μην ακουγεσαι απολογητικος, παρε ενα υφος οτι ενταξει μωρε ετυχε παει τελιωσε και επικεντρωσου σε εσας και στο τι συμβαινει εκεινη την στιγμη, τι μπρορει να γινει στο μελλον πχ το επομενο σκ να πατε καπου η οτι εχεις ακουσει για ενα καλο εστιατοριο που εχει φοβερο...... Θελει πολυ χειρουργικο καμακι εκει, να την κανεις να περασει καλα, να αισθανεται οτι ειναι με αντρα και οχι με κανα παιδακι. Οταν της μιλας κοιτα την στα ματια, δειχνε ενδιαφερον αλλα οχι απολογητικοτητα. Τελος φροντησε το κινητο σου να ειναι πανω στο τραπεζι γενικα και εαν θα μιλησεις μιλα μπροστα της με λιγα λογια δειξε ανεση με τα τηλεφωνα οτι δλδ δεν παιζει διπλο ταμπλο κτλ.

Στην πραγματικοτητα σου γραφω μαλακιες, αλλα εδω που τα εφερες τωρα πιανομαστε απο μαλακιες και απο λεπτομεριες,
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Εμπλεξες με αυτην χωρις να έχεις τελειωσει οριστικα με την πρωην σου. Ηταν λάθος αυτο. Αλλα προσεξε αν αυτη δε σε έπιασε να φιλιέσαι μαζι της ή σε τρυφερο τετ α τετ επειδη δεν το ξεκαθαριζεις τοτε θα μπορουσες να της πεις οτι αυτο που ειδε δεν ηταν τιποτα γιατι έχετε χωρισει και απλα πέρασε απο το μαγαζι να πειτε κατι τελευταια δικα σας θέματα. Αυτο επρεπε να της γράψεις στο μηνυμα και οτι ενδιαφέρεσαι και οτι ειναι κριμα μια ζωη οι γυναικες για τις γαμημενες τις ανασφαλειες τους να τα χαλάνε ολα.

Αμα καταλαβαινε καλώς αν οχι το φταιξιμο ΠΛΕΟΝ έφευγε απο πάνω σου.Το θεμα στα βασικα ειναι να καταλαβαινοσαστε με την αλλη αμα έπεσες σε τρελή δεν έχει νοημα. Καλυτερα που έγινε ετσι θα σε ταλαιπωρουσε μια ζωη γιατι θα εβλεπε κάτι θα το ερμηνευε οπως ηθελε αυτη και θα σου ελεγε τέρμα και τελος και δεν θελω να ακουσω τιποτα και θα ετρεχες εσυ σαν τον κακομοιρη να εξηγεις.  

ΒΡΕ

aganaktismenoi_syntagma_36.jpg
!
 
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Νομιζω οτι απλα βιαστικες να της πεις οτι εγω σε γουσταρω και οτι θελω να ειμαστε μαζι κτλ. Ειναι 2-3 πίστες μετα και εσυ εισαι στην πρώτη και με χαμένο "κανονάκι".

Λοιπον ζητησε της να βγειτε να πατε για καμια μπυρα σαν να μην εγινε τπτ (οχι καφε ! βραδυ να ειναι πιο χαλαρη), εαν σε βλεπει και εχεις ενοχες η εισαι τσιμπιμενος για οτι εγινε λογικο ειναι να το θυμαται και να τσαντιζεται. Φροντησε να περασει καλα και Φλερταρε την απο την αρχη, και εαν σε γουσταρει και δεν εχει κατι καλυτερο ισως παρεις την δευτερη ευκαιρια σου. Δεν χρειαζεται να απολογιθεις καντο μονο εαν το φερει αυτη στην κουβεντα με λιγα λογια και οχι μισολογα"ξερεις ημουν μπερδεμενος κτλ" να μην ακουγεσαι απολογητικος, παρε ενα υφος οτι ενταξει μωρε ετυχε παει τελιωσε και επικεντρωσου σε εσας και στο τι συμβαινει εκεινη την στιγμη, τι μπρορει να γινει στο μελλον πχ το επομενο σκ να πατε καπου η οτι εχεις ακουσει για ενα καλο εστιατοριο που εχει φοβερο...... Θελει πολυ χειρουργικο καμακι εκει, να την κανεις να περασει καλα, να αισθανεται οτι ειναι με αντρα και οχι με κανα παιδακι. Οταν της μιλας κοιτα την στα ματια, δειχνε ενδιαφερον αλλα οχι απολογητικοτητα. Τελος φροντησε το κινητο σου να ειναι πανω στο τραπεζι γενικα και εαν θα μιλησεις μιλα μπροστα της με λιγα λογια δειξε ανεση με τα τηλεφωνα οτι δλδ δεν παιζει διπλο ταμπλο κτλ.

Στην πραγματικοτητα σου γραφω μαλακιες, αλλα εδω που τα εφερες τωρα πιανομαστε απο μαλακιες και απο λεπτομεριες,

Πρώτ' απ' όλα χαρα στο κουράγιο σου που ξέθαψες το θεματάκι.

Εχω καιρο να μπω στο φόρουμ λογο υποχρεώσεων. Ξεκινάω με το αν βιάστηκα που λες που της είπα ότι την γουστάρω. Οκ όπως το δει κανείς. Οι αποψεις είναι διαφορετικές για τον καθένα.

Συμφωνω σε όλα τα υπόλοιπα που γράφεις. Τώρα πάω πιο αραια στο μαγαζί γιατι κάνω και άλλη δουλεια. Η αδερφή μου μου λέει ότι έχει ψωνίσει από τότε 3-4 φορές. Ενώ πιο πριν μπορεί να στέλνει και <<ρουφιάνο>> για να δει αν είμαι εκεί (κατι το οποίο είχα ψιλιαστει).

Εν πάσει περιπτώσει. Στο δια ταυτα. Την βλέπω που και που και ομολογω ότι μου αρέσει ακόμα και θα γουσταρα πάλι κάποιο κυνηγι χωρίς να αισθάνομαι όμως την τρομερη φλόγα που ένιωσα στην αρχη. Αυτον τον καιρό και έπαιξα με άλλες και πέρασα καλα σε μαγαζάκια με φιλαρακια (ρεμπετάδικα κουτουκια και ετσι) που γίνεται πολύ παιχνίδι.

Ο κολλητός μου, μου εδωσε σα συμβουλή να προσπαθήσω μερικες φόρες να την συναντησω τυχαια. Να τη στήνω απο το δρομολόγιο που φευγει τα βράδια και ας πω απλά μια καληνύχτα την πρώτη φορά. Τη δευτερη το ιδιο και αναλογα πως θα αντιδρα θα σκεφτεις πιο μετα τι θα κάνεις. Επρεπε λιγο να σπάσει ο πάγος με αυτον τον τρόπο. Αυτό όμως ήθελε χρόνο, κάθε απόγευμα να πηγαίνω εκει να παρκάρω, να ξέρω ότι σίγουρα θα με δει (γιατι οι γυναικες είναι και αφηρημενες οταν περπατουν) και γενικώς χρονο και στησιμο και να βλέπω όταν σχολάει στις σκοτεινιες.

Καλο σαν ιδέα αλλα δυσκολα εφαρμόσιμο. Το έκανα 3 φορές. Καμια δε με είδε. Την πρώτη παρακολουθησα το δρομολογιο που κάνει όταν φευγει. Την επόμενη δεν κοιταζε πουθενα αλλού παραμονο το κινητο της όπως και την πρώτη (σιγουρα μεκάποιον μιλουσε με μηνυματα) και την τριτη με κάποιον θα έβγαινε γιατι ηταν καλοντυμένη και πολυ βιαστικη. Πηγε καρφι στο μετρο.

Μετα εγκατέλειψα. Επεσε πολυ δουλεια απο τότε και δεν ξαναπροσπάθησα κατι.

Όταν ανοιχτηκα και τα είπα όλα στην αδερφή μου ετσι ακριβώς όπως έγιναν, μου είπε πως τοτε που της μίλησα εκεινη τη στιγμή μπορει να ήθελε να την φιλήσεις. Επρεπε να κάνεις την κίνηση.... Εφτασες στην πηγη και δεν άπλωσες το χέρι στα ήρεμα νερα μπας και έπινες το γλυκο νερό. Εκει θα έκοβες πολυ καλα κινηση απο αντιδρασεις της.

Τώρα απο κει και πέρα πανω κάτω μου είπε τα ίδια με σένα και η αδερφή μου. Επίσης μου είπε πως μπορει να σε γουστάρει ακόμα. Σε πολλες γυναίκες όπως και στην ιδια (την αδερφή μου) τους αρέσει το κηνύγι.Μου λέει αν γουστάρεις να ξαναχωθείς άσε και άλλο λίγο διαστημα να πέρασει και ξαναπροσπάθησε. Προτεινε φαγητο σε εστιατόριο κλπ κλπ κλπ.

Τώρα απο κει και πέρα όλα παιζουν το ρόλο τους. Το timing δηλαδη.

Το θέμα είναι πως δεν ξέρω πως θα μου βγει. Αν θα κολλησω. Ισως έρθουν μόνα τους τα λογια, που είναι και το πιθανότερο.
Δεν ξέρω πως να το κάνω. Πάλι το ίδιο σκηνικο??? Πάλι μετα τη δουλειά της με καρτέρι??? (με μηνυμα προτιμώ όχι).

Για ριξτε καμιά ιδέα πάλι.
 

loggin4junk

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2016
Μηνύματα
11
Like
6
Πόντοι
0
Τρία μηνάκια πέρασαν, τώρα θα ξέρεις.
Μην το αφηνεια ανοικτό.
 
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Τρία μηνάκια πέρασαν, τώρα θα ξέρεις.
Μην το αφηνεια ανοικτό.

Καλησπέρα.  Σκεφτόμουν πως θα την προσέγγιζα. Είχε περάσει απο το μαγαζι και είχε ευχηθει στην αδερφή μου για την γιορτη μου (να χαίρεσαι τον αδερφό σου) της είπε.Είχα σκεφτει λοιπόν πάλι απο κοντά μήπως εκανα κάποια κίνηση. Όμως δεν μπορουσα ευκολα να το κάνω πάλι ετσι για δευτερη φορα γιατι δισταζα και εκτός τουτου την πρωτοχρονιά είχα 100 δωρεάν μηνυματα προς όλους. Ετσι έστειλα σε όλους με ομαδική αποστολη τις ευχές μου.

Και εκει δεν απάντησε ποτέ. Που θα μπορούσε εστω και απλά τυπικα να απαντήσει με ένα ευχαριστώ και να ανταποδώσει και εκείνη κάποια ευχη.

Ετσί λοιπόν μου έδειξε για άλλη μια φορά έναν αρνητικό και σχετικά άσχημο χαρακτήρα.

Αποφάσισα να μην ξανασχοληθω.

 
Εγγρ.
19 Σεπ 2016
Μηνύματα
277
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπέρα.  Σκεφτόμουν πως θα την προσέγγιζα. Είχε περάσει απο το μαγαζι και είχε ευχηθει στην αδερφή μου για την γιορτη μου (να χαίρεσαι τον αδερφό σου) της είπε.Είχα σκεφτει λοιπόν πάλι απο κοντά μήπως εκανα κάποια κίνηση. Όμως δεν μπορουσα ευκολα να το κάνω πάλι ετσι για δευτερη φορα γιατι δισταζα και εκτός τουτου την πρωτοχρονιά είχα 100 δωρεάν μηνυματα προς όλους. Ετσι έστειλα σε όλους με ομαδική αποστολη τις ευχές μου.

Και εκει δεν απάντησε ποτέ. Που θα μπορούσε εστω και απλά τυπικα να απαντήσει με ένα ευχαριστώ και να ανταποδώσει και εκείνη κάποια ευχη.

Ετσί λοιπόν μου έδειξε για άλλη μια φορά έναν αρνητικό και σχετικά άσχημο χαρακτήρα.

Αποφάσισα να μην ξανασχοληθω.

λογικο να μην απαντησει και να ξενερωσει  με το "γενικο  μυνημα " προς ολους τους 100 παραληπτες ....

σαν να της ειπες πως εισαι κι εσυ μεσα  ολα τα αλλα και  δε διαφερεις ...


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom