Νέα

Να μεινω η να φυγω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα qertq
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Υπαρει δουλεια στο εξωτερικο και σκεφτομαι να μεινω ελλαδα και να ψαξω για δουλεια η να φυγω αφου μ

  • Ξυπνα ΜΑΛΑΚΑ και σηκω φυγε

    Ψήφοι: 42 36,5%
  • Μα ποσο μαλακας εισι και το σκεφτεσαι ακομα

    Ψήφοι: 16 13,9%
  • κατσε εδω και ψωφα μαζι μας θα ερθουνε καλυτερες μερες .Ισως σε καποια αλλη ζωη.

    Ψήφοι: 8 7,0%
  • Αραξε ελλαδα και πηξε

    Ψήφοι: 11 9,6%
  • Αμα μπορεις καντην και βλεπεις τι γινεται

    Ψήφοι: 38 33,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    115
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Εντάξει εννοείτε οτι θα φύγεις αφού κι εσύ το σκέφτεσαι.
Η μονη λεπτομέρια που πρέπει να εξετάσεις είναι το κόστος ζωής στην ξένη χώρα που πάς γιατί ο πολύς κόσμος ακούει τους μισθούς στο εξωτερικό και νομίζει οτι επιασε την καλή ενώ στην ουσία εχει πιάσει τ'αρχίδια του!  :2funny:
οχι καθολου ξερω τι παιζει εχω ξαναπαει.και εκενα την μαλακια και γυρισα.
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Χωρις συζητηση  φυγε,ουτως η αλλως δεν προκειται εδω να γινει τιποτα,μην το σκεφτεσαι καθολου,μπορει το κλιμα στην ελλαδα να ειναι ωραιο μπορει το φαγητο ,αλλα η μιζερια δεν παιζεται
οντως
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
πληροφορικη.   Αλλα ελα που δεν βρισκω πλεον κατι ολο interview αλλα απο οσο βλεπω τιποτα.ολοι κλαιγονται.
Για κάτι εκτός του αντικειμένου σου, πχ ντελιβεράς ή συμβασιούχος στο δημόσιο, έψαξες;
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
βοηθεια??? στα 40??

θες σπρωξιματακι δηλαδη  :knockinb: :knockinb: ??

:2funny: :2funny:
οχι ρε σι . Εχω παρει την αποφαση απλα σκεφτομαι εαν οντως κανω σωστα.  Γιατι απο μαλακιες εχω κανει καργα.Βεβαια παντα σε καλο μου βγαινανε αλλα ποτε δεν ξερεις.Θελω να ξερω οτι υπαρχουν αλλοι 1000 λογοι να μην φυγω απο εδω .  Δεν παιζει να ειμαστε τοσο για τα μπαζα!!!
Βεβαια τοσα χρονια για τον πουτσο ειναι αυτη η χωρα δεν αλλαξε τωρα θα αλλαξει !Τωρα που μας πηραν χαμπαρι οτι ημαστε μαλακες.  Τωρα ξεικναει η μεγαλη μασα.  
Απλα ειναι το γαμωτο.

Ο φιλος που λεει οτι δεν προκειται να φτιαχτω τωρα εχει δικιο.  Εχω ποσους γνωστους που ειναι στην ηλικια ομυ και με παιδια και ταλαιπωρουνται. Με ολη την εννοια τις λεξεις.

οποτε αυτα ειναι που σκεφτομαι.Βεβαια ειναι και η ευκαιρια να κανεις κατι στην ζωη σου.Στην ελλαδα αστο ξεχνατο ενω εξω ισως...
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Για κάτι εκτός του αντικειμένου σου, πχ ντελιβεράς ή συμβασιούχος στο δημόσιο, έψαξες;
πλακα κανεις ?Αυτα ειναι που δεν βρισκονται. Πληροφορικη και με εμπειρια και δεν βρισκω ντελιβερας που δεν χρειαζετια τιποτα θα βρω?Με δουλευεις εκει παει πολλης κοσμος και δεν βρισκεις ευκολα θεση.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
ρεσυ .... θες να τον κανεις να κανει παρεα με τον πικερ  ;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Εντάξει, καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή. Στο κάτω κάτω από το να κάθεσαι άνεργος και να κλαις τη μοίρα  σου, καλύτερα να έχεις μια δουλειά του κώλου με 600 ευρώ να πληρώνεις τους λογαριασμούς σου και το ενοίκιο.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
πλακα κανεις ?Αυτα ειναι που δεν βρισκονται. Πληροφορικη και με εμπειρια και δεν βρισκω ντελιβερας που δεν χρειαζετια τιποτα θα βρω?Με δουλευεις εκει παει πολλης κοσμος και δεν βρισκεις ευκολα θεση.
Εσύ έστειλες βιογραφικά ή απλά κάνεις εικασίες;

Ο ντελιβεράς ήταν παράδειγμα. Γενικά κάτι εκτός του αντικειμένου σου... Εκτός αν επιμένεις ντε και καλά να βρεις στο πτυχίο σου, αλλιώς να κάθεσαι. Κάτι τέτοιες νοοτροπίες μας έφεραν στο χάλι που είμαστε τώρα.
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Εντάξει, καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή. Στο κάτω κάτω από το να κάθεσαι άνεργος και να κλαις τη μοίρα  σου, καλύτερα να έχεις μια δουλειά του κώλου με 600 ευρώ να πληρώνεις τους λογαριασμούς σου και το ενοίκιο.
ναι αλλα ουτε αυτη δεν την βρισκω .Δεν εχω θεμα.Απλα πληροφορικη ειναι πιο ευκολα λογο οτι χρειαζεται προυπηρεσια.ειναι και πιο δυσκολλο σαν αντικειμενο. οποτε εχω πιο πολλες πιθανοτητες.Ετσι με πηγαινε τοσο καιρο .
Τωρα αλλαξε λιγο λογο επαναστασης.
 

KavlomenosPoutanos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2014
Μηνύματα
389
Like
23
Πόντοι
1
πλακα κανεις ?Αυτα ειναι που δεν βρισκονται. Πληροφορικη και με εμπειρια και δεν βρισκω ντελιβερας που δεν χρειαζετια τιποτα θα βρω?Με δουλευεις εκει παει πολλης κοσμος και δεν βρισκεις ευκολα θεση.

Θα μπορούσες να χτυπήσεις πόρτα πόρτα όλα τα μπουρδέλα και να ζητήσεις δουλειά τσάτσου...  ;)   πες ότι έχεις ανάγκη να σε βολέψουν κάπου...
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Εσύ έστειλες βιογραφικά ή απλά κάνεις εικασίες;

Ο ντελιβεράς ήταν παράδειγμα. Γενικά κάτι εκτός του αντικειμένου σου... Εκτός αν επιμένεις ντε και καλά να βρεις στο πτυχίο σου, αλλιώς να κάθεσαι. Κάτι τέτοιες νοοτροπίες μας έφεραν στο χάλι που είμαστε τώρα.
οχι δεν εχω προβλημα και τα κανω απλα εφοσον εχω πτυχιο εχω προυπηρεσια, γιατι να μη  τα εκμεταλευτω.
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
ναι αλλα ουτε αυτη δεν την βρισκω .Δεν εχω θεμα.Απλα πληροφορικη ειναι πιο ευκολα λογο οτι χρειαζεται προυπηρεσια.ειναι και πιο δυσκολλο σαν αντικειμενο. οποτε εχω πιο πολλες πιθανοτητες.Ετσι με πηγαινε τοσο καιρο .
Τωρα αλλαξε λιγο λογο επαναστασης.
Πόση προϋπηρεσία έχεις και σε τι κομμάτι της πληροφορικής; (πχ δίκτυα, βάσεις δεδομένων, web development...)

Τι άλλαξε και ποια επανάσταση;  :think:
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
delivery αμα πας Αθηνα 3 ευρω με δικο σου μηχανακι ζημιες ασφαλειες βενζινες κτλ...οποτε δεν αξιζει...για ποια χωρα σκεφτεσαι?
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
delivery αμα πας Αθηνα 3 ευρω με δικο σου μηχανακι ζημιες ασφαλειες βενζινες κτλ...οποτε δεν αξιζει...για ποια χωρα σκεφτεσαι?
Τις βενζίνες σου τις πληρώνει το μαγαζί. Αλλά όντως 500-600 ευρώ βγάζεις το μήνα με το ζόρι.
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
software  n -tier και βαλε.Ειχα  προτασεις σε καποιες εταιριες ξεκινας το πρωι και τελειωνεις το βραδι.Σαββατα κυριακες και βαλε οσο παει.
Τους ειπα οχι γιατι τα εκανα πιο παλια και εχω βαρεθει.Θα ηθελα να εχω μια νορμαλ κατασταση μια φορα.Τωρα τι θα βγει.!
Μιλαγα με μια γκομενα απο εξω και αυτο που κατεληξα οτι συμφερη πιο πολλη να ειμαι εξω απο οτι ελλαδα.Για δουλεια μελλον και τα σχετικα.
Αλλα ακομα το σκεφτομαι.
Παρα πολλης κοσμος φευγει για δουλεια εξω σαν και εμενα.Εχει πιο πολλη πραμα.
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Πόση προϋπηρεσία έχεις και σε τι κομμάτι της πληροφορικής; (πχ δίκτυα, βάσεις δεδομένων, web development...)

Τι άλλαξε και ποια επανάσταση;  :think:
οπως σου γραφω σε software  και ολα αυτα που γραφεις τα εχω κανει.Πολλη καψιμο!
Απλα τωρα ειμαστε λιγο πιο ενταντια στην Ευρωπη απο οτι πριν .Ετσι δεν λενε!Περσυ θα γαμουσαμε την Ευρωπη.Δε το ειδες?
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
Τις βενζίνες σου τις πληρώνει το μαγαζί. Αλλά όντως 500-600 ευρώ βγάζεις το μήνα με το ζόρι.
τιποτα δεν σου βαζουν βριλλ πολυ λιγα μαγαζια σου βαζουν ακομα και το μηχανακι αλλα ειναι καβατζομενα ολα..με λιγα λογια 3 ευρω την ωρα χωρις ενσημο στο δρομο και βενζινες ασφαλεια σερβις κτλ δεν αξιζει...το λιγοτερο λαστιχο να παθεις ουσιαστικα δουλεβεις τσαμπα μετα...
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
delivery αμα πας Αθηνα 3 ευρω με δικο σου μηχανακι ζημιες ασφαλειες βενζινες κτλ...οποτε δεν αξιζει...για ποια χωρα σκεφτεσαι?
Δεν εχω μηχανακι οταν ημουν πιτσιρικας ειχα τωρα οχι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom