Νέα

Να μεινω η να φυγω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα qertq
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Υπαρει δουλεια στο εξωτερικο και σκεφτομαι να μεινω ελλαδα και να ψαξω για δουλεια η να φυγω αφου μ

  • Ξυπνα ΜΑΛΑΚΑ και σηκω φυγε

    Ψήφοι: 42 36,5%
  • Μα ποσο μαλακας εισι και το σκεφτεσαι ακομα

    Ψήφοι: 16 13,9%
  • κατσε εδω και ψωφα μαζι μας θα ερθουνε καλυτερες μερες .Ισως σε καποια αλλη ζωη.

    Ψήφοι: 8 7,0%
  • Αραξε ελλαδα και πηξε

    Ψήφοι: 11 9,6%
  • Αμα μπορεις καντην και βλεπεις τι γινεται

    Ψήφοι: 38 33,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    115

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας.  

Μου εχουν προσφερει δουλεια εξωτερικο(εκανα αιτησεις και εκατσε) λογο ειδικοτητας ετυχε και εκατσε προσφορα.
Ακομα και καποιες γκομενες που ειχα γνωρισει καποια χρονια (καναδεζες) μου εχανε πει τι κανεις εδω?(Ελα ντε!!)

Η εταιρεια μικρη αλλα μου εβαλε τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε και εχει αρκετη δουλεια.
Μου λενε σκεψου το και πες μας δεν βιαζομαστε αλλα δεν θα περιμενουμε και μια ζωη.  

Αλλα θελουνε να παω απο την μερια τους(δεν με αγαπανε για να βγαλουνε λεφτα θα παω και για να βγαλω λεφτα και εγω θα παω).
Τα λεφτα ειναι καλα.

Το κλιμα απο οσο δειχνει που μιλησα με αλλους ειναι καλο.
Τωρα στην δουλεια μπορει να πιασει και να ειμαι αυτο που θελουν μπορει και οχι.(Το μονο που μπορει να φοβαμαιισως να εχουν παραπανω απαιτησεις Αντεχω αλλα θα θελω χρονο).

Το μονο που εχω εδω στην ελλαδα ειναι το σπιτι μου και η μελλοντικη ελπιδα να βρω δουλεια γκομενα και τα σχετικα.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λουκετο και να εξαφανιστω  παντα μπορω να γυρισω πισω. Δωστε οτι συμβουλη  μπορειτε.

φυγε ρε μαν. δεν βλεπεις τι ζορια τραβαμε εδω περα. θες να γαμησεις μια βυζιτα και περνας απο χιλια κυματα. εξω καλυτερα.ειναι πιο απελευθερωμενα τα πραγματα
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
φυγε ρε μαν. δεν βλεπεις τι ζορια τραβαμε εδω περα. θες να γαμησεις μια βυζιτα και περνας απο χιλια κυματα. εξω καλυτερα.ειναι πιο απελευθερωμενα τα πραγματα
οντως η βιζιτα ειναι λιγο δυσκολη .
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
οντως η βιζιτα ειναι λιγο δυσκολη .


τυπε φυγε αλλα πες τους να σου βρουνε αυτοι δωματιο με μπανιο διπλα στη δουλεια σε καλη τιμη


τα τικετς δεν ειναι ακριβα με ραιν ιζιτζετ κλπ


αντε κ καλη τυχη !!
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Προτεινω να μπει κι αλλη επιλογή στην ψηφοφορία:Τι κανεις ακομα εδω ρε παπαραααααααααααααααα?!
Βαλε κι ενα ενοικιαστηριο στην AirBnb το σπιτι εδω κι εφυγες.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
24.696
Κριτικές
42
Like
25.357
Πόντοι
25.846
Είναι δυο φυλακισμένοι. Άδικα μέσα και οι δυο, δεν έχουν κάνει κάτι θύματα είναι. Και λέει ο ένας:

- Έχω βρει σχέδιο να δραπετεύσουμε, θα έρθεις μαζί μου;

- Και πάλι θα μας κυνηγάει όλη η αστυνομία. Θα ζούμε κυνηγημένοι;

- Τουλάχιστον θα έχεις μια ελπίδα να ζήσεις ελεύθερος!


Κοπάνατη αδερφέ!
 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
Να φυγης ...ουτε καν να το σκεφτεσαι .

Σε καποιες στιγμες θα τραβας κατι σφαλιες ....για την πατριδα ...αλλα μονο που θα σκεφτεσαι απο τι εφυγες και που εισαι θα ισιωνεις .

Αφου οπως λες θα εισαι σε Ευρωπαικη χωρα ....μπορεις χαλαρα ...εαν ζοριστεις να ερθεις μια στην Ελλαδα ΠΣΚ....οπου και να εισαι το μακρυτερο ταξιδι 3-4 ωρες ειναι .....θα παρεις μια "τσουρα" μιζεριας .....και μετα παλι πισω ....

Μεχρι που καποια στιγμη δεν θα θελεις να ξανα ερθεις ....ισως το καλοκαιρι ...για κανενα μπανιο και πολυ ειναι .


Καλη δυναμη ...........

 

eraserkalsp

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2014
Μηνύματα
8.586
Like
0
Πόντοι
66
καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας.  

Μου εχουν προσφερει δουλεια εξωτερικο(εκανα αιτησεις και εκατσε) λογο ειδικοτητας ετυχε και εκατσε προσφορα.
Ακομα και καποιες γκομενες που ειχα γνωρισει καποια χρονια (καναδεζες) μου εχανε πει τι κανεις εδω?(Ελα ντε!!)

Η εταιρεια μικρη αλλα μου εβαλε τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε και εχει αρκετη δουλεια.
Μου λενε σκεψου το και πες μας δεν βιαζομαστε αλλα δεν θα περιμενουμε και μια ζωη.  

Αλλα θελουνε να παω απο την μερια τους(δεν με αγαπανε για να βγαλουνε λεφτα θα παω και για να βγαλω λεφτα και εγω θα παω).
Τα λεφτα ειναι καλα.

Το κλιμα απο οσο δειχνει που μιλησα με αλλους ειναι καλο.
Τωρα στην δουλεια μπορει να πιασει και να ειμαι αυτο που θελουν μπορει και οχι.(Το μονο που μπορει να φοβαμαιισως να εχουν παραπανω απαιτησεις Αντεχω αλλα θα θελω χρονο).

Το μονο που εχω εδω στην ελλαδα ειναι το σπιτι μου και η μελλοντικη ελπιδα να βρω δουλεια γκομενα και τα σχετικα.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λουκετο και να εξαφανιστω  παντα μπορω να γυρισω πισω. Δωστε οτι συμβουλη  μπορειτε.

εγώ θα είχα ήμουν ήδη εκεί...
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Χωρις συζητηση  φυγε,ουτως η αλλως δεν προκειται εδω να γινει τιποτα,μην το σκεφτεσαι καθολου,μπορει το κλιμα στην ελλαδα να ειναι ωραιο μπορει το φαγητο ,αλλα η μιζερια δεν παιζεται
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
Πουτανες γαμας???

Γιατι αν δε γαμας οντως πρεπει να φυγεις........ :badair:



 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.701
Πόντοι
7.216
Εντάξει εννοείτε οτι θα φύγεις αφού κι εσύ το σκέφτεσαι.
Η μονη λεπτομέρια που πρέπει να εξετάσεις είναι το κόστος ζωής στην ξένη χώρα που πάς γιατί ο πολύς κόσμος ακούει τους μισθούς στο εξωτερικό και νομίζει οτι επιασε την καλή ενώ στην ουσία εχει πιάσει τ'αρχίδια του!  :2funny:
 

felixgr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.398
Κριτικές
2
Like
2.522
Πόντοι
456
καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας.  

Μου εχουν προσφερει δουλεια εξωτερικο(εκανα αιτησεις και εκατσε) λογο ειδικοτητας ετυχε και εκατσε προσφορα.
Ακομα και καποιες γκομενες που ειχα γνωρισει καποια χρονια (καναδεζες) μου εχανε πει τι κανεις εδω?(Ελα ντε!!)

Η εταιρεια μικρη αλλα μου εβαλε τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε και εχει αρκετη δουλεια.
Μου λενε σκεψου το και πες μας δεν βιαζομαστε αλλα δεν θα περιμενουμε και μια ζωη.  

Αλλα θελουνε να παω απο την μερια τους(δεν με αγαπανε για να βγαλουνε λεφτα θα παω και για να βγαλω λεφτα και εγω θα παω).
Τα λεφτα ειναι καλα.

Το κλιμα απο οσο δειχνει που μιλησα με αλλους ειναι καλο.
Τωρα στην δουλεια μπορει να πιασει και να ειμαι αυτο που θελουν μπορει και οχι.(Το μονο που μπορει να φοβαμαιισως να εχουν παραπανω απαιτησεις Αντεχω αλλα θα θελω χρονο).

Το μονο που εχω εδω στην ελλαδα ειναι το σπιτι μου και η μελλοντικη ελπιδα να βρω δουλεια γκομενα και τα σχετικα.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λουκετο και να εξαφανιστω  παντα μπορω να γυρισω πισω. Δωστε οτι συμβουλη  μπορειτε.
Έφυγες αδελφέ!!! Εγώ έκατσα 16 μήνες άνεργος και η δουλειά που βρήκα τελικα, και έχω μέχρι τώρα, είναι part time με λιγότερα απ τα μισά λεφτά απ' όσα έπερνα. Αλλά έχω οικογένεια που με κράτησε εδώ. Μην περιμένεις προκοπη ατην Ελλάδα. Μην περιμένεις να φτιαχτείς τώρα επαγγελματικά. Στο κάτω κάτω δες το και σαν εμπειρία. Δεν έχεις να χασεις και τίποτα.
 

Nacho Vidal

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.204
Like
12
Πόντοι
16
Εντάξει εννοείτε οτι θα φύγεις αφού κι εσύ το σκέφτεσαι.
Η μονη λεπτομέρια που πρέπει να εξετάσεις είναι το κόστος ζωής στην ξένη χώρα που πάς γιατί ο πολύς κόσμος ακούει τους μισθούς στο εξωτερικό και νομίζει οτι επιασε την καλή ενώ στην ουσία εχει πιάσει τ'αρχίδια του!  :2funny:

Παντα ειναι αναλογια μισθου/κοστους ζωης...

Οποιος δεν το ξερει αυτο ειναι βλακας.....











 

Papoglou

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2016
Μηνύματα
41
Like
1
Πόντοι
0
Για τι ειδικότητα μιλάμε; Κάποιες (π.χ. οι πολιτικοί μηχανικοί) είναι πεθαμένες εδώ, άρα εάν είσαι μην το συζητάς, να φύγεις. Άλλες (π.χ. τεχνικός δικτύων, πληροφορική, τουριστικά, ναυτιλιακά) βρίσκουν δουλειά και στην Ελλάδα. Άρα για να λάβεις σωστή απάντηση θα πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες.

καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας.  

Μου εχουν προσφερει δουλεια εξωτερικο(εκανα αιτησεις και εκατσε) λογο ειδικοτητας ετυχε και εκατσε προσφορα.
Ακομα και καποιες γκομενες που ειχα γνωρισει καποια χρονια (καναδεζες) μου εχανε πει τι κανεις εδω?(Ελα ντε!!)

Η εταιρεια μικρη αλλα μου εβαλε τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε και εχει αρκετη δουλεια.
Μου λενε σκεψου το και πες μας δεν βιαζομαστε αλλα δεν θα περιμενουμε και μια ζωη.  

Αλλα θελουνε να παω απο την μερια τους(δεν με αγαπανε για να βγαλουνε λεφτα θα παω και για να βγαλω λεφτα και εγω θα παω).
Τα λεφτα ειναι καλα.

Το κλιμα απο οσο δειχνει που μιλησα με αλλους ειναι καλο.
Τωρα στην δουλεια μπορει να πιασει και να ειμαι αυτο που θελουν μπορει και οχι.(Το μονο που μπορει να φοβαμαιισως να εχουν παραπανω απαιτησεις Αντεχω αλλα θα θελω χρονο).

Το μονο που εχω εδω στην ελλαδα ειναι το σπιτι μου και η μελλοντικη ελπιδα να βρω δουλεια γκομενα και τα σχετικα.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λουκετο και να εξαφανιστω  παντα μπορω να γυρισω πισω. Δωστε οτι συμβουλη  μπορειτε.
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Για τι ειδικότητα μιλάμε; Κάποιες (π.χ. οι πολιτικοί μηχανικοί) είναι πεθαμένες εδώ, άρα εάν είσαι μην το συζητάς, να φύγεις. Άλλες (π.χ. τεχνικός δικτύων, πληροφορική, τουριστικά, ναυτιλιακά) βρίσκουν δουλειά και στην Ελλάδα. Άρα για να λάβεις σωστή απάντηση θα πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες.
πληροφορικη.  Αλλα ελα που δεν βρισκω πλεον κατι ολο interview αλλα απο οσο βλεπω τιποτα.ολοι κλαιγονται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom