Νέα

Κριμαία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vonmakoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 145
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε και συναγωνιστή Vonmakoulis σε παρακαλώ 1) μία φωτογραφία την ημέρα, έχω τρελαθεί, απο ιντερνετ δεν βρίσκω πληροφορίες ουτε αρκετα βιντεο από youtube, προφανώς διότι είναι σε ρωσοφωνα sites. 2) όταν ευκαιρείς μία σύγκριση σε θέμα σεξοτουρισμού Ταυλάνδης και Κριμαίας. Το αρνητικότερο, από ότι υποθέτω, είναι ότι στην Ταυλάνδη μόνος σου με αγγλικά δεν χάνεσαι. Το θετικότερο to κόστος εισιτηρίων??? Δεν ξέρω θα ήθελα όμως να μάθω.

[youtube=425,350]tbDgz_x-o6M&mode[/youtube]
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
Για μένα που μιλάω Πορτογαλικά, η Βραζιλία είναι παράδεισος και πάω εκεί από το 1994. Αν όμως πάει κάποιος άλλος που δεν μιλά …. τότε ούτε παιχνίδι, ούτε τίποτε (απλά θα παίρνει με το 2ωρο κάποια πουτάνα). Κάτι ανάλογο θα συμβαίνει και εκεί?? Η’ να πάω για 1η φορά με παρέα και μετά μόνος?? Θα προτιμούσα όμως να μην επιβαρυνθώ τα έξοδα μίας φίλης και εκεί να βρίσκω να μου χαμογελούν αστέρια, διότι θα τρελαθώ.
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
[youtube=425,350]IDqXWKyYXIQ[/youtube]
Εδώ παραλία μου φαίνεται καθαρή….
 
OP
OP
V

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Zaichik, δεν είπα ότι δεν έχει καθαρές θάλασσες. Κάθε άλλο μάλιστα. Σύντομα θα αναφερθώ και στις παραλίες γυμνιστών που επισκέφτηκα  :boobies:.
 
OP
OP
V

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΓΥΜΝΙΣΤΩΝ.  Εν αντιθέσει με τις παραλίες στις πόλεις και τα θέρετρα της Κριμαίας που λόγω περιφράξεων, πολυκοσμίας, ομπρελών κλπ δεν ευχαριστήθηκα τη θάλασσα, οι παραλίες γυμνιστών προσφέρονται  για να απολαύσετε το μπάνιο σας (και όχι μόνο).
Όπως είπαμε οι  πρώην Σοβιετικοί δεν είναι καθόλου σεμνότυφοι.  Έτσι  λοιπόν  υπάρχουν παραλίες γυμνιστών (οργανωμένες ή όχι) πολύ κοντά στις πόλεις και στα θέρετρα, όπου ο καθένας  μπορεί να ευχαριστηθεί τη θάλασσα σε άμεση επαφή με τη φύση. Οι περισσότερες από τις παραλίες αυτές (που σημειωτέον διαφημίζονται ) ΔΕΝ είναι ιδιωτικές  οι περισσότερες. Βρίσκονται σε απόσταση 10-15 λεπτών από τις πόλεις  εκεί που τελειώνει ο δρόμος (Αν υπήρχε δρόμος σίγουρα θα ήταν ιδιωτικές). 
Εκεί πραγματικά έζησα καταστάσεις που είχα να ζήσω από τον καιρό της Ανάφης και της Φολέγανδρου. Με μια διαφορά. Ποτέ δεν είχα την χαρά να κολυμπάω δίπλα- δίπλα με τέτοια πανέμορφα (και ολόγυμνα εννοείται) κορμιά.  Οι Ρωσίδες είναι πραγματικά άπαικτες. Δεν ξέρω μπορεί μετά τα 40 να πατσουρεύουν , αλλά στις κρίσιμες ηλικίες (20 με 35) πραγματικά ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.
Λοιπόν στο θέμα μας. . Ειδικότερα επισκέφτηκα τις παραλίες Γκαλουμπόφσκι Καμνί (Голубовские Камни  = Γαλάζιες πέτρες)  12 χλμ. από την πόλη της Αλούστας . Από εκεί που τελειώνει ο δρόμος εκτείνεται μια υπέροχη παραλία με στρογγυλό βότσαλο και υπέροχη θάλασσα μήκος 700-800 μ. Από πάνω το βουνό. Τοπίο καθαρά κυκλαδίτικο. Δεν έχει εγκαταστάσεις για λουόμενους και πρέπει να πάρετε προμήθειες από το παραπλήσιο οικισμό  Лазурне (Λαζουρνόγιε), 50 μέτρα πριν την αρχή της παραλίας . Υπέροχο μέρος , το οποίο έγινε ωραιότεροι όταν μια παρέα με  7 κοπέλες ηλικίας  19-22 χρόνων κάθισε σχεδόν δίπλα μας !! 
Η άλλη παραλία ήταν η παραλία Σιμγιεϊζ (Симеиз) περί τα 22 χλμ. Ανατολικά της Γιάλτας.  Μικρότερη παραλία (περί τα 400μ.) με στρογγυλό χοντρό βότσαλο και υπέροχα νερά. Είσοδος από ένα μάλλον δύσκολο, αλλά εντυπωσιακό  μονοπάτι από το παρακείμενο δάσος. Πίσω από την  παραλία δάσος. Υπέροχο μέρος ιδανικό για κάμπινγκ.
Άλλες δεν επισκέφτηκα γιατί η δική μου είχε αγριέψει λίγο  :tickedoff:. αλλά έχω αρκετές πληροφορίες που συνέλεξα από τις συζητήσεις μου με τις κοπέλες  στην προηγούμενη παραλία (μάλλον γι΄αυτό είχε αγριέψει), που ήταν πολύ χαρούμενες που έβλεπαν μη ρωσσόφωνο τουρίστα.
Δεν νομίζω ότι έχω κάτι άλλο να αναφέρω που να εμπίπτει στια ενδιαφέροντα του site. Αν κάποιος θέλει άλλες πληροφορίες τουριστικού ενδιαφέροντος ας μου στείλει πμ.
Фонмакулис
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Όλες λοιπόν οι παραλίες είναι ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ , δηλ. ανήκουν σε ιδιώτες οι οποίοι τις περιμανδρώνουν, τις εξοπλίζουν (ομπρέλες, ξαπλώστρες, τουαλέτες, μπαρ, ντίσκο, ντους και ότι άλλο μπορεί να σκεφτεί το διεστραμμένο μυαλό τους) και αντί τιμήματος τις εκμισθώνουν σε όσους επιθυμούν να κάνουν μπάνιο !!

Αυτό πάει να γίνει και εδώ, γιατί "οι ιθύνοντες" έχουν καταλάβει ότι υπάρχει κονόμα στο πράμα. Θα θυμάστε τις φασαρίες στις πλάζ Αγίου Κοσμά, Γλυφάδας, κλπ, όπου μέχρι και ξύλο έπεσε, όταν κάτοικοι (με επικεφαλής τους δημάρχους της περιοχής) πήγαν να ξηλώσουν τους φράχτες.

Η πλάκα είναι ότι αυτή η κατάσταση που περιγράφει ο συναγωνιστής υπάρχει στην πρώην ΕΣΣΔ, όπου όχι οι παραλίες, αλλά και τα χωράφια και τα σπίτια ήταν όλα κρατικά πριν απο 17 χρόνια...

Κακός ο κομμουνισμός, αλλά αυτοί τη διαλύσανε τη χώρα τους!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Ειλικρινά ζήλευα την κατάσταση στις παραλίες της Αττικής (τις οποίες υπό νορμάλ συνθήκες σιχαίνομαι και δεν πατάω το πόδι μου σ΄αυτές).

Ναι, μας ενοχλούν οι παραλίες της Αττικής (και των νησιών) γιατί περιδιαβάζουν αυτοί με τα jet-ski και κάνουν θόρυβο...

Να και μια φωτογραφία απο Ρώσικη παραλία!
 

Συνημμένα

  • RusianBeech.jpg
    RusianBeech.jpg
    58,3 KB · Εμφανίσεις: 44

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
[youtube=425,350]NX5UNoeeUV8&mode[/youtube]
Ειναι τρομερο να μην εχει πληροφοριες στα αγγλικά για Κριμαία. Αν καποιος βρει κανενα αγγλοφωνο φορουμ ας μας το στειλει
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Γεια χαρα, εχοντας γυρίσει για χρονια ολη την ανατολικη ευρωπη και ρωσσια(πολωνια, βουλγαρια,ρουμανια,μολδαβία,λευκορωσσια,μοσχα, αγ.πετρούπολη,εκατερινμπουργκ,ιβαννοβο, γιαροσλαβ, ροστοβ ον ντον, κ.λ.π.), νομιζω οτι ειμαι ο πλεον ειδικος για απαντησεις επι του θεματος.
Λοιπον, Υαλτα και συμφερουπολη ήμουν πέρισυ το καλοκαιρι, απο γυναίκες? Απλα όποια βλέπεις στο δρόμο τη ρωτάς το όνομά της και μετά της λές θες 100 δολλαρια να σε γαμήσω? Τόσο απλά, βέβαια προσοχή σε 2 πράγματα!
1. οι πολύ καλές ουκρανέζες ή έχουν φύγει μόνιμα από τη χώρα τους ή τους καλοκαιρινούς μήνεςείναι διακοπές με διάφορους σπόνσορες.
2. Καλύτερα να πας χειμώνα που έχει πέσει πείνα και δεν ρωτάς πλέον εσύ αλλά σε ρωτάνε, θα μου δώσεις 30 δολλάρια να με γαμήσεις?(εχει εκπτωσεις το χειμωνα)
Χάιλαϊτ της περιοχής είναι η πλατεία με τις γιαγιάδες, όποιος έχει πάει ή πρόκειται να πάει θα καταλάβει, μιλάμε για την απόλυτη υπόταγή στο χρήμα...-----μενω 15 χρονια μονιμα Αγια Πετουπολη.αυτα γινοντουσαν πριν καμια 10αρια χρονια.τωρα ο μεσος μισθος στην Αγια Πετρουπολη ειναι 450 με 500 ευρω.τωρα ειναι αλλες εποχες αν δεν εχεις δικο σου αμαξι και σχετικα καλο  διαμερισμα δε γαμας με τιποτα
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Συμφερουπολη? :2funny: :2funny: :2funny:Ειναι ανεκδοτο :rockon:
 

DIKY

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
16
ωραια ολα αυτα και αντε φυγαμε για κριμαια..ξερει κανεις αν ειναι φθηνα και πως πανε εκει?
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16

zironvenom

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
833
Κριτικές
8
Like
378
Πόντοι
286
παιδες χτες μιλουσα με μια ρωσιδα η οποια οταν πηγαινει στην χωρα της με λεωφορειο, περναει και απο την ουκρανια. και επειδη ημουν ενημερωμενος απο το σαιτ, της ειπα για την κρυμαια. ξερετε τι μου απαντησε?
- η καλυτερη φαση ειναι οταν περνας απο κατι χωρια. εκει βλεπουν πως το λεωφορειο ειναι απο ελλαδα και επειδη ζουνε σε καταστασεις εξαθλιωσης, ερχονται κατι μπουμπουκια και σου λενε αν μου δωσεις να φαω, τοτε θα με γαμησεις.
φανταστειτε για ενα σαλαμι καθονται και γαμιουνται. και απ'οτι μου ειπε ειναι ολες τους πανεμορφες. οι οδηγοι παντος τα ξερουν τα κολπα και ριχνουν πολυ γαμιση.

με αυτα που ακουσα ειμαι ετοιμος να παρω μερικες κονσερβες και να παω ουκρανια.
 
OP
OP
V

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφε ηρέμησε δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα και οπωσδήποτε όχι στην Κριμαία, στην οποία αναφέρεται το thread.
 

zironvenom

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
833
Κριτικές
8
Like
378
Πόντοι
286
φιλε μου δεν εκφρασα την αποψη, αλλα μια κοπελας η οποια δεν ειναι πιτσιρικα για να μου πει μαλακιες. το αν ειναι η οχι δεν το ξερω, αλλα μακαρι να ειναι γιατι εχω ψηθει να παω προς τα εκει. στην κρυμαια δεν ειναι. αλλα επειδη αναφερεται για χωρια
της ουκρανιας, νομισα πως θα ηταν μια ενδιαφερουσα πληροφορια για καποιους εδω μεσα.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
φιλε μου δεν εκφρασα την αποψη, αλλα μια κοπελας η οποια δεν ειναι πιτσιρικα για να μου πει μαλακιες. το αν ειναι η οχι δεν το ξερω, αλλα μακαρι να ειναι γιατι εχω ψηθει να παω προς τα εκει. στην κρυμαια δεν ειναι. αλλα επειδη αναφερεται για χωρια
της ουκρανιας, νομισα πως θα ηταν μια ενδιαφερουσα πληροφορια για καποιους εδω μεσα.
Εχουν περασει αυτες οι εποχες νομιζω. Θελει προσοχη
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
παιδες χτες μιλουσα με μια ρωσιδα η οποια οταν πηγαινει στην χωρα της με λεωφορειο, περναει και απο την ουκρανια. και επειδη ημουν ενημερωμενος απο το σαιτ, της ειπα για την κρυμαια. ξερετε τι μου απαντησε?
- η καλυτερη φαση ειναι οταν περνας απο κατι χωρια. εκει βλεπουν πως το λεωφορειο ειναι απο ελλαδα και επειδη ζουνε σε καταστασεις εξαθλιωσης, ερχονται κατι μπουμπουκια και σου λενε αν μου δωσεις να φαω, τοτε θα με γαμησεις.
φανταστειτε για ενα σαλαμι καθονται και γαμιουνται. και απ'οτι μου ειπε ειναι ολες τους πανεμορφες. οι οδηγοι παντος τα ξερουν τα κολπα και ριχνουν πολυ γαμιση.

με αυτα που ακουσα ειμαι ετοιμος να παρω μερικες κονσερβες και να παω ουκρανια.
τετοιες καταστασεις υπαρχουν ακομα σε χωρια της κεντρικης και της δυτικης Ουκρανιας.και οχι στην Κριμαια που ειναι τουριστικο μερος και κατεβαινουν οι Ρωσσοι με τα πετραιλεολεφτα τους καθε καλοκαιρι.και εχει καταντισει ακριβοτερη και απο την Ελλαδα!
 
OP
OP
V

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Σύντροφοι, διαβάζοντας σήμερα το ΓΕΩ της Ελευθεροτυπίας πρόσεξα διαφήμιση ταξιδιωτικού γραφείου που έχει "προσφορά" 13θήμερο Κριμαία - Ουκρανία από € 2.290 !!! Αν είναι δυνατόν !!
Ενημερώνω για να μην τσιμπήσει κανένας σύντροφος.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Σύντροφοι, διαβάζοντας σήμερα το ΓΕΩ της Ελευθεροτυπίας πρόσεξα διαφήμιση ταξιδιωτικού γραφείου που έχει "προσφορά" 13θήμερο Κριμαία - Ουκρανία από € 2.290 !!! Αν είναι δυνατόν !!
Ενημερώνω για να μην τσιμπήσει κανένας σύντροφος.
γι αυτο και δεν εχει πια ξενους.με τα ιδια λεφτα στην Τα'ι'λανδη ενα μηνα ζεις βασηλιας!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom