Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
Βεβαια στην περιπτωση σου δεν ξερω τι ακριβως παιζει .Ψαξτο αν σε κανει να νιωσεις καλυετρα αλλα αυτα που ανναφερεις τα χουμε ολοι απο μικρα παιδια. :dancing:

Ακριβώς θυμάμαι να τα έχω απο μικρό παιδί αυτά.
Μπορεί να είχα κολήσει από μικρό παιδί?
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
dom ειχες σεξουαλικη ζωη τοτε που λες μικρο παιδι?¨εγω οπως και οι φιλοι μου εχουμε πριν καν ασχοληθουμε με το γυναικειο φιλο :2funny:
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
Εννοώ κανένας ιός σε καμιά δημόσια τουαλέτα :)
 

indy3

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
λοιπον να μην ζηταω μονο βοηθεια...
να σας πω τη εμαθα κ απ την σημερινη μου επισκεψη στον γιατρο
μου πε οτι ειναι κονδυλωματα..αλλα ειμαι αρκετα οκ απ αυτα που μου ειπε μετα
μου πε λοιπον οτι αν εχεις μηρμυγκιες στο χερι (που ειχα 2 στο δαχτυλο πριν κανα χρονο) ειναι πολυ πιθανο να βγαλεις και κονδυλωματα...

μου πε επισης οτι στην περιπτωση μου, που ειναι στην βαση του πεους κ οχι ψηλα ο καυτηριασμος ειναι πολυ πιο ανοδυνος απ αυτο που περνουσα στο χερι..που βεβαια πονουσε αλλα οχι σε τραγικα επιπεδα...

του ειπα οτι δεν νοιωθω καλα με την ιδεα του ηλεκτροδιου στην πουτσα μου και μου εδωσε ενα διαλυμα (wartec) ..μου πε οτι επειδη ειναι μικρα πολυ πιθανον να φυγουν σε μερικες μερες...

μου πε επισης οτι πολλοι αντρες φοβουνται πολυ τα κονδυλωματα γιατι ακουν διαφορα απο γυναικες..στις οποιες γυναικες τα πραγματα ειναι δραματικα πιο δυσκολα

οταν τελειωσε η θεραπεια με το υγρο θα σας πω τα αποτελεσματα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ Π.Μ.

γεια σας και παλι...
πολυ ευχαριστα τα νεα..με 3 μερες χρησης του υγρου που ειχα και τα 2 ξεραθηκαν και επεσαν..μετα βεβαια το μερος ειδικα στο ενα παρεμεινε για αρκετες μερες φουσκωμενο ...
μιλωντας με τον γιατρο μου, μου ειπε να περιμενω κ αν δω να ξαναβγαινει να χρησιμοποιησω παλι το υγρο...
αλλα τελικα το φουσκωμα εφυγε κ ολα καλα:):)

θελω να δωσω 3 μικρες συμβουλες προς ολους απο την μικρη μου ενασχοληση με το θεμα

1.παιδια τελικα ολοι γελαμε και νομιζουμε οτι αυτα θελουν πολυ για να συμβουν...αλλα ειναι πολυ ευκολο..ΠΡΟΣΟΧΗ...

2.αν τελικα συμβει, ηρεμειστε...χωρις να θελω να θιξω καποιον χρηστη απο εδω μεσα εγω οταν διαβασα και εδω αλλα και σε καποια αλλα φορουμ για αυτο το θεμα για 3 μερες δεν μιλιομουν...σιγουρα ειναι προβλημα αλλα σε καμια περιπτωση τοσο μεγαλο

3.λοιπον..και γω οταν εχω κατι μασαω να παω στο γιατρο με το φοβο του πονου...ΑΛΛΑ στη συγκεκριμενη περιπτωση τουλαχιστον μολις δειτε κατι απευθειας στον γιατρο...κ ο λογος ειναι απλος...αλλιως φευγουν 2 μικρα κονδυλωματα (οπως στην περιπτωση μου) κ αλλιως μετα απο ενα μηνα που μπορει να χουν γινει 10 και τα 2 πρωτα πολυ μεγαλυτερα...

ευχαριστω και παλι οσους προσφερθηκαν να μου απαντησουν οταν ειχα προβλημα...ηταν μεγαλη ανακουφιση για μενα...γεια σας μαγκες:):)
 

enigma112gr

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
ποσο μικρά είναι τα κονδυλώματα όταν είναι σε πολύ αρχικό στάδιο? νομίζω ότι μπορεί να έχω κολλήσει κι εγώ...βλέπω κάτι πολύ μικρά σα σπυράκια όταν ξετυλίγω το πετσάκι κι ανησυχώ....
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Έχεις κάνει τίποτα ακάποτο ώστε να έχει μολυνθεί το πουτσοκέφαλο;
 

krotalias

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
751
Like
7
Πόντοι
6
Έχεις κάνει τίποτα ακάποτο ώστε να έχει μολυνθεί το πουτσοκέφαλο;
τα κονδυλωματα δεν μεταδιδονται μονο με ακαπωτο αλλα και με σκουφακι

enigma112gr πηγαινε σε κανεναν γιατρο να το δει
τα κονδυλωματα ξεκινανε απο πολυ μικρα , οσο το κεφαλι μιας καρφιτσας και αμα τα αφησεις μεγαλωνουν πολυ και δυσκολευει η θεραπεια τους
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Μετα απο ποσο καιρο αρχιζουν να εμφανιζονται τα πρωτα σημαδακια?εχθες ειχα μια ακαποτη στοματικη  επαφη και σημερα βλεπω κατι σαν σπυρακια παρα πολυ μικρα.αυριο θα κλεισω ραντεβου σε μια δερματολογο.
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Όντως το διάλυμα wartec είναι πολύ καλό και άν προλάβεις τα κονδυλώματα σε αρχικό σταδιο κάνει καλή δουλειά. Πριν από 6 μήνες είχα κάτι αντίστοιχο και μέσα σε 3 μέρες θεραπείας εξαφανίστηκαν και από τότε thank god δεν εμφανίστηκαν ξανά. Και αν δεν εμφανιστούν μέσα σε 6 ή κατά άλλους σε 12 μήνες τότε ο ιός κατά πάσα πιθανότητα καταπολεμήθηκε. Μην διστάσετε όμως σε καμία περίπτωση να πάτε σε γιατρό.
Προσοχή γιατί τα κονδυλώματα μεταδίδονται και με τσιμπουκάκι !!!!
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Μετα απο ποσο καιρο αρχιζουν να εμφανιζονται τα πρωτα σημαδακια?εχθες ειχα μια ακαποτη στοματικη  επαφη και σημερα βλεπω κατι σαν σπυρακια παρα πολυ μικρα.αυριο θα κλεισω ραντεβου σε μια δερματολογο.

Συνήθως ο χρόνος επώασης του HPV είναι 6-8 εβδομάδες.
Τα σπυράκια που βλέπεις πως είναι ? άσπρα μικρά ή έχουν σχήμα και όψη φακής ?
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Δηλαδή πιο μικρά από κεφαλάκι καρφίτσας και είναι σα να έχουν πυον ???
Τότε μάλλον πρόκειται για "μαργαριταροειδη βλατίδες" . Είναι εντελώς ακίνδυνες και ένα μεγάλο ποσοστό του ανδρικού πληθυσμού (συμπεριλαμβανομένου και εμού) έχει από αυτές!!!
Μου είχε πει ο δερματολόγος ότι βοηθούν και στην αίσθηση κατά τη διάρκεια του σεξ και κάτι τέτοια. Πάντως δεν φεύγουν αλλά είναι ακίνδυνες και δεν μεταδίδονται.
Οπότε μάλλον πρέπει να χαλαρώσεις, τουλάχιστον μέχρι αύριο. Αλλά για κάθε ενδεχόμενο (που σχεδόν το αποκλείω) κάνε αύριο την επίσκεψή σου σε δερματολόγο να σε δει.
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Δηλαδή πιο μικρά από κεφαλάκι καρφίτσας και είναι σα να έχουν πυον ???
Τότε μάλλον πρόκειται για "μαργαριταροειδη βλατίδες" . Είναι εντελώς ακίνδυνες και ένα μεγάλο ποσοστό του ανδρικού πληθυσμού (συμπεριλαμβανομένου και εμού) έχει από αυτές!!!
Μου είχε πει ο δερματολόγος ότι βοηθούν και στην αίσθηση κατά τη διάρκεια του σεξ και κάτι τέτοια. Πάντως δεν φεύγουν αλλά είναι ακίνδυνες και δεν μεταδίδονται.
Οπότε μάλλον πρέπει να χαλαρώσεις, τουλάχιστον μέχρι αύριο. Αλλά για κάθε ενδεχόμενο (που σχεδόν το αποκλείω) κάνε αύριο την επίσκεψή σου σε δερματολόγο να σε δει.

Ναι ετσι οπως τα περιγραφεις,αυριο θα κανω μια επισκεψη για να ειμαστε 100% σιγουροι.σ'ευχαριστω για την ανταποκριση. :rockon:
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΟΕΙΔΕΙΣ ΒΛΑΤΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΕΟΥΣ

Από το : :

Οι μαργαριταροειδείς βλατίδες του πέους είναι μικρά κωνοειδή επάρματα που εμφανίζονται γύρω από την στεφάνη του πέους. Εμφανίζονται συνήθως μετά την εφηβεία σε ποσοστό 10-20 % των ανδρών. Οι βλάβες χαρακτηρίζονται από πολυάριθμες, μικρές ,μαλθακές , νηματοειδείς ή σφαιρικές βλατίδες μήκους 1-3 mm χρώματος λευκού ή ερυθρού . Eπίσης μερικές  φορές το χρώμα τους μοιάζει με του φυσιολογικού δέρματος.

Δεν χρειάζεται θεραπεία για τις μαργαριταροειδείς βλατίδες του πέους αλλά ενημέρωση των ασθενών ότι δεν πρόκειται για κάποια σοβαρή κατάσταση. Εάν όμως ο πάσχων επιμένει και αφού πρώτα  ενημερωθεί  μπορεί να γίνει τοπικά καταστροφή με κρυοχειρουργική ( υγρό άζωτο ) ή  με λέιζερ.
 



 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Να είσαι καλά φίλε και μην ανησυχείς.
 

moi

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
520
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
6
αυτο που πρεπει να εχεις CIM ειναι μαργαριταροειδείς βλατίδες και οχι κονδυλωματα. οι συναδερφοι 2 σελιδες πριν δινουν και διαφορα link γι'αυτά.ειναι οντως ακινδυνα και εχει σσχεδον το 40% των αντρων τετοια.δεν τιθεται θεμα ανυσηχιας η υγειας παρα μονο ας πουμε αισθητικης.δες και αυτο απο την Βικι που ειχαν βαλει και τα παιδια πιο πριν.
 

dom

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
148
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
1
Δηλαδή πιο μικρά από κεφαλάκι καρφίτσας και είναι σα να έχουν πυον ???
Τότε μάλλον πρόκειται για "μαργαριταροειδη βλατίδες" . Είναι εντελώς ακίνδυνες και ένα μεγάλο ποσοστό του ανδρικού πληθυσμού (συμπεριλαμβανομένου και εμού) έχει από αυτές!!!
Μου είχε πει ο δερματολόγος ότι βοηθούν και στην αίσθηση κατά τη διάρκεια του σεξ και κάτι τέτοια. Πάντως δεν φεύγουν αλλά είναι ακίνδυνες και δεν μεταδίδονται.
Οπότε μάλλον πρέπει να χαλαρώσεις, τουλάχιστον μέχρι αύριο. Αλλά για κάθε ενδεχόμενο (που σχεδόν το αποκλείω) κάνε αύριο την επίσκεψή σου σε δερματολόγο να σε δει.

αυτά εμφανίζονται και στο κορμό του πέους?
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Δεν ξέρω να σου πω μιας και δεν ειμαι ειδικός!!!
Σίγουρα εμφανίζονται επί της ποσθής του πέους, δηλαδή στο σημείο που τελειώνει το κεφαλάκι και αρχίζει ο κορμός του πέους.

Εννοείς εξωτερικά, δηλαδή στο δέρμα ή εσωτερικά κάτω από το κεφαλάκι ???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom