Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
τον δοκτορ ζιβαγκο..αντε σε οποιονδηποτε αφροδισιολογο κ ρωτα
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Βανζελ χααχαχχα!Ετσι να ριχνουμε καμια ματια στην τσουτσουνα :dancing: Μωρε μια χαρα μου ειναι αλλα ετσι οπως τα λενε μερικοι εδω μεσα οποιος εχει παει σε σπιτακι εχει παρει και απο ενα κωνδυλωματακι.Καλη η προφυλαξη , καλη η μεριμνα αλλα η υπερβολη σπαει κοκκαλα... :uglystupid:
 

Snakebite_1

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
82
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
που μπορούμε να απευθυνθούμε για περισσότερες πληροφορίες?
 

indy3

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
παιδια εγω εχω δυο μικρα πραγματα, που μοιαζουν περισσοτερο με μικρες ελλιες και δεν ειναι πανω στο πεος , αλλα στη βαση του....
κοινδυλωματα???εχω τουλαχιστον 2 χρονια να παω χωρις προφυλακτικο:(

και επισης αν και θα παω σιγουρα στο γιατρο επειδη με επιασε ενας φοβος τωρα, μπορει  καποιος να μου πει ποσο κοστιζει μια επεμβαση λειζερ???

και κατι ακομα...σε δερματολογο η σε ουρολογο-ανδρολογο να απευθυνθω??
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
indy τα ειχες αυτα η εμφανιστηκαν τωρα?
 

indy3

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
φιλε μου το 1 μπορει να το ειχα καποιο καιρο αλλα εμοιαζε παραπανω με σπυρακι
τωρα μεγαλωσε λιγο και βγηκε ακομα ενα μικρο
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
517
Κριτικές
3
Like
38
Πόντοι
6
Μαγκες το καλυτερο φαρμακο για τα κονδυλοματα,χωρις να τρεχεις σε γιατρους κτλ.
διαλυεις μια ασπιρινη σε 2-3 σταγονες νερο,οταν γινει σαν κρεμα την βαζεις επανω στο κονδυλομα,την αλλη μερα εισαι τζαμι.
 

bruno21

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2006
Μηνύματα
65
Like
0
Πόντοι
0
1 φορα το ακουω αυτο ειναι δοκιμασμενο ??

κανενας καλος γιατρος να παω ξερεται??????????
 

mechpanos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Επειδή ειπώθηκαν κάποιες ανακρίβειες για το τι είναι κονδυλώματα ανησύχησα λίγο, ειδικά με την φωτογραφία του site που δόθηκε στις αρχικές σελίδες του post... Για να καθησυχάσω μερικούς, μια βόλτα στο wikipedia είναι διαφωτιστική:
Η εικόνα του site που έχει δοθεί δεν έχει καμία σχέση με κονδυλώματα, αλλά είναι ένα φυσικό δερματικό σύμπτωμα που εμφανίζεται στο 30-40% του ανδρικού πληθυσμού.

Τα κονδυλώματα είναι κάτι άλλο, αρκετά σοβαρό όμως όπως προειπώθηκε.

Ενώ στην 1η περίπτωση, είναι ακίνδυνο και έχει μόνο αισθητική σημασία η παρουσία του συμπτώματος, στην 2η (κονδυλώματα) τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά και θέλει προσοχή!
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
φιλε mechpanos  μηπως ομως η φωτο του βικιπαιδεια παρουσιαζει την τελικη μορφη των κονδυλωματων? αν δεν ειναι ετσι ανατρεπονται τα οσα ειχαμε πει. Η αληθεια ειναι οτι και γω νομιζα πως μοιαζοουν με την φωτο του πρωτου link :huh:
 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2007
Μηνύματα
517
Κριτικές
3
Like
38
Πόντοι
6
φιλε μου με την ασπιρινη ειναι 100% δοκιμασμενο και εχει αποτελεσματα
 

mechpanos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
φιλε mechpanos  μηπως ομως η φωτο του βικιπαιδεια παρουσιαζει την τελικη μορφη των κονδυλωματων? αν δεν ειναι ετσι ανατρεπονται τα οσα ειχαμε πει. Η αληθεια ειναι οτι και γω νομιζα πως μοιαζοουν με την φωτο του πρωτου link :huh:

Για να πω την αλήθεια, γιατρός δεν είμαι...αλλά όπως περιέγραψα το θέμα και σε γιατρό, τα κονδυλώματα σίγουρα δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που φαίνεται στο 1ο λίνκ. Για το πως είναι, μια ματιά στο 2ο λινκ και στην περιγραφή των συμπτωμάτων (είναι στα αγγλικά αλλά όλοι λίγο πολύ ξέρουν)...
Όποιος έχει πάντως αμφιβολία ή δεν είναι σίγουρος, μπορεί να κάνει μια επίσκεψη στα εξωτερικά ιατρεία του Συγγρού ΚΑΙ να πεί στην κοπέλα/γκόμενά του (αν έχει) να κάνει και αυτή εξέταση - τεστ ΠΑΠ. Πολύ σημαντικό και αυτό μην το ξεχνάμε...
 

indy3

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
για θεσσαλονικη καποιος που να μπορει να μου πει που μπορω να μιλησω???
 

Upnaras30

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Μπράβο συνάδελφε. Συγχαρητήρια για την ενημέρωση.

Παιδιά για τόσο σημαντικά θέματα να μην υπάρχει παραπληροφόρηση όσο γίνεται.Είχα δει και εγώ την φωτό του 1ου λίνκ και είχα ανησυχήσει λίγο γιατί παρόμοια κατάσταση είχα δει στον πούτσο μου 4-5 χρόνια πριν και είχε φύγει από μόνο του. Καμία σχέση με κονδυλώματα.

Επειδή ειπώθηκαν κάποιες ανακρίβειες για το τι είναι κονδυλώματα ανησύχησα λίγο, ειδικά με την φωτογραφία του site που δόθηκε στις αρχικές σελίδες του post... Για να καθησυχάσω μερικούς, μια βόλτα στο wikipedia είναι διαφωτιστική:
Η εικόνα του site που έχει δοθεί δεν έχει καμία σχέση με κονδυλώματα, αλλά είναι ένα φυσικό δερματικό σύμπτωμα που εμφανίζεται στο 30-40% του ανδρικού πληθυσμού.

Τα κονδυλώματα είναι κάτι άλλο, αρκετά σοβαρό όμως όπως προειπώθηκε.

Ενώ στην 1η περίπτωση, είναι ακίνδυνο και έχει μόνο αισθητική σημασία η παρουσία του συμπτώματος, στην 2η (κονδυλώματα) τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά και θέλει προσοχή!
 

indy3

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
λοιπον να μην ζηταω μονο βοηθεια...
να σας πω τη εμαθα κ απ την σημερινη μου επισκεψη στον γιατρο
μου πε οτι ειναι κονδυλωματα..αλλα ειμαι αρκετα οκ απ αυτα που μου ειπε μετα
μου πε λοιπον οτι αν εχεις μηρμυγκιες στο χερι (που ειχα 2 στο δαχτυλο πριν κανα χρονο) ειναι πολυ πιθανο να βγαλεις και κονδυλωματα...

μου πε επισης οτι στην περιπτωση μου, που ειναι στην βαση του πεους κ οχι ψηλα ο καυτηριασμος ειναι πολυ πιο ανοδυνος απ αυτο που περνουσα στο χερι..που βεβαια πονουσε αλλα οχι σε τραγικα επιπεδα...

του ειπα οτι δεν νοιωθω καλα με την ιδεα του ηλεκτροδιου στην πουτσα μου και μου εδωσε ενα διαλυμα (wartec) ..μου πε οτι επειδη ειναι μικρα πολυ πιθανον να φυγουν σε μερικες μερες...

μου πε επισης οτι πολλοι αντρες φοβουνται πολυ τα κονδυλωματα γιατι ακουν διαφορα απο γυναικες..στις οποιες γυναικες τα πραγματα ειναι δραματικα πιο δυσκολα

οταν τελειωσε η θεραπεια με το υγρο θα σας πω τα αποτελεσματα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ Π.Μ.
 

mechpanos

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Ωχ...είχα κι εγώ μυρμηγκιές πριν κάποιο καιρό, αλλά τις έβγαλα με καυτηριασμό! Μου είχε πει ο γιατρός τότε ότι οφείλονται σε ιό που μεταδίδεται σε πισίνες, παραλίες, γυμναστήρια κλπ!...Λες;;;
Περαστικά φίλος πες και σε μας τι θα γίνει τελικά!
 

alllanel

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
101
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Για να κολησεισ θα πρεπει να εχει και η γυναικα ετσι δεν ειναι; Πωσ το καταλαβαινεισ οτι εχει κονδυλωματα η γυναικα; ευχαριστώ!!
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Έχω παρατηρήσει ότι έχω και εγώ κάποια άσπρα σπυράκια στους όρχεις και μερικά στο κορμό του πέους, μπορεί να είνα κονδυλώματα?



Dom  δεν εισαι ο μονος . Ειναι περα ως περα φυσιολογικο.Ολοι εχουμε:cheesy:.Κ φυσικα δεν ειναι κολωυλωματα.
 

warrel1985

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2007
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Βεβαια στην περιπτωση σου δεν ξερω τι ακριβως παιζει .Ψαξτο αν σε κανει να νιωσεις καλυετρα αλλα αυτα που ανναφερεις τα χουμε ολοι απο μικρα παιδια. :dancing:
 

hooligan

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.137
Κριτικές
27
Like
23
Πόντοι
2.945
Τα κονδυλώματα είναι μια μορφή καρκίνου και πρέπει να ανιχνεύονται γρήγορα και να τα ξεφορτώνεσαι ακόμα πιο γρήγορα. Μια επίσκεψη σε δερματολόγο είναι αρκετή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom