Νέα

Καλύτερα νυχού, παρά γιατρός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bill.amusement32

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
55
Like
41
Πόντοι
0
Εγώ πιστεύω ότι κάποιος/α πρέπει να ακολουθεί αυτό που του αρέσει (έστω σε κάποιο βαθμό). Από εκεί και πέρα, θα έπρεπε να κερδίζουν αυτοί που δείχνουν (ειλικρινές) ενδιαφέρον για τον άλλο. Αλλά αυτό είναι μόνο στη φαντασία, γιατί προφανώς δε ζούμε σε ιδανικές κοινωνίες. ΥΓ. Α, καλά για φοροδιαφυγή παντού υπάρχει ανεξαρτήτως επαγγέλματος.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.672
Κριτικές
11
Like
3.008
Πόντοι
746
Γιατρινες το δινουν αερα μονο σε γιατρους ή δικηγορους.
Βεβαια ειναι μονο για φακ γιατι στο γαμο φημολογουνται οτι ειναι μεγαλες κ@ργιολες.
Βεβαια αρκετοι τις αποφευγουν για κατι πιο σοβαρο.
Εδώ υπάρχει νήμα μόνο για τις Ελλεϊνίδες (όλων των κοινωνικών και οικονομικών τάξεων), σχετικό με τον σνομπισμό τους και τις παράλογες απαιτήσεις τους και κάποιοι θέλουν και σχέση με γιατρίνες που λογικά θα έχουν τουπέ, ακόμα και αν έχουν πάρει το πτυχίο από καμιά Βουλγαρο - Ρουμανία, με 10 κιλά καφέ και αναγνώριση με μέσον από το ΔΙΚΑΤΣΑ...
Η μαλακία έχει τερματίσει στο site...:jerking:
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.312
Κριτικές
6
Like
10.355
Πόντοι
3.936
με 10 κιλά καφέ και αναγνώριση με μέσον από το ΔΙΚΑΤΣΑ...
Και την ειδικοτητα τοτε πως την πηραν, αν ειναι ετσι οπως προανεφερες.. Και πως στεκονται επαγγελματικα μεχρι σημερα κρατωντας εφημεριες, χειρ/α, κτλπ. Αν ειναι στοκοι
 
Τελευταία τροποποίηση:

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.018
Κριτικές
18
Like
15.846
Πόντοι
4.546
Η καινούργια μου οδοντίατρος μου κόβει αποδείξεις, όσες φορές πήγα, χωρίς να κάνω θέμα. Παλιά καραβάνα.
Όλοι οι υπόλοιποι ιατροί όμως, ποτέ δεν μου έδωσαν (όλων των ειδικοτήτων) .
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.025
Κριτικές
33
Like
7.078
Πόντοι
3.496
Η καινούργια μου οδοντίατρος μου κόβει αποδείξεις, όσες φορές πήγα, χωρίς να κάνω θέμα. Παλιά καραβάνα.
Το περίεργο στη ελλάδα είναι ότι οι οδοντίατροι ούτε ειδικότητα κάνουν αλλά ούτε και αγροτικό. Ούτε μπορούν να γράψουν με εντολές ιατρικό παραπεμπτικό. Κι όμως λέγονται γιατροί. Ενώ στο εξωτερικό άλλο Dentist και άλλο Doctor.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.018
Κριτικές
18
Like
15.846
Πόντοι
4.546
Το περίεργο στη ελλάδα είναι ότι οι οδοντίατροι ούτε ειδικότητα κάνουν αλλά ούτε και αγροτικό. Ούτε μπορούν να γράψουν με εντολές ιατρικό παραπεμπτικό. Κι όμως λέγονται γιατροί. Ενώ στο εξωτερικό άλλο Dentist και άλλο Doctor.
Δηλαδή, δεν τους θεωρείς ιατρούς επειδή δεν κάνουν ειδικότητα και αγροτικό;
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.652
Κριτικές
2
Like
5.329
Πόντοι
1.056
Σχεδόν όλοι οι γιατροί κόβουν αποδείξεις απλά αν πληρώσεις μετρητά δίνεις 50€ και σου κόβουν 15€.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.672
Κριτικές
11
Like
3.008
Πόντοι
746
Και την ειδικοτητα τοτε πως την πηραν, αν ειναι ετσι οπως προανεφερες.. Και πως στεκονται επαγγελματικα μεχρι σημερα κρατωντας εφημεριες, χειρ/α, κτλπ. Αν ειναι στοκοι
Όλοι στα νοσοκομεία πάνε;
ΙΚΑ και άλλες υπηρεσίες δεν υπάρχουν;
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.740
Κριτικές
10
Like
2.104
Πόντοι
3.187
Πρόταση προς τους modator του σαιτ........ επιβάλλεται να υπάρχει η δυνατότητα ηχητικού ποσταρισματος ώστε να ακούμε και την φωνούλα των μελών. Ευχαριστώ
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.025
Κριτικές
33
Like
7.078
Πόντοι
3.496
Δηλαδή, δεν τους θεωρείς ιατρούς επειδή δεν κάνουν ειδικότητα και αγροτικό;
Oχι εγω. Δες στο εξωτερικο πως λεγονται που το διαχωριζουν οι λεξεις, και μεταφρασε το μετα. Μονο εδω εχουν αυτον τον συνθετο τιτλο.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.672
Κριτικές
11
Like
3.008
Πόντοι
746
Για να φτασουν εκει.. πρεπει να περασουν απ τα 40 κυμματα επαγγελματικα. Δεν ειναι τοσο απλο.
Ναι, εντάξει, έτσι υποτίθεται τουλάχιστον...
Έχω ακούσει όμως περιπτώσεις από γνωστούς για αυτά που ανέφερα...
Στην Ελλάδα ειδικά όλα γίνονται...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.018
Κριτικές
18
Like
15.846
Πόντοι
4.546
Oχι εγω. Δες στο εξωτερικο πως λεγονται που το διαχωριζουν οι λεξεις, και μεταφρασε το μετα. Μονο εδω εχουν αυτον τον συνθετο τιτλο.
Καταλαβαίνω πώς το θέτεις, αλλά αυτή είναι η λέξη η Ελληνική, και είναι μια χαρά. Η κάθε γλώσσα έχει την δική της έκφραση, δεν σημαίνει ότι άλλες γλώσσες είναι καλύτερες, αν είναι δυνατόν.

Πάλι όμως, έχω την υποψία ότι δεν είσαι ευχαριστημένος με την απόδοση του "ιατρού" στην λέξη "οδοντίατρος", θα προτιμούσες να λείπει τελείως. Να εφεύρουμε λοιπόν μια λέξη καινούργια, να ζητήσουμε τη βοήθεια των ξένων;

Μοιάζει δηλαδή, με την γνωστή σνομπ αντίληψη και συμπεριφορά πολλών "ιατρών" έναντι οποιονδήποτε τολμούν ακόμα και να χρησιμοποιήσουν αυτή την λέξη για να αποδώσουν το επάγγελμά τους, με τα εργαλεία ή όχι της γλώσσας τους. Το ίδιο ισχύει φυσικά και με πολλούς "καθηγητές" θετικών επιστημών προς άλλες επιστήμες. Στγέκονται σε πράγματα ανούσια και μικρά χωρίς να έχουν καμιά εμβάθυνση και γνώση προς αυτό που κατηγορούν, απλώς χάριν και μόνο, παρωχημένων ορισμών.

Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου φυσικά, την άποψή μου λέω.
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.338
Πόντοι
5.896
Σκουπίδια αμόρφωτα αποδελοιπα εχουν βρεθεί να κονομανε γιατί οι γουοναμπι βίζιτες 14 χρονα κυκλοφορούν με νύχια φρεντι Κρούγκερ σε μια σάπια ελληνική κοινωνία αξιών επιπλέουν οι κουραδες
...τα'πες ολα σε μια γραμμη μαγκα μου!!!! :hi:
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.118
Κριτικές
148
Like
2.729
Πόντοι
6.925
Οι δικηγόροι / συμβολαιογράφοι έχουν νομοθετήσει έτσι ώστε να τα τσεπώνουν εύκολα.
Γιατροί 50€ τα 15' + το νοσοκομείο
Μηχανικοί στην πείνα λόγω αμορφωσιάς των πελατών (πάντα καλύτερα τα ξέρει ο κ. Παντελής από τον άλλο που έφαγε 5 χρόνια πολυτεχνείο)
Ολοι οι παραπάνω είναι αναγκαίο κακό, πας γιατί δεν μπορείς αλλιώς.

Οι νυχούδες κονόμα λόγω της αυξημένης ζήτησης. Οτι πατάει στην ματαιοδοξία των γυναικών αφήνει χρήμα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.855
Κριτικές
15
Like
11.589
Πόντοι
3.846
Ξεχάσατε να αναφέρετε και όλους εκείνους τους ψεύτικους γιατρούς με μαιμού διπλώματα που δουλεύουν για χρόνια και κονομάνε χωρίς σπουδές κλπ.
 

DSK_ 4.7.2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
26
Like
670
Πόντοι
991
Δικηγορίνες: καλό σεξ, αλλά μετά τα 40 ...να σε φυλάει ο Θεός. Παλαβές φουλ
Νυχούδες: περιορισμένης αντίληψης, σεξ στο μεσο όρο
Γιατρίνες: μακράν οι πιο ανώμαλες γυναίκες. Το καλύτερο σεξ. Δεν κολλάνε πουθενά και δεν σιχαίνοντα τίποτα
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.694
Πόντοι
456
Ξεχάσατε να αναφέρετε και όλους εκείνους τους ψεύτικους γιατρούς με μαιμού διπλώματα που δουλεύουν για χρόνια και κονομάνε χωρίς σπουδές κλπ.
εχει κ τέτοιους?χωρις καν να τελειώσουν ιατρική σε χώρα βαλκανίων??
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δικηγορίνες: καλό σεξ, αλλά μετά τα 40 ...να σε φυλάει ο Θεός. Παλαβές φουλ
Νυχούδες: περιορισμένης αντίληψης, σεξ στο μεσο όρο
Γιατρίνες: μακράν οι πιο ανώμαλες γυναίκες. Το καλύτερο σεξ. Δεν κολλάνε πουθενά και δεν σιχαίνοντα τίποτα
ειναι που παίζουν τον γιατρό απο μικρές χαχααχ
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.855
Κριτικές
15
Like
11.589
Πόντοι
3.846
εχει κ τέτοιους?χωρις καν να τελειώσουν ιατρική σε χώρα βαλκανίων??
Καλά πού ζεις;
Πόσοι τέτοιοι πιάνονται κατά καιρούς με πλαστά διπλώματα.
Δεν ήταν μια τέτοια ιστορία με εκείνον τον οδοντίατρο που έβαζε πρόκες σε εμφυτεύματα δοντιών;
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.652
Κριτικές
2
Like
5.329
Πόντοι
1.056
Δικηγορίνες: καλό σεξ, αλλά μετά τα 40 ...να σε φυλάει ο Θεός. Παλαβές φουλ
Νυχούδες: περιορισμένης αντίληψης, σεξ στο μεσο όρο
Γιατρίνες: μακράν οι πιο ανώμαλες γυναίκες. Το καλύτερο σεξ. Δεν κολλάνε πουθενά και δεν σιχαίνοντα τίποτα

Δικηγορίνες: κάνουν το καλύτερο σεξ όταν είναι ασκούμενες και μετά τα 35, παλαβές είναι από τότε που τελειώσουν την σχολή
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom