Νέα

Καλύτερα νυχού, παρά γιατρός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.967
Like
16.697
Πόντοι
3.656
Καλά πού ζεις;
Πόσοι τέτοιοι πιάνονται κατά καιρούς με πλαστά διπλώματα.
Δεν ήταν μια τέτοια ιστορία με εκείνον τον οδοντίατρο που έβαζε πρόκες σε εμφυτεύματα δοντιών;


Ξέρεις την ιστορία με λεπτομέρειες ;
Ότι είχε ΠΛΑΣΤΟ δίπλωμα ;;;

Από χημεία και βιοϋλικά ..... τι επίπεδο γνώσεων έχεις ;;;

ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΠΡΟΚΑ .... ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ;;;
Πόσο καιρό θα πάρει λες να γεμίσει σκουριά ;;;
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.967
Like
16.697
Πόντοι
3.656
Το περίεργο στη ελλάδα είναι ότι οι οδοντίατροι ούτε ειδικότητα κάνουν αλλά ούτε και αγροτικό.
Πουθενά στον κόσμο , δεν κάνουν ούτε ειδικότητα , ούτε αγροτικό .
Έχεις άλλες απορίες ;
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.967
Like
16.697
Πόντοι
3.656
Oχι εγω. Δες στο εξωτερικο πως λεγονται που το διαχωριζουν οι λεξεις, και μεταφρασε το μετα. Μονο εδω εχουν αυτον τον συνθετο τιτλο.


Κάθομαι και ασχολούμαι τώρα κι εγώ ....


ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΗΠΑ ....
εκεί που έγινε η πρώτη οδοντιατρική σχολή στο σύγχρονο κόσμο .........



Οδοντίατρος στις ΗΠΑ ....


DDS = Doctor of Dental Surgery ....


ή (σπανιότερα)

DMD = Doctor Of Medicine in Dentistry ή doctor of dental medicide


Επειδή είσαι αστέρι στα αγγλικά ... για μετέφρασέ τα εσύ ...
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.967
Like
16.697
Πόντοι
3.656
Το περίεργο στη ελλάδα είναι ότι οι οδοντίατροι ούτε ειδικότητα κάνουν αλλά ούτε και αγροτικό. Ούτε μπορούν να γράψουν με εντολές ιατρικό παραπεμπτικό. Κι όμως λέγονται γιατροί.
Επίσης ..... επί της παρούσης κυβερνήσεως ....


άπαξ και τα αντιβιοτικά άρχισαν να απαιτούν συνταγογράφηση ..........

ΟΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ....

για αντιβιοτικά ...........


και παραπεμπτικά για πανοραμικές και κεφαλομετρικές ακτινογραφίες .........
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.813
Like
14.446
Πόντοι
2.256
Δεν ξέρω για ποιο πράγμα μιλάει το νήμα αλλά μου την έπεσε στεγνά η νυχού της γυναίκας μου, που ερχόταν στο σπίτι μας!!! Ξεκίνησε με περίεργα βλέμματα στο σπίτι (έβλεπε ότι τη χαλβάδιαζα) και τελικά πέσιμο μέσω σόσιαλ!!!
Δε μάσησα!!! Βράχος!!! Τα φοβάμαι αυτά!!!
Ευτυχώς!!!
Αργότερα αφού σιγά σιγά έκοψε η γυναίκα μου και άλλαξε κοπέλα, έμαθα από την αδερφή μου που την είχε κι αυτή, ό,τι την έκανε τσακωτή ο άντρας της με άλλον άντρα πάλι κάποιας πελάτισσας!!!! Και τους έβγαλε στο φανερό αυτός κι έπεσε και ξυλίκι κι έγινε χαμός γενικά!!!
Μου τα έλεγε η γυναίκα μου κι εγώ έκανα τον Κινέζο!!!
"Τι λες ρε παιδί μου;;; Γίνονται τέτοια πράγματα;;;;" :cheesy::cheesy::cheesy:
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.057
Κριτικές
33
Like
7.155
Πόντοι
3.496
Πουθενά στον κόσμο , δεν κάνουν ούτε ειδικότητα , ούτε αγροτικό .
Έχεις άλλες απορίες ;
Χωρις διαθεση διαμαχης. Με αυτο που περιγραφεις απο μονο του βγαινει στη σεντρα.
Και οποιος καταλαβε καταλαβε..
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.967
Like
16.697
Πόντοι
3.656
Χωρις διαθεση διαμαχης. Με αυτο που περιγραφεις απο μονο του βγαινει στη σεντρα.
Και οποιος καταλαβε καταλαβε..


Κανείς δεν κατάλαβε και δεν θέλει να μπει στο μυαλό του άλλου !
Δεν αντέχει το πληκτρολόγιό σου να γράψεις αυτό που θες ;
Γιατί δεν το γράφεις αναλυτικά ;;;;


Αν και το θέμα αρχικά δεν ήταν διαφορές ιατρών οδοντιάτρων , ιατροί με πτυχία αλλοδαπής , ιατροί χωρίς πτυχία, παράνομα ιατρεία
τίτλοι προσφώνησης ιατρών και οδοντιατρων στο τέξας ή την ουαλία κτλ ....
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.465
Like
4.999
Πόντοι
456
Κάνω εδώ και 1 χρονο ορθοδοντική θεραπεία σε έναν σχετικά φτασμένο ορθοδοντικό (ετων 50-55)

του έχω ΣΚΑΣΕΙ 3000 χιλιάρικα για την θεραπεία...ζήτημα να μου έχει κόψει 300 ευρω σε αποδείξεις!
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Επ μαλακές τα λέγε ο ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ ο καυλιαρης ότι οι περισσότεροι δεν κόβουν αποδείξεις κ δε τον πίστευατε! Φάτε τ αρχιδια μου τώρα!

Επίσης δόκτωρ είναι ο κάτοχός διδακτορικού διπλώματος. Οι γιατροί είναι medical doctors κ όχι πραγματικοί δόκτωρες
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.004
Κριτικές
4
Like
836
Πόντοι
376
Ξέρεις την ιστορία με λεπτομέρειες ;
Ότι είχε ΠΛΑΣΤΟ δίπλωμα ;;;
στη δικη του υποστηριξε οτι εφαρμοζε πρωτοποριακες μεθοδους και οι γιατροι που κατεθεσαν εναντιον του ειπαν οτι εφαρμοζε μεθοδους απηρχαιωμενες που δεν εφαρμοζονταν πια.
αυτο λεγεται γιατρος; που κανει πειραματοζωα τους ασθενεις του;
που δεν ξερει καν τι μεθοδοι εχουν εφαρμοστει και απορριφθει;
κομπογιανιτης εγκληματιας του κερατα ηταν με διπλωμα.
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
338
Κριτικές
20
Like
966
Πόντοι
1.011
Κοίτα να δεις που σε μερικά χρόνια θα πηγαίνουμε εμείς λαθρομετανάστες στην Ινδία και θα τρώμε πόρτα! Λέγοντας εμείς εννοώ όλους τους Δυτικούς!
 

kavlalex

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
927
Κριτικές
5
Like
5.109
Πόντοι
726
και μηχανικοί ..... εδω στο κολωνακι εχω γνωστη νυχού με 3 μαγαζιά που βγάζει 10 χιλ καθαρα το μηνα με αλβανιδες κι ρωσοποντιες ......
Μωρέ μπράβο της που τα βγάζει, το θέμα είναι ότι ένας γιατρός, μηχανικός κτλ θα βγάζει καλά λεφτά και σε 10-20-30 κτλ χρόνια, γιατί προσφέρει κάτι χρήσιμο. Είμαστε σίγουροι ότι θα ισχύει το ίδιο για τις νυχουδες σε αντίστοιχο χρονικό διάστημα;
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.358
Like
488
Πόντοι
36
Μωρέ μπράβο της που τα βγάζει, το θέμα είναι ότι ένας γιατρός, μηχανικός κτλ θα βγάζει καλά λεφτά και σε 10-20-30 κτλ χρόνια, γιατί προσφέρει κάτι χρήσιμο. Είμαστε σίγουροι ότι θα ισχύει το ίδιο για τις νυχουδες σε αντίστοιχο χρονικό διάστημα;
φιλε μου η αβεβαιότητα κ κυριαρχεί στη ζωη μας.... ειδικά σήμερα ..... πάντως τα της σωματικής περιποίησης πιστεύω θα εχουν καλή προοπτικη και σε 10 τουλάχιστον χρονια .....
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.689
Like
14.893
Πόντοι
3.656

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.152
Κριτικές
81
Like
7.285
Πόντοι
6.265
Φτάσαμε στο σημείο να φεύγουν όλοι οι γατροι στο εξωτερικό, γιατί δεν παίρνουν μια. Μην ξεκινησετε μαλακίες.... Οι νέοι γιατροί παίρνουν αρχίδια και θα φτάσουν 50 χρονών να έχουν κάποιο όνομα, καθώς οι μεγαλογιατροί φτάνουν 80 χρονών και δουλευουν ακομα. Στο μετροπόλιταν υπάρχει γιατρός που έχει πάρει συνταξη απο το Θριάσειο πριν 15 χρόνια και είναι εκεί και χειρουργεί, με μεγάλο κασέ προφανώς. Οπότε θα πάρει τον δρόμο του εξωτερικού για να ζήσει αξιοπρέπως και να εργαστεί σε κάποιο νοσοκομείο χωρίς ποντίκια, μπίχλα, γυφταριό και ότι να ναι ωράρια. Το ίδιο για νοσηλευτές, τεχνίτες-συντηρητές ιατρικών μηχανημάτων και άλλων ιατρικών και παραϊατρικών ειδικοτπήτων και όχι μονο. Σύντομα δεν θα έχουμε επαρκές ιατρικό προσωπικό (ούτε καν διαθέσιμο αν και εφόσον χρειαστεί) και θα πάμε στις ξεματιάστρες, όπως πριν 80 χρόνια. Τραγικό του γεγονός ότι πληρώνουμε 12 χρόνια υποχρεωτική παιδεία + 4-6 χρόνια σχολές τριτοβάθμιας, για να σπρώξουν τους νέους ανθρώπους να προτιμάνε να πλένουν πιάτα κάπου στην Νορβηγία, παρά να κάνουν κάποια δουλειά γραφείου εδώ, πόσο μάλλον αν κάτι πληρώνει πολλαπλά εκεί σε σχέση με εδώ και με ανθρώπινες συνθήκες.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.349
Κριτικές
18
Like
16.581
Πόντοι
4.546
Τι ΖΗΣΑΜΕ ρε φουστη μου με το τσίρκο συριζανελ...

Ο κόσμος ξανά ψήφισε Κούλη για δεύτερη φορά, παρόλο την ανικανότητα, λαθρολαγνεια, ανωμαλία και παιδεραστία των αριστων... τέτοιο ήταν το σοκ που πέρασε πριν λίγα χρόνια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: enduro

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
1
Like
3.333
Πόντοι
456

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.689
Like
14.893
Πόντοι
3.656
Τι ΖΗΣΑΜΕ ρε φουστη μου με το τσίρκο συριζανελ...

Ο κόσμος ξανά ψήφισε Κούλη για δεύτερη φορά, παρόλο την ανικανότητα, λαθρολαγνεια, ανωμαλία και παιδεραστία των αριστων... τέτοιο ήταν το σοκ που πέρασε πριν λίγα χρόνια.

τυπε ολοι αυτοι οι χυστες που λες οτι περασανε τοσα με συριζανελ και μνημονια,δεν εβαλαν καθολου μυαλο και πηγαν και ψηφισαν τον μαϊκ τον κασσελακη :confused::confused::confused:
ποια νομιζεις οτι θα ειναι η συνεχεια απο δω και μετα; :confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom