Νέα

Η Ουκρανία και τα μυστικά της!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spartakos_33
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 517
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα παντρευόσασταν ποτέ μια κοπέλα από το ανατολικό Μπλοκ?

  • Ναι

    Ψήφοι: 37 37,8%
  • Μάλλον ναι

    Ψήφοι: 23 23,5%
  • Οχι

    Ψήφοι: 18 18,4%
  • Μαλλον οχι

    Ψήφοι: 8 8,2%
  • Είμαι είδη παντρεμένος με μια κοπέλα από εκεί

    Ψήφοι: 12 12,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    98

IdrumaBourdelaCom

Νέο Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλως τον κι ας μας αργησε. Αγαπητε εφτασες δευτερος και καταιδρωμενος. Η εδρα του πρυτανη στο πανεπιστημιο της Ουκρανολογιας εχει καταληφθει μονιμα απο τον Dr Josef Blasco.
Την φραση ¨δεν εχω να αποδειξω τιποτα" την εχω διαβασει παμπολες φορες εδω μεσα, με αποκορυφωμα, ενα απιθανο τυπο τον επονομαζομενο "pipinokynhgo" ο οποιος το παιζε ειδικος Κινεζολογος, και αμφιβαλω αν ειχε ποτε πατησει το ποδι του στην Κινα, γιαυτο και οταν τον στριμωξα, ζητωντας του να συναντηθουμε, η να μιλησουμε εστω μεσω Κινεζικων κινητων τηλεφωνων, την εκανε με ελαφρια πηδηματακια.
Ακου τωρα τι θα σου πει ο Dr της θρεαντολογιας για εκτος Ελλαδος Θεματα:
1. Ειναι ετσι οπως τα λες. Ο χρονος θα το δείξει. Γιατι ομως δεν ασχολεισαι με την γυναικουλα σου (φρεσκοπαντρμενος γαρ,- μη βλεπεις  εμεις που σε λιγο παμε να γιορτάσουμε την τριτη 10ετια γαμου) και τις μπιζνες σου; Μηπως Βαριεσαι;
2. Δεν ειναι έτσι οπως τα λες. Το μεγαλυτερο ταξιδι που εχεις κανει, ειναι μεχρι το περιπτερο της πλατειας. Καθεσαι στο Ιντερνετ με τις ώρες, συλλέγεις πληροφοριες, και μετα το παιζεις έξυπνος πισω απο ενα πληκρολογιο. (βλεπε "pipinokynhgos")
3. Ειναι περιπου ετσι οπως τα λες. θα σταθω δε στην παραπανω σου φραση "οργανώνω όταν μου ζητηθεί για φίλους και γνωστούς ταξιδάκια VIP για αναψυχή και ότι πρόκυψη στην Ουκρανία."
Αυτο σηκωνει πολη συζήτηση. Αν ισχυει η 3 περιπτωση, τοτε ολο το ρεζουμε ειναι σε αυτη την φραση, που εγω τη μεταφραζω: Ειμαι μπατηρης, και ψαχνω τροπο να βγαλω κανα φραγκο. Αυτα τα περι ¨θελω να βοηθησω¨ειναι παπαριες. Μου θυμηζει κατι υποψηφιους δημοτικους συμβουλους που λενε το ιδιο, ευελπιστώντας οτι θα καπαρώσουν καποια θεση.
Αυτια..... που θα ελεγε και ο δασκαλος............

Ωτει ηχα να πο τω οιπα. Αναγνοσει κε γραφυ γνοροιζο.

Bγάζεις πολύ κόμπλεξ , κακια και ζήλια ρε πούστη (κλασσικός κρητικός πουτάνας γιος δηλαδή) :zfuck: :uglystupid: :birdman: :2on1:
Μήπως η τρίτη δεκαετία γάμου,η κλιμακτήριος και η ανικανότητα (60+ χρονων θα είσαι) σου έχουν χτυπήσει τα νεύρα ? Λέμε τώρα ....

Aντε με τον κάθε βλάχο εδώ μέσα που άφησε τα πρόβατα και τα τυριά και έπιασε το internet
:2funny:              :2funny:              :2funny:
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Bγάζεις πολύ κόμπλεξ , κακια και ζήλια ρε πούστη (κλασσικός κρητικός πουτάνας γιος δηλαδή) :zfuck: :uglystupid: :birdman: :2on1:
Μήπως η τρίτη δεκαετία γάμου,η κλιμακτήριος και η ανικανότητα (60+ χρονων θα είσαι) σου έχουν χτυπήσει τα νεύρα ? Λέμε τώρα ....

Aντε με τον κάθε βλάχο εδώ μέσα που άφησε τα πρόβατα και τα τυριά και έπιασε το internet
:2funny:              :2funny:              :2funny:

Καλως τα αρχιδια μας τα 2 που ειχα χρονια να τα δω.
Τι εγινε ρε μπατηρακο Σουηδοσκοπιανε? (ξερεις εσυ !!!!) Ολα καλα?
τζοχαδες εχεις? Αγορινα μου εσυ !!!!! τι εγινε? δεν σε πηδηξανε  :zfuck: σημερα η δε σου δωσανε συσσίτιο?  Υπομονη !!!! :2funny:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Καλως τον κι ας μας αργησε. Αγαπητε εφτασες δευτερος και καταιδρωμενος. Η εδρα του πρυτανη στο πανεπιστημιο της Ουκρανολογιας εχει καταληφθει μονιμα απο τον Dr Josef Blasco.
Την φραση ¨δεν εχω να αποδειξω τιποτα" την εχω διαβασει παμπολες φορες εδω μεσα, με αποκορυφωμα, ενα απιθανο τυπο τον επονομαζομενο "pipinokynhgo" ο οποιος το παιζε ειδικος Κινεζολογος, και αμφιβαλω αν ειχε ποτε πατησει το ποδι του στην Κινα, γιαυτο και οταν τον στριμωξα, ζητωντας του να συναντηθουμε, η να μιλησουμε εστω μεσω Κινεζικων κινητων τηλεφωνων, την εκανε με ελαφρια πηδηματακια.
Ακου τωρα τι θα σου πει ο Dr της θρεαντολογιας για εκτος Ελλαδος Θεματα:
1. Ειναι ετσι οπως τα λες. Ο χρονος θα το δείξει. Γιατι ομως δεν ασχολεισαι με την γυναικουλα σου (φρεσκοπαντρμενος γαρ,- μη βλεπεις  εμεις που σε λιγο παμε να γιορτάσουμε την τριτη 10ετια γαμου) και τις μπιζνες σου; Μηπως Βαριεσαι;
2. Δεν ειναι έτσι οπως τα λες. Το μεγαλυτερο ταξιδι που εχεις κανει, ειναι μεχρι το περιπτερο της πλατειας. Καθεσαι στο Ιντερνετ με τις ώρες, συλλέγεις πληροφοριες, και μετα το παιζεις έξυπνος πισω απο ενα πληκρολογιο. (βλεπε "pipinokynhgos")
3. Ειναι περιπου ετσι οπως τα λες. θα σταθω δε στην παραπανω σου φραση "οργανώνω όταν μου ζητηθεί για φίλους και γνωστούς ταξιδάκια VIP για αναψυχή και ότι πρόκυψη στην Ουκρανία."
Αυτο σηκωνει πολη συζήτηση. Αν ισχυει η 3 περιπτωση, τοτε ολο το ρεζουμε ειναι σε αυτη την φραση, που εγω τη μεταφραζω: Ειμαι μπατηρης, και ψαχνω τροπο να βγαλω κανα φραγκο. Αυτα τα περι ¨θελω να βοηθησω¨ειναι παπαριες. Μου θυμηζει κατι υποψηφιους δημοτικους συμβουλους που λενε το ιδιο, ευελπιστώντας οτι θα καπαρώσουν καποια θεση.
Αυτια..... που θα ελεγε και ο δασκαλος............

Ωτει ηχα να πο τω οιπα. Αναγνοσει κε γραφυ γνοροιζο.

Καταρχήν Γεια σου και σε σένα Πρύτανη,

Δεν έχω απολύτως κανέναν λόγω να σε αμφισβητήσω ούτε να αντιπαρατεθώ μαζί σου μιας και γνωρίζω από καλές πηγές ποιός είσαι και ότι γνωρίζεις πρόσωπα και πράγματα!
Εγώ θα σταθώ ποιό πολύ στο ύφος σου το οποίο νομίζω ότι είναι τουλάχιστον άδικο για κάποιον που δεν γνωρίζεις καθόλου. Εγώ έγραψα σε αυτό το Βλόγ όχι για να πάρω τα σκήπτρα η την ηγεμονία κάποιου άλλου αλλά για να βοηθήσω εάν χρειαστεί με τις γνώσεις και τις εμπειρίες μου.
Επίσης αισθάνομαι την ανάγκη να απαντήσω σε αυτά που με κατηγορείς και στα εύκολα συμπεράσματα που βγάζεις για εμένα, πράγμα το οποίο δείχνει μόνο ανωριμότητα και φόβο. Παρόλο που γνωρίζω και εγώ την φρασεολόγια που χρησιμοποιείς δεν θα φτάσω ποτέ και με κανέναν τρόπο στο σημείο να την χρησιμοποιήσω εναντίον σου η εναντίον κάποιου  άλλου γιατί έχω μάθει να σέβομαι τουλάχιστον κάποιον όταν δεν το γνωρίζω καθόλου.
‘Όσον αφορά αυτά που έχεις κάνει με άλλους αυτού του Βλογ και αν τους στρίμωξες η όχι, αυτό είναι δικό σου θέμα και λίγο με αφορά, εάν ήταν άνθρωποι που ήρθαν εδώ για να κοροϊδέψουν οι να το παίξουν έξυπνοι χωρίς να γνωρίζουν καλά τους  έκανες και προστάτεψες το Βλογ, αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει και δεν χρειάζεται να το καυχιέστε τόσο πολύ, λίγη μετριοπάθεια δεν βλάπτει σε κανέναν. Ούτω συ άλλος  οι γνώσεις σου και οι εμπειρίες σου σε αυτό το θέμα είναι ευρέως γνωστές στους Θαμώνες αυτού του Βλογ.
Όσον αφορά τις συμβουλές σου προσωπικά για εμένα και ειδικότερα με το τι πρέπει να ασχοληθώ εκτός του είναι άστοχες και ειρωνικές είναι και αδιάκριτες και δεν έχω δώσει αυτό το δικαίωμα σε κανέναν. Νομίζω ότι το τι κάνει ο καθένας στην ζωή του είναι προσωπικό του θέμα και όχι θέμα  αυτού του Βλόγ πόσο μάλλον οι γυναίκες και τα παιδία και τα χρόνια γάμου. Στην ερώτηση εάν βαριέμαι η όχι νομίζω ότι δεν χρειάζεται να απαντήσω γιατί εάν όλοι αυτοί που μπαίνουν και γράφουν σε αυτό το Βλογ βαριούνται  τότε χρειαζόμαστε όλοι ψυχίατρο.
Οι εύστοχες παρατηρήσεις και διαγνώσεις σου ( Ως δόκτωρ της  θρεαντολογιας ) ότι έχω πάει έως το περίπτερο της γειτονίας μου και όχι παραπέρα αφήνω να το κρίνουν τα παλικάρια εδώ μέσα που οι περισσότεροι από αυτούς και έξυπνοι και καταλαβαίνουν τι τους γίνεται. Εγώ μπήκα εδώ επώνυμα χωρίς να κρύβομαι πίσω από ένα Ψευδώνυμο τύπου  lefteris38  η Dr Josef Blasco (αυτό μοιάζει και πολύ Βουλγάρικο) και είναι στη ευχέρεια του κόσμου αυτού του Βλογ να με απορρίψει η να με αποδεχθεί.
Τέλος και για να μην μακρηγορώ γιατί έχω και καλύτερα πράγματα να κάνω, η πεποίθηση σου ότι όλο αυτό το κάνω για τα λεφτά και ότι είμαι μπατίρης και ρέστος σου τα επιστρέφω διότι όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται λένε στην Πατρίδα μου .
Νομίζω ότι απάντησα αξιοπρεπώς και χωρίς ακρότητες σε αυτά που μου έγραψες όχι για να αποδείξω κάτι αλλά για σου δώσω να καταλάβεις ότι το Βλογ αυτό άσχετα με το θέμα που έχει πρέπει να κρατάει και κάποιο επίπεδο και αυτοί που ξέρουν και γνωρίζουν όπως εγώ και εσύ να σέβονται όλους τους άλλους που τυχόν δεν γνωρίζουν και κάνουν ερωτήσεις καλοπροαίρετα.
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Φτηνά τη γλύτωσες αδελφέ!
Μην στενοχωριέσαι είναι αρκετοί οι παθόντες , άλλοι λίγο άλλοι πολύ.
Κάποτε σπίτωσα για κανα χρόνο και εγώ μια τέτοια, απο Ντονιέτσκ μεριά.
Ευτυχώς την πήρα νωρίς χαμπάρι, ήθελε να μου κουβαλήσει εδώ και την αδελφή και την μάνα της. Εις γνώση μου της τα ακουμπούσα - τη γλέντησα δε λέω- να δώ που θα φτάσει με τα ψέμματα. Είχα βρεί πως είχα και 2ο διαβατήριο που είχε πάε και σε μπουρδελα στη βοσνία και μου το έπαιζε εδώ παρθενόπη .
Ένα βράδυ πήρα απόφαση να τη διώξω αφού πρώτα της την σπάσω πολύ χοντρά.
Τόπαιξα στην αρχή αγαπούλης δήθεν ότι αυριο περιμένω αρκετά χρήματα απ τη δουλειά και πως θα της τα δόσω να ψωνίσει ότι γουστάρει και να στείλει και στη μάνα της να κάνει και τα χαρτιά να έλθει επιτέλους εδώ, για να παρεβρεθεί και ... στους γάμους μας.  :2funny:
Την έβαλα και την πήρε και τηλ μάλιστα να της ανακοινώσει τα ευχάριστα.  :2funny:
Ενθουσιάστηκε είχε το ύφος του νικητή, πετούσε απο χαρά. Όλο αγκάπες και τρυφερότητες..... :2funny:
Παραγγείλαμε ντελίβερι -δεν μαγείρευε ποτέ η κυρία- ήπιαμε τα κρασάκια μας ανοίξαμε και σαμπάνια για το καλό που την βρήκε και μετά απο 2 ανώμαλα γαμήσια το πρώτο κωλαράκι το 2ο πίπα με την πούτσα όλο σκατά για να καταπιεί χύσια και κουράδες, πήρα σοβαρό ύφος και της είπα ότι θα της ανακοινώσω κάτι πολύ σημαντικό που αφορά το αβέβαιο μέλλον της.
Της έφερα το 2ο διαβατήριο που μου είχε κρύψει και ζήτησα σοβαρός εξηγήσεις.
Κάποια στιγμή μετά απο μιξοκλαψίματα πέρασε στην αντεπίθεση γιατί και με ποίο δικαίωμα έκανα έρευνα στα βρακιά της.
Ουέ αυτό ήταν!!!
Την πέταξα έξω απο το σπίτι 1 η ώρα τη νύχτα και μες το κρύο, μετά απο σφαλιαρίσματα.

Η καριόλα περίμενε στο κλιμακοστάσιο κλαψουρίζοντας μπας και ντραπώ και την ξαναβάλω μέσα.
Αμ δέ!
Έφαγε και στο κεφάλι τις τσάντες με τα βρακιά της και πήγε στο διάλο αφού την απειλησα ότι θα καλέσω το 100 και θα την καταγγείλω για κλοπή.
Εξαφανιζόλ!!!
Ουκρανέζες? Εγγυημένα πουτάνες στην ψυχή , η χειρότερη ράτσα γυναικών.
Τιμη και δόξα στους νταβάδες που τους τα παίρνουν και τις μπάζουν στα χειρότερα μπουρδελα να τις γαμάνε μόνο βρώμικοι σκυλάραπες  .
Οσο αφορά τις βλυαδ ουκρανέζες κλπ. συναφή ουκρανικά τέρατα η καλλύτερη από αυτές έχει σκοτώσει την μάνα της και τον πατέρα της όποτε τι μιλάμε 3 χρονια το πλήρωσα το βύσσινο......η αχαριστεια τους ειναι γενικό φαινόμενο και τρόπος ζωής για αυτές ανευ εξαιρέσεων.....δές εδώ...


και εδώ....


και εδώ....



και ευχομαι κανένας να μην την ξαναπατήσει και βρεθεί στα επίγεια κολαστήρια για μια Ουκρανή πόρνη οχι μόνο στο σώμα αλλά στην ψυχή.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Φτηνά τη γλύτωσες αδελφέ!
Μην στενοχωριέσαι είναι αρκετοί οι παθόντες , άλλοι λίγο άλλοι πολύ.
Κάποτε σπίτωσα για κανα χρόνο και εγώ μια τέτοια, απο Ντονιέτσκ μεριά.
Ευτυχώς την πήρα νωρίς χαμπάρι, ήθελε να μου κουβαλήσει εδώ και την αδελφή και την μάνα της. Εις γνώση μου της τα ακουμπούσα - τη γλέντησα δε λέω- να δώ που θα φτάσει με τα ψέμματα. Είχα βρεί πως είχα και 2ο διαβατήριο που είχε πάε και σε μπουρδελα στη βοσνία και μου το έπαιζε εδώ παρθενόπη .
Ένα βράδυ πήρα απόφαση να τη διώξω αφού πρώτα της την σπάσω πολύ χοντρά.
Τόπαιξα στην αρχή αγαπούλης δήθεν ότι αυριο περιμένω αρκετά χρήματα απ τη δουλειά και πως θα της τα δόσω να ψωνίσει ότι γουστάρει και να στείλει και στη μάνα της να κάνει και τα χαρτιά να έλθει επιτέλους εδώ, για να παρεβρεθεί και ... στους γάμους μας.  :2funny:
Την έβαλα και την πήρε και τηλ μάλιστα να της ανακοινώσει τα ευχάριστα.  :2funny:
Ενθουσιάστηκε είχε το ύφος του νικητή, πετούσε απο χαρά. Όλο αγκάπες και τρυφερότητες..... :2funny:
Παραγγείλαμε ντελίβερι -δεν μαγείρευε ποτέ η κυρία- ήπιαμε τα κρασάκια μας ανοίξαμε και σαμπάνια για το καλό που την βρήκε και μετά απο 2 ανώμαλα γαμήσια το πρώτο κωλαράκι το 2ο πίπα με την πούτσα όλο σκατά για να καταπιεί χύσια και κουράδες, πήρα σοβαρό ύφος και της είπα ότι θα της ανακοινώσω κάτι πολύ σημαντικό που αφορά το αβέβαιο μέλλον της.
Της έφερα το 2ο διαβατήριο που μου είχε κρύψει και ζήτησα σοβαρός εξηγήσεις.
Κάποια στιγμή μετά απο μιξοκλαψίματα πέρασε στην αντεπίθεση γιατί και με ποίο δικαίωμα έκανα έρευνα στα βρακιά της.
Ουέ αυτό ήταν!!!
Την πέταξα έξω απο το σπίτι 1 η ώρα τη νύχτα και μες το κρύο, μετά απο σφαλιαρίσματα.

Η καριόλα περίμενε στο κλιμακοστάσιο κλαψουρίζοντας μπας και ντραπώ και την ξαναβάλω μέσα.
Αμ δέ!
Έφαγε και στο κεφάλι τις τσάντες με τα βρακιά της και πήγε στο διάλο αφού την απειλησα ότι θα καλέσω το 100 και θα την καταγγείλω για κλοπή.
Εξαφανιζόλ!!!
Ουκρανέζες? Εγγυημένα πουτάνες στην ψυχή , η χειρότερη ράτσα γυναικών.
Τιμη και δόξα στους νταβάδες που τους τα παίρνουν και τις μπάζουν στα χειρότερα μπουρδελα να τις γαμάνε μόνο βρώμικοι σκυλάραπες  .

Πραγματικά Φίλε μου σκεφτόμουν όλη μέρα εάν και πως πρέπει να σου απαντήσω μιας και έκανες τον κόπο να γράψεις όλα αυτά τα πράγματα δήθεν προς συμπόνια και υποστήριξη του φίλου μας με το ψευδώνυμο "teras exinta ennea".
Τελικά αποφάσισα να το κάνω γιατί όταν ξεκίνησα αυτό το θέμα στο Βλογ είπα ότι θα απαντάω σε όλους ακόμη και εάν αυτά που γράφουν είναι προσβλητικά γιατί δεν θέλω να νομίζει κανένας ότι κρύβομαι η ότι δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα!
Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα μπορεί κανείς να απάντηση σε χυδαιότητες αν δε γίνει και αυτός χυδαίος αλλά εγώ θα προσπαθήσω να το κάνω όχι για εμένα αλλά για τα παλληκάρια που τιμούν αυτήν την στήλη.
Θα ξεκινήσω αναφέροντας σου γενικά ότι η περίπτωση σου αξίζει επιστημονικής προσοχής τόσο για αυτά που σκέφτεσαι αλλά όσο και για αυτά που έχεις κάνει κατά τα λεγόμενα σου πάντα.
Το δήθεν ενδιαφέρων σου για έναν άνθρωπο που ήρθε και είπε εδώ τον πόνο του και ανέλυσε τις δυσκολίες στιγμές που πέρασε προσωπικά πιστεύω ότι υστερεί στοιχειώδους ανθρωπιάς μιας και του λες ότι "φτηνά την γλύτωσε" όταν αυτός ο άνθρωπος μας έχει πει ότι καταστράφηκε οικονομικά και πήγε και φυλακή εξαιτίας αυτής της Γυναίκας, δηλαδή τι άλλο έπρεπε να πάθει?
Αυτός ο Άνθρωπος όμως με σένα έχει μια μεγάλη διαφορά, έχει αισθήματα, κάτι το οποίο πάντα από τα λεγόμενα σου βασισμένος εγώ δείχνεις να μην έχεις εσύ. Εάν δεν είχε αισθήματα δεν θα έφτανε στο σημείο που έφτασε!
Όσον αφορά την ιστορία σου με την Κοπέλα η την Γυναίκα από την Ουκρανία, ακόμη και να άξιζε αυτά που τις έκανες νομίζω οι εκφράσεις του τύπου " μετά από 2 ανώμαλα γαμήσια το πρώτο κωλαράκι το 2ο πίπα" και " με την πούτσα όλο σκατά για να καταπιεί χύσια και κουράδες " αρμόζουν μόνο σε κάποιον ο οποίος για να πάει με γυναίκα πρέπει να πληρώσει η να βρει καμία κακομοίρα που την έχει πάρει όλο η Ευρώπη και να την Σπιτώσει για μεγάλο χρονικό διάστημα!
Όσο για τις διαπιστώσεις στο τέλος για τις Ουκρανές γενικότερα είναι λογικό στα μαγαζιά που γυρνάς και συχνάζεις να υπάρχουν κατά 99% μόνο τέτοιες οι οποίες σε βλέπουν σαν όρθιο Ευρώ και τίποτε άλλο και κοιτάν πως να σε τουμπάρουν για να σου τα φάνε!
Τέλος για το "Τιμή και δόξα στους Νταβάδες" που ανέφερες εδώ μπορούμε κάπως να συμφωνήσουμε γιατί εάν δεν υπήρχαν αυτοί άνθρωποι, άνθρωποι σαν εσένα δεν θα ήξεραν τη είναι να κοιμάσαι η να πάς με όμορφη γυναίκα αλλά θα συνέχιζαν να πηγαίνουν με τις μαύρες Δομινικανές από την Δεκαετία του 70-80 που τις περνούσαν 100 άνθρωποι την ημέρα και δεν προλάβαιναν να πλυθούν.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
μη παρεξηγεις τον χοτυαν πλακα κανει. αυτος δε δειχνει ενδιαφερον σε ουκρανες, παρα μονο αν ειναι ουκρανοι με σιλικονη και ορμονες  :grin:
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
μη παρεξηγεις τον χοτυαν πλακα κανει. αυτος δε δειχνει ενδιαφερον σε ουκρανες, παρα μονο αν ειναι ουκρανοι με σιλικονη και ορμονες  :grin:

Ευχαριστό φίλε μου για τις πληροφορίες και καλός ήρθες στο Θέμα μου!
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
4.034
Πόντοι
736
Όποτε πάρεις την απόφαση πες μου, κάτι θα βρούμε! Αυτά τα πράγματα θέλουν γνωριμίες γιατί αλλιώς είναι ακριβά η επικίνδυνα!

Χρηστάρα είσαι πολύ πρώτος , ότι βοήθεια χρειαστείς και εσύ από εδώ κάτω εδώ είμαστε !!
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
4.034
Πόντοι
736
Κλαρινο σκεφτεσαι να αλλαξεις λημερια? αμα πας χαρκοβο να σε στειλο συστημενο στα σιγουρα.... :grin:

Έχω γράψει και εγώ τις προσωπικές αμαρτωλές μου ιστορίες στην περιοχή αλλά πριν πολλά χρόνια , μετά βγήκε ο γάμος  :jerking: και μετά το διαζύγιο ξεκίνησαν οι  υπερωρίες  :knockinb: .  Δεν χαλιέμαι πάντως να πάω για καμιά εβδομάδα  ;)
 

Επισκέπτης
Γεια σου φίλε μου και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Όπως προανέφερες και εσύ τα διαμερίσματα στο Κίεβο και σε άλλες μεγάλες πόλεις της Ουκρανίας είναι κάτι το πολύ σύνηθες ειδικά για τους Ουκρανούς αλλά και για τους Ξένους που έρχονται συνήθως για λίγες ημέρες στην Ουκρανία για δουλεία η για διασκέδαση. Τα  διαμερίσματα αυτά λοιπόν σχεδόν στο σύνολο τους είναι αγορασμένα από σοβαρές εταιρείες Ουκρανικές οι οποίες τα κάνουν πλήρη ανακαίνιση και τοποθετούν μέσα όλα τα κομφόρ όπως υπέρδιπλα κρεβάτια, αιρ κοντισιονερ, ψυγεία, τηλεοράσεις με δορυφορικά κανάλια, κουζίνες για να μαγειρέψεις, φούρνους μικροκυμάτων και ότι άλλο χρειάζεται κανείς για να ζήσει καποιε΄ς μέρες εκεί, μέχρι και καφέ-τσάι, βραστήρες, μέχρι και μπογιά για τα παπούτσια...βέβαια και τα αυτονόητα Κουβέρτες-πετσέτες και καθαρά σεντόνια!
Τα διαμερίσματα αυτά λοιπόν σε σύγκριση με τα ξενοδοχεία βγαίνουν αρκετά φτηνότερα και είναι και πολύ βολικά γιατί μπορείς να ενοικιάσεις στην Περιοχή που θέλεις και να είσαι εσύ το αφεντικό χωρίς να δίνεις λογαριασμό σε κανέναν.
Όποιος έχει στοιχειώδη γνώσεις ιντερνέτ και αγγλικών μπορεί να τα βρει στο google πατώντας π.χ “kiev apartments” η “rent apartments Ukraine”, τα περισσότερα σίτε είναι και στα αγγλικά και σε αυτές τις εταιρείες πάντα υπάρχει κάποιος που να μιλάει αγγλικά η Γερμανικά. Για αυτούς που βαριούνται να ψάξουν θα σας δώσω κάποια λίνκ όπως : , , , .
Σε ένα πρόσφατο ταξίδι μου στο Κίεβο το διαμέρισμα μας κόστισε περίπου 60$ την βραδιά και ήταν 3 λεπτά από το κέντρο με άνετο παρκινγκ και φύλακες σε αυτό. Είχε δυο δωμάτια και όλα ήταν σουπερ λουξ. Υπάρχουν και φτηνότερα με 38-40$ στα οποία μπορούν άνετα να μείνουν 2 άνθρωποι, για μερικές ώρες και 4 άνθρωποι! Μέσα λοιπόν σε αυτό το διαμέρισμα εκτός από τα εξτρά είχε επάνω στο σύνθετο διάφορες κάρτες που κάλυπταν όλες τις ανάγκες ενός μέσου ανθρώπου, τουτέστιν : Κάρτες για ταξί, κάρτες για φαγητό, κάρτες από μπαρ και στριπτίζ μπαρ και βέβαια κάρτες από στούντιο με γυναίκες στα οποία εάν ήθελες πήγαινες εσύ εκεί η σου έφερναν κάτω από διαμέρισμα να διαλέξεις, βέβαια αυτό έβγαινε ποιο ακριβό. Στην περίπτωση που δεν θα βρεις τέτοιες κάρτες στο διαμέρισμα (πράγμα δύσκολο) τότε μπορείς να πάρεις μια από τις εταιρείες Ταξί που υπάρχουν και να ζήτησης να σου στείλουν κάποιον Ταξιτζή που να μιλάει Αγγλικά εάν και εφόσον δεν έχεις εσύ κάποιον μαζί σου που να μιλάει Ρώσικα η Ουκρανικά. Οι ταξιτζήδες εκεί είναι αυτοί που τα γνωρίζουν όλα και εάν τυχόν δεν τα γνωρίζουν τα μαθαίνουν από τους συναδέλφους τους από το  CB και όταν λέμε όλα εννοούμε όλα παιδία! Προσοχή μόνο μην κάνετε το λάθος να κατέβητε στον δρόμο να σταματήσετε Ταξί γιατί κυκλοφορούν πολλά μαϊμού ταξί και δεν θέλετε να το ρισκάρετε! Καλύτερα πάρτε έναν αριθμό ταξί από κάπου έστω και από ένα άλλο Ταξί που θα δείτε στον Δρόμο και πάρτε αρχικά τηλέφωνο γιατί αυτά εκεί καταγράφονται, έτσι για να είστε σίγουροι.

φιλε χρηστο το ειχα κοιταξει κ εγω αυτα τα σιτε πριν παω αλλα δεν μου γεμιζαν και πολυ το ματι !! ασε που δεν εμπιστευομαι και πολυ τις φωτογραφιες ! ημουν στο παρα τσακ να κλισω σε χοτελ αλλα τελευτεα στιγμη σαν απο μηχανης θεος ο φιλος μου τα κανονισε ολα !!! ηταν οπως τα λες, διαμερισμα με τα ολα του !! ειχε τα παντα μεσα ... τζακουζι στο μπανιο δερματινους καναπεδες με  home cinema, πολυ μοντερνα διακοσμηση και φρεσκοανακενισμενο !!! διναμε την μερα 70$ για δυαρι με καθαρηστρια  μερα παρα μερα ... !

σε συντομη συζητηση που εκανα με την διαχειριστρια μου ειπε οτι διαχειριζεται καμια 15αρια διαμερισματα στο κεντρο που ανηκουν σε διαφορα ατομα που ειχαν επενδυσει στην αγορα ακινητων ... οχι μεγαλες εταιρειες !!

εκτος απο ολα αυτα κανα μυστικο θα μας πεις ???
 

Επισκέπτης
να προσθεσω οτι εμενα κεντρο μπεσαραμπσκαγια και krezhiatik περιοχη νομιζω μπασεινα λεγετε εχει διπλα ενα μεγαλο εμπορικο το μανταριν πλαζα που ειναι και το κλαμπ αρενα εκει !
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
4.034
Πόντοι
736
Συναγωνιστή xebou , από γκόμενες τι έπαιξε ?
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Χρηστάρα είσαι πολύ πρώτος , ότι βοήθεια χρειαστείς και εσύ από εδώ κάτω εδώ είμαστε !!

Ευχαριστώ φίλε μου, ο άνθρωπος όσο πλούσιος και να είναι όσο μεγάλος και τρανός (Όχι ότι εγώ είμαι) κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί την Βοήθεια και την υποστήριξη άλλων ανθρώπων ακόμη και ξένων ανθρώπων!

Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, ελπίζω η μοίρα και η τύχη κάποια στιγμή να μας κάνει να συναντηθούμε και να ανταλάξουμε και γνώμες από κοντά.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
φιλε χρηστο το ειχα κοιταξει κ εγω αυτα τα σιτε πριν παω αλλα δεν μου γεμιζαν και πολυ το ματι !! ασε που δεν εμπιστευομαι και πολυ τις φωτογραφιες ! ημουν στο παρα τσακ να κλισω σε χοτελ αλλα τελευτεα στιγμη σαν απο μηχανης θεος ο φιλος μου τα κανονισε ολα !!! ηταν οπως τα λες, διαμερισμα με τα ολα του !! ειχε τα παντα μεσα ... τζακουζι στο μπανιο δερματινους καναπεδες με  home cinema, πολυ μοντερνα διακοσμηση και φρεσκοανακενισμενο !!! διναμε την μερα 70$ για δυαρι με καθαρηστρια  μερα παρα μερα ... !

σε συντομη συζητηση που εκανα με την διαχειριστρια μου ειπε οτι διαχειριζεται καμια 15αρια διαμερισματα στο κεντρο που ανηκουν σε διαφορα ατομα που ειχαν επενδυσει στην αγορα ακινητων ... οχι μεγαλες εταιρειες !!

εκτος απο ολα αυτα κανα μυστικο θα μας πεις ???

Εάν ψάξεις μέσα στο Ιντερνέτ θα δεις ότι γίνετε ο Χαμός με αυτά τα διαμερίσματα γιατί έχουν αποδεδειχθεί πολύ προσοδοφόρα επένδυση για πολλούς. Εκτός από τα σίτε που ανέφερα υπάρχουν και στα Αγγλικά υπάρχουν και Ρωσόφονα σίτε ακόμη και αγγελίες από Ιδιώτες που όπως λες έχουν από ένα έως και αρκετά διαμερίσματα. Εγώ ανέφερα τα συγκεκριμένα γιατί να σου πω την αλήθεια οι τιμές δεν διαφέρουν και πολύ αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με σοβαρές και μεγάλες εταιρείες και το σέρβις είναι αισθητά καλύτερο και μιλάνε οι περισσότεροι Αγγλικά η Γερμανικά, οπότε για κάποιον που πηγαίνει για πρώτη φορά η δεν έχει άνθρωπο ρωσόφονο μαζί του είναι πιο ασφαλές και ποιό βολικό.
 

Επισκέπτης
Εάν ψάξεις μέσα στο Ιντερνέτ θα δεις ότι γίνετε ο Χαμός με αυτά τα διαμερίσματα γιατί έχουν αποδεδειχθεί πολύ προσοδοφόρα επένδυση για πολλούς. Εκτός από τα σίτε που ανέφερα υπάρχουν και στα Αγγλικά υπάρχουν και Ρωσόφονα σίτε ακόμη και αγγελίες από Ιδιώτες που όπως λες έχουν από ένα έως και αρκετά διαμερίσματα. Εγώ ανέφερα τα συγκεκριμένα γιατί να σου πω την αλήθεια οι τιμές δεν διαφέρουν και πολύ αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με σοβαρές και μεγάλες εταιρείες και το σέρβις είναι αισθητά καλύτερο και μιλάνε οι περισσότεροι Αγγλικά η Γερμανικά, οπότε για κάποιον που πηγαίνει για πρώτη φορά η δεν έχει άνθρωπο ρωσόφονο μαζί του είναι πιο ασφαλές και ποιό βολικό.


σιγουρα φιλε εσυ ξερεις καλυτερα εγω μια φορα εχω παει !!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Ευχαριστώ φίλε μου, ο άνθρωπος όσο πλούσιος και να είναι όσο μεγάλος και τρανός (Όχι ότι εγώ είμαι) κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί την Βοήθεια και την υποστήριξη άλλων ανθρώπων ακόμη και ξένων ανθρώπων!

Σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά, ελπίζω η μοίρα και η τύχη κάποια στιγμή να μας κάνει να συναντηθούμε και να ανταλάξουμε και γνώμες από κοντά.
Καταρχην ενα γεια απο μενα.Δεν ξερω αν σου το εχουνε πει και αλλοι αλλα μοιαζεις παρα πολυ με τον ηθοποιο την Κωστα Καραγιωργη (στα εργα που επαιζε τη δεκαετια του '80).Βεβαια αυτος ειναι αρκετα μαγαλητερος σου.Για την ανωνημια εχεις δικιο πολλοι πισω απο την ανωνημια βριζουν.υπαρχουν ανθρωποι που φτιαχνουν κλωνους και με τη  :jerking: που τους δερνει το μονο που κανουν χαλανε το σα'ι'τ.Τον Λευτερη38 τον εχω γνωρισει και προσωπικα.Ειχαμε συναντιθει 2 φορες Αγια Πετρουπολη,την πρωτη φορα ειχαμε παει για καφε και τη δευτερη φορα ειχαμε συναντιθει και ειχαμε παει σε ενα σαλον (υπαρχουν και σχετικα αρθρα στο Thread για τη Ρωσσια).Δεν θα ελεγα οτι ειναι κακο παιδι ειναι βεβαια λιγακι εριστηκος μερικες φορες............
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
να προσθεσω οτι εμενα κεντρο μπεσαραμπσκαγια και krezhiatik περιοχη νομιζω μπασεινα λεγετε εχει διπλα ενα μεγαλο εμπορικο το μανταριν πλαζα που ειναι και το κλαμπ αρενα εκει !

Εάν και δεν έμεινα στο Κίεβο πάρα πολύ καιρό μονο εναμιση μήνα συνέχεια πρίν από 8 χρόνια και μετέπειτα κατα διαστήματα από 2 εώς και πέντες μέρες λόγω δουλέιας αλλά τουλάχιστον τα Βασικά όπως η Χρεσάτικ τα γνωρίζω και τα έχω περπατήσει πάρα πολλές φορές, η μπεσαράβσκαγια πρέπει να είναι κάθετη στήν Χρεσάτικ και από εκεί δεν είναι ούτε 2-3 λεπτά με τα πόδια η Πλατεία Νεζαλεζνοστι η γνωστή ώς και πλατεία της Πορτοκαλής επανάστασης.To club Arena είναι στην Μπασέινα και έχω πάει καναδύο φορές, την μία με φίλους και την άλλη με έναν πελάτη από τα Γιαννιτσά ο οποίος μέθυσε τόσο πολύ που γίναμε θέαμα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom