Νέα

Γνωριμίες-σεξάκι μέσω internet (Facebook, dating sites κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alan7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Βρε σύντεκνε, αφού έχω πείρα πάνω στο αντικείμενο. Γιατί να μην τη μοιραστώ μαζί σας;
Αν αναφέρεσαι σε μένα, ΔΕ σου κάνω πλάκα! Ειλικρινά σε συγχαίρω για αυτά που έγραψες (και ΠΩΣ τα έγραψες)!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα και πιθανότητες να γαμήσεις γκόμενα μέσω chat. Αν είσαι επιτήδειος κι έχεις υπομονή και επιμονή, μπορεί να ξεσκιστείς στον πούτσο...

ΑΡΙΣΤΟ post. ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ συνάδελφε.
Είμαστε συνομίληκοι κι έχω παρόμοιες απόψεις (μάλλον κι εμπειρίες από τον αχανή χώρο του internet)...
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Φίλε STAVRO51 σ' εχυαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πές του εκδότη, ότι μπορώ να του γράψω ολόκληρους οδηγούς πάνω σε τέτοια θέματα, αλλά πάντα ως ΑΝΩΝΥΜΟΣ συγγραφέας :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

Επισκέπτης
Υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα και πιθανότητες να γαμήσεις γκόμενα μέσω chat. Αν είσαι επιτήδειος και έχεις υπομονή και επιμονή, μπορεί να ξεσκιστείς και στον πούτσο.
Για να γαμήσεις γκόμενα από chat:
.

Υμνος-manual του τσατ Chat-facker. Ευγε! δεν εχω απολυτως τιποτα να προσθεσω. Ενα μονο. Οσοι γαμανε ποιό ευκολα απο τους αλλους (και διαθετουν τα intepersonal skills που ΑΡΙΣΤΑ περιεγραψες) το κανουν και εντος και εκτος ιντερνετ (στην πραγματικη, ζωντανη πιάτσα).
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Εν μέρει, έχεις δίκιο, ότι αν είσαι μάγκας, γαμάς και εκτός κυκλωμάτων γνωριμιών chat. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. ΜΠορεί στο φλερτ πρόσωπο-με-πρόσωπο να είναι κάποιος ντροπαλός, συνεστάλμένος, ενώ στο γραπτό λόγο, να αισθάνεται αυτοπεποίθηση και να είναι σίγουρος πώς μπορεί να κερδίσει τις εντυπώσεις.
 

Killer82

Νέο Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2006
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Πολλά μπράβο στον Andras37Athina, για το ποστ του. Είναι ακριβώς αυτό που σκεφτόμουν εγώ (και βαριόμουν να γράψω σε τέτοια έκταση) λίγο πιο πάνω.
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Για να θυμούνται οι παλιοί και για να μαθαίνουν οι νεώτεροι βρε τα έγραψα :cheesy:

¨Οποιος έχει απορία για τα επιμέρους, θα 'ναι χαρά μου να δώσω διευκρινίσεις και περαιτέρω οδηγίες.
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
παιδια να εξαρω κι εγω το συγγραφικο ταλεντο του φιλου μας, προιον εμπειριας και ικανοτητων...με μια σοβαρη υποσημειωση! απευθυνεται σε ηλικιακο target group 17-22 που εχει την επιμονη και υπομονη να πιει ατελειωτα καφεδακια με επιεικως απαραδεκτες εμφανισιακα γκομενες που σαν υστατο τροπο πηδηματος εχουν βρει το νετ, οπου η οπτικη εικονα δεν μετραει...τωρα τι νοημα εχει ενας εμπειρος και με στοχο το πηδημα να δαπανησει ατελειωτο χρονο τσαταρισματος, κοπου και καφεδοκαταστασης με τυπισσες κακες εμφανισιακα ως απαραδεκτες για να πηδηξει μια στις τοσες (αν ειναι τυχερος και σκασει μυτη καμια καλουτσικη) ειναι αξιο αποριας... οποτε τελειος ο οδηγος, αλλα για ηλικιες που διαθετουν ατεεεεεελειωτο χρονο και γερα νευρα για να αντεξουν τρομοκαφεδοεκπληξεις!  ;)
 

Epilarxos

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2006
Μηνύματα
203
Like
5
Πόντοι
1
Τα DNS ΤΗς Αθήνας αρχίζουν από 62 και 212 χωρίς αυτό να είναι απόλυτο
Sorry που απαντάω τόσο αργά αλλά σήμερα μπήκα στο συγκεκριμένο thread  :( Παλουκάρι μ αυτά ειναι IP addresses που ανήκουν στην ΟΤΕΝΕΤ, (άσε που δεν είναι πάντα όλη η class A διατιθέμενη στον provider) ενώ διάφοροι providers έχουν class C subnets σε επιμέρους τμήματα IP διευθύνσεων.  Στο μπορείς να δείς από την ΙΡ ένα μέρος από τα στοιχεία του  ;)
 

Dim72

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
4
Like
153
Πόντοι
16
Στο irc εκτός από το #hellas του grnet και το #pathfinder (chat.pathfinder.gr) ποια άλλα κανάλια και servers έχετε να προτείνετε;
 

Επισκέπτης
To chat το βρίσκω ανυπόφορα βαρετό προσωπικά, αλλά ένας αετονύχης μπορεί να βγάλει κατάσταση από εκεί αν έχει την υπομονή και τα skills.

Υπήρχε ένα φανταστικό site για γνωριμίες όλων των ειδών (datingclub.gr) με 250,000 μέλη την εποχή της ακμής του πριν δυο χρόνια, δυστυχώς κατάφεραν να το γαμήσουν σε απίστευτο βαθμό με ένα επανασχεδιασμό που κάναν  >:(
Σήμερα στην Ελλάδα δεν υπάρχει κάποιο επαρκές καλοσχεδιασμένο site γνωριμιών με πολύ κόσμο (το zoo.gr είναι μεγάλη πατάτα κατά τη γνώμη μου) και υπάρχει η ευκαιρία για κάποιους να στήσουν ένα το οποίο να γίνει #1 εύκολα και γρήγορα.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
[size=8pt]παιδια να εξαρω κι εγω το συγγραφικο ταλεντο του φιλου μας, προιον εμπειριας και ικανοτητων...με μια σοβαρη υποσημειωση! απευθυνεται σε ηλικιακο target group 17-22 που εχει την επιμονη και υπομονη να πιει ατελειωτα καφεδακια με επιεικως απαραδεκτες εμφανισιακα γκομενες που σαν υστατο τροπο πηδηματος εχουν βρει το νετ, οπου η οπτικη εικονα δεν μετραει...τωρα τι νοημα εχει ενας εμπειρος και με στοχο το πηδημα να δαπανησει ατελειωτο χρονο τσαταρισματος, κοπου και καφεδοκαταστασης με τυπισσες κακες εμφανισιακα ως απαραδεκτες για να πηδηξει μια στις τοσες (αν ειναι τυχερος και σκασει μυτη καμια καλουτσικη) ειναι αξιο αποριας... οποτε τελειος ο οδηγος, αλλα για ηλικιες που διαθετουν ατεεεεεελειωτο χρονο και γερα νευρα για να αντεξουν τρομοκαφεδοεκπληξεις[/size]
Θα διαφωνήσω, φίλε stunt!
Ούτε 17-22 είμαι (αλλά πολλαπλάσιο αυτών των ηλικιών) ούτε άπειρο χρόνο έχω να δαπανάω.
Και όμως!
ΑΠΟ CHAT έχω αποδώσει, και μάλιστα πολύ ικανοποιητικά, όπως έχω ξαναγράψει στο παλιό forum.
Ισως ήμουν τυχερός, και έπεσα αμέσως στη καλή περίπτωση, πάντως ΠΡΙΝ λαλήσει ο αλέκτωρ (πράγμα το οποίο έγινε σε τρίτη χώρα γιατί η τύπισα ήταν Ρωσίδα με διαβατήριο Uzbek και δε μπορούσε να βγάλει βίζα για εδώ), θα δαπανούσα 1-2 ώρες την ημέρα (για 2-3 φορες τη βδομάδα, όχι καθημερινά) και ανταλάσσαμε E-mαils, αυτό επί 1-1,5 χρόνο.
Το αποτέλεσμα δικαίωσε πλήρως τις προσπάθειές μου.
Θα μου πεις: Δεν είναι χρόνος αυτό?
Είναι. Αλλά επειδή δεν ασχολούμαι με ποδόσφαιρα, πολιτικά, κοινωνικά, και αυτού του τύπου τις "οπαδικές" δραστηριότητες, έχω κάποιο χρόνο να επενδύω σε "αλλες" δραστηριότητες, όπως άλλοι αυτόν πού έχουν  τον επενδύουν στον ΟΣΦΠ,  την ΑΕΚ, το ΠΑΣΟΚ, το ΚΚΕ, ή πάνε στο καφενείο για χαρτιά.
Η πλάκα είναι ότι το διαρεύσαν διάστημα (μέχρι να γίνει η κάρφωση) η δραστηριότητα ήταν ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ. Θέλω να πω ότι μου ήταν ευχάριση η αλληλογραφία, η τύπισα ΕΙΧΕ πράματα να πει, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ τι της έλεγα (και πολλές φορές τα υιοθετούσε), και γενικώς μου έκανε κέφι να ανοίγω το mailbox και να διαβάζω και να απαντάω, δε το έκανα δηλαδή με μοναδικό στόχο να τη συναντήσω και να της τον βάλω.
ʼλλο αν έγινε κι αυτό στο τέλος.
Αυτό που είχε επίσης ενδιαφέρον είναι ότι (φαίνεται) λόγω της μακρόχρονης και "βαθειάς" γνωριμίας μέσω web, η προσωπική επαφή ήταν πολύ εύκολη, και οι σεξουαλικές... αναστολές εντελώς ανύπαρκτες (από την πρώτη στιγμή).

Κατά τα λοιπά έχω συναντήσει και άλλες περιπτώσεις απ το web, αλλά καμια σαν κι αυτήν.
2-3 ήταν ψιλομπάζα (για το δικό μου γούστο), και 2-3 τις κάρφωσα με αμοιβή (ερασιτέχνες πούτες ήταν).
 

oneofus

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
274
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Πάντως ρε παιδιά κάτι νυμφομανείς που γαμιούνται αβέρτα από το internet δεν έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα για κάποια αφροδίσιο σε σχέση με τις κανονικές ιερόδουλες ;
To θέμα είναι να βρεις ψιλο-νορμάλ κοπέλα.Να μου πεις δεν μπορείς να τα θες και όλα.Και νορμάλ , και εύκολη , και να βλέπεται και να μην έχει πάρει τη μισή Αττική.Εξακολουθώ όμως να αναρωτιέμαι τι πρέπει να κουβεντιάζεις μαζί τους και δεν βλέπω να δίνετε αρκετές πληροφορίες πάνω σε αυτό (αυτοί που έχετε βρει το κόλπο).Εμένα το μόνο που μου έχει τύχει μέχρι τώρα σε 3-4 μήνες που ασχολιέμαι με το αντικείμενο είναι να μου δώσει τηλ ερασιτέχνης πουτάνα αλλά δεν ήθελα.Αν είναι έτσι πάω και στα γνωστά σπιτάκια.Θέλω να μου κάτσει μία χωρίς λεφτά. 
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Θα διαφωνήσω, φίλε stunt!
Ούτε 17-22 είμαι (αλλά πολλαπλάσιο αυτών των ηλικιών) ούτε άπειρο χρόνο έχω να δαπανάω.
Και όμως!
ΑΠΟ CHAT έχω αποδώσει, και μάλιστα πολύ ικανοποιητικά, όπως έχω ξαναγράψει στο παλιό forum.
Ισως ήμουν τυχερός, και έπεσα αμέσως στη καλή περίπτωση, πάντως ΠΡΙΝ λαλήσει ο αλέκτωρ (πράγμα το οποίο έγινε σε τρίτη χώρα γιατί η τύπισα ήταν Ρωσίδα με διαβατήριο Uzbek και δε μπορούσε να βγάλει βίζα για εδώ), θα δαπανούσα 1-2 ώρες την ημέρα (για 2-3 φορες τη βδομάδα, όχι καθημερινά) και ανταλάσσαμε E-mαils, αυτό επί 1-1,5 χρόνο.
Το αποτέλεσμα δικαίωσε πλήρως τις προσπάθειές μου.
Θα μου πεις: Δεν είναι χρόνος αυτό?
Είναι. Αλλά επειδή δεν ασχολούμαι με ποδόσφαιρα, πολιτικά, κοινωνικά, και αυτού του τύπου τις "οπαδικές" δραστηριότητες, έχω κάποιο χρόνο να επενδύω σε "αλλες" δραστηριότητες, όπως άλλοι αυτόν πού έχουν  τον επενδύουν στον ΟΣΦΠ,  την ΑΕΚ, το ΠΑΣΟΚ, το ΚΚΕ, ή πάνε στο καφενείο για χαρτιά.
Η πλάκα είναι ότι το διαρεύσαν διάστημα (μέχρι να γίνει η κάρφωση) η δραστηριότητα ήταν ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ. Θέλω να πω ότι μου ήταν ευχάριση η αλληλογραφία, η τύπισα ΕΙΧΕ πράματα να πει, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ τι της έλεγα (και πολλές φορές τα υιοθετούσε), και γενικώς μου έκανε κέφι να ανοίγω το mailbox και να διαβάζω και να απαντάω, δε το έκανα δηλαδή με μοναδικό στόχο να τη συναντήσω και να της τον βάλω.
ʼλλο αν έγινε κι αυτό στο τέλος.
Αυτό που είχε επίσης ενδιαφέρον είναι ότι (φαίνεται) λόγω της μακρόχρονης και "βαθειάς" γνωριμίας μέσω web, η προσωπική επαφή ήταν πολύ εύκολη, και οι σεξουαλικές... αναστολές εντελώς ανύπαρκτες (από την πρώτη στιγμή).

Κατά τα λοιπά έχω συναντήσει και άλλες περιπτώσεις απ το web, αλλά καμια σαν κι αυτήν.
2-3 ήταν ψιλομπάζα (για το δικό μου γούστο), και 2-3 τις κάρφωσα με αμοιβή (ερασιτέχνες πούτες ήταν).


φιλε Σταυρο συμφωνω απολυτα με ολα οσα προανεφερες μονο που η δικια σου ξεχωριστη περιπτωση αφενος ηταν θεμα τυχης και μαγκιας δικης σου αλλα και δεν εμπιπτει στην κατηγορια "τσατ-γνωριμια- πηδημα", αλλα τσατ γιατι σε καλυπτε και συναισθηματικα η ολη εμπειρια οποτε η συζητηση παει σε αλλα μονοπατια, ισως ανωτερα και καλυτερα, γιατι εδω ειχαμε love story...αλλα θα επιμεινω οτι στο νετ σπανια θα συναντησεις περιπτωσεις που θα σε ικανοποιησουν σεξουαλικα και μονο- κανε ενα γκαλοπ σε παθοντες και θα το καταλαβεις...η τελευταια σου αλλωστε παραγραφος με δικαιωνει πληρως...ελαχιστες αξιζουνε και ακομη ελαχιστοτερες θα καταληξουν αμαχητι στο κρεβατι των συναδελφων (που αυτο ειναι το ζητουμενο αλλωστε για αυτους, αν καταλαβα καλα).

ΥΓ. χαιρομαι που αναλωνεις τον πολυτιμοτατο χρονο σου σε μη τετριμμενες καταστασεις (παρεμπιτοντως να ποσταρεις τακτικοτερα γιατι η πενα σου μας λειπει!)
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
φιλε Σταυρο συμφωνω απολυτα με ολα οσα προανεφερες μονο που η δικια σου ξεχωριστη περιπτωση αφενος ηταν θεμα τυχης και μαγκιας δικης σου αλλα και δεν εμπιπτει στην κατηγορια "τσατ-γνωριμια- πηδημα", αλλα τσατ γιατι σε καλυπτε και συναισθηματικα η ολη εμπειρια οποτε η συζητηση παει σε αλλα μονοπατια, ισως ανωτερα και καλυτερα, γιατι εδω ειχαμε love story...αλλα θα επιμεινω οτι στο νετ σπανια θα συναντησεις περιπτωσεις που θα σε ικανοποιησουν σεξουαλικα και μονο- κανε ενα γκαλοπ σε παθοντες και θα το καταλαβεις...η τελευταια σου αλλωστε παραγραφος με δικαιωνει πληρως...ελαχιστες αξιζουνε και ακομη ελαχιστοτερες θα καταληξουν αμαχητι στο κρεβατι των συναδελφων (που αυτο ειναι το ζητουμενο αλλωστε για αυτους, αν καταλαβα καλα).
ΥΓ. χαιρομαι που αναλωνεις τον πολυτιμοτατο χρονο σου σε μη τετριμμενες καταστασεις (παρεμπιτοντως να ποσταρεις τακτικοτερα γιατι η πενα σου μας λειπει!)

Thank you stunt, για τα καλά σου λόγια!
Δε θα τόλεγα "love" story. Μάλλον εγκεφαλική ικανοποίηση υπήρχε (πρό του πηδήματος μιλάω).
Μετά το πήδημα (το οποίο ήταν πενθήμερο, by the way), ο δρόμος πήρε τη γνωστή τροπή... Επιθυμία για αποκατάσταση (απο πλευράς της), καταλαβαίνεις ΠΟΣΟ επιθυμητό ήταν το να τη φέρω να ζει εδώ (που θα μπορούσα, αν το επεδίωκα σοβαρά), αλλά για τέτοια είμαστε τώρα?
Δε βαρυέσαι stunt... Keep chatting, κάτι θα βγεί πάλι στο τέλος...
 

Επισκέπτης
To 2000 που είχα ασχοληθεί πιο πολύ με το άθλημα είχα βγάλει έξω :
1) Μια χοντρή ετών 40 στο θησείο
2) Μια πιτσιρίκα 20 ετών στην Αγία Παρασκευή ( ξανθούλα ελληνοαμερικανίδα 7/10 εμφάνιση ) αλλά είχαμε τσακωθεί για την εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ , με είπε μαλακα και την ξέχεσα και εγώ.
3) Μία χωρισμένη από Ιωνία ετών 35 ( τότε ) ξανθιά , κοντούλα εμφάνιση 6/10 λόγο χαλαρού δέρματος . Αφού μιλάγαμε για κανα δίμηνο με κάλεσε σπίτι της και το θαύμα έγινε . Δυναμίτης στο κρεβάτι αφού τηρήθηκε ευλαβικά το τρίπτυχο Πίπα - Μουνί - Κώλος . Μετά απο κανένα τρίμηνο διέκοψα τη φάση γιατί έψαχνε για το σύζυγο Νο 2 .
Τότε να φανταστείτε τις είχα γνωρίσει στο microsoft netmeeting .
 

sds

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
Στο irc εκτός από το #hellas του grnet και το #pathfinder (chat.pathfinder.gr) ποια άλλα κανάλια και servers έχετε να προτείνετε;

Aπ το #ελλας πηγα με πανω απο 20, απο μετριες εως πολυ καλες. ηλικιες απο 20 εως 45. απ το παρεα.γρ με καμια 5-6. απ το φιλαρακια.γρ με μια μουναρα. και απ το κοσμοπολιταν.γρ με 5-6 πολυ καλες 810..

αψογος ο αντρας ο συνομιλικος.. ;-)
αδερφε! τα εγραψες οπως ειναι!
και οπως λεω κι εγω στα φιλαρακια μου που μου λεγαν να γραψω βιβλιο για πηδημα μεσω τσατ:

φοραω τις μπυτζαμες μου, αναβω τσιγαρο, πινω ποτακι και βγαζω γκομενα..
εσεις τρεξτε στα μπαρ και πληρωστε..

;-)
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Να κάνω κάποια σύντομα σχόλια για όσα γράφτηκαν σε σχέση με το  post μου:

Στον Stunt.
Φίλε, το ηλικιακό γκρουπ στο οποίο απευθύνω τις συμβουλές μου δεν είναι απαραίτητα εκείνο των 17-22. Αυτό το λέω για πολλούς λόγους.
Πρώτον, υπάρχουν, να το ξέρεις, πολλοί άνθρωποι που δε χάρηκαν το φλερτ και τον έρωτα στην ηλικία των 17-22. Είτε γιατί ήταν μαμόθρεφτοι, είτε ψαρωμένοι, είτε εγκλωβισμένοι σε ευθύνες και βάσανα (ανάγκη για μεροκάματο, προστασία άλλων μελών οικογένειας) που δεν τους επέτρεψαν να βγουν στον ποδόγυρο και να χαρούν το κυνήγι της γκόμενας. Οπότε, αν τους το επιτρέπει τώρα η ζωή τους, διψάνε να αναπληρώσουν εκείνα που δε χάρηκαν στα νιάτα τους.
Δεύτερον, δεν είναι μόνο οι πιτσιρικάδες εκείνοι που έχουν ελεύθερο χρόνο για chatting. Ξέρεις πόσοι δημόσιοι, ή ιδιωτικοί υπάλληλοι γραφείου κάθονται και ξύνουν όλη μέρα τα? αρχίδια τους; Καθόλου λίγοι. Εξ ου και τα τμήματα μηχανοργάνωσης πολλών δημοσίων και ιδιωτικών επιχειρήσεων έχουν βάλει φραγή στο chatting. Βέβαια, οι άνθρωποι για τους οποίους μιλάω, δεν είναι απαραιτήτως τεμπέληδες. Μπορεί η επιχείρηση, ο οργανισμός, ή η υπηρεσία για την οποία εργάζονται να είναι νωχελική και αντιπαραγωγική και σίγουρα όχι με αποκλειστική ευθύνη δική τους. Ή, μπορεί η θέση τους να απαιτεί να μην είναι συνεχώς πάνω από μία εργασία, αλλά απλά να επιβλέπουν κάτι, μία διαδικασία, ή μία δραστηριότητα ανά διαστήματα. Ή, μπορεί η δουλειά τους να έχει διάφορα κενά. Ή, μπορεί κάποιος να δικαιούται να κάνει κάποια διαλείμματα, και να τα αφιερώνει ευχάριστα στο chatting. Ή, τέλος, μπορεί εκτός ωρών εργασίας, να κάνει chatting ως hobby. Απαγορεύεται;
Τώρα, σε ότι αφορά τα μπάζα? Αν έχεις εμπειρία στο chatting, μπορείς να καταλάβεις πέντε απλά πραγματάκια. Για παράδειγμα, αν είναι πασιφανές από την πρώτη στιγμή ότι η συνομιλήτριά σου «ψοφάει» για άμεση τηλεφωνική επικοινωνία ή για συνάντηση, τα ενδεχόμενα δεν είναι αναρίθμητα: ή θα ?χεις πέσει σε καμία normal γυναίκα, αλλά εντελώς κακογαμημένη από τον δικό της, ή σε κάποια, με το sex appeal της ʼννας Βερούλη. Το ψάχνεις, επιτόπου, chat-άροντας το πράγμα και κρίνεις και ?σύ αν πρέπει να προχωρήσεις σε τηλέφωνα και συναντήσεις. Εκείνοι που την πατάνε και γυρνούν απεγνωσμένα σε ραντεβουδάκια με μπάζα, είναι συνήθως όσοι έχουν να δουν κόλπο από τη στιγμή της γέννησής τους και πέρα, οπότε, αν τσεκάρουν απλά και μόνο πώς μιλούν με γυναίκα, είναι έτοιμοι να τη συναντήσουν και να τη γαμήσουν, ακόμη και αν είναι εκείνα τα φρικιά που σκάνε μύτη στις «Αϋπνίες». Παρεμπιπτόντως, οι τύποι αυτοί, συνήθως ΔΕΝ καταλαβαίνουν καν τελικά, αν μιλούν με γυναίκα. Συχνά, πέφτουν στην παγίδα φαρσέρ, γκέι, ή κρυφο-γκέι.

Για το Rogue15
Το DatingClub ήταν όντως το καλύτερο chat γνωριμιών. Έχει αφήσει εποχή και δύσκολα θα το ξεπεράσει κάποιος. Έδινε τη δυνατότητα όχι μόνο για να βρεις γκόμενα να γαμηθείτε, αλλά άνοιγε παράθυρα για σχέσεις, φλερτ, έρωτες, αισθήματα, φιλίες, πλάκα, χαβαλέ, ανταλλαγές απόψεων, γνώσεων κ.ο.κ. Δυστυχώς, καβάλησαν το καλάμι οι ιδιοκτήτες, πήγαν να το κάνουν portal, χαρατσώνοντας κιόλας τους χρήστες για να τα κονομήσουν και πήραν τα αρχίδια τους. Κρίμα, γιατί πηγαίνοντας εκείνοι για τα πολλά, έχασαν και τα λίγα και όλοι εμείς, στερηθήκαμε ένα φανταστικό site.
Τα παρόμοια εγχειρήματα έχουν ναυαγήσει, γιατί το έχουν δει οι περισσότεροι όχι ως μία πρωτοβουλία προσφοράς γνωριμιών και παρέας στην internet-ική κοινότητα της Ελλάδας, η οποία, ειρήσθω εν παρόδω, μπορεί να αποφέρει και κάποια κέρδη, αλλά ως μέσο και τρόπο για μία καλή αρπαχτή, ή για καμιά βιαστική κονόμα. Μετά την πτώση του DatingClub κάποιοι χρήστες πήγαν να χτίσουν μία προσπάθεια για ένα site αντίστοιχο, εφάμιλλο ή και καλύτερο του προηγούμενου. Βρέθηκε μάλιστα και φίλος τους από το DatingClub, και τους προσέφερε αφιλοκερδώς και μία ονομασία τόσο εμπορεύσιμη, που υπό άλλες συνθήκες θα την πλήρωναν σε χρυσάφι (flirt.gr). Τελικά, το εγχείρημα ναυάγησε, λόγω της αγωνίας για γρήγορα και εύκολα κέρδη.

Για τον Oneofus
Στα chat κυκλοφορούν και γυναίκες που δεν έχουν αφήσει παλούκι όρθιο και είναι φορείς αφροδισίων νοσημάτων. Αφροδίσια, δεν είναι μόνο το Aids, αλλά και η σύφιλη, η βλεννόρροια, τα κονδυλώματα κ.α. Γι? αυτό, απαιτείται προσοχή, προφύλαξη και κυρίως επιφύλαξη. Και να μην κολλήσεις Aids, δεν είναι ότι πιο ευχάριστο να τραβολογιέσαι κάθε τρεις και λίγο στο «Α. Συγγρός», να υφίστασαι ένα σωρό φαρμακοθεραπείες, το ειρωνικό ύφος των θεραπόντων και τα μπινελίκια της γυναίκας, ή της γκόμενάς σου ?αν έχεις. Επιφύλαξη, πρέπει να υπάρχει ακόμη και αν ΔΕΝ πας με τη μεγαλύτερη γαμιόλα του chat. Μπορεί να πας με μία απλή κοπελίτσα, την οποία έχει τύχει να πάρει κάποια στιγμή ο πιο απρόσεχτος λεβεντομαλάκας της chat-οπαρέας, ή, με μία σεμνή, ντροπαλή, διστακτική παντρεμένη που θέλησε να βρει τον έρωτα και το ενδιαφέρον μακριά από το μαλάκα τον άντρα της, ο οποίος, έχει πάει πριν με ότι παίζει σε ανατολικό μπλοκ.

Για τον Stavros51
Πέρα από γαμήσια, προκύπτουν και love stories μέσω chat. Οπότε, σε αυτό το νέο κόσμο επικοινωνίας και γνωριμιών τα πάντα μπορεί να σου προκύψουν.

ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
Βρέθηκε γυναίκα χρήστης που διάβασε το post μου και είχε να μου προσάψει πως φαίνεται ότι δε σέβομαι τις γυναίκες. Εσείς, ρε παιδιά, συνάγετε κάποιο παρόμοιο συμπέρασμα; Ειλικρινά εξεπλάγην.
- Κατ? αρχήν, οι συμβουλές που δίνω σε φίλους χρήστες για το πώς θα βγάλουν γκόμενα να πηδήξουν μέσω chat, μπορούν να ισχύσουν ίδιες και απαράλλακτες και για μία φίλη χρήστρια, η οποία θέλει να βγάλει γκόμενα να πηδήξει. Ισότητα, δεν έχουμε εξάλλου;
- Ακόμη και οι επιμέρους συμβουλές, μπορούν άνετα να απευθύνονται σε γυναίκες. Για παράδειγμα, αν θέλει μία φίλη χρήστρια να ευχαριστηθεί το γαμήσι με έναν τύπο που έβγαλε μέσω  chat, αλλά να μην της ζαλίζει τον έρωτα με απαιτήσεις, ζήλιες, πιέσεις, σκηνές κλπ., μπορεί να του πει πως έχει σοβαρό δεσμό, ή πως είναι παντρεμένη.
- Αν ενόχλησαν ατάκες του τύπου «κακά τα ψέματα, οι Ελληνίδες είναι συνήθως τόσο ψωνισμένες και τόσο νουμεράτζες, που ακόμη και η πιο ηλίθια, χοντρή, τριχωτή και αλλήθωρη, θέλει κάποιον με την ομορφιά του Μπραντ Πητ, τη γοητεία του Σον Κόννερυ, το πνευματικό επίπεδο του Νοάμ Τσόμσκυ και τα χρήματα του Μπιλ Γκέητς», τότε λυπάμαι αλλά δεν είναι διόλου υποτιμητικές. Αποτυπώνουν προσωπικές μου απόψεις, τις οποίες συμμερίζονται πολλοί άλλοι άντρες υποθέτω. Θα προσέθετα δε, πώς είναι η ωμή περιγραφή μίας κοινωνικής πραγματικότητας, την οποία πολλά ?νέα κυρίως- παιδιά βιώνουν. Δε γίνεται ρε κορίτσια η Σούλα η κομμώτρια από το Μενίδι, που είναι 1,60 ύψος και 80 κιλά πλάτος να αξιώνει να βγάλει γκόμενο με SLK που θα την πηγαίνει Ρέμο κάθε Σάββατο και Μύκονο το Πάσχα. Γιατί εκεί έχει πάει πλέον το πράγμα?
- Αν ενόχλησαν ατάκες του τύπου «ο κλασσικός γυναικείος πούτανος, αν θέλει να μιλήσει στο τηλέφωνο με γκόμενο, θα μιλήσει, έστω και αν χρειαστεί να πάει στην ταράτσα, ή να ρίξει στον άντρα της χάπι υπνοστεντόν», λέω και πάλι σόρυ, αλλά, τι κακό έγραψα. Απλές ανθρώπινες καταστάσεις, σε απλή ανθρώπινη γλώσσα. Δηλαδή, όταν έχεις γαμήσει την άλλη στο XXX-Hotel (όπως έγραφε ένας φίλος στο παλιό forum) και όπως την πας σπίτι της σου λέει «σταμάτα να πάρω μία τούρτα, γιατί σήμερα έχω επέτειο με τον άντρα μου», αυτή τη γυναίκα, δε θα την πεις «πούτανο»; Στο φινάλε, «πούτανοι» δεν είναι μόνο οι γυναίκες. Και ?γώ, ου ολίγες φορές στο παρελθόν, έχω φερθεί ως «πούτανος» με περικεφαλαία.
Γενικά πάντως, σε ένα τόσο ελεύθερο χώρο όπως το internet, και σε έναν τόσο ελευθεριάζοντα τόπο όπως το bourdela, δε μπορώ να καταλάβω σε τι ενοχλούν και γιατί επικρίνονται η ελεύθερη άποψη και η ελευθεριάζουσα γλώσσα. 
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Γενικά πάντως, σε ένα τόσο ελεύθερο χώρο όπως το internet, και σε έναν τόσο ελευθεριάζοντα τόπο όπως το bourdela, δε μπορώ να καταλάβω σε τι ενοχλούν και γιατί επικρίνονται η ελεύθερη άποψη και η ελευθεριάζουσα γλώσσα. 

Καααααλά. Εκτος απο την περίεργη, που να αρχισει να σε ξεχεζει και ο γνωστος κομπλεξάρας ως ... κομπλεξικό! Ο γνωστός φασισμός του 'εφόσον έχω μια άποψη αυτή είναι και η σωστή' και οι υπολοιποι είναι μισογύνηδες και άσχετοι. Μην σου κανει εντυπωση παιζει πολύ εδώ.

Επι του θέματος, εχω κανει και πολυχρονη ( 3 χρόνια!) σχεση απο το δικτυο και γαμησια με ομορφες και συναντησεις με φαλαινες και γνωριμιες που οδήγησαν σε φιλία και γνωριμιες με πουτανες. Ξερω επίσης προσωπικα 2 ζευγαρια που εχουν παντρευτει.

Στο zoo παντως πιστευω ότι παιζουν πολλα μουφα profiles.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom