Νέα

Γάμος μετά τα 40+

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sein
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 313
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.980
Like
15.579
Πόντοι
3.656
Διακοπές πάμε όποτε μπορούμε. Πλούσιοι να γουστάρουμε σκ και 3ήμερα δεν είμαστε. αλλά είμαστε καλά. Αν αυτό θέλεις να ακούσεις.

Όσο για αυτό που γράφεις. Όντως το 4x με 2x πριν 40-50 χρόνια ακουγόταν περίεργο. Τώρα όλο και ποιο συνηθυσμένο.
Φύγε από τα στανταρς της Ελλάδας λίγο και ίσως κάτι δεις.

Τι να πω,τότε είσαι πολύ τυχερός
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
53
Like
20
Πόντοι
0
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????
Κοίτα φίλε μου συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά θεωρώ πλήρως προσβλητικό το να μην θεωρεί και η γυναίνα δεδομένο πως για να φτάσει στην οικογένεια και όλα αυτά που γράφεις.
Ότι πρέπει πρώτα να αφίερώσει 4-5 χρόνια στη διασκέδαση με το αγόρι της πρώτα. Ώστε να γνωριστούν καλύτερα και μπορέσει να προχωρήσει σε κάτι τόσο δεσμευτικό μαζί του όπως η οικογένεια και όλα αυτά που περιγράφεις.

Ένα πράγμα θα πω μόνο. Οι σημερινές γυναίκες που έχουν ξυπνίσει. Κοιτάνε πρώτα τη σταθερότητα σε έναν άνδρα, για το λόγο που αναφέρω από πάνω.
 
Τελευταία τροποποίηση:

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
1.949
Like
6.298
Πόντοι
1.056
Κοίτα φίλε μου συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά θεωρώ πλήρως προσβλητικό το να μην θεωρεί και η γυναίνα δεδομένο πως για να φτάσει στην οικογένεια και όλα αυτά που γράφεις.
Πως πρέπει πρώτα να αφίερώσει 4-5 χρόνια διασκέδαση με το αγόρι της. Ώστε να γνωριστούν καλύτερα πρώτα για μπορέσει να προχωρήσει σε κάτι τόσο δεσμευτικό μαζί του όπως η οικογένεια και όλα αυτά που περιγράφεις.

Ένα πράγμα θα πω μόνο. Οι σημερινές γυναίκες που έχουν ξυπνίσει. Κοιτάνε πρώτα τη σταθερότητα σε έναν άνδρα, για το λόγο που αναφέρω από πάνω.
Εν μέρει σωστά.
Και οι άνδρες κοιτάνε κάποια πράγματα στην γυναίκα. Μπορεί να μην είναι η σταθερότητα που λες , αλλά η νοικοκυροσύνη. Πόσες φορές έχει ειπωθεί "αυτή δεν ξέρει να κάνει ένα αβγό". Οτι κάνουν , κάνουμε και ανάποδα .
Τώρα για τα 4-5 χρόνια που λες. Παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία. Άλλη κα΄ψα για διασκέδαση έχεις στα 25 και άλλη στα 45. Συμφωνώ οτι πρέπει να γνωρίσεις καλά τον άλλο πριν δεσμευτείς. Αυτό δεν γίνεται στις μικρές ηλικίες , έρχεται η εγκυμοσύνη , και μετά το διαζύγιο (άπειρα παραδείγματα). Βέβαια άλλα κριτήρια έχουμε (και τα 2 φύλλα) στα 40 και άλλα στα 20, όπως και πολύ πιο γρήγορα σχηματίζουμε εικόνα στα 40 απο το 20....
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.980
Like
15.579
Πόντοι
3.656
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????

Σε σχέση με τις γυναίκες,είναι πολύ λιγότεροι οι χορτασμένοι άντρες.Μόνο όσοι δούλευαν νύχτα ίσως τις φτάνουν σε εμπειρίες.Οι γυναίκες ουσιαστικά απ'τα 18 και μετά,βρίσκονται μπροστά σ'εναν τεράστιο μπουφέ και απλά διαλέγουν.Και το 18 το λεω συμβολικά,απ'τα 14-15 αρχίζει αυτό που θέλουν να τις πηδήξουν όλα τα αγοράκια που έχουν γύρω τους.

Είναι απίθανο σε κάποιο ζευγάρι 30ρηδων ας πούμε,η γυναίκα να μην έχει πολλαπλάσιες εμπειρίες.Μην ξεχνάς ότι και κάποιοι άντρες,ψάχνουν το γάμο...για να εχουν γυναίκα
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.692
Κριτικές
18
Like
15.287
Πόντοι
4.546
Σε σχέση με τις γυναίκες,είναι πολύ λιγότεροι οι χορτασμένοι άντρες.Μόνο όσοι δούλευαν νύχτα ίσως τις φτάνουν σε εμπειρίες.Οι γυναίκες ουσιαστικά απ'τα 18 και μετά,βρίσκονται μπροστά σ'εναν τεράστιο μπουφέ και απλά διαλέγουν.Και το 18 το λεω συμβολικά,απ'τα 14-15 αρχίζει αυτό που θέλουν να τις πηδήξουν όλα τα αγοράκια που έχουν γύρω τους.

Είναι απίθανο σε κάποιο ζευγάρι 30ρηδων ας πούμε,η γυναίκα να μην έχει πολλαπλάσιες εμπειρίες.Μην ξεχνάς ότι και κάποιοι άντρες,ψάχνουν το γάμο...για να εχουν γυναίκα
Δεν υπάρχει καμία μα ΚΑΜΙΑ απολύτως σύγκριση μεταξύ των δύο, στην σημερινή εποχή. Ακριβώς όπως τα λες.

Σε όλη την Δύση, το 1/3 των ανδρών, δεν είχε καθόλου σεξ πέρισυ. Φανταστείτε απλά, ότι και το άλλο 1/3 πληρώνει για να βρει σεξ. Μένει 1/3 το οποίο και αυτό, πόσοι και πόσο συχνά κάνουν σεξ με την σχέση τους, χωρίς να υπολογίζουμε το 5% των τύπων που ανήκουν στην ανωτάτη κατηγορία και γαμάνε συνέχεια λόγω πλούτου, εμφάνισης, θέσης ισχύος, κ.λ.π.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.980
Like
15.579
Πόντοι
3.656
Και οι άνδρες κοιτάνε κάποια πράγματα στην γυναίκα. Μπορεί να μην είναι η σταθερότητα που λες , αλλά η νοικοκυροσύνη. Πόσες φορές έχει ειπωθεί "αυτή δεν ξέρει να κάνει ένα αβγό". Οτι κάνουν , κάνουμε και ανάποδα .

Κι άμα δεν ξέρει να κάνει αυγό...αλλά έχει κωλάρα...την αφήνει; :think:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.887
Κριτικές
5
Like
11.774
Πόντοι
3.786
Κι άμα δεν ξέρει να κάνει αυγό...αλλά έχει κωλάρα...την αφήνει; :think:
Σιγά μην την αφήσει.Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα από τη μαγειρική,ειδικά αν ξέρεις εσύ να μαγειρεύεις.
 

johnny rotten

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2017
Μηνύματα
62
Like
87
Πόντοι
0
Μετα λυπης μου διαβαζω διαφορες αποψεις εδω.Εγω στο σημερα,κριτικαρω μονο συμπεριφορες κ οχι επιλογες.Σεβομαι κ αυτον που θα παντρευτει στα 30 αλλα κ στα 70.Κ αυτον που γουσταρει να αραζει για παρτη του.Ο καθενας δεν εχει να δωσει λογο στο πως νιωθει τι θελει να κανει στο περασμα του χρονου.Κ ας κοιταξει λιγο το τι κανει ο ιδιος παρα τι κανουν οι αλλοι.
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
53
Like
20
Πόντοι
0
Εν μέρει σωστά.
Και οι άνδρες κοιτάνε κάποια πράγματα στην γυναίκα. Μπορεί να μην είναι η σταθερότητα που λες , αλλά η νοικοκυροσύνη. Πόσες φορές έχει ειπωθεί "αυτή δεν ξέρει να κάνει ένα αβγό". Οτι κάνουν , κάνουμε και ανάποδα .
Τώρα για τα 4-5 χρόνια που λες. Παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία. Άλλη κα΄ψα για διασκέδαση έχεις στα 25 και άλλη στα 45. Συμφωνώ οτι πρέπει να γνωρίσεις καλά τον άλλο πριν δεσμευτείς. Αυτό δεν γίνεται στις μικρές ηλικίες , έρχεται η εγκυμοσύνη , και μετά το διαζύγιο (άπειρα παραδείγματα). Βέβαια άλλα κριτήρια έχουμε (και τα 2 φύλλα) στα 40 και άλλα στα 20, όπως και πολύ πιο γρήγορα σχηματίζουμε εικόνα στα 40 απο το 20....
Φίλε μου εγώ όσες 3χ ξέρω όλες θέλουν ακάποτο στο καλημέρα για παιδί.
Δε ξέρω τι μου λες εσύ. Βλέπω μεγάλη απελπισία εκεί έξω σε όσες απλά έκατσαν σε όποιον τους την έπεσε περάσανε καλά 2-3 χρόνια και απλά τον/την εκμεταλεύτηκε στη πορεία.
Όλες ψάχνουν κάτι σταθερό κοντά στην ηλικία τους (:cheesy:)

Ο λόγος που κινήγησα 2χ, είναι αυτός που γράφω από πάνω. Εν συντομία. Όλες οι 3χ, καλά να είναι δε λέω, αλλά ας σταματήσουν να ψάχνουν πατέρα και μάλιστα στο καλημέρα.

Κι αν τους πεις για έξοδο. Ε τώρα εγώ μεγάλωσα ας κάτσουμε λίγο σπίτι. (μπας και σε τυλίξει να πάρει αυτό που θέλει δηλαδή).

Μιλάω εκ πείρας.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.334
Κριτικές
8
Like
10.992
Πόντοι
3.786
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????
Ο άντρας δεν έχει βιολογικό ρολόι για το παιδί.
Ισχύει όμως ότι για πολλούς άντρες έρχεται μια ηλικία συνήθως γύρω στα 45 (όχι απαραίτητα μπορεί να είναι και πιο νωρίς ή πιο αργά) που έχεις βαρεθεί να βγαίνεις για να κάνεις καμάκι και θέλεις να σε περιμένει μια γυναίκα στο σπίτι, να κάνετε παρέες με άλλα ζευγάρια, να έχεις ένα άτομο να μιλάς. Υπάρχουν φυσικά και οι εξαιρέσεις, όπως υπάρχουν και στις γυναίκες.
Υπάρχουν φυσικά και σπιτάκηδες που σκέφτοταν έτσι από τα 20.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.296
Κριτικές
1
Like
765
Πόντοι
96
Προσφατα περασα μια περιπετεια υγειας που περιλαμβανε βαρυ χειρουργιο, αρκετες ημερες νοσηλεια και μετα στο σπιτι χρειαζομουν βοηθεια καθως δεν μπορουσα να αυτοσυντηρηθω. Ειμαι 46 και ουδεποτε επιδιωξα γαμο, αλλωστε δεν ειχα σχεσεις. Στο προβλημα που αναφερα ειχα την βοηθεια των γονιων μου οι οποιοι ακομα ζουν, σκεφτηκα ομως τια θα εκανα χωρις γυναικα αν δεν ζουσαν.

Εγω περασα προβλημα υγειας παντρεμενος με 2 ανηλικα . Η ταφοπλακα στον γαμο μου ηταν αυτο . Ισως επρεπε να πιεσω την μανα μου να με εχει σπιτι αλλα απο την αλλη η πρωην πια συζυγος μου απλα με αφησε στην ησυχια μου και στην μοναξια μου και συνηλθα καποια στιγμη , η μακαριτισσα η μανα μου θα με ειχε ζαλισει χωρις να βοηθησει καπου .

Τωρα θα περασω χειρουργειο μονος και ερημος . Αν την βγαλουμε την βγαλαμε , τουλαχιστον δεν θα νομιζει ο κοσμος οτι βοηθηθηκα απο την συζυγο .

Γενικα για να σε βοηθησει η συζυγος πρεπει να ειστε ανω των 55 χωρις γονεις . Τωρα που παω συχνα στο νοσοκομειο οι 40-50ρηδες μονοι και ερημοι περνανε τα χειρουργεια . Μονο οι 70+ εχουν την συζυγο στο πλαι τους
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.631
Like
1.896
Πόντοι
216
Εγω περασα προβλημα υγειας παντρεμενος με 2 ανηλικα . Η ταφοπλακα στον γαμο μου ηταν αυτο . Ισως επρεπε να πιεσω την μανα μου να με εχει σπιτι αλλα απο την αλλη η πρωην πια συζυγος μου απλα με αφησε στην ησυχια μου και στην μοναξια μου και
τι εννοείς, είχες πρόβλημα υγείας και σε παράτησε?
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.296
Κριτικές
1
Like
765
Πόντοι
96
τι εννοείς, είχες πρόβλημα υγείας και σε παράτησε?

με παρατησε αλλα εντος γαμου . Κατι σαν την χρεοκοπια εντος ευρω που λεγαμε το 2015(?)

εδιτ : αν με ειχε διωξει τοτε θα ηταν κυρια και τιμια . Απλα οι γυναικες θελουν να αναλαβεις εσυ την ευθυνη της διαλυσης του γάμου
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.145
Like
1.812
Πόντοι
216
Τα 40 είναι το όριο για μένα, αν μιλάμε και για παιδιά.
Αν τα παιδιά δεν είναι στο πλάνο, δεν υπάρχει όριο.
Προσωπικά, θεωρώ πιο υγιές αν φτάσεις σε αυτή την ηλικία να βρεις κάποια σοβαρή και να περάσεις καλή ζωή, παρά να ξεκινήσεις τη διαδικασία για παιδί.
 

sotirisl

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2012
Μηνύματα
200
Κριτικές
1
Like
305
Πόντοι
21
Ένας άντρας στα 40 μπορεί να είναι στα καλύτερα του.

Μια γυναίκα από τα 35 και μετά παίρνει την κάτω βόλτα. Είναι καθαρά θέμα βιολογίας. Ξέρει ότι μετά τα 37 οι πιθανότητες να μείνει έγκυος φθίνουν δραματικά. Και ξεκινάνε τα ψυχολογικά. Ακόμα αν βγάλουμε τα παιδιά από την εξίσωση και δούμε μόνο το κομμάτι εξωτερική εμφάνιση όσο καλοδιατηρημένη και να είναι μια 40άρα, όσο γυμναστική και πιλάτες και να κάνει, δεν μπορεί να συγκριθεί με την φρεσκάδα, την ζωντάνια, την θετική αύρα μιας τυπικής 27άρας...
 

Backpacker

Μέγας
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
679
Κριτικές
15
Like
2.558
Πόντοι
4.115
Σε σχέση με τις γυναίκες,είναι πολύ λιγότεροι οι χορτασμένοι άντρες.Μόνο όσοι δούλευαν νύχτα ίσως τις φτάνουν σε εμπειρίες.Οι γυναίκες ουσιαστικά απ'τα 18 και μετά,βρίσκονται μπροστά σ'εναν τεράστιο μπουφέ και απλά διαλέγουν.Και το 18 το λεω συμβολικά,απ'τα 14-15 αρχίζει αυτό που θέλουν να τις πηδήξουν όλα τα αγοράκια που έχουν γύρω τους.

Είναι απίθανο σε κάποιο ζευγάρι 30ρηδων ας πούμε,η γυναίκα να μην έχει πολλαπλάσιες εμπειρίες.Μην ξεχνάς ότι και κάποιοι άντρες,ψάχνουν το γάμο...για να εχουν γυναίκα

Παιδιά σταματήστε να νομίζετε οτι ολες οι γυναικες εχουν τις ιδιες ευκαιριες και προσφορες με αυτό που νομιζετε εσεις.
Εσεις βλεπετε καποιες ωραιες (απο 6αρια και πανω πχ) και νομιζετε οτι ετσι ειναι ολες. Οχι.

Ενω για τους αντρες λετε οτι μονο ενα μικρο ποσοστο γαμαει πολυ.
Ε στις γυναικες μια μουναρα του 8 και του 9 πχ πιο πιθανο ειναι να εχει παει με λιγοτερους απο οτι ενας αντιστοιχου κυβισμου αντρα.

Ο αντρας που ειναι ωραιος και μετραει και εχει αυτοπεποιθηση και δουλευει και νυχτα στα φοιτητικα του χρονου θα γαμησει δεκαδες μουνακια. Η γυναικα μουναρα πχ που δουλευει υποδοχη και βαρανε μαλακια οσοι την βλεπουν θα γαμηθει μεχρι τα 27-28 της με μονοψηφιο αριθμο.
Λεμε για τον κανονα. Φυσικα υπαρχει και η μειοψηφια/εξαιρεσεις που γαμιουνται αβερτα.
 

Xaramofais

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
358
Κριτικές
17
Like
2.528
Πόντοι
2.591
Μετα λυπης μου διαβαζω διαφορες αποψεις εδω.Εγω στο σημερα,κριτικαρω μονο συμπεριφορες κ οχι επιλογες.Σεβομαι κ αυτον που θα παντρευτει στα 30 αλλα κ στα 70.Κ αυτον που γουσταρει να αραζει για παρτη του.Ο καθενας δεν εχει να δωσει λογο στο πως νιωθει τι θελει να κανει στο περασμα του χρονου.Κ ας κοιταξει λιγο το τι κανει ο ιδιος παρα τι κανουν οι αλλοι.
Το πιο σωστό από όλα ειπες ...απλά έχει γίνει τόσο μίζερη η ζωή ,που ζει ο κόσμος μέσα από την ζωή των άλλων..
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.135
Like
15.766
Πόντοι
3.656
Ο αντρας εχει 2 πραγματα στο μυαλο του: Δουλεια και γυναικα για να ανοιξει σπιτι.
Αν βρει δουλεια και γυναικα στα 25 θα ανοιξει σπιτι, για οσο δε βρισκει θα συνεχισει να ψαχνει και τα χρονια θα περνανε.

Το ιδιο και οι γυναικες
Οι γυναίκες από μία ηλικία και μετά , σαραντακάτι το αργότερο κάποιες και νωρίτερα
αρχίζουν τα μουρλόχαπα και να μαζεύουν σκυλιά και γατιά.
Βλέπεις τα προφίλ τους και στα σόσιαλ .
Μάντρες με γατιά, κουτιά με σκυλιά .... ψάχνουν ... θετούς γονείς και καλά σπίτια για τα γατόσκυλα ......


Αντί να ψάχνουν κανά ανακόντα για την .... τσέπη τους , τη μεσαία ....
 

Jim85

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.256
Like
1.606
Πόντοι
216
πρόσφατη συζήτηση στην οποία συμμετείχαν και γυναίκες (28+).
Και κάνω κατευθείαν την ερώτηση. Πιστεύετε ότι ο γάμος μετά τα 40++ είναι απλά συμβιβασμός;
Τι θέλω να πω. Αν κάποιος (η και κάποια) δεν έχει παντρευτεί μέχρι τα 40+ και παντρευτεί εκεί γύρω, πιστεύετε ότι το κάνει επειδή το γουστάρει ή είναι σε μια φάση .. .
τρέχω και δε φτάνω οπότε ό,τι μου κάτσει τώρα θα συμβιβαστώ με αυτό για να μη μείνω στο ράφι;

Λαμβάνοντας υπόψην κάποιες περιπτώσεις γνωστών που οι επιλογές τους ήταν λίγο ό,τι να ναι τείνω να πιστεύω ότι όντως ισχύει.
Δε λέμε να έχεις σχέση για χρόνια και να παντρευτείς τότε. Μιλάμε για περιπτώσεις που μπορεί να είχες ή και όχι σχέσεις πριν, να φτάνεις στα 40+ να γνωρίζεις κάποια και σε 1 χρόνο να βάζεις κουλούρα.

Οι περισσότεροι στη συζήτηση είχαν αυτή την άποψη. Ότι αν παντρευτείς σε αυτή την ηλικία και μετά απλά το κάνεις με ό,τι βρεις για να λες ότι παντρεύτηκες.
Επίσης φίλος σε αυτή την ηλικία (δε συμμετείχε στην κουβέντα) μου το έχει παραδεχτεί ότι όντως αρχίζει να σκέφτεται έτσι. πχ βγαίνει τελευταία με μια γυναίκα (λίγες φορές έχει βγει) και κάνει σκέψεις ακόμα και για γάμο αν πάει καλά η ιστορία (που απ ότι φαίνεται δε θα πάει). Συμπαθητική η συγκεκριμένη αλλά άλλες εποχές ούτε θα γυρνούσε να την κοιτάξει και το παραδέχεται και ο ίδιος. Κοινώς επιβεβαιώνει αυτά που λέγανε στην κουβέντα
Μπορεί ο γάμος μετά τα 40 για τον άνδρα να είναι λίγο συμβιβαστικός αλλά έχει περισσότερες πιθανότητες να είναι καλύτερα σε σχέση με αν τον έκανε σε πιο μικρή ηλικία (καλύτερη δουλειά και οικονομικά παίζουν κάποιον ρόλο).
Επίσης στην εποχή μας, ένας άνδρας 40-50 δεν είναι τόσο μεγάλος όσο τις περασμένες δεκαετίες, ξεκολλάτε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom