Νέα

Γάμος μετά τα 40+

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sein
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 298
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
55
Like
24
Πόντοι
0
Παίδες χαλαρώστε.
Όσοι είστε αθλητικοί και γενικά εμφανίσιμοι σαφός γνωρίζεται ότι η καλύτερη ηλικία του άνδρα για σχέση είναι 35-45.
Προσωπικά είμαι 44 και η κοπέλα μου 24. (2 χρόνια ήδη σχέση και προχωράμε.)
Για όσους ρωτήσουν απλά μικροφέρνω και όταν της το είπα δε το πίστευε. Είχε όμως ήδη δει ότι έχω εμπειρία.

Δεν είναι το θέμα μας όμως εκεί.

Έχω γνωρίσει άπειρες κοπέλες που τους έχει φουσκώσει η κοινωνία τα μυαλά και φτάνουν απλά 29-30 και εκεί αρχίζουν να ψάχνουν το μαλάκα.
Έκεί είναι όμως που αρχίζουν και τα δύσκολα...
Κοινώς.. ποιος θα κάνει το μαλάκα;;;;

ΓΓι αυτό γενικά μη σας παίρνει από κάτω.

Για να μην πολυλογώ. Ναι όποια γνωρίσεις μετά τα 27 της θα στα κάνει λίγο τσουρέκια αλλά αν γουστάρεις προχωράς. Απλά να ξέρεις στα 2-3 χρόνια θα θέλει γαμο παιδία κλπ... κοινός όπως έγραψα ποιο πάνω τα γλέντησε όλα μόνη της και ψάχνει το μαλάκα της. Το θέμα απλά είναι κατά πόσο θες να είσαι ο μαλάκας της. Αν θες. Φυσικά και δικαίωμά σου. Δε λέω.

Αν δεις όμως ότι δε θες να προχωρίσεις. Απλά φίλος περνα καλά μαζί της 1-2 βδομάδες, 1-2 μήνες κι άστη και πάνε παρακάτω.
20-25 διψάνε γι αυτά τώρα ποια. Και μπορεί να σου βγει και μια πολύ καλή σχέση στη πορεία.
Γι αυτό. Μη σε πέρνει από κάτω. Μετά τα 50 συμφωνώ απλά συμβιβάζεσαι. Όχι όμως στα 40. Διαφωνώ πλήρως με αυτό.
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
55
Like
24
Πόντοι
0
Στο μεταξύ.... μουνάρες μόνες ... είναι πιο συνηθισμένο .... από μέτριες προς ημίμπαζα .........
Άσχετα από αριθμό προτάσεων .
Δεν είναι μόνες. Εκτός κι αν εννοείς τις "ανεξάρτητες".
Οι υπόλοιπες... Απλά τις έχουν πολλοί στη λίστα τους.

Κι αυτές με τη σείρα τους. έχουν όλους αυτούς στη λίστα τους.

Τα αυτονόητα θα λέμε;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Παίδες χαλαρώστε.
Όσοι είστε αθλητικοί και γενικά εμφανίσιμοι σαφός γνωρίζεται ότι η καλύτερη ηλικία του άνδρα για σχέση είναι 35-45.
Προσωπικά είμαι 44 και η κοπέλα μου 24. (2 χρόνια ήδη σχέση και προχωράμε.)
Για όσους ρωτήσουν απλά μικροφέρνω και όταν της το είπα δε το πίστευε. Είχε όμως ήδη δει ότι έχω εμπειρία.

Δεν είναι το θέμα μας όμως εκεί.

Για σένα μπορεί να είναι η καλύτερη,αλλά...γυναίκα που θα βρίσκεις.Θα πηδάς παντρεμένες και χωρισμένες μόνο;

44 με 24...πιστεύεις ότι έχει μέλλον αυτή η σχέση;
 
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
445
Like
559
Πόντοι
81
Παίδες χαλαρώστε.
Όσοι είστε αθλητικοί και γενικά εμφανίσιμοι σαφός γνωρίζεται ότι η καλύτερη ηλικία του άνδρα για σχέση είναι 35-45.
Προσωπικά είμαι 44 και η κοπέλα μου 24. (2 χρόνια ήδη σχέση και προχωράμε.)
Για όσους ρωτήσουν απλά μικροφέρνω και όταν της το είπα δε το πίστευε. Είχε όμως ήδη δει ότι έχω εμπειρία.

Δεν είναι το θέμα μας όμως εκεί.

Έχω γνωρίσει άπειρες κοπέλες που τους έχει φουσκώσει η κοινωνία τα μυαλά και φτάνουν απλά 29-30 και εκεί αρχίζουν να ψάχνουν το μαλάκα.
Έκεί είναι όμως που αρχίζουν και τα δύσκολα...
Κοινώς.. ποιος θα κάνει το μαλάκα;;;;

ΓΓι αυτό γενικά μη σας παίρνει από κάτω.

Για να μην πολυλογώ. Ναι όποια γνωρίσεις μετά τα 27 της θα στα κάνει λίγο τσουρέκια αλλά αν γουστάρεις προχωράς. Απλά να ξέρεις στα 2-3 χρόνια θα θέλει γαμο παιδία κλπ... κοινός όπως έγραψα ποιο πάνω τα γλέντησε όλα μόνη της και ψάχνει το μαλάκα της. Το θέμα απλά είναι κατά πόσο θες να είσαι ο μαλάκας της. Αν θες. Φυσικά και δικαίωμά σου. Δε λέω.

Αν δεις όμως ότι δε θες να προχωρίσεις. Απλά φίλος περνα καλά μαζί της 1-2 βδομάδες, 1-2 μήνες κι άστη και πάνε παρακάτω.
20-25 διψάνε γι αυτά τώρα ποια. Και μπορεί να σου βγει και μια πολύ καλή σχέση στη πορεία.
Γι αυτό. Μη σε πέρνει από κάτω. Μετά τα 50 συμφωνώ απλά συμβιβάζεσαι. Όχι όμως στα 40. Διαφωνώ πλήρως με αυτό.
Καπταιν, ειμαστε στην ιδια ηλικια.
Το ερωτημα ειναι, πως γνωρισες 22αρα? Καθως στις ηλικες αυτες κανουν παρεα με συνομιληκους τους....
ΤΟ εχω προσπαθησει και εγω, αλλα πως ενας 40ρης θα μπει στον κυκλο που συνανστρεφονται οι 22αρες??

Δωσε τα φωτα σου συναθλητη...
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
55
Like
24
Πόντοι
0
Για σένα μπορεί να είναι η καλύτερη,αλλά...γυναίκα που θα βρίσκεις.Θα πηδάς παντρεμένες και χωρισμένες μόνο;

44 με 24...πιστεύεις ότι έχει μέλλον αυτή η σχέση;
Δε πιστεύω ότι χρειάζεται να το απαντήσω αυτό.
Αλλά εφ όσον εμείς τα έχουμε βρει μεταξύ μας.
Εσένα τι σε χαλάει. Πες μου.
 

Rori Talagan

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2024
Μηνύματα
131
Like
195
Πόντοι
1
Ανάλογα τι ψάχνεις. Αν εισαι πάνω απο 40 και θες ηρεμία και χαλαρα πραγματα, με μια 40+ εισαι καλλυμένος. Προϋποθεση να μην ειναι φουλ στα ψυχολογικα.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.780
Πόντοι
1.056
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Δε πιστεύω ότι χρειάζεται να το απαντήσω αυτό.
Αλλά εφ όσον εμείς τα έχουμε βρει μεταξύ μας.
Εσένα τι σε χαλάει. Πες μου.

Δεν είπα ότι με χαλάει

Αλλά 20+ να τα έχει με 40+ (τώρα,όχι πριν 40-50 χρόνια),το πρώτο που σκέφτεται κάποιος είναι...sugar daddy

Αν δεν ισχύει στην περίπτωσή σας,μαγκιά σου
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
55
Like
24
Πόντοι
0
Δεν είπα ότι με χαλάει

Αλλά 20+ να τα έχει με 40+ (τώρα,όχι πριν 40-50 χρόνια),το πρώτο που σκέφτεται κάποιος είναι...sugar daddy

Αν δεν ισχύει στην περίπτωσή σας,μαγκιά σου
Διακοπές πάμε όποτε μπορούμε. Πλούσιοι να γουστάρουμε σκ και 3ήμερα δεν είμαστε. αλλά είμαστε καλά. Αν αυτό θέλεις να ακούσεις.

Όσο για αυτό που γράφεις. Όντως το 4x με 2x πριν 40-50 χρόνια ακουγόταν περίεργο. Τώρα όλο και ποιο συνηθυσμένο.
Φύγε από τα στανταρς της Ελλάδας λίγο και ίσως κάτι δεις.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Διακοπές πάμε όποτε μπορούμε. Πλούσιοι να γουστάρουμε σκ και 3ήμερα δεν είμαστε. αλλά είμαστε καλά. Αν αυτό θέλεις να ακούσεις.

Όσο για αυτό που γράφεις. Όντως το 4x με 2x πριν 40-50 χρόνια ακουγόταν περίεργο. Τώρα όλο και ποιο συνηθυσμένο.
Φύγε από τα στανταρς της Ελλάδας λίγο και ίσως κάτι δεις.

Τι να πω,τότε είσαι πολύ τυχερός
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
55
Like
24
Πόντοι
0
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????
Κοίτα φίλε μου συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά θεωρώ πλήρως προσβλητικό το να μην θεωρεί και η γυναίνα δεδομένο πως για να φτάσει στην οικογένεια και όλα αυτά που γράφεις.
Ότι πρέπει πρώτα να αφίερώσει 4-5 χρόνια στη διασκέδαση με το αγόρι της πρώτα. Ώστε να γνωριστούν καλύτερα και μπορέσει να προχωρήσει σε κάτι τόσο δεσμευτικό μαζί του όπως η οικογένεια και όλα αυτά που περιγράφεις.

Ένα πράγμα θα πω μόνο. Οι σημερινές γυναίκες που έχουν ξυπνίσει. Κοιτάνε πρώτα τη σταθερότητα σε έναν άνδρα, για το λόγο που αναφέρω από πάνω.
 
Τελευταία τροποποίηση:

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.964
Like
8.780
Πόντοι
1.056
Κοίτα φίλε μου συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά θεωρώ πλήρως προσβλητικό το να μην θεωρεί και η γυναίνα δεδομένο πως για να φτάσει στην οικογένεια και όλα αυτά που γράφεις.
Πως πρέπει πρώτα να αφίερώσει 4-5 χρόνια διασκέδαση με το αγόρι της. Ώστε να γνωριστούν καλύτερα πρώτα για μπορέσει να προχωρήσει σε κάτι τόσο δεσμευτικό μαζί του όπως η οικογένεια και όλα αυτά που περιγράφεις.

Ένα πράγμα θα πω μόνο. Οι σημερινές γυναίκες που έχουν ξυπνίσει. Κοιτάνε πρώτα τη σταθερότητα σε έναν άνδρα, για το λόγο που αναφέρω από πάνω.
Εν μέρει σωστά.
Και οι άνδρες κοιτάνε κάποια πράγματα στην γυναίκα. Μπορεί να μην είναι η σταθερότητα που λες , αλλά η νοικοκυροσύνη. Πόσες φορές έχει ειπωθεί "αυτή δεν ξέρει να κάνει ένα αβγό". Οτι κάνουν , κάνουμε και ανάποδα .
Τώρα για τα 4-5 χρόνια που λες. Παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία. Άλλη κα΄ψα για διασκέδαση έχεις στα 25 και άλλη στα 45. Συμφωνώ οτι πρέπει να γνωρίσεις καλά τον άλλο πριν δεσμευτείς. Αυτό δεν γίνεται στις μικρές ηλικίες , έρχεται η εγκυμοσύνη , και μετά το διαζύγιο (άπειρα παραδείγματα). Βέβαια άλλα κριτήρια έχουμε (και τα 2 φύλλα) στα 40 και άλλα στα 20, όπως και πολύ πιο γρήγορα σχηματίζουμε εικόνα στα 40 απο το 20....
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????

Σε σχέση με τις γυναίκες,είναι πολύ λιγότεροι οι χορτασμένοι άντρες.Μόνο όσοι δούλευαν νύχτα ίσως τις φτάνουν σε εμπειρίες.Οι γυναίκες ουσιαστικά απ'τα 18 και μετά,βρίσκονται μπροστά σ'εναν τεράστιο μπουφέ και απλά διαλέγουν.Και το 18 το λεω συμβολικά,απ'τα 14-15 αρχίζει αυτό που θέλουν να τις πηδήξουν όλα τα αγοράκια που έχουν γύρω τους.

Είναι απίθανο σε κάποιο ζευγάρι 30ρηδων ας πούμε,η γυναίκα να μην έχει πολλαπλάσιες εμπειρίες.Μην ξεχνάς ότι και κάποιοι άντρες,ψάχνουν το γάμο...για να εχουν γυναίκα
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.210
Κριτικές
18
Like
19.989
Πόντοι
4.546
Σε σχέση με τις γυναίκες,είναι πολύ λιγότεροι οι χορτασμένοι άντρες.Μόνο όσοι δούλευαν νύχτα ίσως τις φτάνουν σε εμπειρίες.Οι γυναίκες ουσιαστικά απ'τα 18 και μετά,βρίσκονται μπροστά σ'εναν τεράστιο μπουφέ και απλά διαλέγουν.Και το 18 το λεω συμβολικά,απ'τα 14-15 αρχίζει αυτό που θέλουν να τις πηδήξουν όλα τα αγοράκια που έχουν γύρω τους.

Είναι απίθανο σε κάποιο ζευγάρι 30ρηδων ας πούμε,η γυναίκα να μην έχει πολλαπλάσιες εμπειρίες.Μην ξεχνάς ότι και κάποιοι άντρες,ψάχνουν το γάμο...για να εχουν γυναίκα
Δεν υπάρχει καμία μα ΚΑΜΙΑ απολύτως σύγκριση μεταξύ των δύο, στην σημερινή εποχή. Ακριβώς όπως τα λες.

Σε όλη την Δύση, το 1/3 των ανδρών, δεν είχε καθόλου σεξ πέρισυ. Φανταστείτε απλά, ότι και το άλλο 1/3 πληρώνει για να βρει σεξ. Μένει 1/3 το οποίο και αυτό, πόσοι και πόσο συχνά κάνουν σεξ με την σχέση τους, χωρίς να υπολογίζουμε το 5% των τύπων που ανήκουν στην ανωτάτη κατηγορία και γαμάνε συνέχεια λόγω πλούτου, εμφάνισης, θέσης ισχύος, κ.λ.π.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.789
Πόντοι
3.656
Και οι άνδρες κοιτάνε κάποια πράγματα στην γυναίκα. Μπορεί να μην είναι η σταθερότητα που λες , αλλά η νοικοκυροσύνη. Πόσες φορές έχει ειπωθεί "αυτή δεν ξέρει να κάνει ένα αβγό". Οτι κάνουν , κάνουμε και ανάποδα .

Κι άμα δεν ξέρει να κάνει αυγό...αλλά έχει κωλάρα...την αφήνει; :think:
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.597
Πόντοι
3.786
Κι άμα δεν ξέρει να κάνει αυγό...αλλά έχει κωλάρα...την αφήνει; :think:
Σιγά μην την αφήσει.Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα από τη μαγειρική,ειδικά αν ξέρεις εσύ να μαγειρεύεις.
 

johnny rotten

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2017
Μηνύματα
65
Like
88
Πόντοι
0
Μετα λυπης μου διαβαζω διαφορες αποψεις εδω.Εγω στο σημερα,κριτικαρω μονο συμπεριφορες κ οχι επιλογες.Σεβομαι κ αυτον που θα παντρευτει στα 30 αλλα κ στα 70.Κ αυτον που γουσταρει να αραζει για παρτη του.Ο καθενας δεν εχει να δωσει λογο στο πως νιωθει τι θελει να κανει στο περασμα του χρονου.Κ ας κοιταξει λιγο το τι κανει ο ιδιος παρα τι κανουν οι αλλοι.
 

MegaloAlani

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
55
Like
24
Πόντοι
0
Εν μέρει σωστά.
Και οι άνδρες κοιτάνε κάποια πράγματα στην γυναίκα. Μπορεί να μην είναι η σταθερότητα που λες , αλλά η νοικοκυροσύνη. Πόσες φορές έχει ειπωθεί "αυτή δεν ξέρει να κάνει ένα αβγό". Οτι κάνουν , κάνουμε και ανάποδα .
Τώρα για τα 4-5 χρόνια που λες. Παίζει μεγάλο ρόλο η ηλικία. Άλλη κα΄ψα για διασκέδαση έχεις στα 25 και άλλη στα 45. Συμφωνώ οτι πρέπει να γνωρίσεις καλά τον άλλο πριν δεσμευτείς. Αυτό δεν γίνεται στις μικρές ηλικίες , έρχεται η εγκυμοσύνη , και μετά το διαζύγιο (άπειρα παραδείγματα). Βέβαια άλλα κριτήρια έχουμε (και τα 2 φύλλα) στα 40 και άλλα στα 20, όπως και πολύ πιο γρήγορα σχηματίζουμε εικόνα στα 40 απο το 20....
Φίλε μου εγώ όσες 3χ ξέρω όλες θέλουν ακάποτο στο καλημέρα για παιδί.
Δε ξέρω τι μου λες εσύ. Βλέπω μεγάλη απελπισία εκεί έξω σε όσες απλά έκατσαν σε όποιον τους την έπεσε περάσανε καλά 2-3 χρόνια και απλά τον/την εκμεταλεύτηκε στη πορεία.
Όλες ψάχνουν κάτι σταθερό κοντά στην ηλικία τους (:cheesy:)

Ο λόγος που κινήγησα 2χ, είναι αυτός που γράφω από πάνω. Εν συντομία. Όλες οι 3χ, καλά να είναι δε λέω, αλλά ας σταματήσουν να ψάχνουν πατέρα και μάλιστα στο καλημέρα.

Κι αν τους πεις για έξοδο. Ε τώρα εγώ μεγάλωσα ας κάτσουμε λίγο σπίτι. (μπας και σε τυλίξει να πάρει αυτό που θέλει δηλαδή).

Μιλάω εκ πείρας.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
9
Like
13.015
Πόντοι
3.836
Σας διαβάζω με προσοχή και μου έχει γεννηθεί η εξης απορία
Λέτε οτι η γυναίκα γλέντησε την ζωή της και έρχεται η στιγμή που αρχίζει και ψάχνει κάποιο μαλάκα να παντρευτεί , να κάνει παιδιά ή να του φορτώσει το δικό της.
Η απορία είναι το τι κάνουν οι άντρες?? Αυτοί δεν γλέντησαν μέχρι μια κάποια ηλικία και ψάχνουν την οικογένεια κλπ ή να κάνουν παιδί ή να έρχεται το δικό τους σε ένα κανονικό σπίτι ????
Ο άντρας δεν έχει βιολογικό ρολόι για το παιδί.
Ισχύει όμως ότι για πολλούς άντρες έρχεται μια ηλικία συνήθως γύρω στα 45 (όχι απαραίτητα μπορεί να είναι και πιο νωρίς ή πιο αργά) που έχεις βαρεθεί να βγαίνεις για να κάνεις καμάκι και θέλεις να σε περιμένει μια γυναίκα στο σπίτι, να κάνετε παρέες με άλλα ζευγάρια, να έχεις ένα άτομο να μιλάς. Υπάρχουν φυσικά και οι εξαιρέσεις, όπως υπάρχουν και στις γυναίκες.
Υπάρχουν φυσικά και σπιτάκηδες που σκέφτοταν έτσι από τα 20.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom