Νέα

Φοβαμαι να παω στον οδοντίατρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Γενικα ισχυει οτι οι γυναικες οδοντιατροι ειναι ανικανες; Μη γραψετε για την Ιακωβιδου.
 

kukos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
70
Like
0
Πόντοι
0
Σε γενικες γραμμες ναι.
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
327
Like
103
Πόντοι
1
...μετά απο επίσκεψη σε οδοντίατρο μου πρότεινε σε ενα εμπρόσθιο δόντι που ειναι απονευρωμενο και έχει μια μικρή διαφορά αποχρωσης απο τα υπόλοιπα να μπει όψη ρητίνης η πορσελάνης !
Θα ήθελα γνώμες και εαν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία σε αναλογη περίπτωση !
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.236
Like
1.666
Πόντοι
216
...μετά απο επίσκεψη σε οδοντίατρο μου πρότεινε σε ενα εμπρόσθιο δόντι που ειναι απονευρωμενο και έχει μια μικρή διαφορά αποχρωσης απο τα υπόλοιπα να μπει όψη ρητίνης η πορσελάνης !
Θα ήθελα γνώμες και εαν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία σε αναλογη περίπτωση !

Δίκαιο έχει ο οδοντίατρος...Το απονευρωμένο δόντι αργά ή γρήγορα θα χάσει το χρώμα που έχει και θα είναι πιο σκούρο σε σχέση με τα υπόλοιπα δόντια ή στην χειρότερη περίπτωση θα μαυρίσει...
Η πορσελάνη θα είναι πιο ακριβή σε χρήματα από ότι η ρητίνη...Δεν γνωρίζω,όμως,πως αντιδρούν αυτά τα δύο υλικά στο θέμα της πίεσης...εννοώ την πίεση που ασκείται στην ρητίνη και στην πορσελάνη όταν μασάμε ή όταν κόβουμε την τροφή σε συνδυασμό με την πάροδο του χρόνου...
Γενικότερα,θα πρέπει να ψάξεις και το θέμα της τιμής (αμοιβή οδοντιάτρου και κόστος υλικού)
Στην Αθήνα οι χρηματικές διαφορές είναι μεγάλες...
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.555
Like
2.839
Πόντοι
506
...μετά απο επίσκεψη σε οδοντίατρο μου πρότεινε σε ενα εμπρόσθιο δόντι που ειναι απονευρωμενο και έχει μια μικρή διαφορά αποχρωσης απο τα υπόλοιπα να μπει όψη ρητίνης η πορσελάνης !
Θα ήθελα γνώμες και εαν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία σε αναλογη περίπτωση !
βουλγαρια και τουρκια ειναι μια πολυ καλη λυση

σε μεταχειριζονται αψογα και οι τιμες ειναι top

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Βουλγαρία
Ulitsa Chernorizetz Harbar 3 SOFIA

ΓΕΥΓΕΛΗ

ΤΟΥΡΚΙΑ
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Γενικα ισχυει οτι οι γυναικες οδοντιατροι ειναι ανικανες; Μη γραψετε για την Ιακωβιδου.

μια μικροκαμωμενη προσπαθουσε κανα μισαωρο (μου φανηκε διωρο) να μου βγαλει τον φρονιμιτη
ευτυχως ηταν στο οδοντοιατρειο του 424 οποτε φωναξε εναν αντρα συναδελφο της και μου τον εβγαλε εκεινος
 

kostpoli

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
54
Like
8
Πόντοι
0
βουλγαρια και τουρκια ειναι μια πολυ καλη λυση

σε μεταχειριζονται αψογα και οι τιμες ειναι top

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Βουλγαρία
Ulitsa Chernorizetz Harbar 3 SOFIA

ΓΕΥΓΕΛΗ

ΤΟΥΡΚΙΑ


Ναι βεβαια τσαμπα ειναι. Κι αμα πρηστεις τρεχα να βρεις το γιατρο σου. Για να μην πω οτι σε περιπτωση ιατρικου λαθους ψαξε βρες το δικιο σου.
Η φτηνια τρωει τον παρα.
Απλα σαν καθε αλλο τομεα υπαρχουν παντου και καλοι και κακοι και φτηνοι και ακριβοι. Εσυ διαλεγεις αυτο που σου ταιριαζει
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom