Νέα

Εχετε παει σε οικο κι αντι να γαμησετε να πιασετε κουβεντα με την κοπελα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kaboul
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
εδω βρισκεται ο καλος ο παιχτης.αυτος που θα ξεχωρισει απο τους αλλους.που δεν θα ειναι μονο ενα πορτοφολι με πουτσα στα ματια της αλλα κατι παραπανω.τωρα αν γαμιεται με αλλους χεστηκαμε.δεν χρειαζεται να εχουμε τετοιες ανασφαλειες οταν ειμαστε σιγουροι για τον εαυτο μας.ξερουμε οτι εμεις τις εχουμε γαμησει το μυαλο ενω οι αλλοι μονο την τρυπα

Λυπάμαι φίλε μου αλλά έχω διαφορετική άποψη.Δεν περιμένω να με δει με διαφορετικά μάτια η πουτάνα από ότι όλες τις υπόλοιπες πούτσες που μπαίνουν εκεί μέσα και κυρίως δε θα το επιδιώξω.Δε θεωρώ τις πουτάνες ως πολύ σπουδαία άτομα των οποίων αξίζει να κερδίσω τη φιλία, το σεβασμό και ίσως και την αγάπη τους.Αρνούμαι να καταναλώσω χρήμα, χρόνο και ενέργεια για ένα τέτοιο στόχο.Για μένα όπως δε με ενδιαφέρει να με εκτιμά ο σερβιτόρος που μου σερβίρει τον καφέ μου έτσι δε με ενδιαφέρει και η πουτάνα.Απλά αγοράζω τις υπηρεσίες τους.
Προφανώς και δεν απαξιώνω ούτε το σερβιτόρο ούτε την κοπέλα που κάνει μια δουλειά και θα είμαι απέναντί της ευγενής, καθαρός και με καλή διάθεση.Δε θα καθίσω όμως να ακούσω για τον πόλεμο στην Ουκρανία ούτε για την οικογένειά της που ξεσπιτώθηκε, ούτε για το αν ο προηγούμενος είχε να αλλάξει κάλτσες από το 1940.Εκεί πηγα για να γαμήσω και να περάσω καλά.Αν δε μπορεί να την κάνει αυτή τη δουλειά να κάτσει σπίτι της.Διαφορετικά να μην πληρώνω για το χρόνο της κυριας αλλά να βγούμε έξω για καφέ.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Λυπάμαι φίλε μου αλλά έχω διαφορετική άποψη.Δεν περιμένω να με δει με διαφορετικά μάτια η πουτάνα από ότι όλες τις υπόλοιπες πούτσες που μπαίνουν εκεί μέσα και κυρίως δε θα το επιδιώξω.Δε θεωρώ τις πουτάνες ως πολύ σπουδαία άτομα των οποίων αξίζει να κερδίσω τη φιλία, το σεβασμό και ίσως και την αγάπη τους.Αρνούμαι να καταναλώσω χρήμα, χρόνο και ενέργεια για ένα τέτοιο στόχο.Για μένα όπως δε με ενδιαφέρει να με εκτιμά ο σερβιτόρος που μου σερβίρει τον καφέ μου έτσι δε με ενδιαφέρει και η πουτάνα.Απλά αγοράζω τις υπηρεσίες τους.
Προφανώς και δεν απαξιώνω ούτε το σερβιτόρο ούτε την κοπέλα που κάνει μια δουλειά και θα είμαι απέναντί της ευγενής, καθαρός και με καλή διάθεση.Δε θα καθίσω όμως να ακούσω για τον πόλεμο στην Ουκρανία ούτε για την οικογένειά της που ξεσπιτώθηκε, ούτε για το αν ο προηγούμενος είχε να αλλάξει κάλτσες από το 1940.Εκεί πηγα για να γαμήσω και να περάσω καλά.Αν δε μπορεί να την κάνει αυτή τη δουλειά να κάτσει σπίτι της.Διαφορετικά να μην πληρώνω για το χρόνο της κυριας αλλά να βγούμε έξω για καφέ.
.ο καθενας οπως τι βρισκει.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.653
Πόντοι
10.686
Μιλάω προφανώς για μένα και μόνο.Στα κορίτσια πηγαίνω μόνο για να απολαύσω τις παρεχόμενες υπηρεσίες.Έχω στο μυαλό μου αρκετά διαχωρισμένα το θέμα του σεξ και τον έρωτα ή την ψυχική επαφή και δεν την αναζητώ σε χώρους που προσφέρεται σεξ επι πληρωμή.

Βέβαια πολλές φορές πριν ή μετά, που αν δεν υπάρχει κόσμος κάθομαι για τσιγάρο στο σαλόνι, έχω μιλήσει με κορίτσια ή τσατσάδες.Θεωρώ όμως λίγο κατάντια να πας για να μιλήσεις με την πουτάνα.Και τι να πεις;Έχετε κοινά εδιαφέροντα;Ή θα της λες πόσο όμορφη είναι λες και δεν το έχει ακούσει 1000 φορές από το πρωί;Από τις συζητήσεις μου αυτές έχω διαπιστώσει ότι στην συντριπτική τους πλειοψηφία οι κοπέλες είναι άτομα με τα οποία θα μπορούσα να πιω μόνο ένα 1ωρο καφέ.Στην καλύτερη περίπτωση είναι άτομα αφελή, στη χειρότερη εγωπαθή,αμόρφωτα και πονηρά.Άρα λοιπόν τι να πω με μια τέτοια;
Για όποιον ενδιαφέρεται την Κυριακή 1η βάρδια μαγνησίας 1 είδα την Ειρήνη από Αλκιβιάδου.Πραγματικά λυπήθηκα με την κάτω βόλτα που έχει πάρει αυτή κοπέλα αναλογιζόμενος το πόσο καλά είχα περάσει μαζί της όταν είχε πρωτοέρθει.Έχει παχύνει σε σημείο που προεξέχει πολύ πλέον το προκοίλι, τα μάγουλά της έχουν πρηστεί, και δεν ξέρω αν πινει κα τίποτα γιατί είχε ένα βλέμμα χαμένο στο διάστημα.Ελπίζω μόνο βότκες :S :S :S

Όσο θυμάμαι το αγαθό βλέμμα της όταν τη γαμούσα κι έχυνε και σπαρταρούσε, ότι με μαγκωνε κι έκλεινε τα πόδια πισω μην τυχόν και της φύγω με πιάνει κατάθλιψη :S :S :S :S :S
Δεν έχω πρόθεση να σε κοντράρω,αλλά φαίνεται ξεκάθαρα πώς μπορεί να κυριαρχήσει το συναίσθημα και να... πάει περίπατο η λογική!Εξαρτάται δε από την ιδιοσυγκρασία του καθενός,την κουλτούρα,τα βιώματα,κ.ά. πολλά,να μην φέρεσαι ως απλός πελάτης,αλλά να αρχίσεις να ενδιαφέρεσαι για κάτι παραπάνω,και να την... πατήσεις!Δεν λέω ότι έτσι είναι το σωστό,και προσωπικά έχω βασανιστεί πολύ με μια δική μου ανάλογη ιστορία,καλώς-κακώς όμως δεν εξηγούνται τα πάντα με τη λογική,και η ψυχή του καθενός δεν είναι πάντα ένας στυγνός Λογιστής να μετράει κέρδη και ζημίες...  :'(
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.832
Κριτικές
8
Like
1.366
Πόντοι
216
Το μόνο κακό είναι αν πιάσεις κουβέντα με πουτάνα και της πεις κάτι γιατί θέλεις να μιλήσεις κάπου θα το πει μετά στον επόμενο πελάτη και μετά στον μεθεπόμενο και για αρκετές μέρες μετά θα λέει τον πόνο σου σε κάθε φτηνογαμιά ... και έτσι και εσύ θα αισθάνεσαι ωραία που είπες τον πόνο σου και ότι μαλακία άλλη σκέφτεσαι και η πουτάνα γιατί πληρώθηκε χωρίς να γαμηθεί αλλά και οι επόμενοι πελάτες που δεν έχουν καταντήσει σαν εσένα ... Όλοι κερδίζουν  :grin: :grin: :grin:


 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
σας εχει τυχει κατι τετοιο? και αν ναι ποιο το 8εμα της συζητησης?
ναι μου ετυχε....συζητησαμε με την κοπελα για το δημοσιονομικο κενο της χωρας,την ελλειψη ρευστοτητας, και την πάλη των τάξεων που παραμένει ιστορικά αδικαίωτη, ενώ η διεθνής καπιταλιστική μεθοδολογία, σαμποτάρει την πρωτοβουλία της κολχόζνικης ιδιοκτησίας, με αποτέλεσμα να δημιουργείται ένας σεχταρισμός που αποπροσανατολίζει τις μάζες και τις αφήνει σε ένα τέλμα ιδεολογικής σύγχυσης με ανεπανόρθωτες συνέπειες στην ανάπτυξη του κινήματος της εργατικής τάξης και της αποδέσμευσής της από τα ιμπεριαλιστικά δεσμά


μετα απο αυτα μου κανε δωρο το ακαποτο τσιμοθκι
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.653
Πόντοι
10.686
Το μόνο κακό είναι αν πιάσεις κουβέντα με πουτάνα και της πεις κάτι γιατί θέλεις να μιλήσεις κάπου θα το πει μετά στον επόμενο πελάτη και μετά στον μεθεπόμενο και για αρκετές μέρες μετά θα λέει τον πόνο σου σε κάθε φτηνογαμιά ... και έτσι και εσύ θα αισθάνεσαι ωραία που είπες τον πόνο σου και ότι μαλακία άλλη σκέφτεσαι και η πουτάνα γιατί πληρώθηκε χωρίς να γαμηθεί αλλά και οι επόμενοι πελάτες που δεν έχουν καταντήσει σαν εσένα ... Όλοι κερδίζουν  :grin: :grin: :grin:
στο Μεταξουργείο ειναι και πιο εύκολο το να πας για ψυχαναλυςη γιατι άλλο 20€ καθ´ άλλο 10€
Αν το εξετάσεις με οικονομικούς όρους,ο ψυχίατρος ή ο ψυχαναλυτής θέλουν 50ρικο και πάνω,οπότε η πουτάνα του Μεταξουργείου ή της Φυλής συμφέρει!  :2funny: Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι πρώτοι είναι επαγγελματίες επιστήμονες και κρατούν το απόρρητο των πελατών τους,ενώ η τάνα είναι πάνω απ'όλα γυναίκα,δηλαδή κουτσομπόλα,και θα σε κάνει... ρόμπα στους άλλους πελάτες της...  :huh:
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.832
Κριτικές
8
Like
1.366
Πόντοι
216
Αν το εξετάσεις με οικονομικούς όρους,ο ψυχίατρος ή ο ψυχαναλυτής θέλουν 50ρικο και πάνω,οπότε η πουτάνα του Μεταξουργείου ή της Φυλής συμφέρει!  :2funny: Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι πρώτοι είναι επαγγελματίες επιστήμονες και κρατούν το απόρρητο των πελατών τους,ενώ η τάνα είναι πάνω απ'όλα γυναίκα,δηλαδή κουτσομπόλα,και θα σε κάνει... ρόμπα στους άλλους πελάτες της...  :huh:

Τα βγάζουν όλα στην φόρα πριν καν βγεις από το δωμάτιο ,,, στην τσατσά συνήθως αρχικά και μετά στους υπόλοιπους πελάτες ...
Τα πάντα λέμε ,,, από τα βίτσια μας μέχρι τα ψυχολογικά προβλήματα κάποιων ,,,
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Ας  το ξαναδούμε λοιπον συνολικά.

Κάποιοι που χρειάζονται ψυχολογική ( αν όχι ψυχιατρική ) υποστήριξη αντί να πάνε σε ένα σχετικό επαγγελματία πάνε στις πουτάνες και παίρνουν τη παραπάνω υπηρεσία υποστήριξης φθηνότερα.

Οι πουτάνες οι περισσότερες εκ των οποίων χρειάζονται επίσης ψυχιατρική υποστήριξη λόγω του επαγγέλματος τους γουστάρουν αυτή τη κατάσταση.  Αυτό συμβαινει γιατί πρώτον αποφεύγουν άλλο ένα γαμήσι, δεύτερον γιατί νοιώθουν ψυχολογικά καλύτερα μια και βλέπουν ότι υπάρχουν άτομα που είναι σε χειρότερη απο αυτές κατάσταση ψυχολογικά χωρίς να  γαμιούνται όλη μέρα και χωρίς να βγάζουν τα λεφτά που αυτές βγάζουν.

Οπότε αυτοί που χρειάζονται ψυχολογική υποστήριξη τη βρίσκουν μιλώντας στις πουτάνες που επίσης χρειάζονται ψυχολογική υποστήριξη.

Ακούγεται αστείο και ως σε ένα σημείο είναι.
Αλλα αν το καλοσκεφτείς και το κοιτάξεις λίγο διαφορετικά είναι σαν ένας άστεγος να προσπαθεί να βοηθήσει ένα άλλο άστεγο σε χειρότερη κατάσταση απο αυτόν. Μήπως είναι και εξαιρετικά ανθρώπινο ??

Μάλλον εξαρτάται απο το πως το κοιτάς.


 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.653
Πόντοι
10.686
Ας  το ξαναδούμε λοιπον συνολικά.

Κάποιοι που χρειάζονται ψυχολογική ( αν όχι ψυχιατρική ) υποστήριξη αντί να πάνε σε ένα σχετικό επαγγελματία πάνε στις πουτάνες και παίρνουν τη παραπάνω υπηρεσία υποστήριξης φθηνότερα.

Οι πουτάνες οι περισσότερες εκ των οποίων χρειάζονται επίσης ψυχιατρική υποστήριξη λόγω του επαγγέλματος τους γουστάρουν αυτή τη κατάσταση.  Αυτό συμβαινει γιατί πρώτον αποφεύγουν άλλο ένα γαμήσι, δεύτερον γιατί νοιώθουν ψυχολογικά καλύτερα μια και βλέπουν ότι υπάρχουν άτομα που είναι σε χειρότερη απο αυτές κατάσταση ψυχολογικά χωρίς να  γαμιούνται όλη μέρα και χωρίς να βγάζουν τα λεφτά που αυτές βγάζουν.

Οπότε αυτοί που χρειάζονται ψυχολογική υποστήριξη τη βρίσκουν μιλώντας στις πουτάνες που επίσης χρειάζονται ψυχολογική υποστήριξη.

Ακούγεται αστείο και ως σε ένα σημείο είναι.
Αλλα αν το καλοσκεφτείς και το κοιτάξεις λίγο διαφορετικά είναι σαν ένας άστεγος να προσπαθεί να βοηθήσει ένα άλλο άστεγο σε χειρότερη κατάσταση απο αυτόν. Μήπως είναι και εξαιρετικά ανθρώπινο ??

Μάλλον εξαρτάται απο το πως το κοιτάς.
Μεταξύ σοβαρού κι αστείου,από τις γνωστές μου περιπτώσεις που είναι με χρόνια κάρτα διαρκείας στον ψυχαναλυτή,τα ίδια... ναυάγια παραμένουν!Τουλάχιστον στην πουτάνα έχεις το μουνί στο... πιάτο,και μπορεί σε καμία αναλαμπή των ορμών σου να ρίξεις κι ένα τεμάχιο να ξελαμπικάρεις! :)
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Τα βγάζουν όλα στην φόρα πριν καν βγεις από το δωμάτιο ,,, στην τσατσά συνήθως αρχικά και μετά στους υπόλοιπους πελάτες ...
Τα πάντα λέμε ,,, από τα βίτσια μας μέχρι τα ψυχολογικά προβλήματα κάποιων ,,,
ας εκτεθω του εγωισμου μας δεν αντεχω την παρανοια.ας εκτεθω γιατι η αγαπη ξεπερναει την περηφανια λεει το τραγουδι.σοφα λογια.προσπαθουμε τοσο πολυ να προστατεψουμε τον προσωπικο μας χωρο και στο τελος καταληγουμε να μην  αφησουμε κανενα να αγκιξει την ψυχη μας.ακομα και αν εχει τις καλυτερες προθεσεις.οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν ρισκο οπως ολα
 

nutcase13

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2014
Μηνύματα
283
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ πολλές φορές πάω το αμάξι στο συνεργείο χωρίς να έχει βλάβη,μου αρέσει να μιλάω με τους μηχανικούς.Τους πληρώνω κανονικά όμως το σερβις γιατι είναι χαβαλάδες :2funny: :2funny: :2funny:.Ρε πάτε καλά??Βρείτε καμιά γκόμενα!!Ο ένας ερωτεύεται ,ο άλλος συζητάει... :uglystupid: .Απορώ μετά γιατι είναι τοσο αγάμητες οι ελληνίδες! :S
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.653
Πόντοι
10.686
Εγώ πολλές φορές πάω το αμάξι στο συνεργείο χωρίς να έχει βλάβη,μου αρέσει να μιλάω με τους μηχανικούς.Τους πληρώνω κανονικά όμως το σερβις γιατι είναι χαβαλάδες :2funny: :2funny: :2funny:.Ρε πάτε καλά??Βρείτε καμιά γκόμενα!!Ο ένας ερωτεύεται ,ο άλλος συζητάει... :uglystupid: .Απορώ μετά γιατι είναι τοσο αγάμητες οι ελληνίδες! :S
Δεν είπε κανείς ότι έχεις άδικο,απλώς στην πορεία συμβαίνουν  και... παρεκτροπές!Όσον αφορά στις Ελληνίδες,υπάρχει εκτενής ανάλυση στο αντίστοιχο thread.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Τα βγάζουν όλα στην φόρα πριν καν βγεις από το δωμάτιο ,,, στην τσατσά συνήθως αρχικά και μετά στους υπόλοιπους πελάτες ...
Τα πάντα λέμε ,,, από τα βίτσια μας μέχρι τα ψυχολογικά προβλήματα κάποιων ,,,
Μια φορά σε ενα μπουρδελακι στην Φώκαιας είπα στην κορασίδα στο τέλος...οτι αργησα να χυσο..επηδη ειμουν νηστικός...καθος ντυνομουν έλεγε στην τσατσά " το αγόρι μας δεν έχει φαει ακόμα"
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Εντελώς φιλικά και με απολύτως καλή διάθεση σε πληροφορώ ότι το αντίθετο που περιγράφεις  ενω αρχικά φαίνεται να είναι μαγκιά τελικά μονο σε μαγκιά δε καταλήγει.

Εχω ίδια άποψη απο διαφορετικές περιπτώσεις φίλων για το που κατέληξαν.

Μακριά απο παγίδες !!!!!
Αν μαθη πολλά για σένα...η ιεροδουλη... Και καταλαβη οτι εχεις λεφτά....την εβαψες...Αν είσαι αφραγκος...απλα θα εξαφανηστη όταν το καταλαβη...Βέβαια παιζη να φας και κάνα βρομοξυλο...απο νταβαδες....αν σε λυπηθη θα σαφηση...υσηχο...
 

LEITZ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
322
Like
30
Πόντοι
1
Απ' ό,τι λεγόταν παλιά που ασχολούμουν πιο εντατικά με το σπορ, υπάρχουν άνθρωποι που το κάνουν.
Σε μια περίπτωση, μια κοπέλα μου είχε μιλήσει για έναν παπού, που το έκανε συστηματικά, κατέβαινε δηλ στα μαγαζιά επί τούτου.
Οι πιο περπατημένες ιερόδουλες δεν έχουν θέμα μ' αυτά -έχουν ζήσει πολύ χειρότερα- και τα αντιμετωπίζουν ως μια καλή ευκαιρία για εύκολη και ουσιαστικά αδούλευτη ταρίφα.
Οι πιο μικρές και ψαρωμένες όμως, ξενερώνουν και ψιλοτρομάζουν με τέτοια σκηνικά.
Αν το σκεφτεί κανείς κάπως αποστασιοποημένα, είναι λογικό οι άνθρωποι να καταφεύγουν σε μια τέτοια φτηνή ψυχοθεραπεία.
Εξάλλου, πολλές φορές οι ίδιες οι ιερόδουλες τείνουν ν' ανοίγουν τέτοιες συζητήσεις, επειδή κι αυτές υποφέρουν από αντίστοιχα ψυχολογικά (δε μιλάω για τις περιπτώσεις που ξεκινάν την πάρλα, για να κλέψουν χρόνο απ' τη μάχη).
Σωστός ο Στρατηγός!!!!!  :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Όχι δεν το έχω κάνει ποτέ. Με ένα κωλ γκέρλ το έκανα 2 φορές αλλά την είχα πάρει τουλάχιστον 30 φορές σε διάστημα ενός εξαμήνου (χρυσές δραχμές, είχα υπολογίσει ότι είχα ξοδέψει για πάρτη της περίπου 1.600.000)  :S
 

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Δεν έχω πρόθεση να σε κοντράρω,αλλά φαίνεται ξεκάθαρα πώς μπορεί να κυριαρχήσει το συναίσθημα και να... πάει περίπατο η λογική!Εξαρτάται δε από την ιδιοσυγκρασία του καθενός,την κουλτούρα,τα βιώματα,κ.ά. πολλά,να μην φέρεσαι ως απλός πελάτης,αλλά να αρχίσεις να ενδιαφέρεσαι για κάτι παραπάνω,και να την... πατήσεις!Δεν λέω ότι έτσι είναι το σωστό,και προσωπικά έχω βασανιστεί πολύ με μια δική μου ανάλογη ιστορία,καλώς-κακώς όμως δεν εξηγούνται τα πάντα με τη λογική,και η ψυχή του καθενός δεν είναι πάντα ένας στυγνός Λογιστής να μετράει κέρδη και ζημίες...  :'(

Φίλε παρεξήγησις!!!!! :) :) :) :)

Εννοω οτι στεναχωρήθηκα που έχασα ένα στανταράκι μου όχι για την Ειρήνη την ίδια και για το αν έχει προβλήματα αυτή.

Τώρα για το συναίσθημα και τη λογική προφανώς και είμαι άνθρωπος και όχι ρομποτ, όπως οι περισσότεροί μας πιστεύω.Μια γυναίκα με την οποία έχω περάσει πολύ καλά στο παρελθόν, την έχω τιμήσει 10-15 φορές,θέλω να πιστεύω ότι έχει περάσει κι αυτή καλά μαζί μου, ανεξαρτητα που την πλήρωσα γι' αυτό, θα λυπηθώ αν πάθει κάτι κακό.Πότέ όμως δεν έδωσα έστω και 5 ευρώ μπουρμπουάρ ή ακόμα χειρότερα να δώσω το 20αρικο για να της μιλήσω.Επίσης δεν της ζήτησα ποτέ το τηλέφωνο να βρεθούμε έξω και δεν της έκανα δώρο ούτε ένα λουλούδι του 1 ευρώ.Πήγαινα, γαμούσα, έφευγα.Κάποιες φορές που ήθελα περισσότερο χρόνο πλήρωνα διπλή επίσκεψη κι αυτό είναι όλο.

Είναι το ίδιο πράγμα με ένα τροχαίο.Θα σταματήσω, θα βοηθήσω τον τραυματία και αν δεν υπάρχει ασθενοφόρο θα τον πάω στο νοσοκομείο.Αλλά δε θα του κάνω την αποκλειστική αν είναι μόνος του στον κόσμο και δεν έχει κανένα ούτε θα του πληρώσω τα νοσήλεια αν είναι ανασφάλιστος.Είναι άλλο το να είσαι άνθρωπος και να φέρεσαι ανθρώπινα και άλλο το να είσαι μαλάκας και να σε πιάνουν κορόιδο.Γνώμη μου φυσικά.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.653
Πόντοι
10.686
Σ'όλα τα παραπάνω έχεις απόλυτο δίκιο!Έχω ξαδέρφη που σ'όλη της η ζωή φέρεται σαν... νοσοκόμα,είτε αφορά στις σχέσεις της,είτε στο επάγγελμά της!Τυχαίνει σε μερικούς να τους βγαίνει ανάγκη παρόμοια σε ζωάκια,σε παιδιά με ειδικές ανάγκες,σε ιερόδουλες... (Προς Θεού,μην παρεξηγηθώ!Μια χαρά εργαζόμενες είναι,και στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε βγάζουν χρήμα,αν όχι με ουρά,τουλάχιστον αξιοσέβαστο)!
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Εγώ πολλές φορές πάω το αμάξι στο συνεργείο χωρίς να έχει βλάβη,μου αρέσει να μιλάω με τους μηχανικούς.Τους πληρώνω κανονικά όμως το σερβις γιατι είναι χαβαλάδες :2funny: :2funny: :2funny:.Ρε πάτε καλά??Βρείτε καμιά γκόμενα!!Ο ένας ερωτεύεται ,ο άλλος συζητάει... :uglystupid: .Απορώ μετά γιατι είναι τοσο αγάμητες οι ελληνίδες! :S
είναι καλυμμένες οι ελληνιδες δεν έχουν ανάγκη. Ασε που θέλουν να τηρεις όλα τα πρότυπα που έχει επιβάλλει το lifestyle
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom