Νέα

Έχετε Άγχος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psix_fan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
πως σας φαινονται αυτα που λεω?εχω αδικο?
Καθόλου άδικο δεν έχεις φίλος απλά μερικά από αυτά που αναφέρεις χρειάζονται. Και η οικογένεια χρειάζεται και η ανθρώπινη επαφή και γιατί όχι και οι συγκεντρώσεις με τους συγγενείς απλά μετά η επίσκεψη σε στουντιάκι είναι αναπόφευκτη.  :2funny: :2funny: Θυμάμαι μια φορά που πήγα σε ένα απελπιστικά βαρετό τραπέζι με συγγενείς , μετά έτρεξα σε στριπτιτζάδικο και πήρα πριβέ 2 γκόμενες ταυτόχρονα και με αδειάσανε απ'όλα!!!  ;)
 

Επισκέπτης
Συνήθως οι νευρικοί άνθρωποι είναι και πολύ αγχώδεις.
Ναι ισχύει. Χειρότερος συνδυασμός δεν υπάρχει. Ξεσπάς στους άλλους για ψύλλου πήδημα.
Έχω ένταση όλη μέρα κάθε μέρα κ τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ νωρίς με τίποτα σχεδόν(εκτός αν η μέρα ήταν πραγματικά πολύ εξαντλητική).

Αλλά νευρικός δεν είμαι,να μου πεις κάτι,να νευριάσω κ να σε στείλω στον διάολο....αυτό δεν είναι ''νευρικός'';;;
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Έχω ένταση όλη μέρα κάθε μέρα κ τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ νωρίς με τίποτα σχεδόν(εκτός η μέρα ήταν πραγματικά πολύ εξαντλητική).

Αλλά νευρικός δεν είμαι,να μου πεις κάτι,να νευριάσω κ να σε στείλω στον διάολο....αυτό δεν είναι ''νευρικός'';;;
Και αυτό αλλά και να εξάπτεσαι με πράγματα που σου λέει ο άλλος και εσύ δε συμφωνείς ή να θες να σου τα λέει όπως εσύ τα φαντάζεσαι καινα τον μπινελικώνεις γι'αυτο κλπ
 

Επισκέπτης
Έχω ένταση όλη μέρα κάθε μέρα κ τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ νωρίς με τίποτα σχεδόν(εκτός η μέρα ήταν πραγματικά πολύ εξαντλητική).
Μπορεί να έχεις απλά υπερένταση εσύ και όχι άγχος, οπότε με κάποιο ηρεμιστικό να είσαι μια χαρά ρε τύπε.

Αλλά νευρικός δεν είμαι,να μου πεις κάτι,να νευριάσω κ να σε στείλω στον διάολο....αυτό δεν είναι ''νευρικός'';;;
Στο διάολο ή ακόμα παραπέρα. Ναι αυτό είναι. Η απλά μπορείς να νευριάσεις και να μην το εξωτερικεύσεις σε άλλον αλλά να κάνεις συνεχώς άγαρμπες κινήσεις.
 

Επισκέπτης
Και αυτό αλλά και να εξάπτεσαι με πράγματα που σου λέει ο άλλος και εσύ δε συμφωνείς ή να θες να σου τα λέει όπως εσύ τα φαντάζεσαι καινα τον μπινελικώνεις γι'αυτο κλπ
Όχι δεν μπορώ να πω ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο....είμαι πολύ ήρεμος κ ψύχραιμος άνθρωπος.

Είμαι δηλαδή στην κατηγορία των νευρικών με αυτοέλεγχο;;;; :cheesy:
 

Επισκέπτης
Μπορεί να έχεις απλά υπερένταση εσύ και όχι άγχος, οπότε με κάποιο ηρεμιστικό να είσαι μια χαρά ρε τύπε.
Στο διάολο ή ακόμα παραπέρα. Ναι αυτό είναι. Η απλά μπορείς να νευριάσεις και να μην το εξωτερικεύσεις σε άλλον αλλά να κάνεις συνεχώς άγαρμπες κινήσεις.
Tα ηρεμιστικά από τα 22 δεν μου φαίνεται κ τόσο καλή ιδέα......το να μην το εξωτερικεύω ίσως συμβαίνει....άγαρμπες κινήσεις δεν έχω προσέξει.... :think:

 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Ναι έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν εξωτερικεύεις τα θέλω σου κάνεις άγαρμπες κινήσεις, γίνεσαι αδέξιος και γενικά δεν είσαι ποτέ χαλαρός, μέχρι και τικ αποκτάς. Γι'αυτο οι ειδικοί συνιστούν αυτό που σε στεναχωρεί να το λες. Δεν έχω πάει ποτέ σε ειδικό, απλά έχω μια φίλη που σπουδάζει ψυχολογία.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Παλιά είχα περισσότερο άγχος και μου το γύριζε σε πόνους στο στομάχι κι ημικρανίες. Ακόμα και στο δημοτικό που ήμουν δηλαδή. Είχα νοσηλευτεί 3 μήνες στο Ρίο όταν πήγαινα 3η δημοτικού για να δουν τι διάολο έχω χαχα.
Τώρα πλέον όταν με πιάνει προσπαθώ να κοιμάμαι, ή απλά να κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι. Το ιδανικό είναι να μιλάω σε φίλους και ν'αδειάζω. Μόνο για μια περίοδο δεν το έκανα και κόντεψα να φρικάρω.
Υποχρεώσεις γενικά δεν έχω, αλλά νομίζω ότι είναι και θέμα χαρακτήρα.

Μιας κι αναφέρθηκε, σε οικογενειακές υποχρεώσεις ποτέ δεν πάω. Έχω κάνει πέρα όλους σχεδόν τους συγγενείς.
 

Επισκέπτης
Παλιά είχα περισσότερο άγχος και μου το γύριζε σε πόνους στο στομάχι κι ημικρανίες. Ακόμα και στο δημοτικό που ήμουν δηλαδή. Είχα νοσηλευτεί 3 μήνες στο Ρίο όταν πήγαινα 3η δημοτικού για να δουν τι διάολο έχω χαχα.
Τώρα πλέον όταν με πιάνει προσπαθώ να κοιμάμαι, ή απλά να κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι. Το ιδανικό είναι να μιλάω σε φίλους και ν'αδειάζω. Μόνο για μια περίοδο δεν το έκανα και κόντεψα να φρικάρω.
Υποχρεώσεις γενικά δεν έχω, αλλά νομίζω ότι είναι και θέμα χαρακτήρα.

Μιας κι αναφέρθηκε, σε οικογενειακές υποχρεώσεις ποτέ δεν πάω. Έχω κάνει πέρα όλους σχεδόν τους συγγενείς.
Πόσο το εγκρίνω.... :rockon: μόλις μεγαλώσω κ γω σαν εσένα θα το κάνω,προς το παρόν πρέπει να ακούω κ να πειθαρχώ λίγο γιατί εκπροσωπώ τους γονείς μου. :headbang: :idiot:

ημικρανίες κ γω!!!
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Παλιά είχα περισσότερο άγχος και μου το γύριζε σε πόνους στο στομάχι κι ημικρανίες. Ακόμα και στο δημοτικό που ήμουν δηλαδή. Είχα νοσηλευτεί 3 μήνες στο Ρίο όταν πήγαινα 3η δημοτικού για να δουν τι διάολο έχω χαχα.
Τώρα πλέον όταν με πιάνει προσπαθώ να κοιμάμαι, ή απλά να κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι. Το ιδανικό είναι να μιλάω σε φίλους και ν'αδειάζω. Μόνο για μια περίοδο δεν το έκανα και κόντεψα να φρικάρω.
Υποχρεώσεις γενικά δεν έχω, αλλά νομίζω ότι είναι και θέμα χαρακτήρα.

Μιας κι αναφέρθηκε, σε οικογενειακές υποχρεώσεις ποτέ δεν πάω. Έχω κάνει πέρα όλους σχεδόν τους συγγενείς.
Συμφωνώ σε όλα και προσθέτω όταν μιλάς σε φίλους να δέχεσαι την άποψή τους ήρεμα. Έχω μια ξαδέρφη που όταν σου λέει το πρόβλημά της και πεις άλλο απο αυτό που θέλει να ακούσει σου τη λέει πολύ άσχημα.  ;)
 

Επισκέπτης
Έλα να μαζευόμαστε τα νευρίκα!!!!! :rockon:

Αν κ αφού ήρθε η velvy πιστεύω απαρτία δεν λείπει άλλος!!!! :rockon:
 

Επισκέπτης
Tα ηρεμιστικά από τα 22 δεν μου φαίνεται κ τόσο καλή ιδέα......το να μην το εξωτερικεύω ίσως συμβαίνει....άγαρμπες κινήσεις δεν έχω προσέξει.... :think:
Αναζήτησε ψυχολογικά ηρεμιστικά αφού είσαι πιτσιρίκος. Κάτι που να σε χαλαρώνει πραγματικά. Ένα κόμικ πχ ή μια κουλτουριάρικη ταινία, ένα παζλ, χειρογλυπτική, πλαστελίνες κάτι... Ψάξου και όλο και κάτι θα βρεις να καταπολεμήσεις την υπερένταση δίχως να καταφύγεις στη χημεία.

Τέσπα. Ρεπό αύριο και λέω να κρατήσω δυνάμεις να ρίξω τρία τέσσερα καλά μανίκια. Οπότε σας καληνυχτίζω παιδάκια. Είμαι σίγουρος ότι τώρα που ήλθε και η Velvy μπορείτε και χωρίς εμένα ;)
 

Επισκέπτης
Αναζήτησε ψυχολογικά ηρεμιστικά αφού είσαι πιτσιρίκος. Κάτι που να σε χαλαρώνει πραγματικά. Ένα κόμικ πχ ή μια κουλτουριάρικη ταινία, ένα παζλ, χειρογλυπτική, πλαστελίνες κάτι... Ψάξου και όλο και κάτι θα βρεις να καταπολεμήσεις την υπερένταση δίχως να καταφύγεις στη χημεία.

Τέσπα. Ρεπό αύριο και λέω να κρατήσω δυνάμεις να ρίξω τρία τέσσερα καλά μανίκια. Οπότε σας καληνυχτίζω παιδάκια. Είμαι σίγουρος ότι τώρα που ήλθε και η Velvy μπορείτε και χωρίς εμένα ;)
Καληνύχτα!!!

Θα τα καταφέρουμε κ χωρίς εσένα!!!! :sunglasses:

velvy έλα στην πίστα!!!! :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2:
 
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Αναζήτησε ψυχολογικά ηρεμιστικά αφού είσαι πιτσιρίκος. Κάτι που να σε χαλαρώνει πραγματικά. Ένα κόμικ πχ ή μια κουλτουριάρικη ταινία, ένα παζλ, χειρογλυπτική, πλαστελίνες κάτι... Ψάξου και όλο και κάτι θα βρεις να καταπολεμήσεις την υπερένταση δίχως να καταφύγεις στη χημεία.

Τέσπα. Ρεπό αύριο και λέω να κρατήσω δυνάμεις να ρίξω τρία τέσσερα καλά μανίκια. Οπότε σας καληνυχτίζω παιδάκια. Είμαι σίγουρος ότι τώρα που ήλθε και η Velvy μπορείτε και χωρίς εμένα ;)
Καληνύχτα Ροκ!
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Πόσο το εγκρίνω.... :rockon: μόλις μεγαλώσω κ γω σαν εσένα θα το κάνω,προς το παρόν πρέπει να ακούω κ να πειθαρχώ λίγο γιατί εκπροσωπώ τους γονείς μου. :headbang: :idiot:

ημικρανίες κ γω!!!

Μαλακία κάνω και φαίνομαι αχάριστη γιατί μερικοί σε δύσκολες φάσεις, όντως με στήριξαν, αλλά ρε συ πολλή μιζέρια. Ειλικρινά δεν αντέχω να προσποιούμαι τόσο και να πηγαίνω να τους βλέπω.

Συμφωνώ σε όλα και προσθέτω όταν μιλάς σε φίλους να δέχεσαι την άποψή τους ήρεμα. Έχω μια ξαδέρφη που όταν σου λέει το πρόβλημά της και πεις άλλο απο αυτό που θέλει να ακούσει σου τη λέει πολύ άσχημα.  ;)

Καταλαβαίνω όλα μου τα λάθη, πραγματικά. Ξέρω και τις λύσεις, τις οποίες μου τις λένε. Απλά έχω ένα θέμα στην εφαρμογή τους κι εκεί είναι το μόνιμο θέμα αντιπαράθεσης χαχα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom