Νέα

Έχετε Άγχος;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα psix_fan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 450
  • Εμφανίσεις 31K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
psix_fan

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Μα δεν ειπα οτι ειμαι υπερ.
Κι εγω γουσταρω την απολυτη γαϊδουριά. Απλως δεν τα καταφερνω να την πετυχω.
Μακαρι να μπορουσα να αποξενωθω απο ολους και να τους μιλαω όποτε γουσταρω.
Σιγουρα θα ειχα λιγοτερο αγχος, γιατι αυτο ειναι οντως η απολυτη ελευθερια.
Απλως ειμαι βεβαιος, οτι θα ημουν σε λιγο τοσο αντιπαθης, που η απωλεια θα ηταν μεγαλυτερη απο το κερδος. Μαλλον λιγο μέτρο χρειαζεται.
Παράδειγμα αύριο έχω υποσχεθεί να τηλεφωνήσω σε ένα φίλο μου που είναι τρελά κουτσομπόλης και εκμεταλευτής. Κάνει συνεχώς αδιάκριτες ερωτήσεις και σου φορτώνει 3-4 αγγαρείες λίγο πριν φύγεις απ'το μπαράκι που τα πίνατε. Λεω να μην τον πάρω, βαριέμαι απίστευτα, μου τη σπάει που είναι έτσι και ακόμα πιό πολύ μου τη σπάω εγώ που δε μπορώ να του πω όχι επειδή είναι και παρεξηγησιάρης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.917
Κριτικές
1
Like
29.616
Πόντοι
8.006
Ναι αν τον θυμάμαι σε κάθε γιορτή είμαι κολλητός ε;
Αν είναι έτσι βάζω ένα προγραμματάκι στο κινητό που διαβάζει τις επαφές και στέλνει αμέσως ευχετήριο μήνυμα σε κάθε εορταζόμενο. Φιλάρα σκέτη είμαι μετά.
Εγω δεν μπορω να θεωρησω κολλητο μου καποιον που δεν θα μου πει χρονια πολλα στη γιορτη μου.
Τα επιχειρηματα για το αντιθετο, τα θεωρω απλως πνευμα αντιλογιας εκ μερους σου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.917
Κριτικές
1
Like
29.616
Πόντοι
8.006
Παράδειγμα αύριο έχω υποσχεθεί να τηλεφωνήσω σε ένα φίλο μου που είναι τρελά κουτσομπόλης και εκμεταλευτής. Κάνει συνεχώς αδιάκριτες ερωτήσεις και σου φορτώνει 3-4 αγγαρείες λίγο πριν φύγεις απ'το μπαράκι που τα πίνατε. Λεω να μην τον πάρω, βαριέμαι απίστευτα, μου τη σπάει που είναι έτσι και ακόμα πιό πολύ μου τη σπάω εγώ που δε μπορώ να του πω όχι επειδή είναι και παρεξηγησιάρης.
Τοτε γιατι τον εχεις φιλο?
Τον πούλο.
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Δεν γουσταρω μια οικογενειακες υποχρεωσεις.μου την σπανε φουλ και παρε τον θειο για χρονια πολλα και παρε τον ξαδερφο για χρονια πολλα η μανα μου καθε φορα μου πριζει τα παπαρια.Γενικα αυτη η φαση ειναι τελιωμενη.Αφου αν παντρευτω σκεφτομαι να την κανω las vegas φαση στην ζουλα για να γλιτωσω ολους τους βλαχους που θα ερθουνε και τους μισους δεν θα τους ξερω καν.Η  το αλλο μας καλεσε τραπεζι η θεια σου η ο ενας η ο αλλος και με γαμανε στις ερωτησεις τι σπουδασες που δουλευεις πως πας?βρε αι στο διαολο να πουμε με τον καθε συγγενη που πρεπει ντε κ καλα να κανω παρεα επειδη ειναι συγγενης.Αφου ρε μαγκες ανθρωποι ειμαστε δεν μπορουμε να ταιριαζουμε με ολους.Και νασου το πασχα αρνια και αρχιδια με ολους τους συγγενεις και κοκορετσια......η φαση εινια τελιωμενη και οχι τιποτα αλλο αμα εχεις και γυναικα εχεςι και τους αλλους συγγενεις...Ε μετα απολα αυτα ειναι δυνατον να μην πηγαινεις σε κανενα στουντιακι να αδειαζεις τα χοντρα?
 
  • Like
Αντιδράσεις: tkis

Επισκέπτης
Μα δεν ειπα οτι ειμαι υπερ.
Κι εγω γουσταρω την απολυτη γαϊδουριά. Απλως δεν τα καταφερνω να την πετυχω.
Μακαρι να μπορουσα να αποξενωθω απο ολους και να τους μιλαω όποτε γουσταρω.
Σιγουρα θα ειχα λιγοτερο αγχος, γιατι αυτο ειναι οντως η απολυτη ελευθερια.
Απλως ειμαι βεβαιος, οτι θα ημουν σε λιγο τοσο αντιπαθης, που η απωλεια θα ηταν μεγαλυτερη απο το κερδος. Μαλλον λιγο μέτρο χρειαζεται.
Φίλε ακολουθώ αυτή την τακτική από τότε που με θυμάμαι. Πιτσιρικάς ακόμα. Ε σε κάθε νέες γνωριμίες που κάνω σε χρόνο ρεκόρ ξεχωρίζονται καλοί από κακοί.Όσο ανακούφιση είναι για 'μενα να απέχω από τέτοιες βλακείες, τόσο είναι και γι' αυτούς, αφού ξέρουν ότι ούτε εγώ τους παρεξηγώ. Αυτοί που το σκέφτονται αλλιώς τρώνε πόδι από μόνοι τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.917
Κριτικές
1
Like
29.616
Πόντοι
8.006
Καλό παιδί είναι αλλά είναι και πολύ παράξενος. Άσε που νομίζει ότι έχει δίκιο για ΌΛΑ.  :cheesy:
Παραξενος και εχει δικιο σε ολα.
Το καλο παιδι σε τι συνισταται?
Οτι δεν σκοτωνει κιολας ας πουμε?
Τον ξαναπουλο.
 

Επισκέπτης
Εγω δεν μπορω να θεωρησω κολλητο μου καποιον που δεν θα μου πει χρονια πολλα στη γιορτη μου.
Τα επιχειρηματα για το αντιθετο, τα θεωρω απλως πνευμα αντιλογιας εκ μερους σου.
Όπως νομίζεις. Ίσως να με βοηθάει και το γεγονός ότι είμαι άθεος βέβαια :2funny:
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Δεν γουσταρω μια οικογενειακες υποχρεωσεις.μου την σπανε φουλ και παρε τον θειο για χρονια πολλα και παρε τον ξαδερφο για χρονια πολλα η μανα μου καθε φορα μου πριζει τα παπαρια.Γενικα αυτη η φαση ειναι τελιωμενη.Αφου αν παντρευτω σκεφτομαι να την κανω las vegas φαση στην ζουλα για να γλιτωσω ολους τους βλαχους που θα ερθουνε και τους μισους δεν θα τους ξερω καν.Η  το αλλο μας καλεσε τραπεζι η θεια σου η ο ενας η ο αλλος και με γαμανε στις ερωτησεις τι σπουδασες που δουλευεις πως πας?βρε αι στο διαολο να πουμε με τον καθε συγγενη που πρεπει ντε κ καλα να κανω παρεα επειδη ειναι συγγενης.Αφου ρε μαγκες ανθρωποι ειμαστε δεν μπορουμε να ταιριαζουμε με ολους.Και νασου το πασχα αρνια και αρχιδια με ολους τους συγγενεις και κοκορετσια......η φαση εινια τελιωμενη και οχι τιποτα αλλο αμα εχεις και γυναικα εχεςι και τους αλλους συγγενεις...Ε μετα απολα αυτα ειναι δυνατον να μην πηγαινεις σε κανενα στουντιακι να αδειαζεις τα χοντρα?

πως σας φαινονται αυτα που λεω?εχω αδικο?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
majestic οι φασεις με τα τραπεζια ειναι οι καλυτερες. Μαγειρευουν κιολας και την ντιλωνεις καλα. Οσο για τις ερωτησεις πες τους την απαντηση και τελος.

Οσο για το θεμα με τις γιορτες μπορει να ξεχασεις να πεις χρονια πολλα σε ενα φιλο... ανθρωποι ειμαστε
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
τις τελευταιες 3 μερες εχω βγει απο το σπιτι μονο για να παω τα σκουπιδια.
Σιγα μην μου πει ο αλλος οτι τον ξεχασα κιολας!
 

Επισκέπτης
πως σας φαινονται αυτα που λεω?εχω αδικο?
Ρε δεν παντρεύομαι που να μου μαστιγώνουνε τ' αρχίδια :rockon:

Θυμάμαι ρε παιδιά πριν 5-6 χρόνια που ήμουν φοιτητής. Ήταν μια γκόμενα φανατικά κατά του γάμου αλλά που ήθελε να κάνει παιδί. 31-32 ήτανε τότε. Και μέσα έξω μου είχε κάνει πρόταση τεκνοποίησης. Εγώ κώλωσα επειδή ήμουν πιτσιρικάς. Ε τελικά βρήκε άλλον, έκατσε μαζί του κάνα δυο μήνες και αφού τη φούσκωσε τον σούταρε και κράτησε το παιδί.
Αυτές είναι γυναίκες!  :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom