Νέα

Διακοπές σόλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dawn
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 248
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
 Στο Τολό πηγαινα χρόνια διακοπές. Από το 1983 που το πρωτοεπισκέφτηκα πήγαινα συνέχεια. Έκοψα το 2005 γιατί η πρώην γυναίκα μου επέμενε να επισκεπτόμαστε κι άλλα μέρη. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από το 2005 μέχρι τώρα. Και ποτέ Αύγουστο. Πάντα Ιούλιο ή Ιούνιο.
 Ο Αύγουστος είναι για πιο ερημικά σημεία με λιγότερο κόσμο. Την πολυκοσμία και το ψευτοχαιλίκι της Μυκόνου και άλλων κσομοπολίτικων νησιών το σιχαίνομαι.
δεν το συστινω για διακοπες το μερος αυτο.εχω ασχημες εμπειριες απο το 98 αυγουστο.δεν ειχε τιποτα αξιολογο.φυσικα καθενας με την κριση του.στο καμπινγκ παραδιπλα που νομιζω ειχε γυριστει η σειρα ισως να πηγαινα παντως...
η μυκονος δεν εχει ψευτοχαιλικι.μην λες μαλακιες.δεν πανε μυκονο μονο οι βιζιτες και οι αταλαντοι ελληνες ηθοποιοι που βλεπεις στα καναλια εδω. :uglystupid: :uglystupid:
να στο πω πιο απλα δεν υπαρχει μεγιστανας και διασημος στον κοσμο που να μην εχει παει μια φορα εστω και ινγκοκνιτο στη μυκονο.
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.571
Like
1.122
Πόντοι
216
Δεν θα πηγαινα ποτε διακοπες μονος μου...
να παω αυθημερον και να κανω το μπανιο μου ναι θα το εκανα...αλλα οχι να κατσω μερες - διακοπες...
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.724
Κριτικές
31
Like
12.342
Πόντοι
5.097
 Στο Τολό πηγαινα χρόνια διακοπές. Από το 1983 που το πρωτοεπισκέφτηκα πήγαινα συνέχεια. Έκοψα το 2005 γιατί η πρώην γυναίκα μου επέμενε να επισκεπτόμαστε κι άλλα μέρη. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από το 2005 μέχρι τώρα. Και ποτέ Αύγουστο. Πάντα Ιούλιο ή Ιούνιο.
 Ο Αύγουστος είναι για πιο ερημικά σημεία με λιγότερο κόσμο. Την πολυκοσμία και το ψευτοχαιλίκι της Μυκόνου και άλλων κσομοπολίτικων νησιών το σιχαίνομαι.
βλεπω εδινες πολυ σημασια στη γνωμη της γυναικας σου  :2funny:
και μολις χωρισες την ακουσες  :2funny:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Δεν θα πηγαινα ποτε διακοπες μονος μου...
να παω αυθημερον και να κανω το μπανιο μου ναι θα το εκανα...αλλα οχι να κατσω μερες - διακοπες...

Στην Ελλαδα παιζει αυτο, λιγο οτι ο σολο ειναι λεπρος τουλαχιστον. Πριν 15 χρονια που ημουνα φοιτητης δε μπορεις να φανταστεις ποσο κοσμο ειχα γνωρισει τα καλοκαιρια (εκτος Ελλαδας) που εκαναν διακοπες μονοι τους.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
βλεπω εδινες πολυ σημασια στη γνωμη της γυναικας σου  :2funny:
και μολις χωρισες την ακουσες  :2funny:


  Ναι είμαι σατράπης...  :2funny:

Μάλλον όμως θα ξαναπάω φέτος. Με τα παιδιά μου. Αλλά δεν θα κάτσω πολύ εκεί, περαστικός θα είμαι. Τους έχω τάξει γύρο Πελλοπονήσου και θέλω να μείνω και μερικά βράδια στο Κόστα Ναβαρίνο που χω ακούσει καλά λόγια.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Καλές είναι και οι μεγάλες μικτές παρέες, με άντρες και γυναίκες, αλλά εκεί μπορεί να γίνουν μπερδέματα.
 

Eδω παιζω εγω μπαλιτσα τυπε.  :grin:

Αμα θελετε τιποτα ρωτηστε  :rockon:
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.724
Κριτικές
31
Like
12.342
Πόντοι
5.097
Eδω παιζω εγω μπαλιτσα τυπε.  :grin:

Αμα θελετε τιποτα ρωτηστε  :rockon:
κανα στανταρακι στη μπαλιτσα εχεις  :birdman:
πολύ κωλοπαιδο παρεπιπτωντος ο μαστερακος
ουτε μια εκπτωσουλα για μυκονο δε μου κανονιζει  :tickedoff:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
κανα στανταρακι στη μπαλιτσα εχεις  :birdman:
πολύ κωλοπαιδο παρεπιπτωντος ο μαστερακος
ουτε μια εκπτωσουλα για μυκονο δε μου κανονιζει  :tickedoff:

Ασε εχει αρχισει να μ αρεσει μια σερβιτορα σε μια καφετέρια και ελπιζω να την ξεχάσω ευκολα γιατι θα τους κάνω πλούσιους  :-

απο παρεα δεν παιζει τιποτα.... φιλαρακια ειμαστε και περναμε καλα αυτο.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.724
Κριτικές
31
Like
12.342
Πόντοι
5.097
Ασε εχει αρχισει να μ αρεσει μια σερβιτορα σε μια καφετέρια και ελπιζω να την ξεχάσω ευκολα γιατι θα τους κάνω πλούσιους  :-

απο παρεα δεν παιζει τιποτα.... φιλαρακια ειμαστε και περναμε καλα αυτο.
ποσο εχει το φρεντο  :birdman:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
δεν το συστινω για διακοπες το μερος αυτο.εχω ασχημες εμπειριες απο το 98 αυγουστο.δεν ειχε τιποτα αξιολογο.φυσικα καθενας με την κριση του.στο καμπινγκ παραδιπλα που νομιζω ειχε γυριστει η σειρα ισως να πηγαινα παντως...
η μυκονος δεν εχει ψευτοχαιλικι.μην λες μαλακιες.δεν πανε μυκονο μονο οι βιζιτες και οι αταλαντοι ελληνες ηθοποιοι που βλεπεις στα καναλια εδω. :uglystupid: :uglystupid:
να στο πω πιο απλα δεν υπαρχει μεγιστανας και διασημος στον κοσμο που να μην εχει παει μια φορα εστω και ινγκοκνιτο στη μυκονο.

Εσυ λες μαλακίες. Αύγουστο στην Μύκονο δεν εχει ψευτοχαιλίκι;  Πες μου ποιοι είναι οι σοβαροί που πηγαίνουν Αύγουστο εκεί;  Η Τζούλια Αλεξανδράτου; Η Βάνα Μπάρμπα; Ή η Ρούλα Κορομηλά;
Γιατί εγώ μόνο αυτές είδα.
Αντιθέτως Ιούνιο - Ιούλιο είδα Αμπράμοβιτς, Σορος, Καντάφι υιός, Σάρα Τζέσικα Παρκερ, Μέλανι Γκρίφιθ, Γουίλ Σμιθ.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.724
Κριτικές
31
Like
12.342
Πόντοι
5.097
Εσυ λες μαλακίες. Αύγουστο στην Μύκονο δεν εχει ψευτοχαιλίκι;  Πες μου ποιοι είναι οι σοβαροί που πηγαίνουν Αύγουστο εκεί;  Η Τζούλια Αλεξανδράτου; Η Βάνα Μπάρμπα; Ή η Ρούλα Κορομηλά;
Γιατί εγώ μόνο αυτές είδα.
Αντιθέτως Ιούνιο - Ιούλιο είδα Αμπράμοβιτς, Σορος, Καντάφι υιός, Σάρα Τζέσικα Παρκερ, Μέλανι Γκρίφιθ, Γουίλ Σμιθ.
ξεχασες το νωντογαλατη  :grin:


3,5 ευρουλάκια ακριβός? δεν πινω καφέδες ρε μλκα με χυμουλι την βγάζω ο φλούφλης  :headbang:
να αρχισεις τις μπυρες  :rockon:
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
ξεχασες το νωντογαλατη  :grin:


 Κι όμως θα σου πω μία φάση με τον Γαλάτη και βγάλε συμπέρασμα μόνος σου. Πρόσφατα αγορασε το σπίτι που κοιτάει στην πλατεία της Μαντούς. Τεράστια επιτυχία αν το έχει κάνει, γιατί κάνει το μαγαζί του δίφατσο. Είναι πρωί, Ιούλιος ή ΙΟύνιος του 2011 και περνάω από κει. Έχει βάλει έναν Αλβανό και του φτιάχνει τις πλάκες μπροστά στην είσοδο. Το ύφος του προς τον Αλβανό, μόνο πούστικο δεν είναι. Του μιλάει σαν νταλικέρης, με φωνή βαριά και ασήκωτη, μές στην μαγκιά.
 Με παίρνει είδηση που τον παρακολουθώ κι αμέσως αλλάζει το ύφος του στο γνωστό πούστικο που ξέρουμε όλοι.
 Πιάνω κουβέντα με εναν σερβιτόρο, τα παιδιά που έχουν την καφετερια "ΕΝ ΠΛΩ". Είναι γνωστός μου και τα λέμε τακτικά. Του λέω τη φάση και μου λέει κι αυτός πως πολλές φορές έχει ακούσει τον Γαλάτη να βρίζει σαν καραγωγέας.

 Βγάλε συμπέρασμα εσύ αν είναι πούστης, ή αν προσποιείται τον πούστη.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.724
Κριτικές
31
Like
12.342
Πόντοι
5.097
Μεσα ρε αγορινα... αμα δεν κεράσουμε τα φιλαράκια μας τοτε ποιους θα κεράσουμε?  :grin:
:huh:

  Κι όμως θα σου πω μία φάση με τον Γαλάτη και βγάλε συμπέρασμα μόνος σου. Πρόσφατα αγορασε το σπίτι που κοιτάει στην πλατεία της Μαντούς. Τεράστια επιτυχία αν το έχει κάνει, γιατί κάνει το μαγαζί του δίφατσο. Είναι πρωί, Ιούλιος ή ΙΟύνιος του 2011 και περνάω από κει. Έχει βάλει έναν Αλβανό και του φτιάχνει τις πλάκες μπροστά στην είσοδο. Το ύφος του προς τον Αλβανό, μόνο πούστικο δεν είναι. Του μιλάει σαν νταλικέρης, με φωνή βαριά και ασήκωτη, μές στην μαγκιά.
  Με παίρνει είδηση που τον παρακολουθώ κι αμέσως αλλάζει το ύφος του στο γνωστό πούστικο που ξέρουμε όλοι.
  Πιάνω κουβέντα με εναν σερβιτόρο, τα παιδιά που έχουν την καφετερια "ΕΝ ΠΛΩ". Είναι γνωστός μου και τα λέμε τακτικά. Του λέω τη φάση και μου λέει κι αυτός πως πολλές φορές έχει ακούσει τον Γαλάτη να βρίζει σαν καραγωγέας.

  Βγάλε συμπέρασμα εσύ αν είναι πούστης, ή αν προσποιείται τον πούστη.
καραπουσταρα ειναι και κακια και ασχημη  :2funny:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Εσυ λες μαλακίες. Αύγουστο στην Μύκονο δεν εχει ψευτοχαιλίκι;  Πες μου ποιοι είναι οι σοβαροί που πηγαίνουν Αύγουστο εκεί;  Η Τζούλια Αλεξανδράτου; Η Βάνα Μπάρμπα; Ή η Ρούλα Κορομηλά;
Γιατί εγώ μόνο αυτές είδα.
Αντιθέτως Ιούνιο - Ιούλιο είδα Αμπράμοβιτς, Σορος, Καντάφι υιός, Σάρα Τζέσικα Παρκερ, Μέλανι Γκρίφιθ, Γουίλ Σμιθ.

Ναι ρε τυπε, γιατι αμα πας Ιουνιο θα πιασεις κουβεντα με τον Αμπραμοβιτς και τον Γουιλ Σμιθ.

Η Μυκονος εχει δυο ταχυτητες, οσους εχουν σπιτια, η γνωστους με σπιτια, που αραζουν και συμμετεχουν στο μπουγιο οποτε τους καβλωσει (μεταφραση: δε πανε καθε μερα super paradise για μπανιο, αντε μια φορα το διβδομαδο) αλλα κατ'αλλα περνανε μια χαρα χωρις να κοβουν βολτες πανω/κατω στα ματογιαννια μπας και τους παρει φωτο κανας παπαρατσο του Κωστοπουλο και τον κακομοιρη που παει μια βδομαδα διακοπες και ειναι Ελια-Super-Astra-Rock n Roll-Interni και αυτον βλεπεις εσυ στο Star.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom