Νέα

Ανεπιβεβαίωτες φήμες για βλεννόρροια στο Φυλής 109β

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα acab 1987
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 208
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
Καλή είναι η Αννούλα. Εγώ θα ξαναπάω σε αυτήν, αλλά θέλει κοντρόλ. Όχι να την αφήνεις να κάνει ό,τι θέλει.
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Δεν ανιχνεύεται στην καλλιεργεια σπέρματος;

nick07 φυσικά και ανιχνεύεται απλά η καλλιέργεια γίνεται για να δει ο γιατρός αν υπάρχουν και άλλα μικρόβια εκτός από ουρεόπλασμα.

καλά πόσο άρρωστος στο μυαλό μπορεί να είναι κάποιος
που με ενεργό γονοκοκκική ουρηθρίτιδα , πήγε να χύσει το στόμα
κάποιας πουτάνας ?

πιθανό μέν , αλλά ξέρω γώ;
κάπως σπάνιο φαινόμενο ανωμαλίας φαίνεται

rigormortis δεν είναι απαραίτητα αρρώστια, απλά υπάρχουν πολλοί που αδιαφορούν για τα θέματα υγείας τους ή φοβούνται να πάνε στο γιατρό με την νοοτροπία "θα περάσει μόνο του".

και όχι μπατονετες σαν αυτές για τα αυτιά.πολύ χοντρές,με τριπλάσιο πάχος.βούρτσες τις λένε οι γιατροί.και στις βάζουν πολύ βαθιά και μετά τις στρίβουν κιόλας.και μετά βάζουν και δεύτερη. :)

συνολικά τέσσερις έβαλε για να πάρει τέσσερα δείγματα για ανάλυση. Το ξανάκανα μετά από έξι μήνες. Βασικά δεν είναι τόσο οδυνηρό όσο ακούγεται, δεν πολυπονάς. Το πρόβλημα είναι ότι για να κάνεις τέτοια εξέταση πρέπει αν μην έχεις κατουρήσει για τρείς ώρες ώστε να υπάρχει άφθονο δείγμα στην ουρήθρα. Και όταν βάζει την μπατονέτα ο γιατρός είναι σαν να σε πιέζει να τον κατουρήσεις στην μάπα.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Βρε χαζούλη, δεν πήγαν όλοι αεροπορία. Σχεδόν τα περισσότερα "λαϊκά παιδιά" που πάνε νωρίς φαντάροι επειδή δεν πέρασαν σε ΑΕΙ, και ΔΕΝ ειναι γιωτάδες πάνε Κύπρο.  :idiot:

Για μενα μακαρι ολοι να μπορουσαν να πάνε αεροπορια και να περασουν μια χαλαρη θητεια και να φυγουν εφοσον δεν το επελεξαν εξαρχης. Αλλο αν το επιλεξεις. Αλλιως δεν υπάρχει λογος να κουράζεσαι χωρις λογο αν και ο στρατος έχει να σου μάθει πραγματα που θα αντιμετωπισεις και έξω.

Και το γιωτάς μην το λές σε μένα. Αντε πολυ αέρα πήραμε
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
αααα πηγες δηλαδη σε συγκεκριμενη μονάδα οκ. Γιατι νομιζα οτι μου μιλας για τους απλους φαντάρους που αμα τους βγάλεις να κανουν 2-3 γυρους αρχιζουν τα τηλέφωνα οτι κουράζονται.
Βρε χαζούλη, δεν πήγαν όλοι αεροπορία. Σχεδόν τα περισσότερα "λαϊκά παιδιά" που πάνε νωρίς φαντάροι επειδή δεν πέρασαν σε ΑΕΙ, και ΔΕΝ ειναι γιωτάδες πάνε Κύπρο.  :idiot:
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Για μενα μακαρι ολοι να μπορουσαν να πάνε αεροπορια και να περασουν μια χαλαρη θητεια και να φυγουν εφοσον δεν το επελεξαν εξαρχης. Αλλο αν το επιλεξεις. Αλλιως δεν υπάρχει λογος να κουράζεσαι χωρις λογο αν και ο στρατος έχει να σου μάθει πραγματα που θα αντιμετωπισεις και έξω.

Και το γιωτάς μην το λές σε μένα. Αντε πολυ αέρα πήραμε
:grin:
Δεν το'πα  άλλα άμα εχεις τη μύγα .
Και σιγά που σκιάχτηκα , άμα θέλω το λέω και για σένα!  :s&m_3:
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
1
Like
812
Πόντοι
96
μαγκες προς ολους του χωρου. [size=30pt]πριν 8 ημερες[/size] πηγα στο γνωστο μπουρδελο φυλης 109β .χθεσ μου διεγνωσαν βλεννορροια η πουτανα ηταν η αννα: ακα τσιμπουκι . καλος μαλακας και του λογου μου προσοχη και κοινοποιηστε το


Βλενόρροια, γονόρροια
Προκαλείται από το μικρόβιο του γονοκόκκου που είναι γνωστό με την ονομασία Neisseria gonorrhoeae. Η βλενόρροια ή γονόρροια είναι μια ασθένεια που μεταδίδεται κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής. Ανάλογα με την επαφή, κολπική, στοματική ή πρωκτική μπορεί να προσβάλει όργανα και ιστούς των περιοχών αυτών.

Συμπτώματα
Αρκετοί που προσβάλλονται από τη νόσο μπορεί  να μην παρουσιάσουν συμπτώματα. Όταν υπάρχουν, παρουσιάζονται[size=30pt] περίπου 10 μέρες [/size]μετά από την μετάδοση και προσβολή από το μικρόβιο. Στις

Την Αννα μαλλον εσυ την κόλλησες παρα σε κόλλησε αυτη . Περαστικά .

Οι μολύνσεις από το γονόκοκκο αντιμετωπίζονται γρήγορα με την αντιβίωση. Μετά από την αρχική χορήγηση των αντιβιοτικών πρέπει να ξαναγίνεται έλεγχος διότι ο γονόκοκκος μπορεί να έχει ανθεκτικότητα σε ορισμένα αντιβιοτικά και να χρειάζεται προσαρμογή της θεραπείας.
 

dimitris999

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
1.370
Κριτικές
7
Like
8
Πόντοι
16
URL]]
 

cretan_nudist

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
454
Κριτικές
8
Like
868
Πόντοι
81

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
25
Πόντοι
1.246
δεν ξέρω ίσως είναι καλή λύση να πλένουμε το πέος μας με betadine μετά...
η τζούλια η πορνοστάρ όταν την είχα πάρει στο προύσσης αυτό μου είχε κάνει μετά το στοματικό τελειωτικό...μου έβαλε στο πουτσοκέφαλο μπεταντίν.
 

lustforlife

Τιμημένος
Εγγρ.
9 Σεπ 2010
Μηνύματα
19.248
Κριτικές
82
Like
25
Πόντοι
1.246
συνολικά τέσσερις έβαλε για να πάρει τέσσερα δείγματα για ανάλυση. Το ξανάκανα μετά από έξι μήνες. Βασικά δεν είναι τόσο οδυνηρό όσο ακούγεται, δεν πολυπονάς. Το πρόβλημα είναι ότι για να κάνεις τέτοια εξέταση πρέπει αν μην έχεις κατουρήσει για τρείς ώρες ώστε να υπάρχει άφθονο δείγμα στην ουρήθρα. Και όταν βάζει την μπατονέτα ο γιατρός είναι σαν να σε πιέζει να τον κατουρήσεις στην μάπα.
εγώ είχα πονέσει /τσούξει πάρα πολύ,είχα ασπρίσει και ιδρώσει και όταν τελείωσε και σηκώθηκα πήγα στο καλαθάκι να ξεράσω αλλά τελικά δεν έβγαλα τίποτα. :S
 

George73

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
160
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
μαγκες προς ολους του χωρου. πριν 8 ημερες πηγα στο γνωστο μπουρδελο φυλης 109β .χθεσ μου διεγνωσαν βλεννορροια η πουτανα ηταν η αννα: ακα τσιμπουκι . καλος μαλακας και του λογου μου προσοχη και κοινοποιηστε το
Ευτυχως που μας ενημερωσες με το που εγινες μελος. Τι σου 'τυχε και σε να ρε παιδι μου...
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
1
Like
812
Πόντοι
96
Εσύ μέτρα τις ημέρες και θα πας καλά. Οι χρόνοι στην ιατρική είναι ΣΧΕΤΙΚΟΙ.

Αυτο ακριβως λέω και εγω , μπορει να κολλησε πριν από 15 μερες και να πήγε πριν 8 μερες για ακάπωτο .
 

erastis01

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2011
Μηνύματα
960
Κριτικές
146
Like
42
Πόντοι
1.456
Για μενα μακαρι ολοι να μπορουσαν να πάνε αεροπορια και να περασουν μια χαλαρη θητεια και να φυγουν εφοσον δεν το επελεξαν εξαρχης. Αλλο αν το επιλεξεις. Αλλιως δεν υπάρχει λογος να κουράζεσαι χωρις λογο αν και ο στρατος έχει να σου μάθει πραγματα που θα αντιμετωπισεις και έξω.

Και το γιωτάς μην το λές σε μένα. Αντε πολυ αέρα πήραμε
kαλησπερα ρε παιδια τωρα που αναπτυξατε τα θεματα της θητειας θυμηθηκα ενα ωραιο συνθημα που λεγαμε την πιο ωραια μερα του στρατου αυτη της απολυσης,και ηταν.Ψαραδες απολυομαι στην πυλη κανω μπαφο καραβαναδες και εποπια στα αρχιδια μου σας γραφω
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2012
Μηνύματα
95
Like
1
Πόντοι
0
μαγκες προς ολους του χωρου. πριν 8 ημερες πηγα στο γνωστο μπουρδελο φυλης 109β .χθεσ μου διεγνωσαν βλεννορροια η πουτανα ηταν η αννα: ακα τσιμπουκι . καλος μαλακας και του λογου μου προσοχη και κοινοποιηστε το
ΨΕΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΛΩΝΑΡΑΚΙ???

για την ιστορια βλενοροια θελει ακαποτο γαμησι. εχω κολλησει και το ξερω καλα
 
OP
OP
A

acab 1987

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2014
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΕΛΝΩ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
1ον ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΔΕΝ ΤΗ ΓΑΜΗΣΑ ΑΚΑΠΟΤΑ
2ον ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΑΜΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 25 ΜΕΡΕΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΒΛΕΝΝΟΡΡΟΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΝΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ
3ον ΤΟ ΑΚΥΡΟΤΕΡΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΝΤΑΒΑΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΥ
4ον Η ΠΡΑΞΗ ΕΙΧΕ ΩΣ ΕΞΗΣ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΑΚΑ ΦΟΡΕΣΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΓΑΜΗΣΙ ΛΙΓΟ ΒΓΗΚΑ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΠΟΤΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΞΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΚ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΙΣΩ Η ΑΝΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΤΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ
5ον ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΕΣΗ ΟΤΙ Η ΤΥΠΙΣΑ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ . ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ
ΥΣΤ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΛΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 5 ΕΩΣ ΔΕΚΑ
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
104
Like
2.751
Πόντοι
7.783
Ας σχολιάσει κάποιος ειδικός τα προηγούμενα posts, καθώς και την παρακάτω άποψή μου.

Από όσα έχω διαβάσει κατά καιρούς, η άποψή μου είναι ότι ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ, ο καθένας που έρχεται σε επαφή με μολυσμένο άτομο, έχει πιθανότητες είτε να γίνει φορέας του παθογόνου μικροοργανισμού, είτε να μην γίνει φορέας.
Επίσης, από όσους μολύνονται και γίνονται φορείς, κάποιοι (όχι όλοι) θα νοσήσουν.
Δηλαδή,
(α) Είτε κάποιοι φορείς αυτοθεραπεύονται χωρίς να καταλάβουν ή να υποψιαστούν τι έχει συμβεί,
(β) Είτε κάποιοι φορείς παραμένουν φορείς για αόριστο χρονικό διάστημα χωρίς να έχουν νοσοφάνεια, οπότε αργότερα είτε νοσούν είτε αυτοθεραπεύονται.
(γ) Εϊτε κάποιοι φορείς νοσούν άμεσα με έκδηλα συμπτώματα.

Δηλαδή, κάποιοι είναι φορείς, δεν νοσούν, αλλά μολύνουν άλλους.

Μα απλά λόγια, η άποψή μου, είναι ότι π.χ. κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στο λεωφορείο, ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ, έρχεται σε επαφή με το βάκιλλο του Κοχ (φυματίωση), με τη μηνιγγίτιδα, με το H1N1, με το HPV, κ.ά...
Παρ' όλα αυτά, δεν είναι σίγουρο τι θα συμβεί.

Η ανάλογη απροσδιόριστη κατάσταση συμβαίνει σε οποιαδήποτε σωματική επαφή.
Π.χ. κάποιες μεταλλάξεις του HPV κολλάνε και με χειραψία...
 

orinosleon

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2011
Μηνύματα
139
Κριτικές
11
Like
226
Πόντοι
31
Ας σχολιάσει κάποιος ειδικός τα προηγούμενα posts, καθώς και την παρακάτω άποψή μου.

Από όσα έχω διαβάσει κατά καιρούς, η άποψή μου είναι ότι ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ, ο καθένας που έρχεται σε επαφή με μολυσμένο άτομο, έχει πιθανότητες είτε να γίνει φορέας του παθογόνου μικροοργανισμού, είτε να μην γίνει φορέας.
Επίσης, από όσους μολύνονται και γίνονται φορείς, κάποιοι (όχι όλοι) θα νοσήσουν.
Δηλαδή,
(α) Είτε κάποιοι φορείς αυτοθεραπεύονται χωρίς να καταλάβουν ή να υποψιαστούν τι έχει συμβεί,
(β) Είτε κάποιοι φορείς παραμένουν φορείς για αόριστο χρονικό διάστημα χωρίς να έχουν νοσοφάνεια, οπότε αργότερα είτε νοσούν είτε αυτοθεραπεύονται.
(γ) Εϊτε κάποιοι φορείς νοσούν άμεσα με έκδηλα συμπτώματα.

Δηλαδή, κάποιοι είναι φορείς, δεν νοσούν, αλλά μολύνουν άλλους.

Μα απλά λόγια, η άποψή μου, είναι ότι π.χ. κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στο λεωφορείο, ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ, έρχεται σε επαφή με το βάκιλλο του Κοχ (φυματίωση), με τη μηνιγγίτιδα, με το H1N1, με το HPV, κ.ά...
Παρ' όλα αυτά, δεν είναι σίγουρο τι θα συμβεί.

Η ανάλογη απροσδιόριστη κατάσταση συμβαίνει σε οποιαδήποτε σωματική επαφή.
Π.χ. κάποιες μεταλλάξεις του HPV κολλάνε και με χειραψία...
Σε γενικές γραμμές είναι σωστά τα ανωτέρω. Επί πλέον παίζει σημαντικό ρόλο η μολυσματικότητα του κάθε μικροοργανισμού, όπως και η αποτελεσματικότητα του ανοσοποιητικού μας συστήματος, το οποίο αντιμετωπίζει τον εισβολέα. Αν χαθεί η μάχη νοσούμε.
Όσον αφορά τη βλεννόρροια ,μεταδίδεται κυρίως δια της κολπικής ή πρωκτικής επαφής και σπανίως δια της στοματικής αν υπάρχει γονοκοκκική φαρυγγίτιδα.Στον άνδρα εμφανίζεται βλεννώδης πυώδης πρωινή έκκριση απο την ουρήθρα που συνοδεύεται απο πολύ έντονο πόνο κατά την ούρηση και εκδηλώνεται 2-7 ημέρες μετά την μόλυνση. Στίς γυναίκες τα συμπτώματα είναι πιό ήπια. Πάντα όμως πρέπει να επιβεβαιώνεται η κλινική εικόνα και με την εργαστηριακή απομόνωση του γονοκόκκου. Η θεραπεία είναι εύκολη με αντιβιοτικά.
Πολύ πιό επικίνδυνες είναι οι σεξουαλικώς μεταδιδόμενες λοιμώξεις απο ιούς όπως των ηπατίδων Β και C, του HPV και του HIV.
Τα αντισηπτικά μειώνουν την πιθανότητα μετάδοσης, χωρίς να την μηδενίζουν, διότι έχουν βακτηριοστατική, ιοστατική και μυκητοστατική δράση .Στη παρούσα περίπτωση το Octenisept δεν βοηθάει ιδιαίτερα διότι έχει δράση κυρίως κατά Gram θετικών μικροβίων, ενω ο γονόκοκκος είναι Gram αρνητικός. Καλύτερα είναι τα αντισηπτικά ευρέως φάσματος κατά Gram θετικών και αρνητικών μικροβίων.
Συμπερασματικά ισχύει και εδώ οτι η πρόληψη είναι προτιμότερη της θεραπείας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom