Νέα

Ανεπιβεβαίωτες φήμες για βλεννόρροια στο Φυλής 109β

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα acab 1987
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 208
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Specifically, oral gonorrhea (also termed pharyngeal gonorrhea) is defined as an STD infection of the pharynx with Gram-negative coccal-shaped (round) bacteria named Neisseria gonorrhoeae. Infection is acquired from direct contact with white/yellowish pus-like fluid containing N. gonorrhoeae (also termed discharge or exudates) in one sex partner. This discharge is caused by N. gonorrhoeae. It mixes with a person's vaginal fluids, seminal fluids, or mucus membranes near the anus and rectum that come in contact with another person's oral mucus membranes. The bacterial infection then establishes itself in the pharynx and may be asymptomatic (cause no symptoms), but can cause symptoms of sore throat and discomfort when swallowing food. The affected throat resembles a strep throat with redness and occasionally may have some white spots or whitish/yellow discharge

oral_gonorrhea.jpg


These symptoms of oral gonorrhea are the same for men or women and usually occur a few days after oral contact with a partner's genitals or anal area when the partner is infected with N. gonorrhoeae. People with oral gonorrhea usually do not transmit the disease to others, but it can occur in some instances. Most investigators state that kissing does not transmit the disease as the bacteria apparently do not infect the tongue or mouth. However, it is possible to transmit the disease if the bacteria in the pharynx are transmitted to other objects by direct contact (for example, fingers, penis, or sex toys) and then the objects touch other body areas such as genitals, anal/rectal areas, or the eyes. This type of oral transfer of bacteria occurs infrequently.

απο medicineΝet.com


εν κατακλείδι , νομίζω ότι είναι θεωρητικά πιθανό , αλλά ασύνηθες
ο καθένας ας παίρνει τα ρίσκα του και τις προφυλάξεις του...
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
απο ακάποτο τσιμπούκι αποκλείεται να κόλλησες εκτός και αν η άννα είχε γονοκοκκική φαρυγγίτιδα ή τελοσπάντων γονοκοκκο στο στόμα.

Αυτή μπορεί να μην είχε, αλλά θα είχε το σπέρμα κάποιου απ' τους προηγούμενους που τσιμπούκωσε.
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
:new_shocked:
Μετάδοση

Με πρωκτική, κολπική ή στοματική σεξουαλική επαφή χωρίς προφυλακτικό. Τα μικρόβια μεταφέρονται και με χέρια που ήρθαν σε επαφή με μολυσμένο πέος, κόλπο ή ορθό έντερο /πρωκτό.

Πολλοί πιάνουν το πέος τους με γυμνά χέρια μετά την πράξη και μεταφέρουν μόνοι τους τα μικρόβια.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Αυτή μπορεί να μην είχε, αλλά θα είχε το σπέρμα κάποιου απ' τους προηγούμενους που τσιμπούκωσε.

καλά πόσο άρρωστος στο μυαλό μπορεί να είναι κάποιος
που με ενεργό γονοκοκκική ουρηθρίτιδα , πήγε να χύσει το στόμα
κάποιας πουτάνας ?

πιθανό μέν , αλλά ξέρω γώ;
κάπως σπάνιο φαινόμενο ανωμαλίας φαίνεται
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
καλά πόσο άρρωστος στο μυαλό μπορεί να είναι κάποιος
που με ενεργό γονοκοκκική ουρηθρίτιδα , πήγε να χύσει το στόμα
κάποιας πουτάνας ?

πιθανό μέν , αλλά ξέρω γώ;
κάπως σπάνιο φαινόμενο ανωμαλίας φαίνεται

Τυπε αυτο οπτικα δε φαινεται; Δηλαδη η πουτανα δεν μπορει να καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα με το λουτσο του αλλου;
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
καλά πόσο άρρωστος στο μυαλό μπορεί να είναι κάποιος
που με ενεργό γονοκοκκική ουρηθρίτιδα , πήγε να χύσει το στόμα
κάποιας πουτάνας ?

πιθανό μέν , αλλά ξέρω γώ;
κάπως σπάνιο φαινόμενο ανωμαλίας φαίνεται

Το παράξενο είναι ότι έγινε στίκι το θέμα. Εμένα συνηθισμένα μου φαίνονται όλα αυτά. Και εγώ είχα κολλήσει κάτι πριν από χρόνια (μου έδωσαν κατευθείαν αντιβίωση συνεπώς δεν έμαθα τι ήταν) χωρίς κολπική ή πρωκτική επαφή.
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
22
Πόντοι
16
μαγκες προς ολους του χωρου. πριν 8 ημερες πηγα στο γνωστο μπουρδελο φυλης 109β .χθεσ μου διεγνωσαν βλεννορροια η πουτανα ηταν η αννα: ακα τσιμπουκι . καλος μαλακας και του λογου μου προσοχη και κοινοποιηστε το
Περαστικα σου....,τουλαχιστον δεν ειναι και τιποτα πολυ πολυ σιβαρο,ειναι καττι που ξεπερνιεται και θεραπευετε με αντιβιωσουλα ;) .Επρεπε παντως να εχεις εμβολιαστει με ακα τσιμπουκακι σε μαυρη η ακα τελειωτικο τσιμπουκακι Ζανας :rockon: :grin:
και τωρα δεν θα ειχες τιποτα
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Τυπε αυτο οπτικα δε φαινεται; Δηλαδη η πουτανα δεν μπορει να καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα με το λουτσο του αλλου;

τα βιβλία λένε ότι βγάζει ένα υδαρές λευκό έκκριμα που μοιάζει με σπέρμα (εξ'ου και ο όρος "γονόρροια")
αλλά το κυριότερο "τσούζει" ,οπότε πρέπει κάποιος να είναι πολύ σαδιστής για να γαμήσει με ενεργό λοίμωξη,
γιατί ασυμπτωματική πεϊκή γονοκοκκική ουρηθρίτιδα είναι σπάνια, αλλά υπάρχει σαν ενδεχόμενο, οπότε
σ'αυτήν την περίπτωση κάποιος μπορεί να μεταδώσει το βακτήριο ακούσια...

και πάλι όμως δεν ξέρω κατα πόσο είναι συχνή η ασυμπτωματική γονορροια  :dunno: :dunno:

Το παράξενο είναι ότι έγινε στίκι το θέμα. Εμένα συνηθισμένα μου φαίνονται όλα αυτά. Και εγώ είχα κολλήσει κάτι πριν από χρόνια (μου έδωσαν κατευθείαν αντιβίωση συνεπώς δεν έμαθα τι ήταν) χωρίς κολπική ή πρωκτική επαφή.

απο ακάποτη πιπα λοιπόν.

δεν ξέρω ίσως είναι καλή λύση να πλένουμε το πέος μας με betadine μετά...
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
καλά πόσο άρρωστος στο μυαλό μπορεί να είναι κάποιος
που με ενεργό γονοκοκκική ουρηθρίτιδα , πήγε να χύσει το στόμα
κάποιας πουτάνας ?

πιθανό μέν , αλλά ξέρω γώ;
κάπως σπάνιο φαινόμενο ανωμαλίας φαίνεται

Ε καλα δεν εισαι ο μοναδικός που πηγαινεις στα μπουρδελα. Άραξε  :grin:
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
δεν ξέρω ίσως είναι καλή λύση να πλένουμε το πέος μας με betadine μετά...

Δερματολόγος μου έχει πει να το ψεκάζω με octenisept μετά την επαφή.

Τώρα θυμήθηκα ότι αυτής της είχα κάνει γλειφομούνι παλιά και για λίγες μέρες αισθανόμουν κάποιες ενοχλήσεις στο λαιμό και το χείλος. Μου πέρασε όμως.
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
Στις κριτικές μου δε γράφω ποτέ ποιές κάνουν ακάποτο. Το θεωρώ κακή πρακτική.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Δερματολόγος μου έχει πει να το ψεκάζω με octenisept μετά την επαφή.

Τώρα θυμήθηκα ότι αυτής της είχα κάνει γλειφομούνι παλιά και για λίγες μέρες αισθανόμουν κάποιες ενοχλήσεις στο λαιμό και το χείλος. Μου πέρασε όμως.

πολύ καλό το οκτενισέπτ  :thumbsup:
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
Η πρακτικη του παρτάκια  :2funny:

Είναι μεγάλη η δύναμη του διαδικτύου. Δεν είναι καλό για την υγεία της μπουρδελοκοινότητας να λες αυτή κάνει ακάποτα και να μαζεύονται όλοι οι κυνηγοί του ακάποτου. Υπάρχουν άτομα που δεν τους νοιάζει τίποτα.
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
πολύ καλό το οκτενισέπτ  :thumbsup:

Βγαίνει και σε στοματικό διάλυμα.

Με αυτές που βάζουν τα βρωμοδάχτυλα τους μέσα απ' την καπότα και πάνε να στη φορέσουν σαν κάλτσα, μου λες τι κάνουμε;
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Βγαίνει και σε στοματικό διάλυμα.

Με αυτές που βάζουν τα βρωμοδάχτυλα τους μέσα απ' την καπότα και πάνε να στη φορέσουν σαν κάλτσα, μου λες τι κάνουμε;

τιποτα απλά ψεκάζουμε με οκτενισέπτ πάντα  :)
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
Δε σε γλιτώνει. Απλά μειώνει τις πιαθνότητες. Τέλοσπαντων...
 

Metal P

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2008
Μηνύματα
81
Like
28
Πόντοι
0
Υπαρχει και το Antibacter Forte(διάλυμα)της Βayer.
Εγω μετα απο το sex, με η χωρις προφυλακτικο, ριχνω λιγο μεσα σε ενα ποτηρι με χλιαρο νερο, και τον βαζω μεσα για 2 με 3 λεπτα να κανει το μπανιο του(Με το κεφαλακι παντα εξω). Full απολυμανση  :rockon:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.154
Κριτικές
496
Like
62.095
Πόντοι
39.662
Η Αννα να το ξερει αραγε  :think:  δεν παει καποιος από κει να της το πει να παρει κανα ρεπο να κανει καμμια θεραπεια ποιος ξερει ποσους να κολλησε και σημερα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom