Νέα

Να μεινω η να φυγω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα qertq
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Υπαρει δουλεια στο εξωτερικο και σκεφτομαι να μεινω ελλαδα και να ψαξω για δουλεια η να φυγω αφου μ

  • Ξυπνα ΜΑΛΑΚΑ και σηκω φυγε

    Ψήφοι: 42 36,5%
  • Μα ποσο μαλακας εισι και το σκεφτεσαι ακομα

    Ψήφοι: 16 13,9%
  • κατσε εδω και ψωφα μαζι μας θα ερθουνε καλυτερες μερες .Ισως σε καποια αλλη ζωη.

    Ψήφοι: 8 7,0%
  • Αραξε ελλαδα και πηξε

    Ψήφοι: 11 9,6%
  • Αμα μπορεις καντην και βλεπεις τι γινεται

    Ψήφοι: 38 33,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    115

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας.  

Μου εχουν προσφερει δουλεια εξωτερικο(εκανα αιτησεις και εκατσε) λογο ειδικοτητας ετυχε και εκατσε προσφορα.
Ακομα και καποιες γκομενες που ειχα γνωρισει καποια χρονια (καναδεζες) μου εχανε πει τι κανεις εδω?(Ελα ντε!!)

Η εταιρεια μικρη αλλα μου εβαλε τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε και εχει αρκετη δουλεια.
Μου λενε σκεψου το και πες μας δεν βιαζομαστε αλλα δεν θα περιμενουμε και μια ζωη.  

Αλλα θελουνε να παω απο την μερια τους(δεν με αγαπανε για να βγαλουνε λεφτα θα παω και για να βγαλω λεφτα και εγω θα παω).
Τα λεφτα ειναι καλα.

Το κλιμα απο οσο δειχνει που μιλησα με αλλους ειναι καλο.
Τωρα στην δουλεια μπορει να πιασει και να ειμαι αυτο που θελουν μπορει και οχι.(Το μονο που μπορει να φοβαμαιισως να εχουν παραπανω απαιτησεις Αντεχω αλλα θα θελω χρονο).

Το μονο που εχω εδω στην ελλαδα ειναι το σπιτι μου και η μελλοντικη ελπιδα να βρω δουλεια γκομενα και τα σχετικα.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λουκετο και να εξαφανιστω  παντα μπορω να γυρισω πισω. Δωστε οτι συμβουλη  μπορειτε.
 

dopamina

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2014
Μηνύματα
19.869
Like
60
Πόντοι
166
σε ποια χωρα θες να πας?
 

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
Πηγαινε φιλε μην γυριζεις την πλατη στην τυχη σου !!!!!!  :hi:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.076
Like
21.095
Πόντοι
5.506
Πήγαινε έστω και για την εμπειρία. Οπουδήποτε εκτός από δω μπορεί να είναι καλύτερα. Και βλέπεις αν σε σηκώνει το κλίμα, χώρας και εργασιακού περιβάλλοντος.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας. 

Μου εχουν προσφερει δουλεια εξωτερικο(εκανα αιτησεις και εκατσε) λογο ειδικοτητας ετυχε και εκατσε προσφορα.
Ακομα και καποιες γκομενες που ειχα γνωρισει καποια χρονια (καναδεζες) μου εχανε πει τι κανεις εδω?(Ελα ντε!!)

Η εταιρεια μικρη αλλα μου εβαλε τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε και εχει αρκετη δουλεια.
Μου λενε σκεψου το και πες μας δεν βιαζομαστε αλλα δεν θα περιμενουμε και μια ζωη. 

Αλλα θελουνε να παω απο την μερια τους(δεν με αγαπανε για να βγαλουνε λεφτα θα παω και για να βγαλω λεφτα και εγω θα παω).
Τα λεφτα ειναι καλα.

Το κλιμα απο οσο δειχνει που μιλησα με αλλους ειναι καλο.
Τωρα στην δουλεια μπορει να πιασει και να ειμαι αυτο που θελουν μπορει και οχι.(Το μονο που μπορει να φοβαμαιισως να εχουν παραπανω απαιτησεις Αντεχω αλλα θα θελω χρονο).

Το μονο που εχω εδω στην ελλαδα ειναι το σπιτι μου και η μελλοντικη ελπιδα να βρω δουλεια γκομενα και τα σχετικα.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι να βαλω λουκετο και να εξαφανιστω  παντα μπορω να γυρισω πισω. Δωστε οτι συμβουλη  μπορειτε.

Καλη δυναμη στο νεο σου ξεκινημα τυπε.  :S :S :S

URL]]
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Πήγαινε έστω και για την εμπειρία. Οπουδήποτε εκτός από δω μπορεί να είναι καλύτερα. Και βλέπεις αν σε σηκώνει το κλίμα, χώρας και εργασιακού περιβάλλοντος.

καπως ετσι το σκεφτομαι  και εχει και πιο καλα γκομενακια εκει.
 

tzutzukos 36

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2016
Μηνύματα
159
Κριτικές
10
Like
453
Πόντοι
291
αυτο σκεφτομαι και εγω αλλα θελω λιγο βοηθεια μην κανω καμμια μαλακια
Φιλε μου οπως λες δεν εχεις κατι να σε κραταει, αν δεν το δοκιμασεις, οτι αναποδια θα σου ερχεται στη ζωη αν μεινεις εδω, το πρωτο πραγμα που θα σκεφτεσαι θα ειναι τη μαλακια εκανα που δεν εφυγα οταν ειχα την ευκερια. Οποτε κανε το βημα και αν δε σου κατσει επιστρεφεις, εφοσον σου κανουν τα εισητηρια κτλ δεν εχεις να χασεις και τιποτα  :hi:
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
καλησπερα στην ομαδα.Θα μπω κατευθειαν στο θεμα.
Ειμαι 40 και ανεργος χωρις φιλους  γκομενα οικογενεια και ολα τα σχετικα.Δεν πεθαινω τις πεινας. 

Οι γονεις σου σε ταιζουν τυπε?  :think: :S :S :S
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Φιλε μου οπως λες δεν εχεις κατι να σε κραταει, αν δεν το δοκιμασεις, οτι αναποδια θα σου ερχεται στη ζωη αν μεινεις εδω, το πρωτο πραγμα που θα σκεφτεσαι θα ειναι τη μαλακια εκανα που δεν εφυγα οταν ειχα την ευκερια. Οποτε κανε το βημα και αν δε σου κατσει επιστρεφεις, εφοσον σου κανουν τα εισητηρια κτλ δεν εχεις να χασεις και τιποτα  :hi:
δεν μου κανουν αυτοι τα εισητηρια.

Αυτοι μου εκαναν τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε(μια 600ευρα μαζι με το ξενοδοχειο) για να ξερουν τι ανθρωπος ειμαι.
Οταν παω εγω θα τα βαλω μονος μου(200  ευρα και πρεπει να βρω σπιτι) απο οσο μου ειπαν μπορουν να βοηθησουν.Και με λεφτα και με γνωριμιες (να μου βρουν ενα δωματιο κατι).
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Οι γονεις σου σε ταιζουν τυπε?  :think: :S :S :S
παντα με πηγαινε στις δουλειες απο 4μηνες εως 1 χρονο ολο κατι γινεται και δεν τα βρισκαμε.Μια δεν με πληρωνανε μια δεν θελανε ενσημα μια αυτο μια εκεινο ειμαι και εγω λιγο .Τωρα με την κριση λιγοστευουν. Οποτε μεχρι να βρω καποια σταθερη δουλεια  (  :2funny:  ) μηπως ειναι καλυτερα να παω εξω.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
δεν μου κανουν αυτοι τα εισητηρια.

Αυτοι μου εκαναν τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε(μια 600ευρα μαζι με το ξενοδοχειο) για να ξερουν τι ανθρωπος ειμαι.
Οταν παω εγω θα τα βαλω μονος μου(200  ευρα και πρεπει να βρω σπιτι) απο οσο μου ειπαν μπορουν να βοηθησουν.Και με λεφτα και με γνωριμιες (να μου βρουν ενα δωματιο κατι).


Τυπε αν δεν στειλουνε learjet να ερθει να σε παρει , μην κουνιεσαι καθολου. :S :S :S
 

tzutzukos 36

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2016
Μηνύματα
159
Κριτικές
10
Like
453
Πόντοι
291
δεν μου κανουν αυτοι τα εισητηρια.

Αυτοι μου εκαναν τα εισητηρια να παω εκει να με δουνε(μια 600ευρα μαζι με το ξενοδοχειο) για να ξερουν τι ανθρωπος ειμαι.
Οταν παω εγω θα τα βαλω μονος μου(200  ευρα και πρεπει να βρω σπιτι) απο οσο μου ειπαν μπορουν να βοηθησουν.Και με λεφτα και με γνωριμιες (να μου βρουν ενα δωματιο κατι).
Εστω κ'ετσι εγω θα το δοκιμαζα. Δες το και σαν ενα ταξιδη που διαφορετικα δεν θα ειχες την ευκερια να το κανεις. Το ταξιδη στα κυθηρα σαν το Χορν στη ταινια  ;)
 

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
793
Κριτικές
1
Like
1.328
Πόντοι
206
Να κατσεις να περιμενεις την ελπιδα;
Αυτή τη γαμαει ο Τσιπρας ρε φιλε,τραβα βρες καμια άλλη.....
 
OP
OP
Q

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Εστω κ'ετσι εγω θα το δοκιμαζα. Δες το και σαν ενα ταξιδη που διαφορετικα δεν θα ειχες την ευκερια να το κανεις. Το ταξιδη στα κυθηρα σαν το Χορν στη ταινια  ;)
Μονο που δεν εχω την  Υβόν Σανσόν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom