Νέα

Να μεινω η να φυγω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα qertq
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Υπαρει δουλεια στο εξωτερικο και σκεφτομαι να μεινω ελλαδα και να ψαξω για δουλεια η να φυγω αφου μ

  • Ξυπνα ΜΑΛΑΚΑ και σηκω φυγε

    Ψήφοι: 42 36,5%
  • Μα ποσο μαλακας εισι και το σκεφτεσαι ακομα

    Ψήφοι: 16 13,9%
  • κατσε εδω και ψωφα μαζι μας θα ερθουνε καλυτερες μερες .Ισως σε καποια αλλη ζωη.

    Ψήφοι: 8 7,0%
  • Αραξε ελλαδα και πηξε

    Ψήφοι: 11 9,6%
  • Αμα μπορεις καντην και βλεπεις τι γινεται

    Ψήφοι: 38 33,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    115

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Μεγάλε επειδή έχω μείνει εκεί χρόνια, είναι τέλεια χώρα αλλά δεν είναι για τους πολλούς. Οι περισσότεροι μεσόγειοι δεν μπορούν να προσαρμοστούν στη ζωή



Γιατί έτσι οι Μεσόγειοι;

Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα τύπε;
 

Makis551

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2016
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
πήγαινε , το πολύ πολύ να μην σου αρέσει
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
459
Πόντοι
36
Εγώ ένα πράγμα λέω. Ξέρω πολλά άτομα που έχουν φύγει από Ελλάδα και από απλοί ρεσεψιονίστ έγιναν μάνατζερ σε ξενοδοχεία σε Dubai, Γερμανία, Αγγλία κλπ. Όμως όλοι μα όλοι κάνουν παρέα με Έλληνες, πηγαίνουν για διασκέδαση σε Ελληνικά μαγαζιά και μετράνε μέρες και ώρες να έρθουν διακοπές στην Ελλάδα. Μπορεί να έβριζαν τη χώρα μας πιο πριν να έλεγαν είναι μπήξε είναι δείξε, αλλά στο εξωτερικό τους έφυγε η μαγκιά. Ελλαδίτσα λένε και κλαίνε. Αυτό κάτι σημαίνει...
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
539
Πόντοι
96
Γιατί έτσι οι Μεσόγειοι;

Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα τύπε;

Το πιο κατανοητό ίσως παράδειγμα έχει να κάνει με τον ανύπαρκτο αυθορμητισμό και εξηγούμε. Γνωρίζεις π.χ. έναν Ισπανό  συνάδελφο στη δουλειά και τα βρίσκεται. Είναι π.χ. Τρίτη και του λές βρισκόμαστε μετά τη δουλειά αύριο (με την πούτσα σας ή με γυναίκα ή και με οικογένεια, δεν εχει σημασία) και σου λέει "ναι" ή "οχι γιατι έχω κανονίσει κάτι, να το κάνουμε Πέμπτη καλύτερα?"

Μια λογική συζήτηση για εμάς.

Στη συζήτηση όμως αυτή με έναν Ολλανδό θα λάβεις μια απάντηση του τύπου "μισό λεπτό...", θα βγάλει μια ατζέντα και θα αρχίσει να σου λέει, τις Τετάρτες κάνω αυτό, τις Πέμπτες πάω εκεί, μπλα, μπλα, μπλα, ας το κάνουμε τότε
Το "τότε" θα είναι 2-3 βδομάδες μετά από όταν του το πρότεινες εσύ.

Ασφαλώς και υπάρχουν λύσεις. Παίρνεις και εσύ μια ατζέντα και φτιάχνεις τις μέρες σου ή κάνεις παρέα μόνο με μεσόγειους.

Μπορώ να σου πω και πολλά άλλα παραδείγματα και για όλα θα υπάρχει λύση. Όμως το σύνολο των πραγμάτων που γίνονται διαφορετικά από οτι έχεις συνηθίσει επιβάλει να είσαι κάπως πιο "εύκολος" άνθρωπος για να προσαρμοστείς καλύτερα.

Ελπίζω γα γίνομαι κάπως αντιληπτός. Η χώρα για μένα είναι σούπερ αλλά πρέπει κανείς να είναι προσαρμοστικός για να περάσει καλά.


 

AntonisA

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.297
Like
0
Πόντοι
16
χαιρετω !


επι τη ευκαιρια μιας και διαβασα  ολο το θρεντ και  ειδα καποια  ποστ με αναλυσεις μισθων και κοστου ζωης κλπ . .


εχω μια προταση για μελβουρνη με καθαρο μισθο στα 55.000 δολλαρια ( αυστραλιας) .τα λεφτα ειναι καθαρα συν τα ενσημα .
ξερει κανεις το κοστο ζωης εκει και τα ενοικια ;;;

υγ .  ειμαι εργενης 36 χρ .

δες και μονος σου www.expatistan.com/cost-of-living/melbourne]https://www.expatistan.com/cost-of-living/melbourne[/url]
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Εγώ ένα πράγμα λέω. Ξέρω πολλά άτομα που έχουν φύγει από Ελλάδα και από απλοί ρεσεψιονίστ έγιναν μάνατζερ σε ξενοδοχεία σε Dubai, Γερμανία, Αγγλία κλπ. Όμως όλοι μα όλοι κάνουν παρέα με Έλληνες, πηγαίνουν για διασκέδαση σε Ελληνικά μαγαζιά και μετράνε μέρες και ώρες να έρθουν διακοπές στην Ελλάδα. Μπορεί να έβριζαν τη χώρα μας πιο πριν να έλεγαν είναι μπήξε είναι δείξε, αλλά στο εξωτερικό τους έφυγε η μαγκιά. Ελλαδίτσα λένε και κλαίνε. Αυτό κάτι σημαίνει...

Τι σημαινει?
 

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
Kαλα ρε τυπε μας δουλευεις τοσες μερες? Δηλαδη σου εχουν στειλει το συμβολαιο οπως ειπες πριν καποιες πολλες μερες και ακομα σε περιμενουν να απαντησεις...περιεργα μας τα λες.  :huh:

Anyway, here are my two cents , for what is worth...
Εγω την εκανα απο Ελλαδα το 2010 πριν την νιωσουμε καλα την κριση στο πετσι μας. Εχοντας δουλεια στον τομεα μου με καλες απολαβες για τοτε γυρω στο 1,8Κ καθαρα τον μηνα ερχεται ενα πρωι ο βλαχος-αφεντικος την διαφημιστικης που δουλευα και μου λεει 900ευρ. η' τον πουλο. Του λεω παρε εσυ τον πουλο σκατο-βλαχε μπινε και σε δυο μηνες ημουν σε πολυεθνικη στην Ρουμανια . Μην τα πολυλογω τωρα ειμαι στην Γερμανια σε γερη θεση εχοντας μεινει/δουλεψει σε αλλες δυο χωρες του πρωην Ανατ. μπλοκ με την εταιρεια...
Εν ολιγης η ευκαιρια που θα σου δωθει να χτισεις καριερα εαν εισαι καλος στην δουλεια σου και λιγο τσακαλακι σε 5 χρονια (τοπ) στο εξωτερικο δεν θα την εχεις σε 30 χρονια στην Ελλαδα.
Για τα 3D μουνια που θα γαμισεις εαν εισαι σε καμια απο τις χωρες του πρωην Ανατ. μπλοκ και λιγο νορμαλ δεν χρειαζεται να στο αναφερω , ετσιιι???


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
χαιρετω !


επι τη ευκαιρια μιας και διαβασα  ολο το θρεντ και  ειδα καποια  ποστ με αναλυσεις μισθων και κοστου ζωης κλπ . .


εχω μια προταση για μελβουρνη με καθαρο μισθο στα 55.000 δολλαρια ( αυστραλιας) .τα λεφτα ειναι καθαρα συν τα ενσημα .
ξερει κανεις το κοστο ζωης εκει και τα ενοικια ;;;

υγ .  ειμαι εργενης 36 χρ .
γεια σου.

Θες να μας πεις τι ειδους δουλεια;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Εγώ ένα πράγμα λέω. Ξέρω πολλά άτομα που έχουν φύγει από Ελλάδα και από απλοί ρεσεψιονίστ έγιναν μάνατζερ σε ξενοδοχεία σε Dubai, Γερμανία, Αγγλία κλπ. Όμως όλοι μα όλοι κάνουν παρέα με Έλληνες, πηγαίνουν για διασκέδαση σε Ελληνικά μαγαζιά και μετράνε μέρες και ώρες να έρθουν διακοπές στην Ελλάδα. Μπορεί να έβριζαν τη χώρα μας πιο πριν να έλεγαν είναι μπήξε είναι δείξε, αλλά στο εξωτερικό τους έφυγε η μαγκιά. Ελλαδίτσα λένε και κλαίνε. Αυτό κάτι σημαίνει...

Εγώ σαν νεομετανάστης που δεν άκουσα,διάβασα,κ.λ.π. αλλά ζω καθημερινά τη φάση μετανάστευση,έχω να πω ότι τίποτα από τα παραπάνω δεν έχει βάση.
Οι περισσότεροι Έλληνες που έχουν έρθει με προοπτική εδώ και πιάσανε καλές δουλειές,βλαστημάνε την ώρα και τη στιγμή που δεν πηραν απόφαση να μεταναστεύσουν πιο νωρίς,δεν πάνε σε ελληνικά μαγαζιά και δεν έχουν νταραβέρια μόνο με Έλληνες.

Νταραβέρια μόνο με Έλληνες,έχουν άτομα που σφουγγαρίζουν τίποτα τουαλέτες ή καθαρίζουν πατάτες στο υπόγειο κανενός βλαχοέλληνα εστιάτορα και η μιζέρια τους έχει βαρέσει κόκκινα.
Βασικά όλοι οι μετανάστες ανεξαρτήτου προέλευσης που έχουν νταραβέρια ΜΟΝΟ  με ομοεθνείς τους,είναι είτε ακαλλιέργητοι,δίχως εξιδείκευση ή ακόμη και γενική παιδεία ή απλά μίζεροι που η απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα τους συνέθλιψε.

Την Ελλάδα την πονάμε,αλλά πλέον είναι μόνο προορισμός διακοπών και αυτό όχι πάντα..

Αυτά ότι ακούμε Καζαντζίδη και κλαίμε σφιχταγκαλιασμένοι μέσα στα γυράδικα νοσταλγώντας την πατρίδα,ούτε σε ταινίες με τον Νίκο Ξανθόπουλο...

 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
H Γερμανικη γλωσσα εχει πολλα φχτ, δεν ξερω αν την αντεχει το ελληνικο αυτι μακροπροθεσμα.

Για εμενα αξια εχει να μεταναστευσει καποιος για να ζησει την περιπετεια, να χαρει το μουνι ή να χαρει τη φυση. Για παραδειγμα να μεταναστευσει στην Ταυλανδη. Αυτα τα ταξιδια αξιζουν.
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
H Γερμανικη γλωσσα εχει πολλα φχτ, δεν ξερω αν την αντεχει το ελληνικο αυτι μακροπροθεσμα.

Για εμενα αξια εχει να μεταναστευσει καποιος για να ζησει την περιπετεια, να χαρει το μουνι ή να χαρει τη φυση. Για παραδειγμα να μεταναστευσει στην Ταυλανδη. Αυτα τα ταξιδια αξιζουν.

Φίλε εμένα σκοπός της ζωής μου είναι να μεταναστεύσω στην Καραϊβική !!!!!!!
Βέβαια μπορεί να μη βγάλω ούτε 10ετία εκεί από τα ξύδια που θα πίνω,
αλλά χαλάλι.

Μόλις πάρουν λίγο μπροστά τα ακίνητα στην ελλάδα
τα σουτάρω όλα και έφυγα.

Δες εδώ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Εγώ σαν νεομετανάστης που δεν άκουσα,διάβασα,κ.λ.π. αλλά ζω καθημερινά τη φάση μετανάστευση,έχω να πω ότι τίποτα από τα παραπάνω δεν έχει βάση.
Οι περισσότεροι Έλληνες που έχουν έρθει με προοπτική εδώ και πιάσανε καλές δουλειές,βλαστημάνε την ώρα και τη στιγμή που δεν πηραν απόφαση να μεταναστεύσουν πιο νωρίς,δεν πάνε σε ελληνικά μαγαζιά και δεν έχουν νταραβέρια μόνο με Έλληνες.

Νταραβέρια μόνο με Έλληνες,έχουν άτομα που σφουγγαρίζουν τίποτα τουαλέτες ή καθαρίζουν πατάτες στο υπόγειο κανενός βλαχοέλληνα εστιάτορα και η μιζέρια τους έχει βαρέσει κόκκινα.
Βασικά όλοι οι μετανάστες ανεξαρτήτου προέλευσης που έχουν νταραβέρια ΜΟΝΟ  με ομοεθνείς τους,είναι είτε ακαλλιέργητοι,δίχως εξιδείκευση ή ακόμη και γενική παιδεία ή απλά μίζεροι που η απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα τους συνέθλιψε.

Την Ελλάδα την πονάμε,αλλά πλέον είναι μόνο προορισμός διακοπών και αυτό όχι πάντα..

Αυτά ότι ακούμε Καζαντζίδη και κλαίμε σφιχταγκαλιασμένοι μέσα στα γυράδικα νοσταλγώντας την πατρίδα,ούτε σε ταινίες με τον Νίκο Ξανθόπουλο...

Εσένα σε γουστάρω, επειδή έχεις όλα τα φόντα και την δυναμική για την υγιή προώθηση του βαλκανιοπουτσισμού και της
τεράστιας βαλκανικής μας υπεροχής. Ο νονός σου, μπορεί να βγεί στη σύνταξη με καθαρή συνείδηση ότι αφήνει πίσω του έναν γνήσιο, άξιο και ντούρο διάδοχο... ;)
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Εγώ σαν νεομετανάστης που δεν άκουσα,διάβασα,κ.λ.π. αλλά ζω καθημερινά τη φάση μετανάστευση,έχω να πω ότι τίποτα από τα παραπάνω δεν έχει βάση.
Οι περισσότεροι Έλληνες που έχουν έρθει με προοπτική εδώ και πιάσανε καλές δουλειές,βλαστημάνε την ώρα και τη στιγμή που δεν πηραν απόφαση να μεταναστεύσουν πιο νωρίς,δεν πάνε σε ελληνικά μαγαζιά και δεν έχουν νταραβέρια μόνο με Έλληνες.

Νταραβέρια μόνο με Έλληνες,έχουν άτομα που σφουγγαρίζουν τίποτα τουαλέτες ή καθαρίζουν πατάτες στο υπόγειο κανενός βλαχοέλληνα εστιάτορα και η μιζέρια τους έχει βαρέσει κόκκινα.
Βασικά όλοι οι μετανάστες ανεξαρτήτου προέλευσης που έχουν νταραβέρια ΜΟΝΟ  με ομοεθνείς τους,είναι είτε ακαλλιέργητοι,δίχως εξιδείκευση ή ακόμη και γενική παιδεία ή απλά μίζεροι που η απότομη προσγείωση στην πραγματικότητα τους συνέθλιψε.



Τύπε , ο Καρνέζης όμως , έχει άλλη άποψη.


Απλά να ξέρεις ότι ο Καρνέζης είναι large τυπος.
Παλιά είχε το Νιάρχο να του πλένει τη bmw
και όταν ήταν μικρός , είχαν τον Ωνάση σπίτι του παιδί για τα θελήματα.


Και μπροστά στο κότερο του Καρνέζη , η Χριστίνα του Ωνάση ,
είναι σαν φουσκωτό μπροστά σε αεροπλανοφόρο.

Να πω και εγώ δύο λόγια μιας και έχω δική μου δουλειά στο εξωτερικό σε χώρα με αρκετούς Έλληνες.

Κατ' αρχάς οι Έλληνες που έχουν έρθει τα τελευταία χρόνια και κατάφεραν να ενταχθούν έχουν ένα επίπεδο ζωής λίγο χειρότερο από τους Αλβανούς στην Ελλάδα και λίγο καλύτερο από τους Πακιστανούς στα φανάρια,για τα δεδομένα της χώρας.Αυτό που πέτυχαν δηλαδή,είναι να μπορούν να συντηρούν τον εαυτό τους χωρίς να τους μένει κάτι.Όμως στους δικούς τους από ντροπή λένε πόσο καλά είναι εδώ πόσο ανώτερο επίπεδο ζωής έχει η χώρα κ.τ.λ. ότι λένε δηλαδή και οι μετανάστες που έρχονται στην Ελλάδα στους δικούς τους στο Πακιστάν,Αυγανιστάν κ.τ.λ. Δεν λέω ότι είναι όλοι έτσι αλλά η συντριπτική πλειοψηφία που έχει έρθει στα χρόνια της "κρίσης".

Και είναι και πολύ λεφτάς ο τύπος.
Βάλαμε ... φωτογραφίες μετρητών στο θέμα του Φύσσα και με σάρωσε.
Εβαλε 70 πενηντάρικα (κι εγώ 220).
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Εσένα σε γουστάρω, επειδή έχεις όλα τα φόντα και την δυναμική για την υγιή προώθηση του βαλκανιοπουτσισμού και της
τεράστιας βαλκανικής μας υπεροχής. Ο νονός σου, μπορεί να βγεί στη σύνταξη με καθαρή συνείδηση ότι αφήνει πίσω του έναν γνήσιο, άξιο και ντούρο διάδοχο... ;)

Φίλε popov,το κακό είναι ότι ο νονός πέρα από το όνομα μου κληροδότησε και τις ακάποτες καταδρομές,
οπότε μάλλον είμαι διάδοχος με ημερομηνία λήξης  :priest:  :grin:


Τύπε , ο Καρνέζης όμως , έχει άλλη άποψη.


Απλά να ξέρεις ότι ο Καρνέζης είναι large τυπος.
Παλιά είχε το Νιάρχο να του πλένει τη bmw
και όταν ήταν μικρός , είχαν τον Ωνάση σπίτι του παιδί για τα θελήματα.


Και μπροστά στο κότερο του Καρνέζη , η Χριστίνα του Ωνάση ,
είναι σαν φουσκωτό μπροστά σε αεροπλανοφόρο.

Και είναι και πολύ λεφτάς ο τύπος.
Βάλαμε ... φωτογραφίες μετρητών στο θέμα του Φύσσα και με σάρωσε.
Εβαλε 70 πενηντάρικα (κι εγώ 220).

Τα είχα δει τα πενηντάρικά του και κόντεψα να πέσω από την καρέκλα. :2funny:

Αλλά δεν έκανα login,γιατί παράλληλα γράφονταν πράγματα σε πολιτικό thread που αν έμπαινα θα έτρωγα ban.
Άλλωστε τους φέρνεις βόλτα και μόνος σου,δε χρειάζεσαι βοήθεια.

Όσο για αυτό που έγραψε,μιλάει για τους Βασιλάκηδες Καϊλες που προανέφερα.
Εννοείται ότι αν σκάσεις μύτη χωρίς γλώσσα,χωρίς ειδίκευση,θα πέσεις σε δουλειές τύπου σφουγγάρισμα ή λάντζα.
Και εκεί πράγματι είσαι ο τελευταίος τροχός της αμάξης και το γεγονός ότι δε σε έχουν ίσο με πάκι ή μαγκρεπ είναι μόνο το έθνος,το θρήσκευμα και η ιστορία μας.

Και πράγματι πολλοί μετανάστες λένε ψέμματα στους δικούς τους περί δουλειάς,εισοδημάτων,κ.λ.π.,αλλά αυτά γίνονταν πάντα.
Θυμάμαι θείο μου πριν καμιά 15αριά χρόνια,που νοίκιασε BMW 850 για να κατέβει Ελλάδα διακοπές και να την παρουσιάζει δική του.
Και τελικά έμενε σε δυάρι,σε αραβοτουρκογειτονιά...


Αλλά ο Καρνέζης ξεχνάει να πει,ότι πολύ μεγάλη μερίδα νεομεταναστών,ήρθε και έπιασε καλά πόστα.
Ότι τα νοσοκομεία και οι κλινικές είναι τίγκα σε ελληνικό νοσηλευτικό προσωπικό.

Τέλος εγώ προσωπικά δεν ήρθε εδώ για να επιβιώσω.
Έχω την πρωινή δουλειά σαν υπάλληλος,αλλά το extraδάκι εκτός δουλειάς πάει σύννεφο.
Άμα ήταν να ξενιτευτώ και να μη βγάζω ούτε χιλιάρικο και να καθαρίζω τα σκατά στον Γερμανών,καλύτερα Ελλαδα και να γύριζα στο χωριό μου..
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Όσο για αυτό που έγραψε,μιλάει για τους Βασιλάκηδες Καϊλες που προανέφερα.
Εννοείται ότι αν σκάσεις μύτη χωρίς γλώσσα,χωρίς ειδίκευση,θα πέσεις σε δουλειές τύπου σφουγγάρισμα ή λάντζα.

Δεν νομίζω ότι μιλάει για καϊλες, γιατί λέει για τύπους που έχουν την ατυχία
να πηγαίνουν για δουλειά στην εταιρεία του.

Άρα για μηχανικούς , κομπιοτεράδες/προγραμματιστές μιλάει.
Και δεν τους παίρνουν λέει ... παίρνουν τους μη-έλληνες που είναι ανώτεροι

(προφανώς πολωνοί , σέρβοι , ρώσοι , κινέζοι , ινδοί , πάκια , υπονοεί ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ).
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Και κάτι ακόμη που το έχω αντικρούσει εκατό φορές αλλά αντεπιχείρημα ουδέν..

Έχει γραφτεί πολλές φορές ότι όποιος έχει τριτοβάθμιο πτυχίο θα βρει δουλειά στη Γερμανία.

ΟΧΙ.Κατηγορηματικά ΟΧΙ.Ακόμη και C2 στη γλώσσα να έχει,η Γερμανία δεν είναι ΟΑΕΔ.
Απλά εχει ανάγκες να καλύψει σε συγκεκριμένους τομείς.

Το καλό είναι ότι τα ελληνικά μας πτυχία αναγνωρίζονται.
Όμως η αναγνώριση,δε σημαίνει και εξασφάλιση εργασίας.

Κλασσικό παράδειγμα..
Είσαι απόφοιτος σχολής θεωρητικής κατεύθυνσης και θέλεις να δουλέψεις στον τομέα σου;
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.
Και όχι επειδή το λέω εγώ,αλλά ρε τύποι,κοινή λογική.
Εχεις βγάλει φιλοσοφική,πολιτικές επιστήμες,είσαι φιλόλογος,είσαι θεολόγος,κ.λ.π.
ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ;

Απλά είναι τα πράγματα..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Φίλε popov,το κακό είναι ότι ο νονός πέρα από το όνομα μου κληροδότησε και τις ακάποτες καταδρομές,
οπότε μάλλον είμαι διάδοχος με ημερομηνία λήξης  :priest:  :grin:

:s&m_2:

Πρέπει να αναβαθμίσεις και να καθαρίσεις τον βαλκανιοπουτσισμό από ταπεινά ένστικτα. Τα ακάποτα θα σου φάνε το κεφάλι
και θα σβήσει άδοξα μια αγνή ιδέα...  :grin:
 

nimo70

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2016
Μηνύματα
114
Κριτικές
2
Like
69
Πόντοι
1
Εχω μπερδευτει ρε παιδια τελικα τι να κανουμε να μεινουμε ή να φυγουμε τελικα ?!?!?!    :huh:  :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom