Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.2 84 10
Στριπτιτζάδικα 126558
Γενική βαθμολογία
 
7.1
Εμφάνιση κοριτσιών
 
6.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
1.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
8.0
Χώρος
 
10.0
Μουσική
 
9.0
Ποιότητα ποτών
 
10.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Erotica, ο πάλαι ποτέ ναός του strip για τους πιο ψαγμένους και "ντελικάτους" φίλους του αθλήματος. Καιρό τώρα έχει αρχίσει η κατηφόρα, κάτι που γινόταν όλο και περισσότερο εμφανές σε κάθε μου επίσκεψη εκεί. Έχοντας να πατήσω στο άλλοτε αγαπημένο μου στέκι 2 ολόκληρα χρόνια κι ενώ είχα νοσταλγήσει τις παλιές καλές εποχές του, τον τελευταίο καιρό στριφογύριζε στο μυαλό μου να κάνω μια επίσκεψη έτσι για την τιμή των όπλων. Το προπερασμένο Σάββατο, παραμονή εκλογών, επιχείρησα να το κάνω πράξη αλλά φτάνοντας το βρήκα κλειστό και πίστεψα ότι το μαγαζί μας άφησε χρόνους. Χθες κι ενώ γυρνούσα στο σπίτι μου γύρω στις 5:00 απ' την Αχαρνών μετά από στουντιότσαρκα με αγαπημένους φίλους απ' το site, παρατήρησα ότι ήταν ανοιχτό και παρά την κούρασή μου είπα να μπω να πιω ένα ποτάκι και να "παίξω" με την Κατερίνα την τρελο - Κεφαλονίτισσα που έμαθα προσφάτως ότι συνεχίζει να δουλεύει εκεί και μου είχε λείψει απίστευτα πολύ κι αυτή και η κωλάρα της (πάρα πολύ όμως). Parking πανεύκολα πάνω στην πλατεία του Άγιου Παντελεήμονα, αυτά που λέγαμε προ δεκαετίας για πρόβλημα parking στην περιοχή πλέον δεν υφίστανται ούτε σαν αστείο, οι θέσεις παρκαρίσματος ειδικά πάνω στην Αχαρνών αμέτρητες. Μπαίνοντας στην εντυπωσιακή είσοδο του μεγάρου, βλέπω το νέο πορτιέρη (ο παλιός με την κοτσίδα έχει φύγει απ' ό,τι ξέρω) να τσακώνεται με κάποιον στο τηλέφωνο επειδή του πρότεινε να παίξει πόκα σε μία λέσχη και έχασε (cult σκηνικό), ούτε που ασχολήθηκε με το γεγονός ότι μπήκε πελάτης στο μαγαζί. Πριν μπω στην αίθουσα έκανα μία επίσκεψη στις τουαλέτες οι οποίες παραδόξως ήταν πεντακάθαρες και οργανωμένες, χαρτί σαπούνι και τα σχετικά, το τονίζω γιατί αναφέρθηκε πολλές φορές εδώ το χάλι στις τουαλέτες το οποίο θυμόμουν κι εγώ στις τελευταίες επισκέψεις μου. Ίσως όμως η εικόνα αυτή να οφείλεται και στο γεγονός ότι δεν πατάει άνθρωπος πια στο μαγαζί, οπότε είναι και δύσκολο να μην είναι καθαρές. Από μπόχα γενικά στην είσοδο που αναφέρθηκε από άλλους συναγωνιστές δεν παρατήρησα κάτι. Στα ενδότερα τώρα... Ανοίγω την πόρτα της αίθουσας και διαπιστώνω τα εξής: Ο χώρος το ίδιο εντυπωσιακός όπως τον ξέραμε με αλλαγμένους καναπέδες. Πλην όμως ΕΡΗΜΙΑ, παρότι Σαββατόβραδο μόλις 4 εργαζόμενες κοπέλες και ένας πελάτης σ' αυτήν την τεράστια σάλα, είναι να λυπάσαι. Χοροί στην πίστα ούτε για αστείο, μόνο μία κοπέλα χόρεψε όσο ήμουν εκεί κι αυτή άτεχνα και - αν θυμάμαι καλά - χωρίς full nude. Στρογγυλοκάθομαι σε έναν τεράστιο καναπέ στο κέντρο του μαγαζιού, άλλωστε δεν υπήρχε άνθρωπος, πάνε οι εποχές που σε στρίμωχναν αναγκαστικά δίπλα σε άλλους πελάτες γιατί δεν υπήρχε χώρος να καθίσεις. Μετά από λίγο έρχεται ένα ηλικιωμένο βαριεστημένο γκαρσόνι να πάρει παραγγελία, οι εποχές που το μαγαζί ήταν γεμάτο νεαρά ευγενέστατα γκαρσόνια ανήκουν στο παρελθόν. Σημειωτέον δεν είχε το ποτό που παρήγγειλα, πράγμα αδικαιολόγητο αν λάβουμε υπ' όψη μας την περιορισμένη κατανάλωση στο μαγαζί. Συμβιβάστηκα με ένα ουϊσκάκι το οποίο ήταν καθαρό. Η μουσική αρκετά καλή αλλά ποιος την άκουγε... Πάμε τώρα στις τέσσερις κοπέλες: Πρόκειται για την Κατερίνα την τρελο - Κεφαλονίτισσα με το ωραίο κορμί, το πρόστυχο πρόσωπο με piercing και την τρομερή κωλάρα, οι παλιοί πελάτες τη γνωρίζουν χρόνια τώρα. Πιστή στο εν λόγω ίδρυμα παρά τη φθίνουσα με φρενήρη ρυθμό πορεία του. Η Συλβάνα που κάποτε είχε εκτός από πολύ ωραίο πρόσωπο και θανατηφόρες καμπύλες, πλέον πάνχοντρη, δεν υπάρχει περίπτωση να συγκινήσει πελάτη έτσι όπως έχει γίνει. Σύλβια, Ρουμάνα που είχε δουλέψει και παλιότερα ένα διάστημα στο Erotica και επανήλθε τώρα, με περίεργο πρόσωπο που θυμίζει εξωτικούς προορισμούς (όχι ωραίο όμως), άβυζη, γενικά εντελώς αδιάφορη. Τέλος μία συμπαθητική 19χρονη αδύνατη πιτσιρίκα Ρουμάνα που δούλευε πριν σε κωλόμπαρο απ' ό,τι μου είπε με γλυκό προσωπάκι, ωραίο στηθάκι για το σωματότυπό της, ωραίο κώλο, πλην όμως παρότι ευγενική φαινόταν ότι δεν το "έχει" καθόλου. Απ' ό,τι έμαθα στο ρόστερ είναι και η γνωστή από παλιά Αμάντα, η ξανθιά με το σιλικονάτο βυζί και τον ωραίο κώλο, η οποία όμως έχει άδεια αυτές τις μέρες. Επίσης οι κοπέλες μου είπαν ότι περιμένουν και καινούριες γυναίκες το αμέσως επόμενο διάστημα, κάτι για το οποίο αμφιβάλλω. Εν τέλει το 6άρι που έβαλα στη βαθμολογία μου για την εμφάνιση των κοριτσιών ίσως είναι λίγο επιεικές αλλά οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στην υπεροχή της Κατερίνας και στη νεαρή Ρουμάνα που σίγουρα περνάει τη βάση από εμφάνιση. Δεν είχα λοιπόν ούτε 5 λεπτά που καθόμουν στον καναπέ και βλέπω απ' την άλλη άκρη της σάλας μία φιγούρα να με πλησιάζει χαμογελώντας και να καταλήγει πεσμένη μπρούμυτα δίπλα μου στον καναπέ που καθόμουν κουνώντας επιδεικτικά την κωλάρα της... Δεν ήταν άλλη απ' την Κατερίνα που με αναγνώρισε παρότι είχα δυο χρόνια να πατήσω στο μαγαζί, αμέσως μετά έπεσε πάνω μου και γίναμε ένα κουβάρι, αγκαλιές, χουφτώματα, φιλιά και τα σχετικά, "Πού χάθηκες παλιόπαιδο", "Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι να βλέπω στο μαγαζί παλιούς πελάτες" κ.τ.λπ. Αφού "απολογήθηκα" για τη μακρά απουσία μου και μιλήσαμε λίγο για το μαγαζί, την ανακαίνιση του μες το 2013 και την πτωτική του πορεία παρά ταύτα, γυρνάει κάποια στιγμή το Κατερινάκι και μου κάνει "Πάμε καβλιάρη μου να θυμηθούμε τα παλιά"; Φυσικά δε θα μπορούσα να αρνηθώ και πάμε στους καναπέδες όπου κάναμε δύο χορούς τον έναν μετά τον άλλον σε φρενήρεις ρυθμούς, τί να χτυπιέται πάνω μου η Κατερίνα, να μου λέει να της δώσω όσο πιο δυνατά χαστούκια μπορώ στα κωλομέρια, να της γλείφω τις ρόγες, να της δαγκώνω τα κωλομέρια, να της βάζω διακριτικά δάχτυλο ή να κάνουμε πως πηδιόμαστε παρότι φορούσαμε τα ρούχα μας... Τελικά κάναμε τα πάντα εκτός από γλωσσόφιλα τα οποία είναι κάτι που αποτελεί μεγάλο ταμπού για την Κατερίνα από παλιά, δεν ξέρω μόνο αν τα δίνει στο prive γιατί δεν την έχω πάρει ποτέ. Αμέσως μετά την προσκάλεσα να την κεράσω ένα ποτό για να πούμε τα δικά μας, έβαλα ένα σφηνάκι το οποίο ακολούθησε και δεύτερο και συνεχίσαμε την κουβέντα μας με παράλληλα διαλείμματα όπου στην ουσία κάναμε κάμποσους "χορούς" ακόμα, την έφαγα κυριολεκτικά σαν να μην επρόκειτο να την ξαναδώ ποτέ (κάτι το οποίο είναι πιθανό μετά απ' το χάλι που αντίκρυσα στο μαγαζί, η τρελο - Κεφαλονίτισσα είναι ο μόνος λόγος να ξαναπατήσω το πόδι μου εκεί). Μετά από 3 τέταρτα περίπου το Κατερινάκι έφυγε αναγκαστικά κι ενώ εγώ συνέχισα να πίνω το ποτό μου βλέποντας μια άδεια πίστα και ένα άδειο μαγαζί γενικότερα, παρέλασαν απ' τον καναπέ μου η Συλβάνα που επίσης με θυμόταν και με τσίγκλισε να την πάρω για χορό φέρνοντάς με σε δύσκολη θέση αλλά την έδιωξα με τρόπο, στη συνέχεια το 19χρονο Ρουμανάκι το οποίο άνετα θα το κερνούσα αν είχε λίγο αέρα παραπάνω αλλά κατάλαβε ότι δε μου γέμισε το μάτι κι έφυγε ευγενικά από μόνη της χωρίς καν να μου ζητήσει να κάνουμε κάτι μαζί και τέλος η Σύλβια την οποία επίσης έδιωξα ευγενικά αφού μιλήσαμε για λίγο καθώς είχα ήδη φιτιλιάσει 40 ευρώ για την Κατερίνα και δε μ' έπαιρνε για περισσότερα... Εν τέλει κατά τις 6:20 κι ενώ ο dj ανήγγειλε ότι θα έβαζε το τελευταίο τραγούδι για τη βραδιά, πλήρωσα στο βαριεστημένο γκαρσόνι χωρίς δυστυχώς να χαιρετήσω την Κατερίνα η οποία είχε ήδη πάει για να αλλάξει και να πληρωθεί. Βγαίνοντας απ' την πόρτα του ναού είχε ήδη ξημερώσει, εικόνα γνώριμη για τις επισκέψεις μου στο Erotica όπου παλιότερα υπήρχαν βραδιές που έφευγα μέχρι και στις 7:00 το πρωί που έκλεινε το μαγαζί. Συμπερασματικά κάποιος ο οποίος δεν είχε υπάρξει παλιότερα πελάτης του Erotica έχοντας ζήσει μια βιωματική εμπειρία σ' αυτόν το χώρο δε βλέπω κανένα λόγο πλέον για να το επισκεφτεί, ακόμα και οι τιμές έχουν καταντήσει ασύμφορες καθώς 10άρικο για το ποτό σου και 10άρικο για χορό με τις γυναίκες που έχουν μείνει να δουλεύουν και με δεδομένη την εμφάνισή τους είναι too much, προσωπικά θα ξαναπατήσω το πόδι μου μόνο αν με πιάσουν τρελές κάβλες για την Κατερίνα, έχω περίσσευμα χρημάτων και θελήσω να κάνω ένα prive μαζί της. Ειδάλλως ούτε απ' έξω δεν περνάω κι αυτό με μεγάλη λύπη καθώς δεν πίστευα ποτέ ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα έλεγα κάτι τέτοιο για το μέγαρο στο οποίο οι πελάτες του έχουμε περάσει βραδιές που έμειναν ανεξίτηλα χαραγμένες στη μνήμη μας, ακόμα θυμάμαι την εικόνα να περπατάω ξημερώματα στην πλατεία του Αγίου Παντελεήμονα με τα ρούχα μου να έχουν ποτίσει απ' το πατσουλί των κοριτσιών που είχαν τριφτεί πάνω μου μετά από τις ονειρεμένες βραδιές στον πάλαι ποτέ ναό...

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Μαΐου 31, 2014
Womanaholic
Ανώτερος
Εγγραφή:
21 Φεβ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
86
Likes:
3.657
Πόντοι:
5.015
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 @.Dod0s

Σχόλια

2 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 2
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
03 Ιουνίου, 2014
Εγω θα σταθω στην τελευταια σου προταση που ειναι για μενα και η σημαντικοτερη μιας και αποτι φαινεται αυτες οι στιγμες δεν θα ξαναερθουν ποτε

"Ειδάλλως ούτε απ' έξω δεν περνάω κι αυτό με μεγάλη λύπη καθώς δεν πίστευα ποτέ ότι θα ερχόταν η στιγμή που θα έλεγα κάτι τέτοιο για το μέγαρο στο οποίο οι πελάτες του έχουμε περάσει βραδιές που έμειναν ανεξίτηλα χαραγμένες στη μνήμη μας, ακόμα θυμάμαι την εικόνα να περπατάω ξημερώματα στην πλατεία του Αγίου Παντελεήμονα με τα ρούχα μου να έχουν ποτίσει απ' το πατσουλί των κοριτσιών που είχαν τριφτεί πάνω μου μετά από τις ονειρεμένες βραδιές στον πάλαι ποτέ ναό..."

Λύπη
03 Ιουνίου, 2014
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

...
2 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 2