Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.3 145 10
Στριπτιτζάδικα 197328
Γενική βαθμολογία
 
8.4
Εμφάνιση κοριτσιών
 
8.0
Χορός κοριτσιών/shows (πίστα)
 
7.0
Χορός κοριτσιών (privé)
 
10.0
Χώρος
 
9.0
Μουσική
 
7.0
Ποιότητα ποτών
 
10.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού
 
9.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Επίσκεψη στο εν λόγω μαγαζί μετά από 9 χρόνια αποχής το Σάββατο 10 Νοέμβρη γύρω στις 5:30 τα ξημερώματα Κυριακής. Το συγκεκριμένο μαγαζί τα χρόνια που όργωνα σχεδόν όλα τα στριπτιζάδικα του λεκανοπεδίου (έχω πάει περίπου σε 35 μαγαζιά του είδους) μου είχε κάνει μάλλον αρνητική εντύπωση κυρίως λόγω της γύφτικης νοοτροπίας που επικρατεί σ' αυτό (χοροί - ποτά ξεπέτες, αντιεπαγγελματική συμπεριφορά γενικότερα απ' τις κοπέλες κ.τ.λπ.) και δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπάω. Ο λόγος που το επισκέφτηκα ξανά μετά από τόσα χρόνια είναι οι κάρτες που μοιράστηκαν σε εμένα και την παρέα μου το Σάββατο 10 Νοέμβρη στο Γκάζι που είχαμε πάει για ποτό, από προσωπικό του μαγαζιού που είχε αράξει στην πλατεία έξω απ' το μετρό, οι οποίες μας εξασφάλιζαν ένα ποτό δωρεάν. Μάλιστα μάθαμε ότι η κίνηση αυτή γινόταν εξ' αιτίας της πολύ πρόσφατης ανακαίνισης του μαγαζιού οπότε αποφασίσαμε στο τέλος της βραδιάς να το επισκεφτούμε. Τελικά αργήσαμε πολύ και η επίσκεψη αυτή έγινε αργά, γύρω στις 5:30 ξημερώματα Κυριακής. Parking βρήκαμε αμέσως στον παράδρομο του ρεύματος καθόδου της Συγγρού ακριβώς απέναντι απ' το μαγαζί (γι' αυτό και το δεκάρι, βοήθησε βέβαια κι η ώρα) και φτάσαμε στο Lido μέσω της υπόγειας πεζογέφυρας. Απ' την είσοδο ακόμα διαπιστώσαμε ότι η νοοτροπία των υπευθύνων του μαγαζιού δεν έχει αλλάξει. Μας διαβεβαίωσαν στην πόρτα ότι υπάρχει τραπέζι για δύο άτομα (για 'μένα και ένα φιλαράκι μου που πήγαμε μαζί), πλην όμως μόλις μπήκαμε μας είπαν πως υπάρχει θέση μόνο στο bar. Ο λόγος που δεν αποχωρήσαμε είναι το γεγονός ότι είχαμε τις κάρτες οπότε ούτως ή άλλως και να ξενερώναμε δε θα είχαμε χασούρα στα λεφτά. Επιπλέον, το ανακαινισμένο bar ήταν άνετο, αν εξαιρέσει κανείς μια κολώνα που είναι ακριβώς στη μέση αλλά στο σημείο που καθήσαμε εμείς είχαμε θέα στην πίστα. Γενικά, για να λέμε και τα καλά, ο χώρος είναι πολύ ωραίος μετά την ανακαίνιση, η πίστα στη μέση, τραπέζια γύρω - γύρω, αριστερά ένα υπερυψωμένο πάτωμα με αρκετά τραπέζια και καναπέδες, πίσω αριστερά ο χώρος που γίνονται οι χοροί (πολύ μικρός για τα δεδομένα του μαγαζιού, καθόλου άνετος) και δεξιά το bar με αρκετό χώρο μπροστά. Δίπλα στο bar μία σκάλα που οδηγεί στο χώρο του prive. Η μουσική αδιάφορη. Όσον αφορά τα ποτά έβαλα δεκάρι γιατί πήραμε μπύρες οπότε δεν έχω άποψη. Η εξυπηρέτηση απ' τις κοπέλες στο bar ικανοποιητική αν και ολίγον τυπική. Πάντως μέσα απ' το bar υπάρχουν κανα δυο κοπέλες οι οποίες παίζει να είναι και καλύτερες σε εμφάνιση από πολλές κοπέλες του μαγαζιού. Περνάω τώρα στα βασικά που είναι η εμφάνιση και συμπεριφορά των κοριτσιών. Όσον αφορά την εμφάνισή τους είναι άκρως ικανοποιητική για όλα τα γούστα με τις κλασσικές διακυμάνσεις που χαρακτηρίζουν ένα μαγαζί του είδους (3-4 μουνάρες, 2-3 μπαζάκια και οι υπόλοιπες πάνω απ' το μέσο όρο). Μόνο αρνητικό ότι παίζει πάρα πολλή σιλικόνη, αν θυμάμαι καλά επειδή η επίσκεψή μου στο μαγαζί έγινε πριν μέρες μόνο μία κοπέλα έχει μεγάλο στήθος φυσικό. Όσο για την κινητικότητά τους με εξέπληξε, λόγω του ότι πήγαμε αργά περίμενα ότι θα βαριόντουσαν και θα ήταν αραχτές στους καναπέδες οι περισσότερες κι όμως διαψεύστηκα, σχεδόν όλες τους γύριζαν συνεχώς στο μαγαζί προσφερόμενες στους πελάτες και μόνο κατά τις 6:30 αρκετές παρέδωσαν τα όπλα. Οι χοροί στην πίστα ικανοποιητικοί, υπήρχαν και κάποια shows τα οποία όμως εμένα προσωπικά με αφήνουν πάντα αδιάφορο. Όσον αφορά τώρα τη νοοτροπία τους θα αναφέρω 3 περιστατικά που μου έτυχαν εμένα τα οποία είναι ενδεικτικά. Αφού έδιωξα 2-3 κοπέλες που μου ήρθαν προτείνοντας να τις κεράσω ποτό οι οποίες ήταν όλες τους ευγενικές, κάποια στιγμή με προσέγγισε μία ξανθούλα (Ουκρανή αν θυμάμαι καλά) η οποία ήταν καλούτσικη εμφανισιακά αλλά όχι του γούστου μου (πολύ ωραίο πρόσωπο αλλά άβυζη και με όχι ωραίο κώλο). Πλην όμως η συγκεκριμένη ίσως επειδή είχε πιει και κάτι παραπάνω μετά απ' τα κλασσικά της γνωριμίας μας άρχισε στην ψύχρα τα γλωσσόφιλα (με ΠΟΛΥ πάθος), έβγαζε το στήθος της και πιπιλούσε τις ρόγες μπροστά μου, μου ξεκούμπωσε το πουκάμισο και άρχισε να μου γλείφει τις ρόγες, όλ' αυτά ΧΩΡΙΣ να την έχω καν κεράσει ποτό... Τρελάθηκα στην κάβλα και αμέσως την κέρασα ένα ποτό για να είμαι σωστός μαζί της. Το σκηνικό συνεχίστηκε κι επειδή η εμπειρία μου μού λέει ότι σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι ευκαιρία να πάρεις την κοπέλα για προσωπικό χορό ή prive ακόμη κι αν δεν σου αρέσει πολύ, την πήρα και πήγαμε στους καναπέδες όπου κάναμε μαζί δύο απλούς χορούς με περίσσιο πάθος. Το κακό είναι ότι δε συγκράτησα το όνομά της (ξέρω ότι πολλοί από εσάς θα με κράξετε). Αμέσως μετά απ' αυτή πήρα την πρωτοβουλία να φωνάξω μία απίστευτη μουνάρα ονόματι Λίντα (μαύρη η ώρα που το αποφάσισα). Μου φάνηκε ψηλομύτα αλλά λύγισα εξ' αιτίας της απίστευτης εμφάνισής της (την πάτησα σαν αρχάριος, απαράδεκτο για τη δική μου εμπειρία). Με λίγα λόγια: Ψηλή, μακρύ μαύρο μαλλί, τέλειο έκφυλο πρόσωπο, τρελό σώμα, ατελείωτα πόδια, εξαιρετικός κώλος και τεράστιο τέλειο σε εμφάνιση στήθος δυσανάλογο με το σωματότυπό της. Η περιέργειά μου για να διαπιστώσω αν έχω μπροστά μου το θαύμα του συνδυασμού ενός τεράστιου στήθους με ένα καλλίγραμμο σώμα (στοιχημάτιζα ότι είναι σιλικόνη) με έκανε να τη φωνάξω για να το διαπιστώσω εύκολα διά της αφής. Μόλις λέμε τα τυπικά τρώω το πρώτο ξενέρωμα: Σε ευγενική ερώτησή μου αν μπορώ να διαπιστώσω αν το στήθος της είναι φυσικό διά της αφής εισέπραξα την απάντηση "όχι μόνο αν με κεράσεις ποτό μπορείς να το κάνεις αυτό". Κανονικά εκεί ήθελε επί τόπου πιστόλιασμα αλλά η περιέργειά μου με νίκησε για μια ακόμη φορά. Ξενέρωμα δεύτερο: Της προτείνω να πάμε για χορό (επειδή ήξερα ότι το να κεράσω ποτό τη συγκεκριμένη ήταν χαμένος χρόνος) και μου απαντάει ότι δεν κάνει ποτέ χορό αν πρώτα δεν πιει ποτό (ορίστε;) υποσχόμενη βέβαια ότι αν την κεράσω θα μου κάνει μετά το χορό δωρεάν (δεν το πίστεψα αλλά υποχώρησα και πάλι). Ξενέρωμα τρίτο: Παραγγέλνει από μόνη της διπλό ποτό (συνεχίζω να κάνω υπομονή). Ξενέρωμα τέταρτο: Σε ερώτησή μου από πού είναι μου απαντάει ότι είναι απ' την Αγγλία (εκεί καταλαβαίνω ότι έχω να κάνω με το ψέμα προσωποποιημένο). Και συνεχίζει λέγοντάς μου ότι δεν της αρέσει να μην είναι ειλικρινής με τους πελάτες (όταν το ακούς αυτό από κοπέλα συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο). Τελικά με αφήνει να ακουμπήσω το φαινομενικά τέλειο στήθος της και όντως όπως το είχε φασκιώσει με εσώρουχο κλειστό από κάτω φαινόταν για αληθινό. Την παίρνω λοιπόν για χορό και τρώω απανωτά ξενερώματα: Δεν τον κέρασε (προφανώς), μου είπε ότι δεν κάνει ποτέ ένα μόνο χορό αλλά τουλάχιστον δύο, ήτοι χρεώθηκα ένα τζάμπα διπλό ποτό και ένα χορό επιπλέον, το στήθος της τελικά ήταν σιλικόνη και μάλιστα όταν επιχείρησα να γλείψω τις ρόγες της με απέτρεψε και επιπλέον μόλις τελείωσε ο χρόνος του (ψυχρού) χορού και της απάντησα ευγενικά σε ερώτησή της ότι δε θέλω να κάνουμε και δεύτερο, σηκώθηκε σαν ελατήριο λέγοντάς μου "αυτό ήταν μωρό μου, τέλος". Κοινώς ΜΑΚΡΙΑ απ' τη συγκεκριμένη, μη λυγίσετε εξ' αιτίας της εμφάνισής της, πρόκειται για βρωμόμουνο ολκής. Ύστερα απ' αυτή την παταγώδη μου αποτυχία πήρα την πρωτοβουλία να πάρω για χορό μία Βικτώρια, γυναικάρα με τεράστια βυζιά (μιλάμε για 7 νούμερο) τα οποία όμως δεν είναι αληθινά αλλά όσοι δεν έχουν πρόβλημα με τη σιλικόνη θα τα ευχαριστηθούν δεόντως καθώς αφήνει ελεύθερα πιασίματα και κάνει αξιοπρεπέστατο χορό. Highlight η στιγμή που μου έχωσε το τιτανοτεράστιο στήθος της στο πρόσωπό μου με τέτοιο τρόπο που δεν μπορούσα ούτε να πάρω ανάσαΧαμόγελο Μια και αναφέρομαι στους χορούς να πω ότι έχουν κανονική διάρκεια (ούτε λίγο διαρκούν αλλά ούτε και πολύ) σε αντίθεση με τα ποτά τα οποία αν κεράσει κάποιος διαρκούν 5' και αν. Όσον αφορά τώρα το prive εγώ δεν πήρα αλλά ο φίλος μου που έκανε μου είπε ότι παίζει και φραπές μέχρι τέλους (καλό αυτό, γι' αυτό και το δεκάρι στη βαθμολογία). Συμπερασματικά η σχέση ποιότητας - τιμής/κόστους δε θα έλεγα ότι είναι και θετική, τα ποτά διαρκούν λίγο, οι χοροί ούτε κρύο αλλά ούτε και ζέστη, το μόνο που αξίζει πραγματικά τα λεφτά του και οι κοπέλες τα δίνουν όλα ίσως είναι το prive. Προσωπικά δε βρίσκω λόγο να ξαναπάω...

Ημερομηνία Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Νοεμβρίου 10, 2012
Womanaholic
Ανώτερος
Εγγραφή:
21 Φεβ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
86
Likes:
3.613
Πόντοι:
5.015
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 @.Dod0s

Σχόλια

8 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 8
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
25 Νοεμβρίου, 2012
Man κατ'αρχήν ευχαριστούμε για την εξαιρετικά αναλυτική κριτική...από την πριγραφή τησ Βικτώριας (αλλά και το signature move της ασφυξίας με τα μαστάρια) συμπεραίνω ότι πρέπει να είναι η Βικτώρια που κάποια φεγγάρια ήταν στο Baby O κ αν δεν απατώμαι στο Baby Gold μια περίοδο...Milf δεν ήταν η εν λόγω..? για να έχουμε ένα στίγμα για το που βόσκει τώρα...cheers man...
25 Νοεμβρίου, 2012
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Ναι MILF αλλά όχι πολύ μεγάλη, 30 έως 33 το πολύ... Πιθανότατα να είναι αυτή που λες, έχω το κακό να ξεχνάω τις γυναίκες απ' όλα τα μαγαζιά που έχω πάει λιγότερες από 3-4 φορές... Η συγκεκριμένη είναι ο μοναδικός λόγος που μπορεί να ξαναπήγαινα στο Lido και σημειωτέον σιχαίνομαι τη σιλικόνη... Αλλά η εν λόγω μετράειΧαμόγελο
26 Νοεμβρίου, 2012
Αυτή πρέπει να είναι, όλα ταιριάζουν..ξανθά, όχι ιδιαίτερα μακριά, μαλλιά δεν είχε..? Κ μένα η σιλικόνη δεν μ αρέσει, αλλά δυστυχώς είναι αρκετά σύνηθες φαινόμενο στα σωληνο-κόριτσα..τι να κάνουμε, θα το καταπιούμε κ αυτό... Γλώσσα
26 Νοεμβρίου, 2012
Φιλε μου αν ειναι η Βικτωρια απο baby o η baby gold τα βυζια της ειναι φυσικοτατα,το ξερω γιατι δουλευαμε μαζι και στα 2,ειμουνα γκαρσονι.
26 Νοεμβρίου, 2012
Καταρχήν συγχαρητήρια για την αναλυτικότερη αναφορά που έχω διαβάσει ποτέ...

Μια ερωτησούλα μόνο.
Από ρόστερ θυμάσαι τίποτα?
26 Νοεμβρίου, 2012
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Μαλλιά ξανθά καρέ μέχρι τους ώμους... Godoal με μπέρδεψες. Η αλήθεια είναι ότι με βάση το σωματότυπό της θα μπορούσε να έχει τεράστια βυζιά γιατί είναι νταρντανογυναίκα, πλην όμως στην αφή μου φάνηκαν ΣΙΓΟΥΡΑ σιλικόνη... Δεν ήταν τα κλασσικά τουμπανοασμένα βυζιά με το αφύσικο σχήμα αλλά ήταν σκληρά.
26 Νοεμβρίου, 2012
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Κρητικέ κάθησα μια ώρα και κάτι μόνο στο μαγαζί οπότε ήταν δύσκολο να συγκρατήσω ρόστερ πέρα απ' αυτές που πήρα... Πέρασαν όλες από μπροστά μου και κάποιες μου πρότειναν να τις κεράσω αλλά δε θυμάμαι ονόματα.
27 Νοεμβρίου, 2012
Σε απάντηση ενός προηγούμενου σχολίου

Οκ,κανένα πρόβλημα.

Να'σαι καλά.
8 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 8