Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.1 111 10
Γενική βαθμολογία
 
6.6
Εμφάνιση κοπέλας
 
6.0
Συμμετοχή/διάθεση/υπηρεσίες κοπέλας
 
7.0
Χώρος/καθαριότητα χώρου
 
6.0
Συμπεριφορά τσατσάς/τσάτσου
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
βοηθητικοί ορισμοί

Νεύση: εκ του αρχαιοελληνικού νεύειν = κλίνω συνεχώς προς κάτι = incline towards. Ένα είδος γεωμετρικής κατασκευής κατά την οποία τοποθετώ δοθέν ευθύγραμμο τμήμα (γνωστού μήκους) μεταξύ δύο δοθεισών γραμμών, μετακινώντας το με τέτοιο τρόπο ώστε το ευθ. τμήμα (ή η προέκτασή του) να περνά συνεχώς (να κλίνει συνεχώς) από κάποιο συγκεκριμένο σημείο (πόλος της νεύσης). Η νεύση παραβιάζει όμως τους περιορισμούς περί χρησιμοποίησης αβαθμονόμητου κανόνα και διαβήτη αφού κατα τη διάρκειά της πρέπει να χρησιμοποιηθεί βαθμονομημένος κανόνας. Παρόλαυτα ήταν πολύ δημοφιλής στην αρχαιότητα και μάλιστα χρησιμοποιώντας νεύση ο Αρχιμήδης είχε καταφέρει να λύσει το περιφημο πρόβλημα της τριχοτόμησης της γωνίας (λύση που θεωρήθηκε αθέμιτος όμως).


Εκσπερμάτωση:νομίζω όλοι(-ες) ξέρουμε τι είναι

Εντάξει αρκετά με το κήρυγμα Γερο-μύστης , στα του αγώνα τώρα Κατσικογάμης: Χθές έκανα για πρώτη φορά τα περιγραφέντα στους ορισμούς. Δλδ έκανα την πρώτη μου νεύση και από τη χαρά μου επισκέφθηκα την Έλενα την απογευματινή κοπέλα στο ευαγές αυτό ίδρυμα . Η Έλενα είναι ήρεμη,αδύνατη,πλαδαρή μέτριας εν γένει εμφανίσεως. Επιδίδεται (και αφήνεται) σε πάσης είδους προκαταρκτικά.Το σημαντικότερο για μένα όμως είναι ότι σου δίνει ένα αίσθημα ελευθερίας σα να μην υπάρχει κανένας περιορισμός σε αυτά που μπορείς να (της) κάνεις... Από ένα σημείο και μετά, απλά αφέθηκα στα συνεχή χαδια και μαλάξεις της κοπελιάς που είχαν σαν αποτέλεσμα μια βίαιη σχεδόν εκτόνωση οι πρώτες ριπές της οποίας με ήβραν στο πρόσωπο αφήνοντας μου αίσθηση ραντίσματος από αγιασμό ,αφού επρόκειτο για βολή υψηλού θρυμματισμού (high fragmentation). Και αυτού του είδους η εκσπερμάτιση (self CIF) ουσιαστικά είναι που μου συνέβη για πρώτη φορά. Στα θετικά η κοπέλα με καθάρισε με υποδειγματική επιμέλεια και ζήλο.

Πληροφορίες Επίσκεψης

Ημερομηνία επίσκεψης
Σεπτεμβρίου 01, 2013
Όνομα κοπέλας
Έλενα
Μέλος
Εγγραφή:
9 Νοε 2005
Μηνύματα:
Κριτικές:
6
Likes:
0
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
07 Σεπτεμβρίου, 2013
+1 απο μένα γιατί μόλις εμπλούτισες το λεξιλόγιό μου κατά μια λέξη

θα χρησιμοποιώ το ρήμα/ουσιαστικό : νευω/ νεύση ,για να πώ , ότι : "πλησιάζω κάτι"/"προσεγγίζω"
1 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 1