Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.6 37 10
Ξενοδοχεία 65833
Γενική βαθμολογία
 
7.0
Χώρος (γενικά)
 
7.0
Καθαριότητα
 
7.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
7.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Επίσκεψη μεσημεράκι την 2η μέρα του Σεπτέμβρη, με αφορμή το δώρο που ήθελα να μου κάνω για τα γενέθλια μου.

Η πρόσβαση πανεύκολη. - 9
Ερχόμενος από Λ. Βουλιαγμένης, κατέβηκα την Αρτέμιδος και στην εκκλησία του Αγ.Νικολάου έκανα αριστερά στην Ερμού και μετά από μερικά τετράγωνα στην Πανδώρας δεξιά μέχρι το κολυμβητήριο όπου και πάρκαρα. Δεν γνώριζα για το πάρκινγκ του ξενοδοχείου και δεν ήθελα να το ρισκάρω ψάχνοντας πηγαίνοντας στο ξενοδοχείο για πρώτη φορά.
Το άφησα κοντά στο κολυμβητήριο.
Το μόνο που είχα τσεκάρει νωρίτερα ήταν 5-6 δωμάτια που μου έκαναν θετική εντύπωση.
Αξίζει να σημειωθεί για το πάρκινγκ ότι είναι διακριτικότατο!!!
Έχει είσοδο απευθείας στο ξενοδοχείο μέσω το ακάλυπτου.
3 είσοδοι μια φάτσα στην Μεταξά (η κύρια είσοδος λιγότερο διακριτική αν και δεν έχει ιδιαίτερη κίνηση σε αυτό το σημείο) και άλλη μία στα πλάγια στην Ελευθερίας (κάθετη στην Μεταξά).
Εναλλακτικά, από Ποσειδώνος στρίβεις Λαμπράκη μετά Λαζαράκη Ξάνθου και Μεταξά.

Εξυπηρέτηση προσωπικού/service - 10
Δε μου ζητήθηκε ταυτότητα στη ρεσεψιόν παρά μόνο να συμπληρώσω λόγω των συνθηκών ένα έντυπο διάρκειας 14 ημερών σε περίπτωση που προκύψει κάποιο κρούσμα όπως ευγενικά μου εξήγησαν.
Δεν επαλήθευσαν τα στοιχεία μου.
Θα μπορούσα να δηλώσω ότι όνομα θέλω και τηλέφωνο, αλλά προτίμησα και για την δική ου την ασφάλεια να είμαι ειλικρινής.
Ζήτησα την σουίτα 102, 29 ευρώ παρέλαβα τα κλειδί με την κάρτα και προχώρησα.

Διακριτικότητα -10
Πάρκινγκ και προσωπικό θεωρώ ότι αγγίζουν το μάξιμουμ της διακριτικότητας.
Δεδομένο ότι δεν επαληθεύονται τα στοιχεία που δηλώνεις στην φόρμα για το covid-19 περνάς σχεδόν απαρατήρητος.

Χώρος (γενικά) - 9.5
Η σουίτα 102 βρίσκεται στο ισόγειο πίσω από την ρεσεψιόν.
Πρόκειται για ένα πολύ όμορφο αλλά λίγο φορτωμένο δωμάτιο.
Δεν έχει παράθυρο/α, αλλά μπαλκονόπορτα στον ακάλυπτο η οποία είναι για ευνόητους λόγους με κάγκελα.
Δυστυχώς δημιουργεί μια αίσθηση κλεισούρας αφού και την τζαμαρία και τις κουρτίνες θα κλείσεις για παν ενδεχόμενο.
Στον ακάλυπτο που βλέπει η μπαλκονόπορτα δεν υπάρχει πρόσβαση ούτε από το πάρκινγκ, αλλά μια μικρή ανασφάλεια την είχα.
Θα μπορούσα να αλλάξω δωμάτιο αλλά μου άρεσε το ενυδρείο πίσω από το τζακούζι.
Στην τελική για χάριν της δημιουργίας ατμόσφαιρας θα το σκοτείνιαζα ο ίδιος.

Το μόνο αρνητικό ο χώρος είναι φορτωμένος κάπως στριμωγμένος το κρεβάτι με τα κομοδίνα αριστερά και δεξιά τον καλόγερο και την καρέκλα στα πόδια μεταξύ κρεβατιού και υδρομασάζ και τέλος για τους λάτρεις του καθρέφτη υπάρχουν μικροί διάσπαρτοι στο ταβάνι και στο ένα πλάι του κρεβατιού, όχι ιδανικό.
Φαίνονται όλα πεντακάθαρα στο βίντεο.
Για κυνηγητό δεν ενδείκνυται.

Τα θετικά, από που να πρωτοξεκινήσεις.
Πετσέτες σφραγισμένες (4), 2 ζευγάρια παντόφλες σφραγισμένες, σαμπουάν-αφρόλουτρο, ψυγειάκι με 2 μπουκαλάκια νερό 500ml, τηλεόραση μεγάλη και σε καλό σημείο αν και δεν την άνοιξα αφού έφαγα σκάλωμα με το ενυδρείο, απίστευτα χαλαρωτικό κατά την αναμονή.
Ξεχωριστός χώρος μπάνιου και ντουζιέρα με τζαμαρία με ζεστό νερό.
Κάνεις τη δουλειά σου και πας για την μάχη καθαρότατος.
Το υδρομασάζ δεν το χρησιμοποιήσαμε αλλά σκοπεύω την επόμενη φορά.

Το βίντεο του δωματίου:
https://www.youtube.com/watch?v=UNRgg8yK1zQ&feature=youtu.be

Καθαριότητα - 10
Δεν χωρούν πολλά λογία. Ο χώρος όλος πεντακάθαρος από σεντόνια μέχρι πατώματα, τουαλέτα και ντους.

Σχέση αξίας/κόστους -10
Σίγουρα θα τον προτιμήσω όποτε η επιλογή είναι δική μου. Λογικά άλλο δωμάτιο την επόμενη φορά, άλλωστε είχα προκρίνει για παν ενδεχόμενο 5-6 για την συγκεκριμένη επίσκεψη.

Τι άλλο να πω, σίγουρα θα το προτιμήσω για τους παραπάνω λόγους.
Οι φωτογραφίες και τα βίντεο είναι ακριβέστατα.

Πληροφορίες Επίσκεψης

Ημερομηνία Επίσκεψης
Σεπτεμβρίου 02, 2020
Πρόσβαση
Εύκολη
Parking
Άνετο και διακριτικό
Yatoputso
Ανώτερος
Εγγραφή:
9 Αυγ 2019
Μηνύματα:
Κριτικές:
35
Likes:
3.345
Πόντοι:
5.396
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 2 review reaction 1 delipas, Elganador, TOMCRUISE και 5 άλλα μέλη

Σχόλια

3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3
Διάταξη
Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού
21 Σεπτεμβρίου, 2020
Αναφορά με αρχιτεκτονικής ακρίβειας στοιχεία & πολύ πληροφορία !
Super !

...εν τω μεταξύ , εννοείται στα υπόψιν !!!
21 Σεπτεμβρίου, 2020
Ευχαριστώ, ήταν κάπως διαφορετική η αισθητική σε δωμάτιο με θεματολογία από ότι σε ένα τύπου στούντιο.
Είχε χρόνια να γίνει κριτική στο συγκεκριμένο οπότε, είπα να μπω να κάνω ένα "update".
24 Ιουλίου, 2021
Συμφωνώ ότι δεν έχει πολύ ελεύθερο χώρο η σουίτα. Από την άλλη, τι να τον κάνεις; Θα παίζεις κυρίως ή στο κρεβάτι ή στο jacuzzi ή στο ντους και αυτά είναι άνετα.
Πολύ πρωτότυπο το ενυδρείο για μπουρδελοδωμάτιο!!!
3 αποτελέσματα - εμφανίζονται 1 - 3