Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.5 16 10
Ξενοδοχεία 39920
Γενική βαθμολογία
 
3.0
Χώρος (γενικά)
 
3.0
Καθαριότητα
 
3.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
3.0
Διακριτικότητα
 
3.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
3.0
Επισκέφθηκα το εν λόγω ξενοδοχείο Κυριακή νωρίς το απόγευμα, για πρώτη (και τελευταία) φορά.
Βρίσκεται στον παράδρομο της Εθνικής Οδού, στο ρεύμα καθόδου, στο ύψος της Ν. Φιλαδέλφειας.
Χώρος για παρκάρισμα υπάρχει εμπρός και πίσω, όχι άπλετος, αλλά ικανοποιητικός όπως και 2 είσοδοι.

Μετά την γρήγορη διαδικασία στη reception παρέλαβα κλειδί και τα σχετικά για το δωμάτιο 204.
Μπαίνοντας, πραγματικά σοκαρίστηκα από 2 πράγματα: την ΑΠΟΠΝΙΚΤΙΚΟΤΑΤΗ τσιγαρίλα, η οποία ακόμα και για μένα, που είμαι 20 χρόνια καπνιστής, ήταν ανυπόφορη και από τον πραγματικά ΕΚΚΩΦΑΝΤΙΚΟ θόρυβο από την Εθνική Οδό.
Το ραντεβού μου άργησε 20 λεπτά και πρόλαβα να ανοίξω διάπλατα το παράθυρο, μήπως και ξεμυρίσει λίγο αλλά φευ.
Μετά, με κλειστό παντζούρι, παράθυρο και τραβηγμένη κουρτίνα, ο θόρυβος ήταν τόσο ενοχλητικός, που η κοπέλα σχολίασε ότι "έξω είναι πιο ήσυχα"...

Το δωμάτιο ήταν κυριολεκτικά ένα τσιμεντένιο ολόγυμνο κουτί, τουλάχιστον σταλινικής αισθητικής, αν ακόμα κι αυτή υπήρχε. Παντελής έλλειψη οποιασδήποτε διακόσμησης, ολοκληρωτική απουσία οποιουδήποτε αντικειμένου, που θα έδινε στο δωμάτιο "κάτι" και θα έσπαγε τη μονοτονία των μονόχρωμων τοίχων. Απολύτως τίποτα! Ακόμα και ο μεγάλος καθρέπτης, δίπλα στο κρεββάτι, ήταν απλά ένα κομμάτι γυαλί, κομμένο σε τζαμά και στερεωμένο με 4 μεταλλικές γωνιές. Σε κάποια στιγμή, κοιτώντας γύρω μου, αναρωτήθηκα μήπως βρίσκομαι σε κανένα αυθαίρετο στη Λούτσα, της δεκαετίας του 80...

Ακριβώς ίδιας "τεχνοτροπίας" και το μπάνιο.... Νιπτήρας-λεκάνη-σκουπιδοντενεκές-χτιστή μικρή ντουζιέρα-2 πετσέτες. Αυτά, ΑΚΡΙΒΩΣ-ΜΟΝΟ!
Σφραγισμένες πετσέτες, αφρόλουτρο, κουρτίνα μπάνιου, πατάκι, παντόφλες, σαπούνι χεριών κτλ κτλ: next year!!

Το μόνο θετικό (πάλι καλά...) ήταν ότι το δωμάτιο ήταν ζεστό και το καλοριφέρ δούλευε κανονικά. Ευτυχώς, δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιηθεί το κλιματιστικό, γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι θα νικούσα τους δράκους που μάλλον θα ξεπηδούσαν από μέσα του...

Η σχεδόν 3ωρη παραμονή κόστισε 20 Ευρώ, αλλά προφανώς δεν άξιζε ούτε ένα σεντ, από τα χρήματα αυτά.
Με δεδομένο τον ανταγωνισμό, της ευρύτερης περιοχής και όχι μόνο και το ότι αισίως μπήκαμε στο 2017, θεωρώ ότι η ύπαρξη τέτοιων δωματίων αποτελεί καθαρή ύβρι και προσβολή στα χρήματα του πελάτη. Σε κάθε περίπτωση αξίζει να δώσει κανείς 5-10 Ευρώ περισσότερα για έναν πολύ καλύτερο χώρο, που θα κάνει την διαμονή του πολύ πιο ευχάριστη.
Μέλος
Εγγραφή:
23 Μαϊ 2010
Μηνύματα:
Κριτικές:
2
Likes:
24
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 ΦΑΚΙΡΗΣ, Φανούρης Τζούρας, satyrus και 1 ακόμα μέλος

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού