Λεπτομέρειες αξιολόγησης

7.0 98 10
Ξενοδοχεία 128948
Γενική βαθμολογία
 
7.4
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
7.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Σάββατο πρωί και όπως κάθε τέτοια ημέρα, μια φορά τουλάχιστον την εβδομάδα, κατευθύνθηκα στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, το οποίο, τις περισσότερες φορές, χρησιμοποιώ για τα ραντεβού μου με τα cg.Πολύ καθαρό, ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τα σεντόνια ή το μπάνιο-είναι πάντα καθαρά-βολικό από συγκοινωνιακής άποψης, διακριτικές οι κοπέλλες στη reception και κάτι στο οποίο δίνω ιδιαίτερη σημασία: 20€ το δωμάτιο,4ος όροφος, το οποίο ήταν και πολύ ζεστό. Δεν ξέρω αν η χαμηλή τιμή προσφέρονταν λόγω του ότι ήταν πρωί (έχω πληρώσει στο ίδιο ξενοδοχείο για την ίδια ώρα και 25-30€), αλλά θα πρότεινα στον/στους ιδιοκτήτη/τες, να ακολουθήσουν μια τέτοια τιμολογιακή πολιτική, τουλάχιστον για τα πρωινά, την οποία και να αναγράφουν σε εμφανές σημείο της reception. Επίσης, θα συμφωνήσω και με προηγούμενο σύντροφο, ότι σε κάποια δωμάτια, ίσως λόγω και της συχνής χρήσης, τα κλιματιστικά δεν βγάζουν ζεστό αέρα το χειμώνα ή κρύο το καλοκαίρι.Τα όσα μείον έγραψα δεν αναιρούν την άποψή μου ότι για μένα αποτελεί το αγαπημένο μου hotel με τα ωραία του δωμάτια, ειδικά εκείνο το βιεννέζικο, το οποίο έχει ένα πίνακα με κάποιον ευγενή να συνουσιάζεται με νεαρά, κατά την εποχή πριν από τη γαλλική επανάσταση, υποθέτω (ούτε ο Βαλέριαν Μπορόβτσικ να ήμουνα). Μου "κόλλησε" ο πίνακας στο μυαλό γι' αυτό και το γράφω.Επίσης, "Ο πατέρας του Πάρι" (για τον Πρίαμο αναφέρομαι) είναι από τα πλέον αγαπημένα hotels και των cg, τα οποία αυτά μου το συνέστησαν.
Μέλος
Εγγραφή:
16 Δεκ 2008
Μηνύματα:
Κριτικές:
2
Likes:
0
Πόντοι:
1
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού