Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.6 131 10
Ξενοδοχεία 109215
Γενική βαθμολογία
 
7.0
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
8.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
5.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Επισκεύθηκα το εν λόγω χοτέλι μετά απο ραντεβού που μου έδωσε εκεί εργάτρια του σεξ για πρώτη φορά.
Πρίν πάω, διάβασα μια γρήγορη τις κριτικές και προβληματίστηκα λιγάκι για να είμαι ειλικρινής.
Επισκέφθηκα για πρώτη φορά το εν λόγω χοτέλι μετά απο ραντεβού που μου έδωσε εκεί εργάτρια του σεξ.
Πριν πάω, διάβασα μια γρήγορη τις κριτικές και προβληματίστηκα λιγάκι για να είμαι ειλικρινής.
Όταν έφτασα, πάρκαρα απ' έξω χωρίς κανένα πρόβλημα, και κατευθύνθηκα προς την είσοδο. Περίμενα να ανοίξουν τα φωτοκύτταρα τις πόρτες αλλά μετά κατάλαβα οτι πρέπει να χτυπήσεις το κουδούνι πρώτα για να σου ανοίξουν απο τη ρεσεψιόν. Τελικά πρέπει να με είδαν απο τις κάμερες και να άνοιξαν λίγο πριν φτάσει ο δείκτης μου στο μπουτόν. Η ρεσεψιόν αδιάφορη (δε θα άνοιγα κουβέντα έτσι κι αλλιώς) μου δίνει ένα κλειδί (203) και ένα τηλεκοντρόλ τηλεόρασης (που παραλίγο να ξεχάσω στο δωμάτιο φεύγοντας), εντοπίζω μυρίζοντας τον αέρα σαν ελληνικός ιχνηλάτης το ασανσέρ και ανεβαίνω. Το δωμάτιο μου φάνηκε αξιοπρεπές για τη δουλειά που θα το χρειαζόμουν. Τηλεορασάρα, μια χαρά η διακόσμηση του δωματίου και το μπάνιο μικρούλι μεν αλλά και αυτό μια χαρά ντιζαινάτο. Σχετικά με τα νερά στο ντους, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα (ίσως το ότι είχα πάει καταμεσήμερο και δεν είχε πελατεία στα υπολοιπα δωμάτια για να βουλώσουν τα λούκια). Σχετικά με τις πετσέτες, όντως θα μπορούσαν να είναι άπλυτες ή δεν ξέρω γω τι αλλά το απέβαλα από το μυαλό μου και τις χρησιμοποίησα μιας και σε 4στερα φημισμένα κεντρικά χοτέλ σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες, δεν έχεις κάποια ένδειξη οτι όντως οι πετσέτες είναι καθαρές ή αχρησιμοποίητες. Απλά εμπιστεύεσαι την επιχείρηση και την ευσυνειδησία της εκάστοτε καμαριέρας. Όντως είναι διακριτικό μιας και δεν είναι φάτσα κάρτα σε κάποιο κεντρικό δρόμο. Στο θέμα της ηχομόνωσης δεν είχα κάποιο θέμα από διπλανά δωμάτια, ισως και αυτό να οφείλεται στο ότι πιθανότατα δεν ειχε πολύ κόσμο τη συγκεκριμένη ώρα (αν και λογικά δε θα με χάλαγε να είχα δίπλα κανένα ζεύγος να τα δίνει όλα). Στο θέμα τις καθαριότητας βάζω τον υψηλότερο βαθμό γιατί πραγματικά δεν βρήκα ούτε σκόνες στη μοκέτα ούτε βρωμιά σε κάποιο σημείο του δωματίου.
Κανόνικη (χωρις τους περιορισμούς) βαθμολογία:
Χώρος (γενικά)* 9
Καθαριότητα* 10
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service* 5
Πρόσβαση/parking* 10
Αναμονή* 10
Διακριτικότητα* 10
Σχέση ποιότητας-τιμής/κόστους* 8 (έλεος, κάντε το 20 ευρώ!)
takoalatipota
Μέλος
Εγγραφή:
21 Ιαν 2011
Μηνύματα:
Κριτικές:
6
Likes:
6
Πόντοι:
0
Ανάφερε αυτήν την κριτική

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού