Λεπτομέρειες αξιολόγησης

6.9 9 10
Ξενοδοχεία 19272
Γενική βαθμολογία
 
6.8
Χώρος (γενικά)
 
8.0
Καθαριότητα
 
6.0
Εξυπηρέτηση προσωπικού/service
 
6.0
Διακριτικότητα
 
7.0
Σχέση αξίας/κόστους
 
7.0
Πρώτη επίσκεψη στο εν λόγω ξενοδοχείο λόγο μιας προσφοράς για σουίτα που κέρδισα!

Λοιπόν ένα ενα

1.Στην τηλεφωνική επικοινωνία με την κοπέλα ρεσεψίον δεν υπήρξε ακριβής συνενόηση για τις έξτρα χρεώσεις πέρνα του τετράωρου είτε απλού δωματίου είτε σουίτας. η μόνη πληροφορία που πήρα ήταν οτι μετα το τετράωρο της σουίτας (και μέχρι μιση ώρα περιθώριο) η σουίτα ξαναχρεώνετε με την κανονικη τίμη του τετράωρου. Δεν ξέρω αν γίνεται σε όλα τα ξενοδοχεία έτσι. Πάντως δεν με πληροφόρισε σωστα για την έξτρα χρέωση σε απλό δωμάτιο και δεν γράφουν και στο site τους.Ίσως και να φταίω εγω και να μην της έδωσα να καταλάβει σωστα

2. Άφιξη στο ξενοδοχείο και παρκάρισμα στο υπόγειο parking μην μας το φάει και ο ήλιος. υπήρχε και ασανσερ που βγάζει στην ρεσεψιον. πολύ βολικα και τα δύο

3.Το δωμάτιο και το ξενοδοχείο έχουν την όψη και το ντεκόρ ενος πλοίου (λογίκο εξού και το όνομα) με μοκέτα σε όλο το ξενοδοχείο. φυσικά αυτο σημάινει και πολύ στενοί κλειστοφοβικοι χώροι και πολύ σκοτεινοί. Ακριβώς όπως είπα σαν πλοίο.

4. Όμορφος φωτισμός με οπτικές ίνες που άλλαζαν σε τεσσερα χρώματα και οι κυριοι φωτισμοι είναι με ποτενσιόμετρα που τα ρυθμίζεις απο το κρεββατί ενω οι διακόπτες on off είναι πιο μακρυα μαζι με του υπόλοιπους. Υπηρχε και φωτισμος Under the bed μαζι με την βιτρινα του υδρομασαζ. Το κρεββάτι μικρό αλλα με σκληρό στρώμα. Υπήρχε επίσης και πάπλομα για αν σκεπάστείς

5. Στο υδρομασαζ υπήρχαν διάφορα σκουπιδάκια και αφλήσα πολύ ώρα το ζεστό νερό να τρέξει για να μπω. Στο ντους είχε φουσκώσει η κολλά που μπαίνει ανάμεσα στα αυλάκια στα πλακάκια και δεν ξέρω αν ηταν άλλατα η οτίδηποτε άλλο γιατί ψιλοσιχαίνομε τέτοια μέρη δημοσίας χρήσης αν δω κάτι περίεργο και δεν μπήκα καθόλου

6.Υπάρχει και 24ωρο room service και αυτο μου άρεσε. οι τίμες ούτε φτηνές ούτε ακριβές
2.5 ευρω το τοστ 6.5 μια σαλάτα γενικά οι νορμαλ ελληνικές τιμές καλώς η κακώς.

γενικά σε σύγκριση με το royal hotel που πηγαίνω προτιμώ το δεύτερο για το κύριο λόγο οτι το δωμάτιο μας είναι πιο βολικό και άνετο σε σχέση με την σουίτα του captains και τις φωτο απο τα απλά δωμάτια που είδα

Πάντως το συστήνω να το επισκεφτείτε είναι αρκετά καλο ξενοδοχείο
nekrothaftis
Μέλος
Εγγραφή:
27 Σεπ 2009
Μηνύματα:
Κριτικές:
6
Likes:
26
Πόντοι:
1
Ανάφερε αυτήν την κριτική
review reaction 1 alpula

Σχόλια

Έχεις ήδη λογαριασμό; ή Δημιουργία λογαριασμού