Νέα

Ζητώ τη γνώμη σας...μετράει!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostantinos32
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Κι εγώ αυτό ξέρω.

Μέχρι να τους φωνάξουν βέβαια εσύ έχεις γίνει καπνός σαν κι αυτόν του τσιγάρου σου  :grin:

Το θέμα είναι αν περιμένουν απ'όξω.

Το ιδιο σκηνικο που λες ακριβως παιχτηκε σε λεωφορειο και ηταν 4 ατομα...

κλεισανε αμεσως τις πορτες και πηγε να κανει μαγκιες ο αλλος τον κρατησανε...

και εκει επεσαν και κατι ψιλες... θα σας κανω μηνυση φωναζε... θα μας κλασεις τα αρχιδια του λεγανε εσυ χυμηξες κατσε καλα μην δεν προλαβεις ουτε στο τμημα να φτασεις.

Αν ειναι 3-4 απλα θα παιξετε μπατσες και μαλλον θα τις μαζεψεις...

αν νομιζεις πως θα σε αφησουν να φυγεις εισαι γελασμενος...  ;)

Να σου πω την αληθεια αν ημουν πουθενα εκει γυρω και εγω θα σου εριχνα....

επειδη μου την σπανε οι μαλακες που ενω εχουν αδικο πουλανε και υφακι...

θελω να πεσω σε τετοιο σκηνικο να δωσω μερικες  :2funny: :grin:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Σε ένα μαγαζί (αθήνα) που είχα πάει πριν λίγο καιρό, είχα ρωτήσει αν μπορώ να καπνίσω και μου είπαν το εξής:

"Αν θέλετε να καπνίσετε μπορείτε αλλά θα ρίχνετε στάχτες κλπ σε μπουκάλι (κλασσικό). Αν τυχόν περάσουν για έλεγχο θα τους πείτε ότι μας ρωτήσατε αν μπορείτε να καπνίσετε, εμεις σας είπαμε όχι αλλά παρ'όλα αυτά εσείς καπνίσατε χωρίς την άδειά μας κι ενώ σας είχαμε πει πως απαγορεύεται. Θα σας κόψουν πρόστιμο ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ κι έτσι κι εσείς δε θα πληρώσετε τίποτα, κι εμείς θα γλιτώσουμε πιθανό μεγάλο πρόστιμο κατά του μαγαζιού."

Σίψη και διαφθορά του κεφαλαίου.  :birdman:

Σαν ιδέα καλό ακούστηκε, βέβαια δεν ξέρω στην πράξη αν στέκει ή αν στ'αρχίδια τους αν σου έδωσε άδεια το μαγαζί να καπνίσεις ή όχι, αφού καπνίζεις θα φας πρόστιμο κι εσύ και το μαγαζί.

Με τη λαϊκή συναίνεση  :birdman:

Από κει και πέρα δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που πέσουν καμιά τριανταταριά πρόστιμα μέσα στο μαγαζί αν θα αντέξει να τα πληρώσει όλα ο μαγαζάτορας για τους πελάτες.

Θα σου πω εγώ: ΑΠΟΝΕΜΕΤΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Το πιο επιφοβο σε αυτες τις περιπτωσεις, ειναι να σε ρουφιανεψει καταγγείλει κανενας που καθεται διπλα, και να παρει τηλεφωνο τους ελεγκτες. Μου κανει εντυπωση παντως η ανεση του μαγαζιου να πληρωνει προστιμα πελατών. Μου φαινεται λιγο εκ του ασφαλούς. Εξάλλου οπως ξερω, αν εμφανισθεί ελεγκτής στην περιοχή, πεφτει συρμα και τα τασακια εξαφανιζονται, ενώ ενημερωνονται και οι πελατες. Ετσι μού εχει τυχει εμενα τουλαχιστον.

Με μια μικρή διορθωσούλα ΤΟ ΙΔΕΑΤΟ!

ΥΓ: Το ήξερα ότι είσαι κομμούνι  :2funny:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Τασάκια δεν υπήρχαν καν.

Μόνο μπουκάλια όπως είπα οπότε από πλευράς ξεκαρφώματος είχαν καλύψει τον κώλο τους.

Από κει και πέρα θα σε γελάσω. Ίσως είναι τακτική του τύπου "άντε να γράψουν καναν δυο πριν πέσει το σύρμα και μαζευτούν οι υπόλοιποι οπότε δε γαμιέται τους τα πληρώνω εγώ τα πρώτα".

Πάντως απορίας άξιο είναι το γιατί κάποιος να κάτσει να ασχοληθεί με τους ελεγκτές (στην περίπτωση που δεν υπάρχουν μπάτσοι απ'όξω).

-Καπνίζατε!
-Κάπνιζα.
-Θα σας κόψω πρόστιμο.
-Κόψε.
-Δώσ'τε μου τα στοιχεία σας.
-Κόψ'τε το εμού του ιδίου μπας και το βρει κανείς και το θέλει.
-Δώσ'τε μου την ταυτότητά σας κύριε.
-Πάρ'τε τ'αρχίδια μου κύριε!

και σηκώνεσαι και φεύγεις.

Να σε συλλάβουν δεν μπορούν οι ελεγκτές ούτε να σε αναγκάσουν να τους δώσεις ταυτότητα με τη βία.

Το θέμα αλλάζει βέβαια αν έχουν μπάτσους μαζί (ή κάποια άλλη αρχή με αντίστοιχη δικαιοδοσία) οπότε εκεί μειώνονται οι επιλογές σου.

Ναι αλλά όλο και κάποιος Φυλήςυχος Πολίτης δεν θα βρεθεί να βοηθήσει στην επιβολή της τάξης και την απονομή της δικαιοσύνης;  :think:
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.091
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357
και ξαναρωταω:εχετε ιδεα πως ειναι μια μεγαλη σχεση;;οχι 10 ετων.ενος????
δεν ειναι ολα αγαπες κ λουλουδια οπως ειναι στο μυαλο του μητσου.

Μιας και αναφερθηκες στο μυαλο μου χωρις να με γνωριζεις προσωπικα.....
(δεν στην λεω .... δεν νιωθω την αναγκη να στην πω .... απλα να σου δωσω μια ιδεα θελω ισως και μια οπτικη χωρις να εχω αναγκη να σε πεισω για κατι...)

Στο μυαλο μου εχω περισσοτερο τις στιγμες , τις πραξεις , τα λογια ........
Αυτα πιστευω ειναι που κανουν την διαφορα και αυτη ειναι και η ουσια σε μια σχεση φανταζομαι

Εκει που νομιζεις οτι παιζεις και κανεις χαβαλε, μια φραση και μονο, αναλογα το υφος και τον χρονο που θα ειπωθει, μπορει να σε κανει να δεις το ολο πραγμα με αλλη οπτικη και να σε γκρεμισει κυριολεκτικα και μεταφορικα (αυτο οσον αφορα τα λογια και τις πραξεις)

Η εννοια της συντροφικοτητας οτι δεν εισαι μονος-η και εχεις καπου να ακουμπησεις, καπου να μιλησεις, καπου να στηριχθεις οταν ο κοσμος σου γκρεμιζεται, μια ζεστη αγκαλια με αγαπη, ενα χαμογελο που αρκει να σου φτιαξει την μερα στην ρουτινα της καθημερινοτητας ..... (αυτο οσον αφορα τις στιγμες ..... ειναι η αρχη της συνηθειας)

Φυσικα ολο αυτο δεν ειναι μονο αγαπες και λουλουδια ......
Ειναι ευθυνη, εννοια, υπευθυνοτητα, σεβασμος, εκτιμηση, συμβιβασμος, αγωνας, αγωνια, αναγκη, ποθος, παθος, κατανοηση..... (και ολα αυτα θα πρεπει να ειναι αμοιβαια)
Ειναι ολα εκεινα τα μικρα φαινομενικα πραγματα που μας ενωνουν αλλα και μας χωριζουν μεταξυ μας.......
Φυσικα ολα αυτα τα συναισθηματα καποτε καταλαγιαζουν αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παυουν να υπαρχουν....
Μια ανανεωση στην σχεση αρκει να ξαναπαρουν τα πανω τους αρκει να δωθουν οι καταλληλες ευκαιριες και απο τις δυο πλευρες...

Πως τα λεω παλι ετσι ?........ 2funny
Δυστυχως η ευτυχως (η ζωη θα το κρινει αυτο) ΕΓΩ ετσι το σκεφτομαι ολο αυτο......
Ετσι φανταζομαι και νιωθω οτι ειναι το σωστο.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
3
Πόντοι
66
Μητσο πολυ το φιλοσοφησες
πολλες φορες τα απλα τα κανουμε δυσκολα
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Σίψη και διαφθορά του κεφαλαίου.  :birdman:

Συνεργασία μαγαζάτορα και πελάτη κατά ενός νόμου καταστροφικού και για τους δύο  :birdman:


Με τη λαϊκή συναίνεση  :birdman:

Κάργα  :birdman:


Θα σου πω εγώ: ΑΠΟΝΕΜΕΤΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

Σε αρπάζει ο κοντινότερος μπόλντης και παίζει τον Judge Dredd?  :2funny:

http://[URL unfurl="true"]www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2010/06/judgedredd.jpg[/img[/URL]]


Δε νομίζω.


[QUOTE="Φυλήςυχος Πολίτης, post: 2774468"]
Ναι αλλά όλο και κάποιος Φυλήςυχος Πολίτης δεν θα βρεθεί να βοηθήσει στην επιβολή της τάξης και την απονομή της δικαιοσύνης;  :think:
[/quote]

Ας βρεθεί...

Αν καταφέρει να σε πείσει με επιχειρήματα να κάτσεις να φας το πρόστιμό έχει καλώς.

Αν προτιμήσει άλλες μεθόδους προκειμένου να σε αποτρέψει από το να φύγεις αυτός θα βρεθεί περισσότερο μπλεγμένος παρά ο παραβάτης.

[MEDIA=youtube]hQqYE_A8AM0[/MEDIA]
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.091
Κριτικές
10
Like
1.434
Πόντοι
2.357

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Αγαπητοί φίλοι ενός από τα πιο δημοφιλή και γεμάτο χιούμορ σαιτ αλλά κι έξυπνα άτομα γεμάτα εμπειρίες που δεν θα διστάσουν να ξεφουρνίσουν την ωμή αλήθεια άτομα,θέλω τη γνώμη σας σε ένα θέμα που εκ πρώτης μπορεί να ακουστεί αστείο...όμως σε μένα δημιούργησε πολλά ερωτηματικά...

Λοιπόν για να μη σας κουράζω άλλο:Πριν τα Χριστούγεννα έφυγα για μεταπτυχιακό στη Γερμανία και άφησα πίσω την κοπέλα μου...σαν ιδέα την είχε στενοχωρήσει ο αποχωρισμός μας,αλλά μου είχε πει πως δεν θέλει να σταθεί εμπόδιο στο μέλλον μου...εγώ της είχα τάξει πως όταν καταφέρω και τακτοποιηθώ εκεί θα της ζητήσω να με ακολουθήσει εκεί...της άρεσε σαν ιδεα...

Όλο αυτό το διάστημα των 3 μηνων είχαμε ΕΛΑΧΙΣΤΗ τηλεφωνκή επικοινωνία...μόνο μέσω sms...και άντε 5 η 6 τηλέφωνα...μετά που γυρίζω από τα ξένα και την ξαναβλέπω,αρχίζουμε φιλιά,χάδια κτλ ώσπου αντικρύζω κάτι που με έκανε να σκεφτώ πως πιθανό να πηδήχτηκε με κάποιον άλλο όταν απουσίαζα:Είχε περιποιηθεί γουλί το αιδοίο της ενώ:-γενικά δεν το είχε ποτέ της επιχειρήσει ξανά στην 8 μηνη σχεση μας και -ενώ μια φορά που το είχε κάνει να φαίνεται σα λωρίδα,είχε δει πως είχα χαλαστεί σε βαθμό που δεν λειτούργησα καλά ερωτικά...

Αν ήταν μια γυναίκα που από την αρχή που τη γνώριζα είχε τη συνήθεια να ξυρίζει το αιδοίο της και να είναι στη μόδα,δεν θα μου έκανε εντυπωση...όμως το γεγονός πως το έκανε ενώ απουσίαζα και πως ήξερε ότι αυτό θα με χαλάσει με κάνει να σκεφτώ πως το κανε για το χατήρι κάποιου άλλου...

Θέλω τη γνώμη σας...Ευχαριστώ

:afro: :sunglasses: :cool2:
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Digweed,

Τι το ξέθαψες αυτό το ζήτημα τώρα, από το 2011?

Το αιδοίο της κυρίας θα έχει ξαναβγάλει τρίχες, 7 χρόνια μετά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom