Νέα

Ξύρισμα γεννητικού τριχώματος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

daskaloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2012
Μηνύματα
4.845
Κριτικές
14
Like
35
Πόντοι
246
- έχεις διδαχθεί φαρμακολογία για να είσαι σε θέση να κρίνεις ποιό προϊόν ανήκει στα φάρμακα και ποιό όχι;

για να σε βοηθήσω να καταλάβεις 2 πράγματα: φαρμακολογία είναι η επιστήμη των φαρμάκων, των ουσιών, που αντιδρούν με το ανθρώπινο σώμα/οργανισμό με σκοπό τη διάγνωση, πρόληψη και θεραπεία τυχόν αποκλίσεων της φυσιολογικής ομοιοστασίας του είτε για διατήρηση και βελτίωση της υγείας του.

- προϊόν πλύσης αλλά για ποιό σκοπό, πότε, πού και σε ποιόν;

- έχεις δει σαπούνι ή dove σε κανένα νοσοκομείο; αντίστοιχα, έχεις δει σε μπάνιο betadine scrub ως προϊόν καθημερινής χρήσης;

- η μυρωδιά όλου του σώματος προέρχεται από τα νεκρά κύτταρα που αποβάλλει ο οργανισμός μέσω της εφίδρωσης

- μην μπλέκεις το καθαρό της κρίσης σου με το καθαρό που προορίζεται το προϊόν που αναφέρεις.

ασχολήθηκα μαζί σου μόνο και μόνο γιατί η άγνοιά σου μπορεί να προκαλέσει σοβαρές ζημιές στην υγεία ατόμων που εξαιτίας και της δικής τους άγνοιας ακολουθήσουν τις συμβουλές σου.

Αφού θες εξήγηση, πιάσε μολύβι και χαρτί:

- δεν είσαι φαρμακοποιός/ιατρός για να προτρέπεις φαρμακευτική συνταγή και μάλιστα γεννητικού περιεχομένου

- δεν φτάνει που προτείνεις σε καποιον να βάζει betadine στο πέος του αλλά του λες και 2 φορές την ημέρα..το προϊόν αυτό, καθ'αυτό, προορίζεται για προεγχειρητική/διεγχειρητική ή/και για μετεγχειρητική χρήση είτε για χρήση όπου κάποιος γνώστης (βλέπε γιατρό/φαρμακοποιό) σε προτρεψει. Σου εξήγησα σε ποιές φάσεις χρησιμοποιείται, το που δεν σε ενδιαφέρει, το θέμα τώρα είναι για ποιόν λόγο χρησιμοποιείται. Χρησιμοποιείται για να ελαχιστοποιήσει/μηδενίσει τις πιθανότητες λοίμωξης καθώς υπάρξη λύση της αλληλουχίας του δέρματος, δλδ, όταν κόψει ο χειρούργος να μην μπουν μέσα στο τραύμα τα μικρόβια/ιοί/βακτήρια. Άρα! εφόσον έχει εξαφανίσει τους λοιμογόνους παράγοντες εκείνο το σημείο είναι άσηπτο=επιστημονικά και ιατρικά καθαρό, όχι καθαρό όπως το εννοείς εσύ. Οπότε εσύ όταν βάζεις στο πέος σου αυτό το προϊόν έχεις αφαιρέσει την φυσική χλωρίδα του σημείου αυτού! που εν ολίγοις, αυτό που κκάνεις είναι ενάντια στην δική σου υγεία αφού εσύ αφήνεις αποστάτευτο το σημείο που από μόνο του προστατεύεται.

- όπως σου είπα, καμία σχέση μυρωδιά/καθαριότητα με τον σκοπό του προϊόντος.

κρίνεις πάλι με, τις περιορισμένες, γνώσεις σου. μία σταγόνα betadine σε κάποιον με ενδοκρινολογικό πρόβλημα (βλέπε θυρεοειδή) τον έχεις στείλει αδιάβαστο στα 5'.

:grin:

ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕΣ ΡΕ ΒΟΛΦΥ???? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
υπάρχουν κάποια ευαίσθητα νεύρα σε εκείνη την περιοχή που βοηθάνε τις αισθήσεις του ανθρώπου... (μη μου πεις ότι μόλις σε γλύφει εκεί γκόμενα δεν γίνεσαι κάγκελο)... περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω... ίσως κάποιος γιατρός μπορεί να πει ακριβώς...
Πάντως για γάλα δεν είναι... Εξού και η διαφορά με τα γυναικεία βυζόμπαλα... αυτά είναι φτιαγμένα για γάλα... γιαυτό είναι και έτσι όπως είναι... (για καλή μας τύχη)... Αν τα αντρικά ήταν και αυτά για γάλα... θα είχαμε όλοι κρεμμαστάρια σαν τις γυναίκες...
Σου έλυσα την απορία?

Τι απορία να μου λύσεις βρε ταλαίπωρε;

Ναι, η φύση έδωσε βυζιά στους άνδρες για να καυλώνουν. Τι άλλο θα ακούσουμε στο bou.com.....

Και υπάρχουν μερικές γυναίκες που καυλώνουν άμα τους γλείψουν το αυτί.
Συμπέρασμα: Η φύση έδωσε αυτιά στις γυναίκες για να καυλώνουν.

Σα να μην έφθαναν αυτά συνεχίζεις την αρλουμπολογία σχετικά με τα ανδρικά βυζιά.

Ο αωδρικός μαστός είναι ανατομικά ακριβώς ίδιος με τον γυναικείο. Αν πάρει ένας άνδρας πολλά οιστρογόνα τότε μιά χαρά παράγει γάλα.

Αυτό συμβαίνει σε πολλά αγοράκια μόλις γεννηθούν γιατί βρίσκονται ακόμη υπό την επιρροή των οιστρογόνων της μητέρας τους. Αυτό λέγεται γαλακτόρροια.

Συναντάται μαζί με την γυναικομαστία ως σύμπτωμα ασθενειών όπως ο υποθυροειδισμός.

Πάρε να μαθαίνεις:

Τέλος και τραβεστί που παίρνουν ορμόνες κατεβάζουν γαλατάκι.

Αλλά βέβαια εσύ τώρα μπορείς να μας πείς ότι εκσπερματώνουν από τα βυζιά.
 

bignick14

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
16
Τι απορία να μου λύσεις βρε ταλαίπωρε;

Ναι, η φύση έδωσε βυζιά στους άνδρες για να καυλώνουν. Τι άλλο θα ακούσουμε στο bou.com.....

Και υπάρχουν μερικές γυναίκες που καυλώνουν άμα τους γλείψουν το αυτί.
Συμπέρασμα: Η φύση έδωσε αυτιά στις γυναίκες για να καυλώνουν.

Σα να μην έφθαναν αυτά συνεχίζεις την αρλουμπολογία σχετικά με τα ανδρικά βυζιά.

Ο αωδρικός μαστός είναι ανατομικά ακριβώς ίδιος με τον γυναικείο. Αν πάρει ένας άνδρας πολλά οιστρογόνα τότε μιά χαρά παράγει γάλα.

Αυτό συμβαίνει σε πολλά αγοράκια μόλις γεννηθούν γιατί βρίσκονται ακόμη υπό την επιρροή των οιστρογόνων της μητέρας τους. Αυτό λέγεται γαλακτόρροια.

Συναντάται μαζί με την γυναικομαστία ως σύμπτωμα ασθενειών όπως ο υποθυροειδισμός.

Πάρε να μαθαίνεις:

Τέλος και τραβεστί που παίρνουν ορμόνες κατεβάζουν γαλατάκι.

Αλλά βέβαια εσύ τώρα μπορείς να μας πείς ότι εκσπερματώνουν από τα βυζιά.

οκ. έχεις δίκιο... ο θεός έδωσε στον άντρα τα βυζιά για να παράγει γάλα... ευτυχώς που μου το είπες... άμα αφήσω έγκυο τη γυναίκα μου... μόλις γεννήσει θα τη στείλω για δουλειά να μην χάσει το μεροκάματο... και θα θηλάζω εγώ το παιδί στο σπίτι...  :2funny: :2funny: :2funny:

κατά τα άλλα απορείς για το τι διαβάζεις στο bourdela.com... αυτό που λες εσύ είναι πάρα πολύ λογικό... συμφωνώ... με αποστόμωσες
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
οκ. έχεις δίκιο... ο θεός έδωσε στον άντρα τα βυζιά για να παράγει γάλα... ευτυχώς που μου το είπες... άμα αφήσω έγκυο τη γυναίκα μου... μόλις γεννήσει θα τη στείλω για δουλειά να μην χάσει το μεροκάματο... και θα θηλάζω εγώ το παιδί στο σπίτι...  :2funny: :2funny: :2funny:

κατά τα άλλα απορείς για το τι διαβάζεις στο bourdela.com... αυτό που λες εσύ είναι πάρα πολύ λογικό... συμφωνώ... με αποστόμωσες
Εχεις ακουσει τιποτα για την θεωρια της εξελιξης;
 

ΑΧΡΕΚΟΥΛΑ

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2013
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
Καλό το ξυρισμένο ...νάκι, εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα και με το απεριποίητο, αρκεί να μην είναι και σαν προβιά αρνιού! Το πρόβλημα είναι η ισότητα. Οι γυναίκες απαιτούν να βλέπουν/περιποιούνται και το δικό μας ξυρισμένο! Για σας δεν ξέρω, ξυράφι δεν τόλμησα. Ένα μικρό κουρεματάκι όμως, μια δυο φορές το μήνα, το έχω καθιερώσει πια. Το επικό ήταν πως τάνα σε ντέλο ήταν η πρώτη που μου έκανε παρατήρηση για το look του φυσιοδίφη.
 

sete

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2006
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
1
:helpplea:που θα βρουμε κατι σαν αυτο? :think: 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom