Νέα

Ξενοδοχείο πολυτελείας και cg

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poutsokriaro
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Δεν ισχύει σε όλα.Πρόσφατα φίλος μου που ήρθε από Κύπρο έφαγε τρελή ήττα στο cape sounio!Και δεν γάμησε και του έφυγε ένα 500άρικο για το 2ήμερο που έμεινε,γιατί εκεί δεν γίνεται να μείνεις για λιγότερο από 2 μέρες!!!Τουλάχιστον έκλεισε την δουλειά για την οποία είχε έρθει και δεν έφυγε τελείως απογοητευμένος!!!
Θα επιμείνω! Τα ΣΟΒΑΡΑ 5-άστερα ξενοδοχεία, που δεν θέλουν να δυσαρεστήσουν τον πελάτη που τους αφήνει ΠΟΛΛΑ λεφτά μηνιαίως, τα ξενοδοχεία με τζακούζι στα δωμάτια και roomservice που μιλάει 5 γλώσσες, όχι μόνο δεν μιλάνε και αφήσουν το κορίτσι να κυκλοφορεί οτι ωρα να ειναι, αλλα χαμογελούν πλατιά και της ανοίγουν και την πόρτα! Μερικές φορές, την βοηθούν και να διαλέξει κοσμήματα από το κοσμαματοπωλείο του ξενοδοχείου...

Για αυτά τα ξενοδοχεία μιλώ και όχι τα δήθεν Α' κατηγορίας με λερωμένες πετσέτες κλπ. Κατάλαβες τώρα?
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Αδερφέ μου πες μας πρώτα για ΠΟΙΟ ξενοδοχείο της Θεσσαλονίκης μιλάς... να έχουμε άποψη!

...ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν αντιμετώπισα Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α πρόβλημα με 5άστερα ξενοδοχεία της Θεσσαλονίκης και σε πληροφορώ πως "μανάρια" που σπίτωσα εκεί κατα τη διάρκεια private meeting (και για αρκετές ημέρες) ΗΤΑΝ και ΕΔΕΙΧΝΑΝ CG πολυτελείας!
Capsis Bristol στα λαδάδικα(είναι 2 capsis στην Θεσ/κη).Να διευκρινίσω πως μου έχει τύχει μόνο σε αυτό και σε ένα άλλο πραγματικά άθλιο ξενοδοχείο ονόματι ROTONTA αλλά λόγω ενός συνεδρίου και μιας έκθεσης παράλληλα δεν έβρισκα πουθενα αλλού.Και το cg που ήρθε ήταν πραγματικά elegant!
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Capsis Bristol στα λαδάδικα(είναι 2 capsis στην Θεσ/κη).Να διευκρινίσω πως μου έχει τύχει μόνο σε αυτό και σε ένα άλλο πραγματικά άθλιο ξενοδοχείο ονόματι ROTONTA αλλά λόγω ενός συνεδρίου και μιας έκθεσης παράλληλα δεν έβρισκα πουθενα αλλού.Και το cg που ήρθε ήταν πραγματικά elegant!
Ε, όχι δα και 5-αστερο το Bristol... Όπως και να έχει όμως, περίεργο μου φάνηκε αυτό το facecontrol.

Για δοκίμασε την άλλη φορά να μείνεις σε κανένα Hyat, σε κανένα Kempinski, σε κανένα Macedonia Palace, σε κανένα Electra Palace που η σουίτες κοστίζουν 2 βασικούς μισθούς τη βραδυά... να σου πω εγώ αν θα μιλήσει κανένας receptionist! Δεν είναι βλάκες να διώξουν τους καλούς πελάτες! Επίσης οι receptionist, βλέπουν CG και μάλιστα "πολλών αστέρων" ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, οπότε έεεεεεεχουν μάθει!
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ώπα ώπα...το Cape Sounio δήθεν Α' κατηγορίας με λερωμένες πετσέτες κλπ.???Μην τρελαθούμε εντελώς!!! :o
Μπορώ να πω πως από θέμα υπηρεσιών και ποιότητας είναι μέσα στο Top10 των Αθηναϊκών ξενοδοχείων!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Ρε παλικάρια, πας και κλεινεις ένα 2κλινο για 1-2-3 μερες... όσο γουστάρεις...
Τι ζόρι τραβα ο άλλος αν θα είσαι με την γκόμενα, την αδερφή, την γιαγια κλπ...
εκτός και πάτε και πληρώνετε μονόκλινο για οικονομία  :rolleyes:
 

billy_gs

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Από Kempinski πραγματικά κανένα παράπονο!!!Και μάλιστα την φέρανε μέχρι την πόρτα...μόνο παρέα δεν μας έκανε ο υπάλληλος!!!Και τώρα που το θυμήθηκα το μεθεπόμενο Π/Σ/Κ εκεί θα βρίσκομαι! :dancing:
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
Ώπα ώπα...το Cape Sounio δήθεν Α' κατηγορίας με λερωμένες πετσέτες κλπ.???Μην τρελαθούμε εντελώς!!! :o
Δεν το ξέρω δεν το έχω δει! Βασίστηκα αποκλειστικά σε ότι διάβασσα από αλλους. ΟΚ?  :grin:
 

YuraManiakos

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
16
Δεν το ξέρω δεν το έχω δει! Βασίστηκα αποκλειστικά σε ότι διάβασσα από αλλους. ΟΚ?  :grin:

Προσωπικά εχω μείνει, χάλια service καθαριότητα σχεδον υπαρκτή!!! ΑΛΛΑ οι ρώσοι σώζουν την κατάσταση... Και τα δωμάτια ολίγον overpriced!. Ασε που
είναι και στου διαόλου την μάνα απο απόσταση αμα θέλεις και λίγο να γυρίσεις!
Καλλίτερο Vouliagmeni Suites καλό αλλά τσιμπιμένο, Divani καλές τιμές αλλά με πολύ κόσμο και βαβούρα και το τοπ απο 2008 νέες καμπάνες στον Αστέρα - Starwood. AΠΛΑ άπαιχτο και μάλλον θα παίξουν ανταγωνιστικές τιμές...
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ε, όχι δα και 5-αστερο το Bristol... Όπως και να έχει όμως, περίεργο μου φάνηκε αυτό το facecontrol.

Για δοκίμασε την άλλη φορά να μείνεις σε κανένα Hyat, σε κανένα Kempinski, σε κανένα Macedonia Palace, σε κανένα Electra Palace που η σουίτες κοστίζουν 2 βασικούς μισθούς τη βραδυά... να σου πω εγώ αν θα μιλήσει κανένας receptionist! Δεν είναι βλάκες να διώξουν τους καλούς πελάτες! Επίσης οι receptionist, βλέπουν CG και μάλιστα "πολλών αστέρων" ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, οπότε έεεεεεεχουν μάθει!
συμφωνώ απο προσωπικη εμπειρία σε Μακ. Παλας και ελέκτρα παλάς.κανονίζεις με ρεσεψιον, και μόνο που δε στην ανεβάζουν πανω.το καλύτερο ήταν σε μπάτσελορ σε ένα από τα παραπανω ξενοδοχεια.εκείνο το βράδυ πρέπει να υπήρχαν περισσότερα cg στο ξενοδοχείο απ ότι πουτάνες στο βαρδάρι. και δεν μας ενόχλησε κανένας
 

gstg

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2006
Μηνύματα
282
Like
0
Πόντοι
1
Ρε παιδιά ο άνθρωπος που ξεκίνησε to thread έχει μία ευλογη απορία κατά την γνώμη μου.Αν θελήσει να πάει σε κανά κυριλέ ξενοδοχείο θα έχει πρόβλημα αν εμφανίσει βιζιτού? Τώρα τα ποια ξενοδοχεία είναι καλά, ποια εχουν λερωμένες πετσέτεςκλπ ειναι εντελώς άσχετα με το θέμα. Ουτε είπε ο ανθρωπος οτι θα γίνει μεγαλοπελάτης και θα κλείσει πολλές μέρες ή θα νοικιάσει σουίτα κλπ.Δεν ισχύουν σε κάθε ξεν τα ίδια. Εγώ την πάτησα στη θεσσαλονίκη όταν επέλεξα το mediteranean και δεν με άφησαν να φέρω βιζιτού, για "λόγους ασφαλείας". Προφανώς κάτι άσχημο θα είχε γίνει και δώθηκε εντολή να κοπούν οι βίζιτες. Στο Μακεδονία αντιθετα στο προτείνει ο ιδιος ο ρεσεπτιονιστ, αν σε δεί μόνο, και προφανώς τσιμπάει κάποια προμηθειούλα. Πείτε λοιπόν στον άνθρωπο αν εχετε παρόμοια εμπειρία, καλή ή κακή.
 

Pink_floyd

Μέγας
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
4.465
Φιλος εμενα μου εχει τυχη να μην μου φερνουν κοπελα απο την πλευρα του γραφειου απο αρκετα τηλεφωνα σε ξενοδοχειο 3χχχ στη Νερατζιωτισσα.
Μην το αναλυετε οι υπολοιποι πως και τι, δεν μας αφορα.
Εχω δοκιμασει ομως απειρες φορες στο Stanley στην πλατεια Καραισκακη ακριβως στον σταθμο Μεταξουργειο και ηρθαν ολες. Ειναι ενα καλο ξενοδοχειο γενικα και οχι πολυ ακριβο.

Συγγενης μου τις εφερνε στο Mariott στη συγγρου πιο παλια.
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Με τους κατάλληλους χειρισμούς, δέχονται όλα.
Ειδικά εάν το πρακτορείο είναι καλό, αναλαμβάνει και την όλη διεκπεραίωση του θέματος.
 

virusam

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
το προηγουμενο σ.κ. που ημουν απανω, στο Kempinski μου φεραν το μωρο στην πορτα, με ρωτησαν αν ειμαστε ενταξυ και αν χρειαζομαστε τιποτα. εξηπηρετηση κορυφαια, οπως και το ξενοδοχειο.
 

virusam

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
45
Like
0
Πόντοι
0
α!!! και απο τιμες??? 225€ τη βραδυα και οτι παρεις εξτρα φυσικα. δικλυνο
 

superpolo

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2006
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
ρε παιδια στειλετε ενα τηλεφωνο αν ξερετε απο ξενοδοχειο που στα κανονιζει ολα και πας και απλα απολαμβανεις....
 

Albert Speer

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
274
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
ρε παιδια στειλετε ενα τηλεφωνο αν ξερετε απο ξενοδοχειο που στα κανονιζει ολα και πας και απλα απολαμβανεις....

Τσέκαρε λίγο το Semiramis προς ΒΠ, τα χριστούγεννα που έμεινα εκεί, τα concierge boys ανέλαβαν το θέμα και με άφησαν απόλυτα ικανοπποιημένο.
 

staristo

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2007
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
κανενα αλλο καλο συναδελφοι που να σου τα κανονιζουν ολα;;
 

Addikted2sex

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
18
Like
6
Πόντοι
0
Καλησπέρα, θέλω να επαναφέρω λίγο το θέμα αυτό χαμένο στο χρόνο... Σκέφτομαι με τη κοπελιά μου να περάσουμε ΣΚ ακολασίας σε κυριλέ ξενοδοχείο και να καλέσουμε και call girl για Σάββατο βράδυ. Τα ερωτήματα είναι τα εξής:
- Ποιό κυριλέ ξενοδοχείο προτείνετε για ζευγάρι για ξέσκιμα σε κέντρο ή νότια προάστια; Θα μου πείτε για ξέσκισμα πας φίλε όχι για ρομαντσάδα, οκ δεκτόν αλλά και το πακετάρισμα έχει μερικές φορές σημασία συν του ότι έχουμε βάλει στόχο μαραθώνιο οπότε θέλουμε να έχει ένα ωραία lounge/εστιατόριο/spa/περιοχή για βόλτα για τα διαλείματα...
- Αν φωνάξουμε call girl φαντάζομαι μπορεί να έρθει σαν φίλη μας που μας επισκέπτεται στο δωμάτιο δε θα μας κάνει ρόμπα η reception να μας φέρει τη βίζιτα στο δωμάτιο με ύφος Καλυβάτση "Ορίστε! Η βίζιτά που ζητήσατε! Πςςς πρώτο πράγμα, τεφαρίκι!";; Δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ πως θα καταλάβει η reception ότι είναι βίζιτα και όχι φίλη μας, εκτός αν είναι μόνιμος θαμώνας του ξενοδοχείου οπότε και πάλι θέλω να υποθέσω ότι η reception θα δείξει την κατάλληλη διακριτικίοτητα, σωστά;
Αυτά...

 

Addikted2sex

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
18
Like
6
Πόντοι
0
Καλησπέρα, θέλω να επαναφέρω λίγο το θέμα αυτό χαμένο στο χρόνο... Σκέφτομαι με τη κοπελιά μου να περάσουμε ΣΚ ακολασίας σε κυριλέ ξενοδοχείο και να καλέσουμε και call girl για Σάββατο βράδυ. Τα ερωτήματα είναι τα εξής:
- Ποιό κυριλέ ξενοδοχείο προτείνετε για ζευγάρι για ξέσκιμα σε κέντρο ή νότια προάστια; Θα μου πείτε για ξέσκισμα πας φίλε όχι για ρομαντσάδα, οκ δεκτόν αλλά και το πακετάρισμα έχει μερικές φορές σημασία συν του ότι έχουμε βάλει στόχο μαραθώνιο οπότε θέλουμε να έχει ένα ωραία lounge/εστιατόριο/spa/περιοχή για βόλτα για τα διαλείματα...
- Αν φωνάξουμε call girl φαντάζομαι μπορεί να έρθει σαν φίλη μας που μας επισκέπτεται στο δωμάτιο δε θα μας κάνει ρόμπα η reception να μας φέρει τη βίζιτα στο δωμάτιο με ύφος Καλυβάτση "Ορίστε! Η βίζιτά που ζητήσατε! Πςςς πρώτο πράγμα, τεφαρίκι!";; Δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ πως θα καταλάβει η reception ότι είναι βίζιτα και όχι φίλη μας, εκτός αν είναι μόνιμος θαμώνας του ξενοδοχείου οπότε και πάλι θέλω να υποθέσω ότι η reception θα δείξει την κατάλληλη διακριτικίοτητα, σωστά;
Αυτά...

Sorry υπενθύμιση στους administrators να εκγριθεί το παραπάνω μήνυμα :) Αντε να οργανωθούμε και πλησιάζει και Καθαρά Δευτέρα και ακολουθει και 40 μέρες νηστίας και αποχής από το σεξ... λέμε τώρα!
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Απο οσα ηξερα σε ολα σχεδον αφηνουν,τι νομιζετε πχ οταν ενας ματσωμενος τουριστας θελει κατι μπαινει στο bourdela???
ολοι οι πορτιεριδες στα πολυ μεγαλα ξενοδοχεια εχουν κονε για τα παντα...
φαι,πουτανες,ενοικιαζομενα,ταξι,λιμο....παρτι,clubs.
μαζι με ρεσεψιονιστ στα 5+++++ βγαζουν 2 μισθους ετσι.
τωρα αν πας σινιε ντυμενος κτλ δεν εχει προβλημα.
τα πουταναρια οταν καθονται στο μπαρ περνουν μια κοκα κολα.....οταν ερθει ο πελατης το γυρναν σε βοτκα..κοκταιλ.κτλ..
αφου πληρωνει ο αλλος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom