Νέα

Ξένες γλώσσες. Πόσες-ποιες μιλάτε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 246
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσες ξένες γλώσσες γνωρίζετε;

  • Μόνο Ελληνικά

    Ψήφοι: 7 6,7%
  • Ελληνικά και Αγγλικά

    Ψήφοι: 41 39,0%
  • Ελληνικά Αγγλικά και άλλη/άλλες

    Ψήφοι: 54 51,4%
  • Ελληνικά και άλλη/άλλες χωρίς Αγγλικά

    Ψήφοι: 3 2,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    105

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.422
Like
69.141
Πόντοι
12.756
Πότε θα μάθεις να μην μιλάς για πράγματα που αγνοείς; Κατ' αρχάς έχεις πάει ποτέ Αμερική, έχεις την παραμικρή ιδέα;
Το πόσο εύκολο είναι να πάρεις υπηκοότητα το αφήνω ασχολίαστο...
Αυτός που λες να πάει χωρίς γνωριμίες να γίνει σερβιτόρος ή λαντζέρης το πιθανότερο είναι να καταλήξει να μένει σε γειτονιά γκέτο κάνοντας στον ελεύθερο χρόνο το πουτανάκι μαύρων ή μεξικάνων και όχι "να συνεχίσει σπουδές ή να βρει δουλειά στο αντικείμενο του".
Καλό είναι να αντιτίθεσαι στην κλαούρα και τη μιζέρια αλλά προσπαθώντας με τις όποιες δυνάμεις σου να κάνεις τον κόσμο καλύτερο, όχι το με να προτείνεις παπαριές.

χωστου τα ...

η πιο ευκολη χωρα να αποτυχεις ειναι ...για πλακα εισαι στον δρομο , και αν εισαι στο δρομο , σε τρωνε για πλακα, και μετα γυρνας στην καλυτερη σε κασα στην Ελλαδα ..αν σε βρουν ποτε
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Πότε θα μάθεις να μην μιλάς για πράγματα που αγνοείς; Κατ' αρχάς έχεις πάει ποτέ Αμερική, έχεις την παραμικρή ιδέα;
Το πόσο εύκολο είναι να πάρεις υπηκοότητα το αφήνω ασχολίαστο...
Αυτός που λες να πάει χωρίς γνωριμίες να γίνει σερβιτόρος ή λαντζέρης το πιθανότερο είναι να καταλήξει να μένει σε γειτονιά γκέτο κάνοντας στον ελεύθερο χρόνο το πουτανάκι μαύρων ή μεξικάνων και όχι "να συνεχίσει σπουδές ή να βρει δουλειά στο αντικείμενο του".
Καλό είναι να αντιτίθεσαι στην κλαούρα και τη μιζέρια αλλά προσπαθώντας με τις όποιες δυνάμεις σου να κάνεις τον κόσμο καλύτερο, όχι το με να προτείνεις παπαριές.

Εσεις απο που τα γνωρίζετε? ολη μέρα στο μπού σας βλέπω.
Εγω  εχω κολλητό ο οποίος ειναι στην Αμερική αυτη τη στιγμή. Δεν ειναι για μπούληδες βεβαια το εγχειρημα. Πρέπει να θες να βγάλεις άκρη. Οχι να εισαι ένας ακομα που τα βλεπει δυσκολα απο τον καναπέ του σπιτιου του.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.422
Like
69.141
Πόντοι
12.756
Εσεις απο που τα γνωρίζετε? ολη μέρα στο μπού σας βλέπω.
Εγω  εχω κολλητό ο οποίος ειναι στην Αμερική αυτη τη στιγμή.

για βγαλε τις πιθανοτητες ... ποσο να ναι λες .... 0,00000000001% ? καπου εκει θα ειναι περιπου
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Εσεις απο που τα γνωρίζετε? ολη μέρα στο μπού σας βλέπω.
Εγω  εχω κολλητό ο οποίος ειναι στην Αμερική αυτη τη στιγμή. Δεν ειναι για μπούληδες βεβαια το εγχειρημα. Πρέπει να θες να βγάλεις άκρη. Οχι να εισαι ένας ακομα που τα βλεπει δυσκολα απο τον καναπέ του σπιτιου του.
και που ξερεις απο που σου μιαλω εγω αυτη την στιγμη ? ? ?

Απο ΜΙΑΜΙ , γυριζουμε τα kardashians ! !  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Τι ειμαι να βγάλω πιθανοτητες μαθηματικος? πληροφοριες έχω μονο απο εγκυρη πηγή.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Απο που? απο το κλουβι με τις τρελες?

οντως! Αν εχεις δει την εκπομπη εστω και μια φορα ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ !
ΟΧΙ στον ΑΝΤ1 ! ! ( σ εχω ικανο )

οταν δεν εχεις σωστα επιχειρηματα και γνωσεις ΣΤΑΜΑΤΑ να κραζεις-κοροιδευεις-ειρωνευεσαι ! ! βλεπεις οτι τοσα ατομα σου λενε το αντιθετο ! ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ !
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
8
Πόντοι
16
Εσεις απο που τα γνωρίζετε? ολη μέρα στο μπού σας βλέπω.

Εγώ και ο Νιπλ είμαστε εισοδηματίες, τύπε. Όλη μέρα ψωλάρισμα και socializing.
Για αυτό ξέρουμε τόσα. Γιατί όποιος γυρίζει μυρίζει :grin:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Εγώ και ο Νιπλ είμαστε εισοδηματίες, τύπε. Όλη μέρα ψωλάρισμα και socializing.
Για αυτό ξέρουμε τόσα. Γιατί όποιος γυρίζει μυρίζει :grin:

Τεμπεληδες δηλαδη? εισοδηματιες απο που?

βρηκες άτομο να δουλεψεις.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
οντως! Αν εχεις δει την εκπομπη εστω και μια φορα ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ !
ΟΧΙ στον ΑΝΤ1 ! ! ( σ εχω ικανο )

οταν δεν εχεις σωστα επιχειρηματα και γνωσεις ΣΤΑΜΑΤΑ να κραζεις-κοροιδευεις-ειρωνευεσαι ! ! βλεπεις οτι τοσα ατομα σου λενε το αντιθετο ! ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ !

Αναρωτιεμαι. Εσεις που έχετε αντιθετη αποψη απο που την έχετε βρει ... απαντηση έδω και ενα 10λεπτο δεν έχω πάρει

γιατι?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Δε πα να ειστε και οι 300. Η πλειοψηφια δεν έχει παντα δικιο
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
8
Πόντοι
16
Τεμπεληδες δηλαδη? εισοδηματιες απο που?

βρηκες άτομο να δουλεψεις.

Δούλεψαν άλλοι για μας, τύπε μου. Αλλά τεμπέληδες όχι. Και σπουδές έχουμε και βιογραφικό. Απλά το μεροκάματο δεν κυνηγάμε.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Αναρωτιεμαι. Εσεις που έχετε αντιθετη αποψη απο που την έχετε βρει ... απαντηση έδω και ενα 10λεπτο δεν έχω πάρει

γιατι?
εμεις που εχουμε ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ...μαλλον θα ξερουμε κατι παραπανω...αλλα το κομπλεξ σου οτι καποιος παιζει να ξερει κατι παραπανω δεν σ αφηνει να δεις-σκεφτεις ωριμα... ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ κοσμια ωστε να συλεξεις πληροφοριες!
εσυ το πας εγωιστικα ποιος την εχει μεγαλυτερη ! !
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Δούλεψαν άλλοι για μας, τύπε μου. Αλλά τεμπέληδες όχι. Και σπουδές έχουμε και βιογραφικό. Απλά το μεροκάματο δεν κυνηγάμε.
ΣΩΣΤΟΣ ! Ειδικα αυτη την περιοδο , αν μπορουσα και γω να το κανω θα το κανα !

απλα οι μισοι και παραπανω εχουν την γαμωνοοτροπια του ΕΛΛΗΝΑΡΑ που κραζει το βυσμα και το δημοσιο (οταν δεν το χει) γτ οταν το χει κανει τα χειροτερα !
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
8
Πόντοι
16
εμεις που εχουμε ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ...μαλλον θα ξερουμε κατι παραπανω...αλλα το κομπλεξ σου οτι καποιος παιζει να ξερει κατι παραπανω δεν σ αφηνει να δεις-σκεφτεις ωριμα... ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ κοσμια ωστε να συλεξεις πληροφοριες!
εσυ το πας εγωιστικα ποιος την εχει μεγαλυτερη ! !

Τύπε, ο Μπόλντης είναι σαν τον οδηγό στο γνωστό ανέκδοτο που αναρωτιέται πως γίνεται όλοι εκτός απ τον ίδιο να οδηγούν στο αντίθετο ρεύμα.  :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
εμεις που εχουμε ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ...μαλλον θα ξερουμε κατι παραπανω...αλλα το κομπλεξ σου οτι καποιος παιζει να ξερει κατι παραπανω δεν σ αφηνει να δεις-σκεφτεις ωριμα... ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ κοσμια ωστε να συλεξεις πληροφοριες!
εσυ το πας εγωιστικα ποιος την εχει μεγαλυτερη ! !

Το κόμπλεξ το έχουν οσοι σκέφτονται αρνητικά χωρις λογο. Οποτε τα μαθηματα στον εαυτό σου.
Ρωτησα πριν απο που γνωριζετε τα αντιθετα που παραθέσατε. Εσυ απο που γνωριζεις οτι ένας που θα πάει Αμερικη δεν θα καταφερει να βρει δουλεια εστω κάπου ενω θα το έχει ψάξει πιο πριν? απαντηση ακομα να πάρω. Έχεις απαντηση?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Τύπε, ο Μπόλντης είναι σαν τον οδηγό στο γνωστό ανέκδοτο που αναρωτιέται πως γίνεται όλοι εκτός απ τον ίδιο να οδηγούν στο αντίθετο ρεύμα.  :2funny:

Ο Μπολντης με τις ιδέες του πάντως την βρηκε την άκρη. Εσυ μπορεις να κανεις το ιδιο με τις δικές σου χωρις να τα βρεις έτοιμα απο τους άλλους? οπως ο ιδιος εγραψες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.422
Like
69.141
Πόντοι
12.756
Ο Μπολντης με τις ιδέες του πάντως την βρηκε την άκρη. Εσυ μπορεις να κανεις το ιδιο με τις δικές σου χωρις να τα βρεις έτοιμα απο τους άλλους? οπως ο ιδιος εγραψες

ο καθενας βρηκε την ακρη του Μπολντυ , κατσε και εσυ στην δικη σου και ασε τα μεταναστευτικα ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom