Νέα

Βλάσσης Μπονάτσος!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα loukritia!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 305
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366

"Το όνομα ΠΕΛΟΜΑ ΜΠΟΚΙΟΥ προήλθε από τη συνένωση των αρχικών των επωνύμων των μελών τους. Πράγματι οι Νίκος Δαπέρης, Νίκος Λογοθέτης, Τάκης Μαρινάκης, Βλάσης Μπονάτσος (ο γνωστός τηλεοπτικός παράγων) και Γιάννης Κιουρκτσόγλου δημιούργησαν το ‘70 μία από τις γνωστότερες και σπουδαιότερες μπάντες της χώρας μας. Το πρώτο τους single της ίδιας χρονιάς «Γαρύφαλλε Γαρύφαλλε» τους άνοιξε αμέσως τις πύλες προς την καταξίωση και παραμένει κλασικό μέχρι σήμερα. Το ‘72 και μετά από μερικά ακόμη singles βγαίνει και το μοναδικό ομώνυμο LP τους. Έπαιζαν heavy progressive με έντονες επιρροές από SANTANA. Ήταν κατά τη γνώμη μου το πιο άρτια κατηρτισμένο μουσικά ελληνικό γκρουπ με τον πιο επαγγελματικό ήχο. Μετά τη διάλυσή τους ο Μπονάτσος ηχογραφεί το ‘76 το πρώτο του σόλο LP «Επικίνδυνη ισορροπία» και αργότερα αρχίζει ν’ ασχολείται με το θέατρο και την τηλεόραση..."
()

Σύνδεσμος για την φωτογραφία τού δίσκου τους:

 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
5.765
Πολύ καλός για όταν ήμουν 15.
Πιο μετά που άρχισα να στροφάρω λίγο παραπάνω, ε ...  :tickedoff:
 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
6
Πόντοι
5.765
Στα 15 μου, τον άκουγα, τον έβλεπα και περνούσα καλά, το χύμα και αλλεγκρο στυλ του μου άρεσε. Μεγαλώνοντας, και κάποιες επιλογές του και μια άλλη οπτική που απέκτησα, με έκαναν να μην τον θεωρώ και τόσο "και γαμώ τα άτομα" ...

Πάντα σε όλες τις εποχές, χρειάζεται να υπάρχουν κάποιοι τρελοί που και καλά κάνουν ό,τι θέλουν, είναι καλλιτεχνες, ταλαντούχοι, κλπ κλπ ...
Έναν περίπου τέτοιον, θεωρώ τον συγχωρεμένο.
 
OP
OP
loukritia!

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Στα 15 μου, τον άκουγα, τον έβλεπα και περνούσα καλά, το χύμα και αλλεγκρο στυλ του μου άρεσε. Μεγαλώνοντας, και κάποιες επιλογές του και μια άλλη οπτική που απέκτησα, με έκαναν να μην τον θεωρώ και τόσο "και γαμώ τα άτομα" ...

Πάντα σε όλες τις εποχές, χρειάζεται να υπάρχουν κάποιοι τρελοί που και καλά κάνουν ό,τι θέλουν, είναι καλλιτεχνες, ταλαντούχοι, κλπ κλπ ...
Έναν περίπου τέτοιον, θεωρώ τον συγχωρεμένο.
δε συμφωνω..τον θεωρουσα τελειως αυθεντικο..και χαρισματικο...αλλα ειναι γουστα αυτα!χαιρομαι τουλαχιστον που εξεφρασες ομορφα την γνωμη σου! :)
 

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
γιατι???δε σου αρεσε σαν τραγουδιστης?σαν σοουμαν?σαν προσωπικοτητα?που δεν εκρυψε ποτε τα παθη του;το προσωπο του απο τα μιντια?δε καβαλησε ποτε το καλαμακι?

Τον είχα παρακολουθήσει μόνο στους απαράδεκτους και μου άρεσε πολύ.
Έχασα πάσα ιδέα όταν τον πέτυχα μέσα σε στριπ κλάμπ και το καραγκιοζιλίκι του δεν περιγράφεται. Φέρανε μέχρι και τον πορτιέρη να τον καθίσει στη θέση του. Στο τέλος έκανε και φασαρία για να μην πληρώσει φωνάζοντας στο γκαρσόνι "ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε @#%^$#".
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
η έλλειψη προτύπων σε αυτά μας οδηγεί.
στο τέλος θα κατατήσουμε να θυμόμαστε έναν μπονάτσο και θα ξεχνάμε έναν καραθεοδωρη.
θα υποκλεινόμαστε σε μακαρίτες στυλ σεργιανόπουλου και θα περνάμε στο ντούκου μορφές όπως ο ελύτης.

στο κάτω κάτω της γραφής υπάρχουν πολλοί μπονάτσοι εκεί έξω.
βγείτε να τους υμνήσετε και να τους κάνετε γνωστούς μπας και βγάλουν κανένα φράγκο να πάρουν την δόση τους.
pleasure άντε να ποστάρεις κανένα κώλο γιατί η επιχειρηματολογία σου δεν ξεπερνάει το επίπεδο των αθλητικών καφενο-χαμαιτυπείων
Υ.Γ. θα τους/μας αρχίσεις στα πουστριλίκια αλλά στράκια δε γαμάς
  :sleeping: τα ζώα μου αργά έχω να πω εγώ :sleeping:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.223
Πόντοι
606
τον μπονατσο ετυχε να τον γνωρισω στη συναυλια των blackmores night στο λυκαβηττο πριν καμια δεκαρια χρονια.Ευχαριστος και χαβαλετζης τυπος μου εκανε καλη εντυπωση,οπως ακριβως ηταν στην τηλεοραση.Σαν μουσικος/φωνη δεν ελεγε μια,αλλα εβγαζε συναισθημα
 

Επισκέπτης
pleasure άντε να ποστάρεις κανένα κώλο γιατί η επιχειρηματολογία σου δεν ξεπερνάει το επίπεδο των αθλητικών καφενο-χαμαιτυπείων
Υ.Γ. θα τους/μας αρχίσεις στα πουστριλίκια αλλά στράκια δε γαμάς
  :sleeping: τα ζώα μου αργά έχω να πω εγώ :sleeping:
κλαψε οσο θες..
σιγα μην μπω στο λουκι να σου εξηγησω..
κοινως σε εχω γραμμενο εκει που δεν πιανει μελανι-αλλως στην καραπουτσακλαρα μου..
 

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
O μίστερ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΧΛΑΜΑΡΑΣ και ίνδαλμα για μερικούς? :headbang: :headbang: :headbang: :helpplea: :helpplea: :helpplea:

Η αλήθεια έιναι πως πρόσφερε πολλή κουλτούρα, τόση που δεν την χωρά το στομα΄χι μου. :S

με καλυψες απολυτα

ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα της ατακας

οι φελοι και τα σκατα μονο επιπλεουν στον αφρο

τωρα εχουμε την πιο γκαιυ εκδοχη του ...Ψινακης....


γαμω την παιδεια μου γαμω μεσα και τα προτυπα
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
ήμεθα όλοι πούστηδες και δεν μας γαμεί ο pleasure εκφραστείτε ελεύθερα.

γαμω την παιδεια μου γαμω μεσα και τα προτυπα
εδώ η πετρούλα κάνει θράυση με τις σιλικόνες στα βυζιά και σαυρό-φατσα δεν θα έκανε ο μπονάτσος που έβγαινε σε εκπομπές και παράθυρα και έκανε αυτό που ξέρει καλά.

μαθαίνει όλη  ελλάδα κάθε πότε γαμιέται ο ευαγγελόπουλος και έχουμε και κόσμο που ενδιαφέρετε.
κάνουν εκπομπές η τατιάνα και η λαμπίρη τις ώρες που είναι και παιδιά σπίτι.....
αυτά θα λέμε...
το ψάρι μυρίζει από το κεφάλι... και έχει πολύ καιρό τώρα που άρχισε να σαπίζει
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
γιατι ειναι αγαμητοι κομπλεξικοι καραγκιοζηδες..
η διαφορετικότητα του χαρακτήρα δεν πιάνετε;
τα διαφορετικά ιδανικά που αναζητά ο κάθε ένας γιατί μένουν απ' έξω;
η διαφορετική οπτική γωνία που βλέπει κάποιος από το πέταλο τον αγώνα σε σχέση με αυτόν στις επίσημες θέσεις;
όπως έιπε και κάποιος πριν... άλλοι επιπλέουν και άλλοι βουλιάζουν
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
συνεχιστε να αυτοξεφτιλιζεστε καραγκιοζακια-κριτες των παντων-ντεμεκ ανωτερου επιπεδου..

Αν εσυ κρινεις οτι αυτο ειναι που θελεις σαν προτυπο της νεολεας

εισαι αξιος της μοιρας σου και του λεξιλογιου σου....

Το να ειμαι 31 και να τον βλεπω και να τον αγνοω ειναι ευκολο...το να βλεπω να πασαρουν  τετοια ατομα στα παιδια για προτυπα ...αυτο σχολιαζω

αν εσυ το λεσ κομπλεξισμο η αγαμια....τοτε εχεισ απο τοτε να γαμισεις
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Αν εσυ κρινεις οτι αυτο ειναι που θελεις σαν προτυπο της νεολεας

εισαι αξιος της μοιρας σου και του λεξιλογιου σου....

Το να ειμαι 31 και να τον βλεπω και να τον αγνοω ειναι ευκολο...το να βλεπω να πασαρουν  τετοια ατομα στα παιδια για προτυπα ...αυτο σχολιαζω

αν εσυ το λεσ κομπλεξισμο η αγαμια....τοτε εχεις απο τοτε να γαμήσεις
είναι off-line τώρα ... πάει να γαμήσει και έρχετε
 

Επισκέπτης
ΓΑΜΩΤΟ,και ο Ακαμπουντα off ειναι...γρηγορα,παρτε τηλεφωνο να κατεβει μια διμοιρια.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
άραξε και άνοιξε την TV.
κάπου θα τους δείξει  :2funny: :2funny:
το ραντεβού είναι σε 2 ώρες αν δεν κάνω λάθος... πάνε για zέσταμα :dancing:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
To να θαυμαζεις καποιον για τη δουλεια που κανει(ειτε αφορα την τεχνη ειτε κατι αλλο) δε σημαινει οτι τον εχεις κι ως προτυπο της ζωης σου.
Ξεχωριστε τα αυτα!
Διοτι δε φταινε αυτοι αν το καθε μαλακιστιρακι της γενιας μας ο,τι βλεπει στη τηλεοραση το κανει προτυπο του,αλλα η οικογενεια του.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom