Νέα

Βερολίνο - Γερμανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα COMMANDER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 480
  • Εμφανίσεις 90K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

BigTitsRoundAsses

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0

Touristas

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
117
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
1
big ολα αυτα μονο π/σ  ειναι open? πορτα παιζει οπως εδω  η μονο θεμα dress code ?
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
shaman σε ποια πηγες ?? πορτα ειναι οπως εδω?? και που ειναι η νυχτα τους γιατι οταν ειχα παει εγω δν εκατσα πολι κ δεν ειχα χρονο βασικα λογο δουλειας..

Φιλε   Τουριστα    νομιζω   ελαχιστα  μαγαζια   πρεπει  να   εχουν   σκληρη    πορτα . Στα  περισσοτερα   κλαμπ    μπαινεις   τελειως   ανετα . Αλλωστε   οι   περισσοτεροι    εκει   κυκλοφορουν   απλα  ντυμενοι . Οποτε   αυτό   δεν   πρεπει  να   σε  απασχολει . Τα   περισσοτερα  κλαμπ  είναι  από  την   μερια    του   πρωην   Ανατολικου  Βερολινου .
Μονο   στο  πασιγνωστο  σεξ  κλαμπ    μπορει   να   εχεις  προβλημα   αλλά   και  κει  μπορεις  να   μπεις  (στην   εκτη    σελιδα  του  παροντος  νηματος   εχω  βαλει αρκετες  πληροφοριες ) Εκει   προτεινω   (  χωρις  να   εχω  παει )  να  παει   ο  PARASOL με  την  φιλη  του  . Σε  ένα  άλλο   που   πηγα   ηταν   αυτό   που   προτεινε   ο  lakis  33  to     που  είναι   από  τα   πιο   παλια  και  το  πιο   γνωστο . Με  2   επιπεδα ,  στο  ένα  επιπεδο  ( στο  υπογειο )  είναι   σαν  να  μπαινεις    σε   πυρηνικο   καταφυγιο . Παρολο  που   ακουω   και  ηλεκρονικη   μουσικη  ,  δεν   μου   αρεσε    τοσο  η  ατμοσφαιρα   (  μπορει  να  ηταν   και  η  μερα )
Ηθελα  να  παω   και   στο  Panorama    αλλά   πηγα   Παρασκευη    εκει    και  ενώ  νομιζα   ότι   μπηκα   στο  Πανοραμα , ηταν   τελικα   άλλο  μεγαλο   κλαμπ   με   πολύ    κοσμο . Αυτό   ηταν   χωρισμενο   σε   3   επιπεδα  ( με  διαφορετικη  μουσικη   στο  καθενα ) και   το  βρηκα  συμπαθητικο . Παντως  το  Πανοραμα   ηταν  από  άλλη  πλευρα   του   δρομου . Αν  σου  περισσευουν    8   ευρω  ( στην  τιμη  και  η  μπυρα )  μπες   σε  αυτό    το  κλαμπ    και   επειτα   πας   και   στο   Πανοραμα .
Τωρα   στο  κλαμπ  Matrix  (  που  διαφωνει   ο BigTitsRoundAsses  )   δεν  πηγα   αλλά   από  ότι   βλεπω    στις   φωτογραφιες   , δεν  μου   φαινονται    για  μπαζα   . Αν  παει   καποιος    στο  Matrix   να   παει   Τεταρτη   που   είναι  ladies  night    και  αν   του   αρεσει   παει  και  Σαββατο .  
Μια  καθημερινη   ειχα  παει    στο   μπαρ   Ζαπατα     (  με   trance  μουσικη πιο    αργα )   διπλα   είναι   το Tacheles  ( )  οπου  εκανα   και  εκει   μια   επισκεψη . Γενικα   στον   δρομο  αυτόν (  Oranienburger Str  ) εχει   αρκετα   μπαρακια   καφετεριες   για  καθημερινες .
Γενικα   στο  Βερολινο    δεν   περιοριζεσαι   μονο   σε  Παρασκευη   και  Σαββατο    και  αν   την  ψαξεις   και  εχεις   ορεξη  , βρισκεις    ολες   τις   μερες   αλλά  και     για  όλα   τα   γουστα .


 

Ric Flair

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
2.511
Like
0
Πόντοι
16
στην Oranienburger Straße , εκτος απο πολλες καφετεριες/μπαρακια κανουν πιατσα και αρκετες εντυπωσιακες ομολογουμενος κοπελες ( με μετριες κριτικες παντως ) . δηλαδη φαντασου να εισαι αριστοτελους θεσσαλονικη και λιγα μετρα πιο περα ναναι και αρκετα πουτανακια . και ολοι ειναι σαν να μην συμβαινει τιποτα !
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Παιδια ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!
Τελικα κατεληξα για αρχη να παω στα sage(λογο ροκ μουσικης),panorama,Artemis και μετα βλεπουμε.....
Θα δοκιμασω την τυχη μου στο καμακι παντως σε ολα τα κλαμπακια που θα επισκεφτω!
Δρεσδη  αξιζει να παει κανεις για μονοημερο?εχει παει κανεις?Και αν ναι τι εχει να δεις εκει?
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.970
Like
331
Πόντοι
36
μια και κυκλοφορισες σε κλαμπς του βερολινου θα ηθελα να σε ρωτησω ποια ειναι η κατασταση σε αυτα? δηλαδη οι γκομενες κυκλοφορουνε καπαρωμενες απο κτηνη SS η απο κτηνη μαροκοπακιστανοαραποτουρκους η ειναι κουλ και την πευτεις ευκολα? ποσο πιθανο ειναι να παιξεις ξυλο (να τις φας μαζικα) σε κλαμπ?


edit ο BigTitsRoundAsses κυκλοφορισε τελικα, απαυτον περιμενουμε απαντιση λοιπον
προσοχη λιγο με τους πορτιεριδες του αρτεμις (δεν φενονται)
κατι ιταλακι το παιζαν μαγκακια και τσιριζαν με κατι γκομενες τα ειχαν πιει μαλλων...αντε και εμφανιζονται κατι τυποι τι μου θυμιζαν σαν αυτους στο Hellraizer σε φουσκοτο..δεν χρειαστικαν εφυγαν οι λατιν εραστες τρχοντας σαν να τους κυνηγουσε ο φυρερ με τους κολλητους του
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
Παιδια ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!
Τελικα κατεληξα για αρχη να παω στα sage(λογο ροκ μουσικης),panorama,Artemis και μετα βλεπουμε.....
Θα δοκιμασω την τυχη μου στο καμακι παντως σε ολα τα κλαμπακια που θα επισκεφτω!
Δρεσδη  αξιζει να παει κανεις για μονοημερο?εχει παει κανεις?Και αν ναι τι εχει να δεις εκει?

Sage  εγω  γουσταρα  πολύ . Είναι  ανοιχτο  μονο  Πεμπτη  και  είναι  μολις  βγαινεις  από  την  σταση  του  μετρο  . Η  εισοδος  πριν  2  χρονια  ηταν  7  ευρω  .Κάθε  φορα  παιζει  διαφορετικο  ροκ  συγκροτημα    ζωντανα  (  στο  ένα  επιπεδο )  και  κάθε  φορα  μπορει  να  εχει  διαφορετικο  κοσμο . Είναι  ανοιχτο  νομιζω  από  τις  8  το  βραδυ    εως  της  5  περιπου . Οσο  περναει  η  ωρα  οι  γκομενες    πινουν    και  πινουν , οποτε  διευκολυνεται    το  πεδιο  :grin: :grin: :tooth: :tooth: Οι  γκομενες  εκει    δεν  είναι  μουναρες  ( αν  και  μπορεις  να  βρεις )  αλλά  παιζουν  ολες  ( δεν  το  περιμενα  σε  τετοιο  βαθμο ) . Για  βραδυ  Πεμπτης  αξιζει  τρελα .


προσοχη λιγο με τους πορτιεριδες του αρτεμις (δεν φενονται)
κατι ιταλακι το παιζαν μαγκακια και τσιριζαν με κατι γκομενες τα ειχαν πιει μαλλων...αντε και εμφανιζονται κατι τυποι τι μου θυμιζαν σαν αυτους στο Hellraizer σε φουσκοτο..δεν χρειαστικαν εφυγαν οι λατιν εραστες τρχοντας σαν να τους κυνηγουσε ο φυρερ με τους κολλητους του

:2funny: :2funny:
Ρε  τους  Ιταλους , ξεχασαν  ότι  καποτε  ηταν  συμμαχοι .
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
aderfia alites kavlia  :rockon:
nea apo to metopo tou berlin
ektos apo mouseia, estiatoria klp (poly perpatima alla aksizei) exoume kai leme
piga sto la folie metria pragmata, boulagares kyrios pou edw paizoun filis me 20 ekei exei eisodo 15 kai 75 to sex. gamisa tsigkanovoulgaritsa poly kalo komati isos to monadiko anw tou 7. me rwtise an eimai tsiganos apantisa katafatika (xristos kai panagia) kai kataxarike. peripoihsh poly kalh alla 110 evraioi pou mou efygan thewrw itan polloi.
stin hakesen markt exei piatsa me germanides kai mparakia. prwth vravya me 50 piga se ena parkaki apenanti apo tin piatsa kai me tsimpoukose mia teleytaia pou eixe meinei ws arga den vrika allh. ntax kai ti na kaneis..
exthes pswnisa 2metra mounaro gia sex me 100 sto meros tis alla tin patisa.. pigame se ena koinovio me ksyrismenous (xestika panw mou alla ama ton exw sikwmeno gamw kai to xaro magkes  :2funny:) me ta polla arxizei pipa kai gia na ton xwsw ithele akomi 250 gia magkies de me eperne kai afou den pire xampari apo parakalia (oute h merkel na itan milame gia poly klapsa alla den..) edwsa tin pipa mou kai tin ekana me tin oura sta skelia  :headbang:
o agwnas synexizetai :rockon:
irthan 2 ellinides eipe o groupieris kai exw stisei karteri ante na doume..
ama den tis petyxa exei se ligo episkepsi se ena pou den thymamai akrivos to onoma twra nomizw lamour
 

PARASOL

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
99
Κριτικές
2
Like
56
Πόντοι
0
Μολις γυρισα απο Βερολινο και οπως ειχα υποσχεθει παραθετω τις εντυπωσεις μου...
Για το κεφαλαιο ''Αρτεμις'' θα γραψω ξεχωριστα στο αναλογο thread.
Το Βερολινο ειναι ο παραδεισος για αυτο που λατρευει τα μουσεια,εχει εκατονταδες μουσεια που αμα θες μπορεις να πηγαινεις σε 3-4
τη μερα για 1 μηνα συνεχομενα!εγω δεν αναλωθηκα πολυ και πηγα σε 2 μονο που τα θεωρουσα ενδιαφεροντα
για τα δικα μου γουστα(στο μουσειο της Περγαμου και στο μουσειο φωτογραφιας)
Για τα κεντρικα αξιοθεατα δεν θα πω πανω κατω ειναι γνωστα.....
Απο θεμα νυχτας τωρα εκτος απο το αρτεμις που τιμησα 2 φορες πηγα στο panorama αλλα.......εφαγα πορτα!
πηγα κατα τις 4 οπως ειχε προτηνει ενας συναγωνιστης και ειχε μια ουρα 30 μετρα!αφου περιμενα μεσα στο κρυο καπου 20 λεπτα φτανει η σειρα μας(ειμουν εγω και ενα παληκαρι ελληνας ακομα) και μας λει ΟΧΙ.εδεινε σε πολλα ατομα πορτα και πραγματικα
δεν ξερω ποια ηταν τα κριτηρια τους.πριν απο εμας εφαγε πορτα ενα ζευγαρακι γερμανοι και μια παρεα 4-5 ατομων αγορια-κοριτσια γερμανοι παλι.και ετσι πηγαμε σε ενα αλλο μαγαζι που δεν θυμαμαι ονομα και που βρισκοταν γιατι με πηγε το παληκαρι που ειμασταν μαζι.Αυτο ηταν συμπαθηικο μαγαζι και ουσιατικα ηταν 5-6 κλαμπ μαζι και πηγαινες σε οποιο ηθελες.
Οι γερμανιδες δεν μου φανηκαν να ''παιζει το ματ τους'' στα κλαμπ και γενικα χορευαν πολυ και ηταν στο κοσμο τους.
Στο δρομο παλι οποιες καρφωνα δεν το περναν χαμπαρι γιατι ολες περπατανε σκυφτες και βλεπουν κατω.
Τωρα 2-3 που σταματησα και ρωτησα για πληροφοριες(διαλεγα επιτηδες μουναρες) μιλουσαν γλυκα και ευγενικα.
Μεσα στο τρενο για Δρεσδη επιασα κουβεντα ενα πιπινακι 20χρονο και εδειχνε οτι γουσταρε αλλα μολις κατεβηκαμε απο το σταθμο την περιμενε μαλλον ο γκομενος.......
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.970
Like
331
Πόντοι
36
γιατι φαγατε ραους φιλε..μηπως ηταν γεματο
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
καλησπέρα φιλοι συναγωνιστές.
Θελω να πω ενα ευχαριστώ σε οσους απαντησαν στο μηνυμα που ειχα στειλει για πληροφοριες περι σεξοτουρισμου στο βερολινο  :rockon:
περασα πολυ ωραία και ενα μεγαλο κοματι οφειλεται και σε εσας  :rockon:
σε οτι εχει να κανει με τις γενικοτερες εντυπώσεις πιστευω πως εμεις εδω πηδάμε καλυτερα μουνακια σε σχεση με τα χρήματα που δινουμε ομως υπαρχει μια μεγαλη διαφορα. Εκει ψωνιζεις μια τυπισα ειτε σε μαγαζι στιλ λαμουρ, ειτε λαφολι κλπ και η συμμετοχη της ειναι εμφανεστατη, σε αντιθεση με εδω. Εδω  την κοπελα την περνεις ξεθεωμένη, την εχουν παρει 20 πριν απο εσενα και 20 μετα, οποτε χλωμό να εχει την ιδια απόδοση με ολους. Εκει το πανε πιο χαλαρα το εργο και δεν τους γαμιεται η ψυχολογια. Ευχαριστω και πάλι. Οποιος θέλει να ρωτήσει κατι ειμαι προθυμος να απαντήσω.
καλές χυσοβολιες  :rockon:
 

adriano69

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
177
Κριτικές
96
Like
803
Πόντοι
1.061
εχει παει κανεις kitkat club;;  :zfuck:
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.970
Like
331
Πόντοι
36
ηθελα πολυ να παω δεν μαφηνε το αρτεμις..ακουσα οτι γινεται χαμος αλλα και οτι εχει αυστηρη πορτα
 

shamans9

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
558
Like
3
Πόντοι
6
  Και  στην  πορτα  την  επιλογη  για  το  ποιοι  θα  μπουν , την  κανουν  γυναικες .
 

adriano69

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
177
Κριτικές
96
Like
803
Πόντοι
1.061
και γω ακριβως το ιδιο εχω διαβασει.
πρεπει να το ριξω ενα περασμα,φυσικα αν δεν με αποροφησει το αρτεμις στο επομενο ταξιδι
κανεις που να εχει μπει μεσα;
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
καλησπέρα φιλοι συναγωνιστές.
Θελω να πω ενα ευχαριστώ σε οσους απαντησαν στο μηνυμα που ειχα στειλει για πληροφοριες περι σεξοτουρισμου στο βερολινο  :rockon:
περασα πολυ ωραία και ενα μεγαλο κοματι οφειλεται και σε εσας  :rockon:
σε οτι εχει να κανει με τις γενικοτερες εντυπώσεις πιστευω πως εμεις εδω πηδάμε καλυτερα μουνακια σε σχεση με τα χρήματα που δινουμε ομως υπαρχει μια μεγαλη διαφορα. Εκει ψωνιζεις μια τυπισα ειτε σε μαγαζι στιλ λαμουρ, ειτε λαφολι κλπ και η συμμετοχη της ειναι εμφανεστατη, σε αντιθεση με εδω. Εδω  την κοπελα την περνεις ξεθεωμένη, την εχουν παρει 20 πριν απο εσενα και 20 μετα, οποτε χλωμό να εχει την ιδια απόδοση με ολους. Εκει το πανε πιο χαλαρα το εργο και δεν τους γαμιεται η ψυχολογια. Ευχαριστω και πάλι. Οποιος θέλει να ρωτήσει κατι ειμαι προθυμος να απαντήσω.
καλές χυσοβολιες  :rockon:
εδώ στήν ελλάδα πηδαμε καλύτερα μουνακια σε σχεση με τα χρηματα που δινουμε??
αυτό που γράφεις δεν το καταλαβαίνω
οτι εχει καλύτερα μουνακια στην ελλαδα απο την γερμανία??
άποψη μου ειναι οτι η γερμανια εχει και καλυτερα και φτηνοτερα....
και ειναι μια χώρα με μισθους τουλάχιστον 50 % υψηλότερους και με κατα κεφαλη εισόδημα διπλάσιο...
 

lapo

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
99
Like
0
Πόντοι
1
καλησπερα παιδια επειδη μαλλον φευγω Γερμανια γιατι βρηκα δουλεια μαλλον εκει, ξερετε σε παιοα περιοχη του βερολινου υπαρχουν οικοι ανοχης;
 

geomix

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.173
Κριτικές
23
Like
2
Πόντοι
5.775

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795

μην ψαξεις πουθενα αλλου... πηγαινε εκει και θα με θυμηθεις...
πιασε
καλησπερα παιδια επειδη μαλλον φευγω Γερμανια γιατι βρηκα δουλεια μαλλον εκει, ξερετε σε παιοα περιοχη του βερολινου υπαρχουν οικοι ανοχης;
πήγενε πρώτα στό αξιοαγαπητο  αρτεμις.
πιάσε κουβέντα μέ τούς πελατες γερμανούς κατά προτίμηση...

θα σε καθοδηγησουν ....
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
πιασε πήγενε πρώτα στό αξιοαγαπητο  αρτεμις.
πιάσε κουβέντα μέ τούς πελατες γερμανούς κατά προτίμηση...

θα σε καθοδηγησουν ....

Βερολίνο μόνο άρτεμις και τίποτε άλλο
Πήγαινε επίσης προς τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό που θα βρείς νεαρές Γερμανίδες (κυρίως ανατολικές) που ψάχνουν να πηδηχθούν
Τέλος κάτω από το ξενοδοχείο Adlon Kempinski έχει το καλύτερο club της πόλης (τίγκα στο πιπίνι καθημερινά)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom