Νέα

Βασικά Ισπανικά για μπουρδελιάρηδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mabillon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Πρώτον ακομη δεν εχει βγει το διαζυγιο της, ο πρωην την ικετευει να γυρισει κι εκεινη δεν δινει σημασια, μού εχει στειλει τις σχετικες συνομιλιες τους. Καθολική τυπικα ειναι, εκεινη ομως δηλωνει αθεη. Γάμο λεει θα εκανε μονο σε δημαρχειο.Το ωραιο ειναι οτι της την επεσε και ο δικηγορος της, που εχει βαλει για το διαζυγιο, και του απαντησε ειμαι ερωτευμενη με εναν συναδελφο σου απο την Ελλαδα, μην κάνεις τον κοπο
Σπαθί ξηγιέται, δεν βρίσκεις πια τέτοιές γυναίκες...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.691
Κριτικές
1
Like
29.398
Πόντοι
8.006

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.642
Κριτικές
178
Like
39.114
Πόντοι
21.896
Πρώτον ακομη δεν εχει βγει το διαζυγιο της, ο πρωην την ικετευει να γυρισει κι εκεινη δεν δινει σημασια, μού εχει στειλει τις σχετικες συνομιλιες τους. Καθολική τυπικα ειναι, εκεινη ομως δηλωνει αθεη. Γάμο λεει θα εκανε μονο σε δημαρχειο.Το ωραιο ειναι οτι της την επεσε και ο δικηγορος της, που εχει βαλει για το διαζυγιο, και του απαντησε ειμαι ερωτευμενη με εναν συναδελφο σου απο την Ελλαδα, μην κάνεις τον κοπο
Την να κλάσει ο δικηγορικός μπροστά στον δικηγόρο του μπου .....;
Οι σλαβα κερατωνει νομίζω πιο εύκολα από λατίνα......κ εγώ είχα από καλό κοπέλα το 2018 για λίγο αλλά δύσκολα με το LDR
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Το "παρατα την δουλεια σου, άσε τα ολα και ελα εδω να καθεσαι και να σε εχω βασιλια" πώς σου ακουγεται?
Εγώ θα είχα φύγει με το πρώτο αεροπλάνο.
Τι της λες ρε σατανά και σε έχει καψουρευτεί έτσι;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.691
Κριτικές
1
Like
29.398
Πόντοι
8.006
Εγώ θα είχα φύγει με το πρώτο αεροπλάνο.
Τι της λες ρε σατανά και σε έχει καψουρευτεί έτσι;
Γιατι, εγω νομιζεις παω πισω? Ασε...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ακόμα εδώ είσαι ρε μ.....?

:jerking:
Πολυ φοβαμαι οτι εχετε δικιο ολοι σας, δεν επρεπε να ειμαι εδω
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.642
Κριτικές
178
Like
39.114
Πόντοι
21.896

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.642
Κριτικές
178
Like
39.114
Πόντοι
21.896
Γιατι, εγω νομιζεις παω πισω? Ασε...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πολυ φοβαμαι οτι εχετε δικιο ολοι σας, δεν επρεπε να ειμαι εδω
Ναι αλλά κ καλι να είσαι πάλι να μπαίνεις στο bou com
Please
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Το "παρατα την δουλεια σου, άσε τα ολα και ελα εδω να καθεσαι και να σε εχω βασιλια" πώς σου ακουγεται?
Σαν συναγερμός. Αυτές τις υπερβολές καλύτερα να τις προσέχεις. Ξέρει (ή υποθέτει) ότι αυτά που λέει δεν πρόκειται να τα κάνεις, γιατί έχεις μια καριέρα και μια στρωμένη ζωή στην Ελλάδα. Και ζεις σε μία χώρα που όχι μόνο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την Κολομβία, αλλά λόγω Ευρώπης είναι σε αρκετά πλεονεκτικότερη θέση για να την εγκαταλείψει κάποιος και να πάει σε μία άκυρη χώρα.

Απλά σου αυξάνει την καψούρα για να πεις «δεν γίνεται να έρθω εγώ, έλα εσύ που έχεις και πιο ευέλικτο επάγγελμα». Δηλαδή πας για να την ξελασπώσεις. Τώρα αν θα αράξει στην Ελλάδα ή θα είσαι το πρώτο βήμα για την Ισπανία (χώρα που τραβάει τους λατινοαμερικάνους) δεν το ξέρουμε.

Υπάρχει βεβαίως και το ενδεχόμενο να είναι πολύ ερωτευμένη, αλλά δεν μπορείς να βασίζεσαι στον έρωτα κάποιας που στην ουσία όχι μόνο δεν ρισκάρει τίποτα, αλλά ωφελείται από αυτήν την περίπτωση. Δηλαδή δεν επαρκούν τα πειστήρια, εφόσον δεν έχετε ζήσει μαζί για να την ξέρεις κάπως κι άρα προς το παρόν όλο αυτό καταχωρείται ως ενθουσιασμός (στην καλύτερη), εν αναμονή εξελίξεων.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα παρατήσεις, εφόσον σου αρέσει. Απλά προχωράς πιο προσεκτικά. Εύχομαι να πάνε όλα αισιόδοξα. Απλά σου λέω πώς θα το αντιμετώπιζα εγώ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.691
Κριτικές
1
Like
29.398
Πόντοι
8.006
Σαν συναγερμός. Αυτές τις υπερβολές καλύτερα να τις προσέχεις. Ξέρει (ή υποθέτει) ότι αυτά που λέει δεν πρόκειται να τα κάνεις, γιατί έχεις μια καριέρα και μια στρωμένη ζωή στην Ελλάδα. Και ζεις σε μία χώρα που όχι μόνο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την Κολομβία, αλλά λόγω Ευρώπης είναι σε αρκετά πλεονεκτικότερη θέση για να την εγκαταλείψει κάποιος και να πάει σε μία άκυρη χώρα.

Απλά σου αυξάνει την καψούρα για να πεις «δεν γίνεται να έρθω εγώ, έλα εσύ που έχεις και πιο ευέλικτο επάγγελμα». Δηλαδή πας για να την ξελασπώσεις. Τώρα αν θα αράξει στην Ελλάδα ή θα είσαι το πρώτο βήμα για την Ισπανία (χώρα που τραβάει τους λατινοαμερικάνους) δεν το ξέρουμε.

Υπάρχει βεβαίως και το ενδεχόμενο να είναι πολύ ερωτευμένη, αλλά δεν μπορείς να βασίζεσαι στον έρωτα κάποιας που στην ουσία όχι μόνο δεν ρισκάρει τίποτα, αλλά ωφελείται από αυτήν την περίπτωση. Δηλαδή δεν επαρκούν τα πειστήρια, εφόσον δεν έχετε ζήσει μαζί για να την ξέρεις κάπως κι άρα προς το παρόν όλο αυτό καταχωρείται ως ενθουσιασμός (στην καλύτερη), εν αναμονή εξελίξεων.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα παρατήσεις, εφόσον σου αρέσει. Απλά προχωράς πιο προσεκτικά. Εύχομαι να πάνε όλα αισιόδοξα. Απλά σου λέω πώς θα το αντιμετώπιζα εγώ.
Διαβαζω πολυ προσεκτικα ολα οσα μου γραφετε, ολοι.
Ηδη εχω απο χθες νεο αιτημα απο εκεινη.
"Ελα αυριο. ΑΥΡΙΟ! Παρατησε τα ολα. Ολα τα εξοδα δικα μου. Μην ξαναδουλεψεις ποτέ. Στηριζω τη μανα μου, τα αδελφια μου, τα ανιψια μου, θα στηριζω κι εσενα. Αντεχω. ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ!"
Και στα λεει αυτα μια 35χρονη κούκλα. Ωχ Παναγιτσα μου...
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Διαβαζω πολυ προσεκτικα ολα οσα μου γραφετε, ολοι.
Ηδη εχω απο χθες νεο αιτημα απο εκεινη.
"Ελα αυριο. ΑΥΡΙΟ! Παρατησε τα ολα. Ολα τα εξοδα δικα μου. Μην ξαναδουλεψεις ποτέ. Στηριζω τη μανα μου, τα αδελφια μου, τα ανιψια μου, θα στηριζω κι εσενα. Αντεχω. ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ!"
Και στα λεει αυτα μια 35χρονη κούκλα. Ωχ Παναγιτσα μου...
Αν δεν τα γράφεις όλα αυτά για να σπας την πλάκα σου εδώ μέσα, πρόσεχε, γιατί εμένα δεν μου φαίνεται νορμάλ αυτή η κατάσταση.

Κοπέλα με όχι και τόσο σταθερό επάγγελμα που ζει σε μία από τις χειρότερες χώρες της Λ. Αμερικής, μην πω και του κόσμου, καλεί δικηγόρο από χώρα Ευρ. Ένωσης για να τον συντηρήσει αυτή. Να μου επιτρέψεις να μειδιάσω, παρόλη την εκτίμηση που σου έχω.

Το να σε ζει αυτή, ξέχασέ το. Ξέρει ότι κανένας σωστός άντρας δεν θα το δεχότανε, κι όποιος το δεχότανε θα τον έδιωχνε αυτή μόλις ξεχαρμάνιαζε από σεξ. Οπότε παίζουν τρία σενάρια:
-έχει ένα πλάνο για να ξεφύγει από την χώρα της.
-Ψάχνει έναν ξένο λεφτά. Αν δείξεις ότι μπορείς να εγκαταλείψεις ένα τόσο καλό επάγγελμα για να εγκατασταθείς σε μία χώρα που δεν μπορείς να το εξασκήσεις, θα είναι η απόδειξη για αυτή ότι και λεφτά έχεις και χειραγωγήσιμος είσαι. Και λόγω της οικονομικής σου κατάστασης αναβαθμίζεται και η δική της ζωή.
-καλεί διάφορους κατά καιρούς για να περνάει καλά.

Σε καμμία περίπτωση δεν βγαίνει χαμένη, κανένας δεν θα καταδεχτεί να του πληρώσει εισιτήρια κλπ.

Αν σου αρέσει, κάνε κι εσύ ένα πλάνο να επωφεληθείς. Κάλεσέ την εσύ και κράτα την όσο βγαίνεις κερδισμένος. Και τώρα μάλιστα που σου είπε ότι μπορεί και να σε συντηρεί, μπορεί να συμμετέχει και στο λογαριασμό, εφόσον έχει την οικονομική δυνατότητα και δεν θα μπορεί να βρει δικαιολογία.

Βάλε εκ των προτέρων τρίγκερς για το πότε το διαλύεις, γιατί αλλιώς από κεκτημένη ταχύτητα μπορεί να το πας μακριά και να είναι δύσκολο να ξεκολλήσεις. Εγώ που είχα ανάλογη περίπτωση με μία ρωσίδα, έβαλα τρίγκερ «οικογένεια, παιδιά». Μόλις το έφερε εκεί, είπα τέλος.
Αν πάλι αποδειχτεί ότι είναι αυτό που ψάχνεις, θα είσαι και πάλι κερδισμένος.
Φιλικά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom