Νέα

Τζόκερ=ΑΠΑΤΗ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MasterC
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 81K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Παιζετε τυχερα παιχνιδια, καζινο, λαχειο, Χρηματιστηριο, Ιπποδρομος κλπ...

  • Σε τακτικη βαση

    Ψήφοι: 96 24,1%
  • Μερικες φορες

    Ψήφοι: 54 13,5%
  • Αραια και που...

    Ψήφοι: 76 19,0%
  • Σπανια

    Ψήφοι: 111 27,8%
  • Ποτε

    Ψήφοι: 62 15,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    399

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Προσωπικά δεν έχω κερδίσει ποτέ κανένα αξιόλογο ποσό, ξέρω όμως 2 που πήραν πολλά (ο ένας από Λαχεία και ο άλλος στο ΛΟΤΤΟ). Από τότε που κέρδισαν όμως δεν τους ξαναείδα, ούτε μιλήσαμε στο τηλ... γενικώς δεν ξέρω καν που είναι (έφυγαν και οι 2 από Ελλάδα) !!!
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Προσωπικά δεν έχω κερδίσει ποτέ κανένα αξιόλογο ποσό, ξέρω όμως 2 που πήραν πολλά (ο ένας από Λαχεία και ο άλλος στο ΛΟΤΤΟ). Από τότε που κέρδισαν όμως δεν τους ξαναείδα, ούτε μιλήσαμε στο τηλ... γενικώς δεν ξέρω καν που είναι (έφυγαν και οι 2 από Ελλάδα) !!!
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Πρωτού αρχίσουν οι γνώστες (δεν είμαι του χώρου των τυχερών παιγνίων) και χωρίς να θέλω να επιτεθώ σε κανέναν προσωπικά να πω ότι ο τζόγος είναι ο πιο ηλίθιος τρόπος να φας τα λεφτά σου. Για να βγάλεις λεφτά από το τζόγο πρέπει να έχεις δικό σου καζίνο. Βέβαια αυτό θέλει μεγάλα κεφάλαια , κύκλωμα και γερές πολιτικές άκρες (μιλάμε ένα άτομο ανά εκατομύριο και αν μπορεί). Αλλος τρόπος είναι να είσαι υπάλληλος σε καζίνο ή πράκτορας στον ΟΠΑΠ.Τέλος , αν είσαι καλός χαρτοκλέφτης , αλλά αυτό προϋποθέτει μακροχρόνια εξάσκηση και ταλέντο , και θα πρέπει αν μετακομίζεις από πόλη σε πόλη συνέχεια. Χώρια που θα τρως ξύλο μερικές φορές. Ενας τελευταίος τρόπος για να βγάλεις χρήμα από το τζόγο είναι να είσαι κράτος (παράβολα,φορολογια,προστιματα,ασφαλιστικες εισφορες κλπ). Αλλος τρόπς δεν υπαρχει.
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
είχα δει μια φορά στον ύπνο μου ότι είχα κερδίσει στο τζόκερ 1.200.000 €. Απίστευτο feeling που μπροστά του δεν φτουράει μία ούτε ο δυνατότερος οργασμός (παραλίγο να κάνω χάλια το βρακάκι μου!!!). περιττό να σας πω για την ξενέρα που έφαγα όταν ξύπνησα...
άξιο αναφοράς είναι ότι ενώ χαιρόμουν στον ύπνο μου, ταυτόχρονα είχα φρικάρει γιατί λέει τριγύρναγα κάπου στο κέντρο και φοβόμουν που είχα το τυχερό δελτίο πάνω μου και δεν εμπιστευόμουν να το πω σε κανένα μέχρι να πάρω το μαρούλι στα χέρια και άλλα τέτοια τελειωμένα...
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
είχα δει μια φορά στον ύπνο μου ότι είχα κερδίσει στο τζόκερ 1.200.000 €. Απίστευτο feeling που μπροστά του δεν φτουράει μία ούτε ο δυνατότερος οργασμός... ενώ ταυτόχρονα είχα φρικάρει γιατί λέει τριγύρναγα κάπου στο κέντρο και φοβόμουν που είχα το τυχερό δελτίο πάνω μου και δεν εμπιστευόμουν να το πω σε κανένα μέχρι να πάρω το μαρούλι στα χέρια...

Πάντως αν το καλοσκεφτούμε είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πως μπορεί να μας αλλάξει την ζωή από την μια μέρα στην άλλη... ένα τόσο δα χαρτάκι! ΜΑΓΙΚΟ  :rockon:
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πρωτού αρχίσουν οι γνώστες (δεν είμαι του χώρου των τυχερών παιγνίων) και χωρίς να θέλω να επιτεθώ σε κανέναν προσωπικά να πω ότι ο τζόγος είναι ο πιο ηλίθιος τρόπος να φας τα λεφτά σου. Για να βγάλεις λεφτά από το τζόγο πρέπει να έχεις δικό σου καζίνο. Βέβαια αυτό θέλει μεγάλα κεφάλαια , κύκλωμα και γερές πολιτικές άκρες (μιλάμε ένα άτομο ανά εκατομύριο και αν μπορεί). Αλλος τρόπος είναι να είσαι υπάλληλος σε καζίνο ή πράκτορας στον ΟΠΑΠ.Τέλος , αν είσαι καλός χαρτοκλέφτης , αλλά αυτό προϋποθέτει μακροχρόνια εξάσκηση και ταλέντο , και θα πρέπει αν μετακομίζεις από πόλη σε πόλη συνέχεια. Χώρια που θα τρως ξύλο μερικές φορές. Ενας τελευταίος τρόπος για να βγάλεις χρήμα από το τζόγο είναι να είσαι κράτος (παράβολα,φορολογια,προστιματα,ασφαλιστικες εισφορες κλπ). Αλλος τρόπς δεν υπαρχει.
σωστος ο φίλος akis και συμφωνώ απόλυτα.
για να μην παρεξηγηθώ όμως να διευκρινίσω ότι με χαρτιά κλπ η μόνη σχέση που έχω είναι κάνα 21 τα xmas.
τα παιχνίδια που προανέφερα δεν είναι και ο ορισμός του τζόγου όπως π.χ. ο ιππόδρομος κ.λ.π. είναι παιχνίδια τα οποία με λίγα λεφτά όπως 10 € την εβδομάδα το λαχείο ή 6 € το τζόκερ σου δίνουν το δικαίωμα στο όνειρο.
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Πάντως αν το καλοσκεφτούμε είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ πως μπορεί να μας αλλάξει την ζωή από την μια μέρα στην άλλη... ένα τόσο δα χαρτάκι! ΜΑΓΙΚΟ  :rockon:
α μπράβο duracell.
γι' αυτό ακριβώς άνοιξα το thread.
το θέμα είναι όμως: κερδίζει ποτέ κανείς ή μας δουλεύουν κανονικά?
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
α μπράβο duracell.
γι' αυτό ακριβώς άνοιξα το thread.
το θέμα είναι όμως: κερδίζει ποτέ κανείς ή μας δουλεύουν κανονικά?

ΣΙΓΟΥΡΑ κάποιοι κερδίζουν (αλλιώς θα είχε ξεσπάσει ΜΕΓΑ ΣΚΑΝΔΑΛΟ τόσα χρόνια... με τα διάφορα παίγνια, πχ Λαχεία). Το θέμα είναι ΠΩΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ...  :dancing:
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ΣΙΓΟΥΡΑ κάποιοι κερδίζουν (αλλιώς θα είχε ξεσπάσει ΜΕΓΑ ΣΚΑΝΔΑΛΟ τόσα χρόνια... με τα διάφορα παίγνια, πχ Λαχεία). Το θέμα είναι ΠΩΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ...  :dancing:
θα κάνουμε upload στη κλάνα μας μπουκάλια σαν της λίλας για προθέρμανση και θα προσευχόμαστε καθώς συμπληρώνουμε δελτία!
 

Akis30

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Ιουλ 2006
Μηνύματα
749
Κριτικές
66
Like
6
Πόντοι
2.067
Εδώ ακριβώς είναι μια παγίδα που υπάρχει και δεν είναι ορατή από πολλούς. Γιατί αν επαναπαύεσαι με το όνειρο σταματάς να το κυνηγάς. Αυτός που είναι ικανός μπορεί να παλέψει για τα πολλά λεφτά και την επαγγελματική επιτυχία και έχει και μία ρεαλιστική πιθανότητα να τα καταφέρει. Βέβαια θα πρεπει να δουλευει , οχι να καθεται. Αυτή η νοοτροπία του "εύκουλου χρήματος" (το οποίο βέβαια δεν ερχεται ποτε) νομίζω ότι είναι αρκετά βλαβερή για το άτομο (και για την κοινωνία,αλλά δεν εχω σκοπο να κανω ηθικοπολιτικη αναλυση τωρα). Θελω να καταληξω στο εξης: Το άτομο του τζόγου κατα κανόνα ακόμα και όταν παίζει μικροποσά δύσκολα πετυχαίνει στη ζωή του λόγω αυτής της αντίληψης. Καλό είναι και το ονειρο, αλλα το να εθελοτυφλεί κανεις πιστευω οτι ειναι βλαβερο γι αυτον.
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Εδώ ακριβώς είναι μια παγίδα που υπάρχει και δεν είναι ορατή από πολλούς. Γιατί αν επαναπαύεσαι με το όνειρο σταματάς να το κυνηγάς. Αυτός που είναι ικανός μπορεί να παλέψει για τα πολλά λεφτά και την επαγγελματική επιτυχία και έχει και μία ρεαλιστική πιθανότητα να τα καταφέρει. Βέβαια θα πρεπει να δουλευει , οχι να καθεται. Αυτή η νοοτροπία του "εύκουλου χρήματος" (το οποίο βέβαια δεν ερχεται ποτε) νομίζω ότι είναι αρκετά βλαβερή για το άτομο (και για την κοινωνία,αλλά δεν εχω σκοπο να κανω ηθικοπολιτικη αναλυση τωρα). Θελω να καταληξω στο εξης: Το άτομο του τζόγου κατα κανόνα ακόμα και όταν παίζει μικροποσά δύσκολα πετυχαίνει στη ζωή του λόγω αυτής της αντίληψης. Καλό είναι και το ονειρο, αλλα το να εθελοτυφλεί κανεις πιστευω οτι ειναι βλαβερο γι αυτον.
στέκει σαν θεωρία αλλά δεν είναι κανόνας και θα αναγκαστώ να περιαυτολογήσω.
προσωπικά εδώ και 2 χρόνια περίπου κάθε βδομάδα παίζω 16 € σε λαχεία-τζόκερ. Ταυτόχρονα είμαι ελεύθερος επαγγελματίας που δουλεύω ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ 12-15 ώρες καθημερινώς και ΣΚ και αργίες. Και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από την απόδοση της εργασίας μου.
Τωρά βέβαια μπορεί να με χαρακτηρίσεις άπληστο. Μπορεί...
Εγώ το βλέπω περισσότερο σαν όνειρο να λυτρωθώ από αυτόν τον καθημερινό αγώνα.

 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
προσωπικά εδώ και 2 χρόνια περίπου κάθε βδομάδα παίζω 16 € σε λαχεία-τζόκερ. Ταυτόχρονα είμαι ελεύθερος επαγγελματίας που δουλεύω ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ 12-15 ώρες καθημερινώς και ΣΚ και αργίες. Και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από την απόδοση της εργασίας μου.
Τωρά βέβαια μπορεί να με χαρακτηρίσεις άπληστο. Μπορεί...
Εγώ το βλέπω περισσότερο σαν όνειρο να λυτρωθώ από αυτόν τον καθημερινό αγώνα.

Συμφωνώ με την οπτική σου...
Από περιέργεια, από τα 1536 ευρώ (16 χ 4 χ 24) που έχεις ξοδέψει, τι έχεις κερδίσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ αυτά τα 2 χρόνια?
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Παίζω ΛΟΤΤΟ και Τζοκερ από τότε που ξεκίνησαν.Κάθε εβδομάδα και για τις 2 κληρώσεις τους.Έχω κερδίσει ελάχιστα.Κάτι 3+1 στο τζόκερ και 4αρια στο Λοτο.Αλλά δεν παίζω πολλά.3€ την εβδομάδα και για τις 4 κληρώσεις.Όσο ζω ελπίζω!!!Κι εγώ αν κέρδιζα χρήματα για να εξασφαλίσω τη μετέπειτα ζωή μου θα έφευγα από τη χώρα.Ξέρω άτομο που έχει κερδίσει κάποια χρήματα,αλλά ποτέ 5+1 ή 6αρι.Αντίθετα με κάποιους καχύποπτους,εγώ δε βρίσκω κάποια απάτη πίσω από αυτά τα παιχνίδια.Απλώς θα το καταλάβουμε όταν κερδίσουμε εμείς!!!Από την άλλη εκνευρίζομαι αφάνταστα όταν κάποια άτομα περιμένουν να πάει το τζακποτ στα 10.000.000€ στο τζόκερ για να παίξουν.Λες και δεν έχουν ανάγκη π.χ τα 600.000€...Εγώ και 4+1 (2000€) να πιάσω ευχαριστημένος θα είμαι.Για 5αρι δεν το συζητάω,τούμπες θα κάνω  :2funny:
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Συμφωνώ με την οπτική σου...
Από περιέργεια, από τα 1536 ευρώ (16 χ 4 χ 24) που έχεις ξοδέψει, τι έχεις κερδίσει ΣΥΝΟΛΙΚΑ αυτά τα 2 χρόνια?
350 € μια φορά στο λαχείο, κάνα 100 € συνολικά σε λήγοντες και κάτι ψίχουλα στο τζόκερ... 
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
350 € μια φορά στο λαχείο, κάνα 100 € συνολικά σε λήγοντες και κάτι ψίχουλα στο τζόκερ... 

Αστα να πάνε δηλαδή! Οπότε... τελικά περισσότερο κερδισμένος είναι αυτός που δεν παίζει ΚΑΘΟΛΟΥ !!!
 

DOCTOR PROCTOR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
51
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Παίζω ΛΟΤΤΟ και Τζοκερ από τότε που ξεκίνησαν.Κάθε εβδομάδα και για τις 2 κληρώσεις τους.Έχω κερδίσει ελάχιστα.Κάτι 3+1 στο τζόκερ και 4αρια στο Λοτο.Αλλά δεν παίζω πολλά.3€ την εβδομάδα και για τις 4 κληρώσεις.Όσο ζω ελπίζω!!!Κι εγώ αν κέρδιζα χρήματα για να εξασφαλίσω τη μετέπειτα ζωή μου θα έφευγα από τη χώρα.Ξέρω άτομο που έχει κερδίσει κάποια χρήματα,αλλά ποτέ 5+1 ή 6αρι.Αντίθετα με κάποιους καχύποπτους,εγώ δε βρίσκω κάποια απάτη πίσω από αυτά τα παιχνίδια.Απλώς θα το καταλάβουμε όταν κερδίσουμε εμείς!!!Από την άλλη εκνευρίζομαι αφάνταστα όταν κάποια άτομα περιμένουν να πάει το τζακποτ στα 10.000.000€ στο τζόκερ για να παίξουν.Λες και δεν έχουν ανάγκη π.χ τα 600.000€...Εγώ και 4+1 (2000€) να πιάσω ευχαριστημένος θα είμαι.Για 5αρι δεν το συζητάω,τούμπες θα κάνω  :2funny:
θα σου πρότεινα να αφήσεις τις τσιγκουνιές και στο τζόκερ να παίζεις στάνταρ όλα τα τζόκερ. Για φαντάσου δηλαδή να πιασεις 5 και να χάσεις το τζόκερ? Είναι να μην  :headbang:?
Κάποια στιγμη είχα βρει στο νετ ένα site που έβαζες σε ένα δελτίο τζόκερ 5 νούμερα και σου έδειχνε τι θα κέρδιζες με αυτά τα νούμερα σε όλες τις κληρώσεις τζόκερ που έχουν γίνει.
Ρε φιλαράκι έπαιξα καμιά 20αρια 5αδες και το περισσότερο που έπιανα ήταν 3. 4 ούτε μία φόρα. Οπότε φαντάσου για να πιάσεις 5 τι κώλο πρέπει να έχεις. Η Λίλα θα πρέπει να είναι παρθένα μπροστά σου! αλλα και πάλι ποτέ δεν ξέρεις...
Το λαικό νομίζω είναι πιο τίμιο...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
θα σου πρότεινα να αφήσεις τις τσιγκουνιές και στο τζόκερ να παίζεις στάνταρ όλα τα τζόκερ. Για φαντάσου δηλαδή να πιασεις 5 και να χάσεις το τζόκερ? Είναι να μην  :headbang:?

Το 5αρι δίνει περίπου 100.000€.Είμαι μια χαρά και με τόσα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom