Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 149 63,9%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 41 17,6%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    233

Επισκέπτης
Γιατί βρε καλέ μου στο σβέρκο σου κάθησε ή σου έκανε καμιά μεγάλη διαφορά απο τον Αλαβάνο;
δε μου αρεσουν οι πολιτικοι.κι εχω ολοκληρη ιστορια της ελλαδος ως επιχειρημα ,ελαχιστες εξαιρεσεις υπαρχουν
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
δε μου αρεσουν οι πολιτικοι.κι εχω ολοκληρη ιστορια της ελλαδος ως επιχειρημα ,ελαχιστες εξαιρεσεις υπαρχουν

Ούτε σου ρίχνω άδικο γι' αυτό, ούτε και διαφωνώ.
Απλά εγώ και εσύ διαφέρουμε στον τρόπο.

Το θέμα όμως που τίθεται (και εγώ προσωπικά δεν το έχω απαντήσει ακόμα) είναι τι κάνουμε απο εδώ και μπροστά.

Αλλά νομίζω οτι αυτο απαντιέται μόνο φιλοσοφικά.  :)
 

Επισκέπτης
Ούτε σου ρίχνω άδικο γι' αυτό, ούτε και διαφωνώ.
Απλά εγώ και εσύ διαφέρουμε στον τρόπο.

Το θέμα όμως που τίθεται (και εγώ προσωπικά δεν το έχω απαντήσει ακόμα) είναι τι κάνουμε απο εδώ και μπροστά.

Αλλά νομίζω οτι αυτο απαντιέται μόνο φιλοσοφικά.  :)
ποιον τροπο διαφερουμε,δε τοπιασα αυτο.οσο για τι τι κανουμε,υπομονη μεχρι να καψει ολο τον κοσμο ο θεος και μεινουμε μονο εμεις οι σωστοι
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
ποιον τροπο διαφερουμε,δε τοπιασα αυτο.οσο για τι τι κανουμε,υπομονη μεχρι να καψει ολο τον κοσμο ο θεος και μεινουμε μονο εμεις οι σωστοι

Το εύχομαι να μείνετε εσείς οι σωστοί.

Σε οτι έχει να κάνει με τον τρόπο αυτό που εννοώ είναι πως προτιμώ να δώ και μετά να πάρω πέτρα.
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
τοσα χρονια δε βλεπεις?

Και βλέπω και κρίνω, αλλά σε καμία περίπτωση οι κρίσεις μου δεν θέλω να είναι επιπόλαιες.
Εξ' άλλου απο τη στιγμή που η αυτοδιάθεση είναι ουτοπία η πολιτκή είναι ανάκγη.
Φροντίζω να αποδεσμεύω τίς ιδεολογίες απο τα πρόσωπα όπου αυτό χρειάζεται και να φορντίζω να προχωρώ σύμφωνα με την πολιτκή μου συνείδηση, όπως εκίνη διαμορφώθηκε και εξακολουθεί να διμορφώνεται απο τα γεγονότα.


Γι' αυτό και συνδιαλλέγομαι περί πολιτικής, γιατί οφείλω στον εαυτό μου να έχω άποψη βάση τεκμηρίων.
 

Επισκέπτης
Και βλέπω και κρίνω, αλλά σε καμία περίπτωση οι κρίσεις μου δεν θέλω να είναι επιπόλαιες.
Εξ' άλλου απο τη στιγμή που η αυτοδιάθεση είναι ουτοπία η πολιτκή είναι ανάκγη.
Φροντίζω να αποδεσμεύω τίς ιδεολογίες απο τα πρόσωπα όπου αυτό χρειάζεται και να φορντίζω να προχωρώ σύμφωνα με την πολιτκή μου συνείδηση, όπως εκίνη διαμορφώθηκε και εξακολουθεί να διμορφώνεται απο τα γεγονότα.


Γι' αυτό και συνδιαλλέγομαι περί πολιτικής, γιατί οφείλω στον εαυτό μου να έχω άποψη βάση τεκμηρίων.
ωραια ολα αυτα αλλα στην ελλαδα ειμαστε.οχι στην ουτοπια
 

pontikia

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
616
Κριτικές
2
Like
49
Πόντοι
6
Ο Τσίπρας πρέπει να δείξει ότι πέρα από την εικόνα έχει και περιεχόμενο.
Μέχρι στιγμής μιλάει με συνθήματα και ολίγον ξύλινη γλώσσα. Ελπίζω να έχει να πει κάτι ουσιαστικό πέρα από το να αγοράζουμε πετρέλαιο από τον Τσάβες και να κάνουμε καταλήψεις στα σχολεία.
Θα πρέπει να δείξει ότι έχει ρεαλιστικές προτάσεις και όχι γενικολογίες του στυλ "ένας άλλος κόσμος είναι εφικτός".
Πάντως είναι θετικό που ανανεώνεται το σαπισμένο πολιτικό σύστημα.
Οψόμεθα!
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
το οτι θελεις να εχεις πολιτικη αποψη δεν ειναι καθολου κακο,κακο ειναι να νομιζεις οτι θα αλλαξεις κατι με αυτη.

Μάλλον δεν με έχεις καταλάβει.
Αλλάζοντας το εαυτό μου με το να ΈΧΩ άποψη, έχω τουλάχιστον την υπόληψη μου.

Το γεγονός οτι την έχω τεκμηριώσει μου επιτρέπει να κουβεντιάζω γι' αυτήν, έτσι λοιπόν η άποψή μου ίσως να καταφέρει να κάνει και τον διπλά να έχει την άποψή ΤΟΥ.
Έτσι όταν θα πάμε και οι δύο μας να ρίξουμε το ρημάδι το ψηφαλάκι τουλάχιστον θα το κάνουμε συνειδητά και έπειτα δεν θα γκρινιάζουμε μόνο, θα ξέρουμε πως έχουμε μερίδιο ευθύνης στη συνολική εικόνα.

:)
 

Επισκέπτης
Μάλλον δεν με έχεις καταλάβει.
Αλλάζοντας το εαυτό μου με το να ΈΧΩ άποψη, έχω τουλάχιστον την υπόληψη μου.

Το γεγονός οτι την έχω τεκμηριώσει μου επιτρέπει να κουβεντιάζω γι' αυτήν, έτσι λοιπόν η άποψή μου ίσως να καταφέρει να κάνει και τον διπλά να έχει την άποψή ΤΟΥ.
Έτσι όταν θα πάμε και οι δύο μας να ρίξουμε το ρημάδι το ψηφαλάκι τουλάχιστον θα το κάνουμε συνειδητά και έπειτα δεν θα γκρινιάζουμε μόνο, θα ξέρουμε πως έχουμε μερίδιο ευθύνης στη συνολική εικόνα.

:)
τον εαυτο σου καλα κανεις και τον αλλαζεις προς το καλυτερο,οι αλλοι ομως επηρρεαζονται απο λιγο εως καθολου απ αυτο.εδω ρε δινεις μια συμβουλη σε καποιον και κανει λες και τον προσβαλλες,τι μου λες τωρα
 

Επισκέπτης
τον εαυτο σου καλα κανεις και τον αλλαζεις προς το καλυτερο,οι αλλοι ομως επηρρεαζονται απο λιγο εως καθολου απ αυτο.εδω ρε δινεις μια συμβουλη σε καποιον και κανει λες και τον προσβαλλες,τι μου λες τωρα
ασε που και την ψηφο να ριξεις αμα ειναι προκαθορισμενο ποιος θα βγει...θα βγει
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
τον εαυτο σου καλα κανεις και τον αλλαζεις προς το καλυτερο,οι αλλοι ομως επηρρεαζονται απο λιγο εως καθολου απ αυτο.εδω ρε δινεις μια συμβουλη σε καποιον και κανει λες και τον προσβαλλες,τι μου λες τωρα

Μπα μην το λές ρε συ...
Εξάλλου έχεις σκεφτεί πως αν τα παιδιά συνειδητοποιούσαν απο τους γονείς τους οτι η ψήφος οφείλει να είναι συνειδητή πόσο καλύτερα θα ήταν;
΄
Δεν λέω οτι θα γίνουν θαύματα αλλά κάτι ξυπνάει.
 

Επισκέπτης
Μπα μην το λές ρε συ...
Εξάλλου έχεις σκεφτεί πως αν τα παιδιά συνειδητοποιούσαν απο τους γονείς τους οτι η ψήφος οφείλει να είναι συνειδητή πόσο καλύτερα θα ήταν;
΄
Δεν λέω οτι θα γίνουν θαύματα αλλά κάτι ξυπνάει.
κοιμουνται μαναρι .η παιδεια τους ειναι η τηλεοραση ,τι γνωμη να εχουν και χαρακτηρα αμα βλεπουν για τον κουγια ολη μερα ?
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
κοιμουνται μαναρι .η παιδεια τους ειναι η τηλεοραση ,τι γνωμη να εχουν και χαρακτηρα αμα βλεπουν για τον κουγια ολη μερα ?

Γι αυτό σου λέω οτι πρέπει να αναπαράγουμε τη σκέψη, μπάς και δούμε και τίποτα της προκοπής στην τηλεόραση!  :2funny:

 

ZTOD

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
898
Κριτικές
14
Like
8
Πόντοι
1.997
Εχω παρακολουθήσει αρκετές από τις συνεντεύξεις που έχει δώσει ο Τσίπρας και παρόλο που δεν συμπαθώ καθόλου τους αριστερούς(πολιτικά πάντα) ο Τσίπρας μου κινεί το ενδιαφέρον να τον ακούσω.Εχει μια εξαιρετική πολιτική ρητορία στα λόγια του κάι ένα τρόπο να σε κρατάει μέχρι να τελειώσει τον λόγο του. Μ'αρεσει πάρα πολύ γιατί είναι ένας προοδευτικός άνθρωπος και πολιτικός και οι λόγοι του δεν θυμίζουν σε τίποτα τους σκληροπυρινικούς λόγους που ακουγαμε από Κωνσταντόπουλους και Αλαβάνους...Πιστεύω ότι η Βουλή θα αποκτήσει άλλο χρώμα με το Τσίπρα στα έδρανα και καλό θα ήταν όλα τα κόμματα να αρχίζουν να άνοίγουν δρόμο για νέα παιδιά,ικανά και χωρίς ξύλινους λόγους. Κακα τα ψέματα οι περισσότεροι από εμας έχουν μεγαλώσει με όλους όσους  μπαινοβγαίνουν στην Βουλή την τελευταία 30ετία
Γενικά πιστεύω ότι ο Τσίπρας ήταν η καταλληλότερη λύση όχι μόνο για το ΣΥΡΙΖΑ αλλά και για την πολιτική μας σκηνή.Αν δεν συνεργαστεί με άλλα κόμματα κιόλας και δεν του αλλάξουν τα μυαλά οι "βαρώνοι" του ΣΥΡΙΖΑ και ο Αλαβάνος τότε ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει μεγαλύτερο ποσοστό από το ΚΚΕ στις επόμενες εκλογές, θα τολμήσω να πω κιόλας διψήφιο.
 

Επισκέπτης
Γι αυτό σου λέω οτι πρέπει να αναπαράγουμε τη σκέψη, μπάς και δούμε και τίποτα της προκοπής στην τηλεόραση!  :2funny:
το θεμα ειναι να ξεφυγουμε απο την τηλεοραση,ειδες τι ειπες?ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.λαθος,την ανθρωπινη επικοινωνια πρεπει να φτιαξουμε,αντι να γραφουμε μηνυματακια
 

Apollonia

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
48
Like
0
Πόντοι
0
το θεμα ειναι να ξεφυγουμε απο την τηλεοραση,ειδες τι ειπες?ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.λαθος,την ανθρωπινη επικοινωνια πρεπει να φτιαξουμε,αντι να γραφουμε μηνυματακια

Ρε άτομο κάνω μια πλάκα και με ξενερώνεις...................................
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom