Νέα

Τσιγάρο ή Υγεία ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα marios51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 883
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Καπνιζετε ?

  • Καπνιζω και το γουσταρω

    Ψήφοι: 42 22,2%
  • Καπνιζω αλλα θελω να το κοψω

    Ψήφοι: 46 24,3%
  • Το κοψα !

    Ψήφοι: 52 27,5%
  • Το ειχα κοψει αλλα ξανααρχισα ο μαλακας

    Ψήφοι: 15 7,9%
  • Δεν εχω καπνισει ποτε

    Ψήφοι: 34 18,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    189

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
Αμ'έλα που αυτά τα ρημάδια τα φρούτα δεν τα θέλω ούτε σε μακέτα να τα βλέπω.
Να τα κανεις φρεσκο χυμο τοτε ?

Καλη λυση ειναι να φας μια χουφτα περιπου καρυδια ,αμυγδαλα , φουντουκια .
Τουλαχιστον θα σου προσφερουν θρεπτικα συστατικα και ενεργεια  ;)
Αν θελησεις κατι γλυκο προτιμησε μαυρη σοκολατα .
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Εγω ακολουθησα με το αμαξι εναν για 5-6 χιλιομετρα για να τον γαμ... γιατι τον εκλεισα στον δρομο και με ειπε μαλακα. Πηρα 10 κιλα σε 2 βδομαδες. Οι δικοι μου ολοι με παρακαλαγαν να το ξαναρχισω...Τελικα το ξαναρχισα φυγαν τα νευρα αλλα μειναν τα 10 κιλα... :headbang: :headbang:
 

Επισκέπτης
Να τα κανεις φρεσκο χυμο τοτε ?

Καλη λυση ειναι να φας μια χουφτα περιπου καρυδια ,αμυγδαλα , φουντουκια .
Τουλαχιστον θα σου προσφερουν θρεπτικα συστατικα και ενεργεια  ;)
Αν θελησεις κατι γλυκο προτιμησε μαυρη σοκολατα .

Μπααααααα

Ούτε αυτά πάνε με το τσίπουρο :2funny: :2funny: :2funny:
 

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
Πιες ενα τσιπουρακι με γλυκανισο τοτε και κανε εισπνοες απο το περιβαλλον !




                   :2funny:  :helpplea:  :2funny:
 

mad_max

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
1.004
Κριτικές
96
Like
4.742
Πόντοι
22.915
Το κάπνισμα το έχω κόψει πολλές φορές. Από 6 μήνες μέχρι 3 χρόνια. Η τελευταία φορά ήταν και η περίοδος των 3 χρόνων. Θέλησα να το κόψω, γιατί έχασα τον κολλητό μου, 42 χρονών από καρκίνο. Το είχα κόψει μαχαίρι. Κιλά δεν πήρα. Πήγα σε γυμναστήριο και δεν μπορούσα να καπνίσω. Υπνηλία είχα αρκετές φορές. Ξέρετε που μου έλειπε; Όταν έβγαινα για ποτάκι και  φαγητό και κυρίως μετά από ένα καλό sex.
To άρχισα πάλι πριν 4 μήνες από μια μαλακία. Άναψα ένα τσιγάρο πάνω σε μια φάση που μου έκατσε και πάει.
Ηδη βρίσκομαι ξανά απ την αρχή, στη δεύτερη εβδομάδα, αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι.
 

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
Ρε να μη μπορείς να με πιάσεις πουθενά!
Όχι και γλυκάνισο στο τσίπουρο :s&m_3: :2funny: :2funny:






URL]]
 
OP
OP
M

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Σημερα αρχιζει ο αγωνας μου!! 7 τσιγαρα την μερα [παρασκευη-σαββατο-κυριακη] και την δευτερα κανενα τσιγαρο, μαχαιρι!!!
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
Σημερα αρχιζει ο αγωνας μου!! 7 τσιγαρα την μερα [παρασκευη-σαββατο-κυριακη] και την δευτερα κανενα τσιγαρο, μαχαιρι!!!
κάτι τετοιες ανοησίες έκανα και εγώ και το μόνο που κατάφερα είναι τωρα να καπνίζω πουράκια. Το τσιγάρο τέρμα !!! :2funny: :2funny: :2funny: :think:
 

kiri77

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
726
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Οσους γνωριζω που το εκοψαν ηταν ολοι ξερα και αμεσα. Δε χωραει θα κανω ενα τσιγαρο την ημερα λιγοτερο κτλ. Μπαμ και κατω λοιπον ο πιο αποδοτικος τροπος! Θελει υπομονη αρκετη γιατι τις πρωτες μερες υπαρχει λιγο το στερητικο και μετα οπου παντου υπαρχει ο πειρασμος (οταν καπνιζει ενας απο την παρεα κτλ)να ειμαστε λιγο προσεκτικοι.

εγω που θελω να το κοψω και ειμαι ολοι μερα σε ενα περιπτερο τι να κανω? >:(
 

kolokotronis07

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2010
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Σημερα αρχιζει ο αγωνας μου!! 7 τσιγαρα την μερα [παρασκευη-σαββατο-κυριακη] και την δευτερα κανενα τσιγαρο, μαχαιρι!!!
Ωραίος...και μένα σήμερα αρχίζει ο αγώνας μου...κάνω ένα τελευτάιο πούρο και μαχαίρι όλα...για να δούμε :)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Σημερα αρχιζει ο αγωνας μου!! 7 τσιγαρα την μερα [παρασκευη-σαββατο-κυριακη] και την δευτερα κανενα τσιγαρο, μαχαιρι!!!

κουράγιο και τσαμπουκά.. δεν είναι τρομερό... 6 χρόνια τώρα και κάτι μήνες.. από 5 πακέτα 25ρια την μέρα κανένα..

βοηθά επίσης το snus (λίγος καπνός με κάτι αρωματικά μέσα σε ένα μικρό σακουλάκι που το βάζεις στο στόμα και έχεις την γεύση του τσιγάρου)... το βρίσκεις εδώ

 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
1.Ηλεκτροβελονισμος .

Το εκανε ενας φιλος και εχει να βαλει τσιγαρο στο στομα του 8 χρονια τωρα.
Εμενα παντως μου ακουγετε ανατριχιαστικο . Μπρρρρ .
Δεν είναι καθόλου ανατριχιαστικό. εγώ που σιχαίνομαι τις βελόνες και ότι παρεμφερές, έκανα ηλεκτροβελονισμό για πρόβλημα στον αυχένα και είδα μεγάλη βελτίωση, ρόλο παίζει βέβαια και ο γιατρός μη τραβηχτείς σε κανέναν σκιντζή, έχω ακούσει ότι πετυχαίνει και με το θέμα του τσιγάρου, αλλά όπως είπαμε είναι βασικά θέμα απόφασης και θέλησης
 
OP
OP
M

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
κουράγιο και τσαμπουκά.. δεν είναι τρομερό... 6 χρόνια τώρα και κάτι μήνες.. από 5 πακέτα 25ρια την μέρα κανένα..

βοηθά επίσης το snus (λίγος καπνός με κάτι αρωματικά μέσα σε ένα μικρό σακουλάκι που το βάζεις στο στόμα και έχεις την γεύση του τσιγάρου)... το βρίσκεις εδώ

και νομιζα οτι εγω καπνιζω παρα πολυ  :o :o

παντως με δουλεια, και 3 καφεδες εχω κανει 2 τσιγαρα μεχρι τωρα απο το πρωι. Μαλακιες βασικα 4 χρονια καπνιζω μονο, κανονικα πρεπει να το σταματησω μαχαιρι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom